Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pisak - kto był i pamięta?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sossna
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 05.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sossna » 06.07.2017 13:28

oldGIZMO napisał(a):Nie ma wprawdzie obowiązku.... ale sama w sobie jest ładna ..
No to jeszcze jedno pytanie; jaki adres wybraliście w Pisaku ?


Zapadna ulica, nr 1 - Boris Fistanic. Namiar mieliśmy od znajomego, który tam był dwa lata z rzędu. Sprawdzimy na własnej skórze, czy znajomemu można wierzyć ;)
pf78
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pf78 » 15.07.2017 17:31

Na szybko- jutro powrót - w poniedziałek więcej info ;)
dwie restauracje jak były tak są -
pojawił się bar na plaży (piwo drinki lody)-
piekarnia, naleśniki i lody przy porcie.
Lody jedliśmy w obu miejscach - smakowały Ok.
JEST BANKOMAT (Euronet, przy porcie)

Plaże miejskie z wyznaczonym miejscem do kąpieli (boje, liny) - są na nich dwa stanowiska z prysznicami

schodów sporo ale widoki gór wyrastajacych z morza przepiękne

uliczki wąskie ale każdy średnio ogarnięty da radę

ludzi trochę jest ale do tłoku w np Breli to jeszcze dużo brakuje
andy13
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 22.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy13 » 17.07.2017 22:21

pytanie do przebywających aktualnie w Pisaku - jak sytuacja pożarowa w okolicy - dochodzą szczątkowe wieści o pożarach docierających do Splitu i Omisia, ucieczce turystów, ktoś coś wie?
sasiadekm
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 23.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sasiadekm » 18.07.2017 08:02

Z tego co czytałem w okolicach Splitu i Omis sytuacja jest już z grubsza opanowana... Trwa dogaszanie i pewnie potrwa jeszcze z tydzień... Ale jak patrzyłem na zdjęcia na Chorwackich portalach informacyjnych to nie wyglądało to ciekawie... Pomimo tego, że pożary w tym regionie o tej porze roku to normalka to tak ciężko nie było od lat... Pożar podobno dotarł do przedmieść Splitu...

Jeśli chodzi o Pisak, wczoraj pisałem maila do mojej gospodyni u której meldujemy się z rodziną w najbliższą niedzielę, otrzymałem zwrotną wiadomość, że tam jest wszystko w porządku... Makarska i okolice także.
Pablito970
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pablito970 » 18.07.2017 09:18

Aktualnie w samym Pisaku jest ok. O pożarach dowiedziałem się z internetu. Wczoraj widać było zadymione niebo w kierunku Splitu.
1mario_p
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 27.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1mario_p » 18.07.2017 13:18

Dokładnie tak jak Pablito pisze, w Pisaku bez strachu, czasem z daleka widać dym i po drodze przed zjazdem z autostrady potężne słupy dymu w oddali.
Ktoś tu pisał o pizzeri w Pisaku, jest gdzieś? Jestem dopiero drugi dzień i jeszcze nie znalazłem wszystkiego :)
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 18.07.2017 13:46

1mario_p napisał(a):Dokładnie tak jak Pablito pisze, w Pisaku bez strachu, czasem z daleka widać dym i po drodze przed zjazdem z autostrady potężne słupy dymu w oddali.
Ktoś tu pisał o pizzeri w Pisaku, jest gdzieś? Jestem dopiero drugi dzień i jeszcze nie znalazłem wszystkiego :)

... co tam pizzeria .... najważniejsze odnaleźć samego siebie ....
Miłego pobytu... :)
1mario_p
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 27.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1mario_p » 18.07.2017 14:25

oldGizmo, ciągle szukam, siebie już chyba odnalazłem ;) Ale Pisak jest ok, nie rozumiem ludzi którzy narzekają :) Jeszcze takie pytanko, czy oliwa domacze 1L za 120 kun to normalna cena czy przesadzona? Ostatni raz w Cro byłem parę lat temu i ceny były inne. Rakija 1L 60kun, wino 1L 40 kuna. Pozdro z Pisaka :)
pf78
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pf78 » 18.07.2017 14:29

Pizzę masz w PORAT (knajpa przy plaży miejskiej) - całkiem niezła, 50cm ok 60kun
ew z dowozem - ulotki wiszą na słupach
1mario_p
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 27.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1mario_p » 18.07.2017 16:37

aha, a ja szukałem osobnej pizzeri;)
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 19.07.2017 07:19

1mario_p napisał(a):oldGizmo, ciągle szukam, siebie już chyba odnalazłem ;) Ale Pisak jest ok, nie rozumiem ludzi którzy narzekają :) Jeszcze takie pytanko, czy oliwa domacze 1L za 120 kun to normalna cena czy przesadzona? Ostatni raz w Cro byłem parę lat temu i ceny były inne. Rakija 1L 60kun, wino 1L 40 kuna. Pozdro z Pisaka :)

a propos cen domaci..
W tym roku nie kupiłem oliwy, ponieważ mój gospodin twierdził, że nie mają; on i jego dobrzy znajomi. W zeszłym roku płaciłem ca 100 kn/1L. Natomiast odradzał mi kupowania gdziekolwiek, ponieważ jest " chszczona ", cokolwiek to znaczy.
Rakija - cena ok , tyle kosztuje w sklepie z banderolą. ( chociaż znajomy w trakcie pobytu za taką zapłacił 100 kn na targu; uparł się, że koniecznie musi mieć , więc mu opchnął w Makarskiej za 100. Dopiero później okazało się, że za 60 można kupić
taką samą w sklepie.) Co do wina nie wiem bo nie przepadam za domowym; kupowałem w sklepie ...
Gdybyś wybrał się do Omisia drogą przez Kucice, wzdłuż Cetiny, to na takim dosyć ostrym zakręcie, ca w środku drogi, 2 lata temu ja tam kupowałem, jest sprzedawany wyrób domowy w tym oliwa, ale jak mówiłem mojemu gospodinowi, że tam kupiłem, to aż Go skręciło.
Reasumując, oliwę najlepiej kupić u/przez swojego gospodina.... o ile też nie chrzci w interesie; ale tego nie dojdziesz.
I pozostaje jeszcze jedna ścieżka zakupu - w sklepie.
Miłego wypoczynku....
pf78
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pf78 » 19.07.2017 11:41

no to obiecane podsumowanie :)
na wstępie zaznaczam że to był pierwszy raz w Cro, ale nie pierwszy zagranicą :hut:

Pisak- mała wioska -w sezonie nie jest superspokojnie, ale na pewno bez porównania do znanych miejscowości typu Brela, Baska Voda itd.. Położenie na zboczu góry powoduje że płaskich powierzchni prawie nie ma, uliczki wąskie i kręte, no i dużo schodów. Mi to akurat odpowiadało - wszędzie blisko a więc samochód stał w garażu (o tym niżej) a ja zażywałem ruchu (zupełnie inaczej niż na codzień). Wypadków samochodowych ani pościeranych kolan nie zauważyłem a więc ani drogi ani schody nie takie straszne. Na miejscu wszystko co potrzeba: sklep, restauracje (można płacić kartą), bankomat (więc dalej gotówka) - warzywniak (bardzo smaczne owoce, czuć że rosną na słoneczku), bar na plaży, ryby ze straganu, wino domowe, lody...
W razie potrzeby większych zakupów można wyruszyć do Breli (nowa Ribola przy trasie głownej nr8) albo troszkę dalej do Makarskiej (Kaufland, Lidl itd..) - ale na prawdę ciężko znaleźć coś czego nie kupicie na miejscu (aa przepraszam - nie było węgla do grilla).
Plaże czyste, w centrum mieściny wysypane żwirkiem, z prysznicami, barem, wygrodzonym kąpieliskiem.
Te dalej od "centrum" kamieniste, betonowe, skaliste - mniejsze, trudniej dostępne ale urokliwe.

Co do restauracji - sa dwie, ja jadłem tylko w Porat, smacznie.

Krótko o cenach, bo przynajmniej dla niektórych ma to znaczenie ;) - trochę wyższe niż w Polsce (oczywiście nie mówię porównaniu z Biedrą, ale o normalnym sklepie/restauracji w miejscowości turystycznej). Arbuz 6kun/kg ; pomidory 12kun/kg ; pizza 60 kun; wino domowe 40kun/L ; piwo w sklepie 24 kuny za 1,5L (kuna ok 0,6zł). Jeśli jest wolne miejsce w bagażniku warto zabrać z PL wodę mineralną.

Droga - jechałem bez noclegu, Wawa-Ostrawa-Brno-Bratysława-Gyor-Sarvar-Nagykanizsa- i dalej autostradą w Chorwacji.
bez większych korków i utrudnień. Tankować oczywiście najlepiej w PL i na Węgrzech (uwaga - mało stacji przy M86).

Nocleg mieliśmy w apartament Jena (Put Vrulje 49) - w największym nr3. Nie jakoś supernowocześnie, ale duży i dobrze wyposażony. Duża lodówka, zmywarka, 4palnikowa kuchnia, klimatyzacja (dodatkowo płatna), oddzielna sypialnia. Duży balkon z widokiem na morze i dostęp do tarasu z grillem. Pralka. Ogólnie moge polecić - mają www, rezerwacje można robić bezpośrednio.
Samochód można postawić w "garażu" (brak drzwi) - stoi sobie bezpiecznie w cieniu.

Czy Pisak można polecić - moim zdaniem tak!
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 20.07.2017 13:50

... jest bankomat .... nareszcie Pisak dołączył do cywilizacji..... ( szkoda ) , no cóż ... "o tempora ! o mores !"
sossna
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 05.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sossna » 20.07.2017 19:12

oldGIZMO napisał(a):... jest bankomat .... nareszcie Pisak dołączył do cywilizacji..... ( szkoda ) , no cóż ... "o tempora ! o mores !"


Jest bankomat, i całe szczęście ;) Pizza w Porat doskonała - zwłaszcza ta z owocami morza :)

Widzę, że więcej nas w tej chwili w Pisaku? :) My zostajemy do środy - jutro planujemy Split, podobno sytuacja już całkowicie opanowana i na ruch turystyczny nie ma wpływu ;)

W Pisaku bardzo nam się podoba :) Apartament mogę polecić, nie mamy schodów w drodze do plaży, i nie płacimy dodatkowo za klimatyzację ;) Widok oczywiście piękny, ale o to chyba w Pisaku nietrudno ;)

Co do cen - no faktycznie, nie są biedronkowe, natomiast zdecydowanie porównywalne z którąkolwiek nadmorską miejscowością w Polsce w sezonie ;)
andy13
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 22.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy13 » 20.07.2017 19:38

pf78
opis - ok. z jednym się nie zgodzę - wożenie wody tysiącami kilometrów - to chyba największy paradoks- Jana 1,5 litra to 6 kun,
3,5 zł. Jak tanio nie kupić by tej wody w Polsce, to po przewiezieniu jej 1500 kilometrów to będzie ona 4 razy droższa niż w kraju, a 2 razy droższa niż w Studenacu czy innym Konzumie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pisak - kto był i pamięta? - strona 53
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone