Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pisak - kto był i pamięta?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 30.04.2017 21:54

:) racja, jako wyżej napiałem
sasiadekm
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 23.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sasiadekm » 01.05.2017 13:14

pablo150 napisał(a):Nic!!! Nie jesteś w stanie.

Aby sprostać Twojemu tokowi myślenia to google musiało by stworzyć specjalny dla Ciebie translator.


Nawet nie wiem jak to skomentować, może znajdziesz sobie na forum dział typu "chce je..ć po wszystkich" i tam sobie poużywaj... Bo tutaj nieco odchodzisz od tematu a i czyta się ciebie z coraz większą irytacją... Chyba, że Ciebie to po prostu kręci...
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 01.05.2017 23:21

sasiadekm napisał(a):
pablo150 napisał(a):Nic!!! Nie jesteś w stanie.

Aby sprostać Twojemu tokowi myślenia to google musiało by stworzyć specjalny dla Ciebie translator.


Nawet nie wiem jak to skomentować, może znajdziesz sobie na forum dział typu "chce je..ć po wszystkich" i tam sobie poużywaj... Bo tutaj nieco odchodzisz od tematu a i czyta się ciebie z coraz większą irytacją... Chyba, że Ciebie to po prostu kręci...


Jak nie wiesz to nie komentuj.
Sam nie piszesz na temat.
Temat to: Pisak - Kto był i pamięta, a nie Pisak - kto uwielbia i wspomina.
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 03.05.2017 19:39

W Pisaku byłem i pamiętam (choć pomalutku traci mi się pamięć krótka),
.... i tyle tylko tu można?
Tylko tyle!!!!! byśmy zamilkli z wrażenia jakby na Służewcu poszła w górę "bomba"'
i nie dajcie mi mniemać, że sprawiła to jakaś jedna... osoba(?)...
.. żeby to jeszcze jakaś Guernica z tego wyszła...
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 05.05.2017 09:43

pablo150 napisał(a):
henius34 napisał(a):Pojedź przekonaj się, potem zrozumiesz... chociaż Ty wolisz lipiec/ sierpień żeby później narzekać, że jest ciasno brudno i sami wariaci na wąskich drogach


Nie dziękuje. Tak jak piszesz wole przełom lipca i sierpnia. Pewnie jak bym liczył każdy grosik to pewnie też bym czerwiec rozważał i pewnie w tańszych mieścinach.


Każdy mierzy swoją miarą... Ja wybierając czerwiec lub wrzesień kieruję się raczej mniejszą ilością osób na plaży i piratów drogowych :lol: niż ceną app.
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 05.05.2017 11:49

a Ty w tym roku henius34 to dokąd ? .... jeżeli można spytać ..
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 05.05.2017 12:26

pablo150 napisał(a):Niepokój? Apartament prawie na końcu Pisaka. Dojazd do apartamentu to głównie szczęście czy trafisz na duży ruch. Przy mijaniu miejscowi nawet nie hamują to ty masz zjechać. Gorzej jak trafisz na turystkę która stanie i ani w tył ani w bok i to ty będziesz musiał cofać 50m do tyłu i to pod górkę, a ona będzie Ci dojeżdżała do zderzaka.


W życiu większych głupot nie czytałem. Dojazd z magistrali do Pisaka jest stromy, ale na tyle szeroki że 2 auta się mijają. Im niżej tym mniej miejsca, ale w dalszym ciągu nie ma dramatu.
Większość lokalnych dróżek/uliczek wygląda w całej HR podobnie, Pisak nie jest tu wyjątkiem.

Miejscowość jest b.kameralna, brak tu "kasowyłudzaczy" na które łapią się dzieciaki, są za to fajne plaże i niezłe knajpy z rewelacyjnym widokiem. Miejscowość raczej dla tych, co w Chorwacji chcą spędzić stacjonarny wypoczynek, choć same położenie sprzyja wycieczkom 'w dół' i w 'górę' HR, a także do sąsiadów w Bośni. Minusem jest (był?) brak szerokiego zaplecza sklepów sieciowych, co automatycznie zwiększa koszty codziennych zakupów.
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 05.05.2017 14:58

... nareszcie głos ( kolejny zresztą ) rozsądku; mądrego miło poczytać :)
maci78
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 27.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maci78 » 05.05.2017 15:58

el_guapo napisał(a):
pablo150 napisał(a):Niepokój? Apartament prawie na końcu Pisaka. Dojazd do apartamentu to głównie szczęście czy trafisz na duży ruch. Przy mijaniu miejscowi nawet nie hamują to ty masz zjechać. Gorzej jak trafisz na turystkę która stanie i ani w tył ani w bok i to ty będziesz musiał cofać 50m do tyłu i to pod górkę, a ona będzie Ci dojeżdżała do zderzaka.


W życiu większych głupot nie czytałem. Dojazd z magistrali do Pisaka jest stromy, ale na tyle szeroki że 2 auta się mijają. Im niżej tym mniej miejsca, ale w dalszym ciągu nie ma dramatu.
Większość lokalnych dróżek/uliczek wygląda w całej HR podobnie, Pisak nie jest tu wyjątkiem.

(...)


to ja chyba w innym Pisaku byłem. fakt technicznie nie ma nic trudnego w zjeździe/wjeździe. ot pod górkę i kilka zakrętów ale z tą jazdą i mijaniem to sporo przegięcie i po co naginać rzeczywistość. wtedy ktoś pojedzie, szczególnie w sezonie, i jak będzie musiał cofać 4 - 5 razy podczas jednego wjazdu/zjazdu to nie ma nic fajnego. byłem 14 dni. wyjeżdżałem tak z 10 - 12 razy. widziałem 2 stłuczki i jeden samochód zawieszony nad krawędzią (pierwsze 500m od zjazdu).
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 05.05.2017 19:09

maci78 napisał(a):
el_guapo napisał(a):
pablo150 napisał(a):Niepokój? Apartament prawie na końcu Pisaka. Dojazd do apartamentu to głównie szczęście czy trafisz na duży ruch. Przy mijaniu miejscowi nawet nie hamują to ty masz zjechać. Gorzej jak trafisz na turystkę która stanie i ani w tył ani w bok i to ty będziesz musiał cofać 50m do tyłu i to pod górkę, a ona będzie Ci dojeżdżała do zderzaka.


W życiu większych głupot nie czytałem. Dojazd z magistrali do Pisaka jest stromy, ale na tyle szeroki że 2 auta się mijają. Im niżej tym mniej miejsca, ale w dalszym ciągu nie ma dramatu.
Większość lokalnych dróżek/uliczek wygląda w całej HR podobnie, Pisak nie jest tu wyjątkiem.

(...)


to ja chyba w innym Pisaku byłem. fakt technicznie nie ma nic trudnego w zjeździe/wjeździe. ot pod górkę i kilka zakrętów ale z tą jazdą i mijaniem to sporo przegięcie i po co naginać rzeczywistość. wtedy ktoś pojedzie, szczególnie w sezonie, i jak będzie musiał cofać 4 - 5 razy podczas jednego wjazdu/zjazdu to nie ma nic fajnego. byłem 14 dni. wyjeżdżałem tak z 10 - 12 razy. widziałem 2 stłuczki i jeden samochód zawieszony nad krawędzią (pierwsze 500m od zjazdu).


Koleżanki i koledzy, Polcy i Polaki, nie popadjamy w histerię tudzież paranoję!

Rozdmuchujecie temat JEDNEGO ZAKRĘTU do niemożebnych rozmiarów.
Dzięki współczesnej technice (internet) każdy sobie może zobaczyć rzeczony zjazd z JEDNYM, w porywach do dwóch (w ulicę Put Vruje) ostrym ZAKRĘTEM.

Tamtędy przecież jeżdżą duże busy, dostawczaki, wielkie śmieciary... może nawet i autobusy? Nie pamiętam... PKS na pewno nie.

To jest normalna ulica, jakich na Bałkanach wiele. Szczerze mówiąc to żadne zagadnienie - jechałem setką niebezpieczniejszych tras, a założę się, że Wy zapewne również.

Można dywagować, czy Pisak jest atrakcyjny. Albo czy ma fajne plaże - to jest względne.
Ale ta droga nie jest względna i nie stanowi wyzwania dla kogoś, kto wcześniej zrobił samodzielnie trasę >1000 kilometrów z Polski :@)))

Pozdrawiam,
Krzysiek
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 05.05.2017 22:25

,,,, byłem w pisku 6 - ciokrotnie, fakt, że we wrześniu, ale i 1 raz na przełomie czerwiec/ lipiec ...i nigdy więcej; blachy autka nie otarłem; trza stosować zasadę rozsądku tak jak jazda rozsądna na sw. Jura; zasada rozsądku,zrozumienia sytuacji i uprzejmości; bo czasem trza wrzucić wsteczny... z uśmiechem.
... i jadę po raz 7 my, od 5 czerwca ... po pierwsze - bo tam odpoczywam a w porównaniu z wrześniem chcę doznać dnia dłuższego...
... i jadę jak do rodziny; czy dokonujecie przedpłaty - zadatku? ... bo ja od kilu lat - NIE;
Czy ktoś był zaproszony na urodziny właściciela ... takie szczególne, 70 lat....ja byłem zaszczycony..
... i jadę w terminie, który sam wybrałem; nie dla oszędności jak jakiś fenig ficker;
a propos.... oszczędność przestała być cnotą .... ?
... nawet wiem dla kogo ....
Może niezbyt w temacie ale za to .... o Pisaku i pamięci ... :)
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 08.05.2017 19:06

oldGIZMO napisał(a):a Ty w tym roku henius34 to dokąd ? .... jeżeli można spytać ..

Ja w tym roku Turcja:)
mags_piwko
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 20.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mags_piwko » 12.05.2017 13:37

Turcja ? niebezpiecznie.
mags_piwko
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 20.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mags_piwko » 12.05.2017 13:58

Mam pytanie - pierwszy wyjazd do Chorwacji - serio nic nie wiem.

Czy w Pisaku można kupić świeże ryby?? Gdzie w okolicy znajdę targ, gdzie można zakupić rybki?? Hmm dojazd tak do 1 - 1.5 h..
Raz się można wybrać.
Ogólnie mam zamiar robić większe zakupy w marketach w np Baska Voda czy w Omisu.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 12.05.2017 14:10

W Omiszu jest na 100%, w ubiegłym roku kupowałem i w tym również będę kupował:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pisak - kto był i pamięta? - strona 44
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone