Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pisak - kto był i pamięta?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 23.08.2017 10:57

dzanek napisał(a):Dzięki "oldGIZMO" za wiadomość prywatną :) Niby wakacje tam dopiero skończyłem a już myślę o następnych. Szczególnie dziś jak temperaturę mam w okolicach 13 stopni to pobudza wyobraźnię :)


Hehehe, to u Ciebie cieplutko; u mnie, rankiem było 11,8 C; w listopadzie to bym ciepłą kurtkę na grzbiet wrzucił...

Jeżeli za pierwszym razem spodobało się w Pisaku, to się wraca.... ja byłem siedmiokrotnie .... a znajomi, którzy byli w Pisaku, również powracali co najmniej jeden raz ...
Ja dokuję w miejscu, którego namiar Tobie podesłałem na PW;
Powodzenia.. :papa:
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 23.08.2017 11:01

wiolek_lp napisał(a):w piątek zawitam do Pisak na 3 dni, typowo plażowo i relaksacyjne na koniec naszych wakacji w Cro ;) wątku nie zdążę przeczytać ale mam nadzieje, że będzie tam przyjemnie ;) :papa:

... mam nadzieję, że podzielisz się wrażeniami z pobytu ...
a propos Pisak/Makarska/Omis/Split... podają, że jakieś "masakryczne" pożary szaleją .... jesteś na miejscu, co wiesz na ten temat ? ...
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.08.2017 11:38

Jestem na Brać w Povlji czyli na przeciwko Pisaka i przed wczoraj w ciągu dnia bardzo paliło się na Hvarze a wieczorem i w nocy za Pisak w stronę Breli. Wiała straszna bura i parę godzin gasili w Piasku, zaczęło się ok 21 potem koło 23 wydawało się, że zagasili ale jak obudziłam się przed 1 w nocy to ogień był praktycznie nad miasteczkiem. Ale ugasili w nocy i od wczoroaj w miarę spokój
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 23.08.2017 14:20

wiolek_lp napisał(a):Jestem na Brać w Povlji czyli na przeciwko Pisaka i przed wczoraj w ciągu dnia bardzo paliło się na Hvarze a wieczorem i w nocy za Pisak w stronę Breli. Wiała straszna bura i parę godzin gasili w Piasku, zaczęło się ok 21 potem koło 23 wydawało się, że zagasili ale jak obudziłam się przed 1 w nocy to ogień był praktycznie nad miasteczkiem. Ale ugasili w nocy i od wczoroaj w miarę spokój


Klebiociłem z moim Gospodinem.

Paliło się Vrulje, ale ponoć w miarę szybko opanowali sytuację ..
Proponowano ewakuację do Omisia ale,
że domy w Pisaku nienaruszone, pozostali, - możesz ćiś w piątek bez zbytnich obaw.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.08.2017 17:45

za to dzisiaj od kilku godzin jara się za Biokovo gdzieś w głąb lądu wygląda jak w stronę Makarskiej? ale nie wiem nic o tym :cry:
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 24.08.2017 14:37

wiolek_lp napisał(a):za to dzisiaj od kilku godzin jara się za Biokovo gdzieś w głąb lądu wygląda jak w stronę Makarskiej? ale nie wiem nic o tym :cry:

Mam prośbę, jeżeli nie będzie to zbyt wielkim wysiłkiem okupione, to w trakcie pobytu w Pisaku " rzuć" okiem na dom
"ORA" Put Vrulje 32... to jest na chałupę "mojego" Gospodina ... i daj znać co i jak ....:papa:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 24.08.2017 17:05

niestety już nieaktualne :( pół godziny temu odoczytałam maila od właścicielki, że anuluje naszą rezerwację bo gość przedłużył swój pobyt :/ wydaje mi się to strasznie nie w porządku zachowanie :( patrzyłam teraz na szybko żeby znaleźć coś innego ale nic ciekawego w dobrej cenie nie ma :evil: zresztą mąż się wkurzył i stwierdził, że wracamy do domu więc Pisak odpada :( Na pocieszenie zażyczyłam sobie wieczorne zwiedzanie Splitu 8)
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 25.08.2017 07:34

wiolek_lp napisał(a):niestety już nieaktualne :( pół godziny temu odoczytałam maila od właścicielki, że anuluje naszą rezerwację bo gość przedłużył swój pobyt :/ wydaje mi się to strasznie nie w porządku zachowanie :( patrzyłam teraz na szybko żeby znaleźć coś innego ale nic ciekawego w dobrej cenie nie ma :evil: zresztą mąż się wkurzył i stwierdził, że wracamy do domu więc Pisak odpada :( Na pocieszenie zażyczyłam sobie wieczorne zwiedzanie Splitu 8)

No cóż, tak też bywa; szczęśliwego powrotu i miłych wrażeń z "wieczornego Splitu" ... :papa:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.08.2017 07:40

Te pożary w tym roku bardzo się nasilają... my jeżdzimy do Lokvy i tam również kilka lat temu był ogromny pożar.Chyba nie am skrawka ziemi na południu, gdzie nie było tego strasznego żywiołu
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 25.08.2017 09:43

amatus1 napisał(a):Te pożary w tym roku bardzo się nasilają... my jeżdzimy do Lokvy i tam również kilka lat temu był ogromny pożar.Chyba nie am skrawka ziemi na południu, gdzie nie było tego strasznego żywiołu

... no cóż, opadów brak a temperatury bardzo wysokie; zawsze się paliło ale nie w takich rozmiarach jak w tym okresie wakacyjnym...
Matikes
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 22.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Matikes » 03.09.2017 21:39

Ktoś w terminie 16-26.09 będzie w tej miejscowości??
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 04.09.2017 07:39

Ktoś zapewne będzie a na pewno będzie osoba/y podające poniższy adres e-poczty.
Co prawda "zachodzą" na siebie tylko 2 dni 16 i 17 IX br.


adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Sewko
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sewko » 21.09.2017 10:05

Witam

Jak wiele osób szukałem tutaj informacji o miejscu które wybrałem tego roku na urlop, oraz atrakcji do spędzenia w miarę aktywnie urlopu z dziećmi. Więc chciałem się z wami podzielić pewnymi spostrzeżeniami oraz informacjami z urlopu może komuś się to przyda.
Urlop od 02.09 - 16.09 wyjazd rodziny 8 osób w tym dwójka dzieci 2 i 6 lat.

1. Wyjazd godzina 23 piątek 01.09, po przeczytaniu kilku wątków o trasie oraz własnymi spostrzeżeniami wyjazdu do Włoch dwa lata temu przez Czechy i Austrię, wybraliśmy alternatywną trasę przez Słowację i Węgry. Trasa spokojna Słowacja zleciała nawet nie wiadomo kiedy ciągle prosta droga od Żyliny do Bratysławy potem Gyor i Szombathely. Odcinek od Szombathely przez Lenti i do granicy spokojny chodź trochę męczący ale tyło to raptem 100km. Lepiej żeby usiadł za kierownicą wypoczęty kierowca jeśli macie taką możliwość. Przejście graniczne w Gorcian na małej granicy kontrola trwała 30 sekund (Sprawdzenie dowodów i ilości osób w aucie) a granicy o 6 rano pusto może jedno auto przed nami. Plus taki tego przejścia że zaraz jest stacja benzynowa INA ( jest gaz). A potem autostrada aż do pisak. Bramki około 8-9 godziny sobota w Lucko puste bez korków czego się obawiałem czytając wiele wątków.

2.Pobyt w Pisak jak dla mnie świetna sprawa tak jak piszą miejscowość spokojną świetna dla rodzin żyjących do godziny 22. W miejscowości Bankomat euronet po polsku, dwie restauracje, lodziarnia piekarnia i gość w garażu sprzedający Rakije.
Jeśli chodzi o atrakcję to udało nam się trochę pozwiedzać przez te dwa tygodnie ale to i tak za mało czasu żeby być tam gdzie byśmy chcieli być. Kilka miejsc które warto odwiedzić to
- Rafting na rzece Cetina koszt 150 kun (cena na wrześień na ulotkach widnieje 200) od osoby wyjazd z Omis, fajna sprawa żałował bym jakbym nie poszedł ale trochę przereklamowane, oczekiwałem czegoś bardziej ekstremalnego.
- Fortica startowaliśmy z parkingu za tunelem (parking darmowy zatłoczony ale o 8 rano pusto) kawałek drogi pod górę marszem zajęło nam to niecałą godzinę raczej nie wybrał bym się tą stroną z dzieckiem poniżej 6 lat. Zejście drugą stroną dużo spokojniejsze ale już nie tak fajne. Zalecam na wejście jakieś adidaski.
-Rejs statkiem KARIOS, statek stoi w porcie przy rzece za mostem jadąc od Pisak. Świetna sprawa jak dla mnie. Wybraliśmy wycieczkę na Hvar miasto-Milna 250 kun i szczerze powiem nie wiem jak oni na tym zarabiają. W cenie obiad Ryba lub mięso, sałatka grillowany bakłażan, Jedzenia ile zjesz tyle ci dają ja zjadłem rybę a potem dokładkę mięsa, na start po kieliszku rakiji a do obiadu i potem wina ile dusza zapragnie, kawa, woda. Na powrocie można wskoczyć na rufę statku i poczuć wiatr we włosach. Jeśli mowa o zwiedzaniu Miasto Hvar przepiękne, fantastyczne uliczki i widok z zamku na wzgórzu, widać tam przepych ale i ceny kosmos kawałek pizzy w pisak w piekarni 12 kun a tam 30, ale to już uroki wyspy. Milna katastrofa nic tam niema, nawet za bardzo niema gdzie nurkować, plaża betonowa a w wodzie syf .
- Wycieczka na Sveti Jure polecam wjechałem Oplem Vivaro bez większych problemów na sam szczyt chodź trasa robi wrażenie i trzeba mieść trochę zimnej krwi. Tak jak większość pisze wjazd 7 rano po otwarciu parku, byłem drugim autem przed nami Czech za nami polak. Jednany niespodzianka to konie które szły sobie dziko przez 20 min przed autem i nie miały zamiaru schodzić z asfaltu. Zjazd godzina 9 i tu już trochę inna sprawa na szczęście udało nam się zjechać najgorszy odcinek ze szczytu bez żadnej mijanki potem już trochę ruch się ruszył ale po wjechaniu wiedzieliśmy co nas czeka na zjeździe, jak wyglądają zatoczki gdzie uciekać i czego się spodziewać. Wyjazd na górę po godzinie 9 to dla mnie głupota duży ruch a na górze miejsca na 10 aut, kombinacją z mijankami na wjeździe i zjeździ (trasa ma być fajnym przeżyciem a nie wiecznym wkur...... się bo jakiś baran nie umie cofać albo ktoś się zablokuje na zakręcie). Dodatkowo ruszają o tej godzinie AUTOBUSY!! i busy z turystami z Makarskiej chcąc nie chcąc trzeba im ustąpić bo one na pewno nie będą cofać.
- Do tego zwiedzanie Makraskiej, Omis
- Piesza wycieczka na Vruja Beach około godzinki a Pisaku do plaży, niestety był duży przypływ, fale i kiepska pogoda więc zaszliśmy tylko do plaży i powrót. Trasa biegnie dalej do Breli, Nie polecam wyjścia z dziećmi trasa jest górską ścieżką.
- Z omiś w stronę Pisak są świetne szlaki górskie na 3-4 godziny marszu w jedną stronę ale to już trzeba wziąć dobre buty plecak i mieć jako takie przygotowanie. Jak ktoś chodzi po Tatrach to w zupełności sobie poradzi i wie o czym mówię

3. Powrót godzina 21 sobota 16.09 spokój cisza dzieci całą drogę spały, ale pogoda była paskudna pół drogi przez Chrowację i Węgry ulewy. Przekroczenie granicy tym razem autostradą tak samo jak wcześniej na małej granicy. Trasa w jedną i drugą stronę po niecałe 14 godzin z przerwami na tankowanie i spacery.

Wnioski: Pisak jest naprawdę fajną miejscowości ma przepiękne plaże i nie mówię tu o miejskiej plaży tylko o plażach oddalonych o 200-300 metrów w lewo i prawo widać je na google Maps zejścia w miarę przyzwoite. Warto tam chodzić dużo mniej ludzi i ten dziki klimat (można poskakać ze skał). Jako baza wypadowa na wycieczki w stronę Omis-Split i Makarska sprawdza się w 100%. Do Omis 20 minut Makarskiej 25 minut. Zakupy robiliśmy w Makarskiej w Kauflandzie lub Lidlu ceny może nieznacznie wyższe od naszych ale nie ma tragedii, asortyment prawie ten sam co unas.Sklep na dole Studenac dobrze zaopatrzony jest tam wszystko co trzeba dodatkowo jest to sieciówka jak nasza Żabka wiec czasem mają fajne rzeczy w gazetki promocyjnej. Jedynym minusem że w Choracji jest dość drogie piwo 8,5 kun butelka Karlovaca, ale nikt tam nie jedzie pić piwa co najwyżej rakije u dziadka czysta 0,7 40 kun, orzechowa i inne 60kun. Życia nocnego tu brak wiec pozostaje wypad do większych miast lub własny taras. Na kolację czy obiad jeździliśmy do Makarskiej lub Omiś tańsze jedzenie, więcej knajp i ciekawszy klimat np. Kolacja w uliczkach w Omis.
mags_piwko
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 20.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mags_piwko » 24.09.2017 22:28

oldGIZMO napisał(a):Byłem kiedyś na przełomie czerwca i lipca ..... i nigdy więcej ....
W tym roku, z uwagi na pewne okoliczności, które nota bene nie nastąpiły, wybrałem czerwiec, od 4 czerwca a tak generalnie byliśmy we wrześniu z ewentualnym zahaczeniem o końcówkę sierpnia.
Mój gospodin prawi, że luźno jest do 27 czerwca i od 27 sierpnia. We wrześniu dzień nieco krótszy ale za to są owoce.... i jak się nie obrócisz .... do Pisaka powrócisz albo i nie :papa:


właśnie ja byłam w drugiej połowie czerwca i było pięknie i teraz jak myślę o kolejnych wakacjach to nie potrfie wybrać innej miejscowości bo w Pisaku jest tak pięknieee <3
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 30.09.2017 11:37

Po pierwszym pobycie Pisak mnie "pociągnął" na kolejne sześć :) .... bo ja tam autentycznie wypoczywam ....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pisak - kto był i pamięta? - strona 57
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone