Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pisak - kto był i pamięta?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 17.03.2017 11:51

oldGIZMO napisał(a):Kantor był tylko jeden.....



Gdzie?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 17.03.2017 12:12

pablo150 napisał(a):Przyznajcie racje, że miejscowość bez kantoru to raczej zadupie.

Nie przesadzajmy...
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 17.03.2017 14:38

pablo150 napisał(a):
oldGIZMO napisał(a):Kantor był tylko jeden.....



Gdzie?


W Krakowie, Tadeusz na imię Mu było :)
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 19.03.2017 17:11

Agawa. napisał(a):Hejka, my w tym roku również Pisak :) mam nadzieję, ze nas nie zawiedzie. Willa na końcu ulicy Zapadnej - ap Tade - opinii o tym apartmani żadnych 8O. Mam jedno pytanie, w którym miasteczku najbliżej jest kantor, bo w samym Pisaku z tego co czytam nie ma ?


Ap. Tade nie są na końcu ulicy Zapadnej, ja byłam jeszcze trochę dalej pod nr 60 ap. Velic. Jeszcze kawałek dalej masz urokliwą zatoczkę do plażowania (koło ap. Luxory w dół). Polecam bardziej niż główną plażę "miejską".
Pozdrawiam, ewa-irena
sasiadekm
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 23.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sasiadekm » 20.03.2017 20:35

pablo150 napisał(a):Przyznajcie racje, że miejscowość bez kantoru to raczej zadupie.


Ile razy korzystasz z tego kantoru? Chyba nie wymieniasz walutę co 100 zł? Ja tam wolę aby sklepy w okolicy miały możliwość płacenia kartą (lepszy przelicznik, wygoda, bezpieczeństwo)...
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 20.03.2017 21:02

sasiadekm napisał(a):
pablo150 napisał(a):Przyznajcie racje, że miejscowość bez kantoru to raczej zadupie.


Ile razy korzystasz z tego kantoru? Chyba nie wymieniasz walutę co 100 zł? Ja tam wolę aby sklepy w okolicy miały możliwość płacenia kartą (lepszy przelicznik, wygoda, bezpieczeństwo)...


Zazwyczaj wymieniam w banku. Najlepszy kurs.
Kwestia kantoru w miejscowości to taki mały wyznacznik co do wielkości miejscowości i tu stwierdzenie narzuca się z automatu, ze jeżeli nawet nie ma jednego małego kantoru to stwierdzenie "zadupie " nie jest na wyrost.

Ale kto lubi małe zadupia to jest indywidualna sprawa. Szczególnie ludzie z blokowisk lubią tego typu wiochy.
Byłem raz i nigdy więcej. Wieczorami to idzie szału dostać z nudów.
sasiadekm
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 23.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sasiadekm » 20.03.2017 21:09

pablo150 napisał(a):
sasiadekm napisał(a):
pablo150 napisał(a):Przyznajcie racje, że miejscowość bez kantoru to raczej zadupie.


Ile razy korzystasz z tego kantoru? Chyba nie wymieniasz walutę co 100 zł? Ja tam wolę aby sklepy w okolicy miały możliwość płacenia kartą (lepszy przelicznik, wygoda, bezpieczeństwo)...


Zazwyczaj wymieniam w banku. Najlepszy kurs.
Kwestia kantoru w miejscowości to taki mały wyznacznik co do wielkości miejscowości i tu stwierdzenie narzuca się z automatu, ze jeżeli nawet nie ma jednego małego kantoru to stwierdzenie "zadupie " nie jest na wyrost.

Ale kto lubi małe zadupia to jest indywidualna sprawa. Szczególnie ludzie z blokowisk lubią tego typu wiochy.
Byłem raz i nigdy więcej. Wieczorami to idzie szału dostać z nudów.


Trochę popadłeś w stereotypy z tymi ludźmi z blokowisk ;-) Ja tam wybieram się ze względu na rodzinę... Jadąc z małym dzieckiem (lub kilkoma) szukasz nie miejsca gdzie wieczorem będzie fura dyskotek i będzie mega wypasione życie nocne bo jadąc takim brzdącem i tak z tego nie skorzystasz... Szukasz miejsca gdzie będziesz miał blisko plażę w miarę spokojnie i bezpiecznie a wieczorem fajny taras z widokiem na morze bo wieczorem to on warunkuje twoje życie nocne ;-) Uważam, że tacy właśnie ludzie szukają takich miejscowości jak Pisak a nie blokersi którzy mają dość zgiełku miasta (chociaż Ci pewnie też :-))... Ale jak to mówią "punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia..."
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 20.03.2017 21:30

Nie bież tego tak do siebie. Podałem tylko takie stwierdzenie-wyznacznik po którym można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić czy dana miejscowość to tz. "zadupie".
Jeżeli chodzi o Pisaka to nie ma co się kłócić bo to po prostu wiocha i tyle.

Co do miejscowości odpowiednich dla małych dzieci to raczej Pisak mało pasuje.
1. Wszędzie stromo i niebezpieczne schody bez barierek.
2. Woda dość szybko robi się głęboka.
3. Brak atrakcji dla dzieci.
4. Lody słabej jakości i słaby wybór.

Jak z dziećmi do lat 4 to idealne miejsce to Nin. Płasko, cieplutka woda i płytka woda, a do tego piasek jak nad Bałtykiem.
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 21.03.2017 09:04

http://www.gledajhrvatsku.com/kamera.php?id=345
Do czasu aż pojedziecie - pooglądajcie ... :)
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 21.03.2017 12:02

pablo150 napisał(a): Szczególnie ludzie z blokowisk lubią tego typu wiochy


Mieszkamy na wsi i zawsze szukamy lokum właśnie na tego typu zadupiach.

pozdrav
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 21.03.2017 12:09

Rafał78 napisał(a):
pablo150 napisał(a): Szczególnie ludzie z blokowisk lubią tego typu wiochy


Mieszkamy na wsi i zawsze szukamy lokum właśnie na tego typu zadupiach.

pozdrav


.... i gdzie znalazłeś, pytam poważnie ...
Pozdrav Gospodinie.
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 21.03.2017 12:24

Na ten rok w Murvicy na Braču.
Wiocha jeszcze mniejsza niż Pisak
...nawet sklepu nie ma :oczko_usmiech: :mrgreen:
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 21.03.2017 12:48

No to nie pomacham Ci z Pisaka bo to po drugiej stronie , od Hvaru ... :)
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 21.03.2017 13:01

Chyba , że wejdę na Vidovą Górę :lol: to może Pisaczek zobaczę :wink:
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 21.03.2017 17:16

ewa-irena napisał(a):
Agawa. napisał(a):Hejka, my w tym roku również Pisak :) mam nadzieję, ze nas nie zawiedzie. Willa na końcu ulicy Zapadnej - ap Tade - opinii o tym apartmani żadnych 8O. Mam jedno pytanie, w którym miasteczku najbliżej jest kantor, bo w samym Pisaku z tego co czytam nie ma ?


Ap. Tade nie są na końcu ulicy Zapadnej, ja byłam jeszcze trochę dalej pod nr 60 ap. Velic. Jeszcze kawałek dalej masz urokliwą zatoczkę do plażowania (koło ap. Luxory w dół). Polecam bardziej niż główną plażę "miejską".
Pozdrawiam, ewa-irena

Dzięki, właśnie dla tych plażyczek wybrałam kwaterę na Zapadnej, jak ognia unikam plaż miejskich :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pisak - kto był i pamięta? - strona 39
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone