Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pisak - kto był i pamięta?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mała_Li
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 08.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała_Li » 12.09.2016 19:01

Absolutnie nic mnie nie ciągnęło - w Baśce byłam w na Mszy, a w Splicie w muzeum archologicznym - zero zwiedzających.
Czepialski jesteś.
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 12.09.2016 19:51

Mała_Li napisał(a):Absolutnie nic mnie nie ciągnęło - w Baśce byłam w na Mszy, a w Splicie w muzeum archologicznym - zero zwiedzających.
Czepialski jesteś.


Nie czepiam się. Wręcz przeciwnie. Podziwiam ludzi którzy zachwycają się Pisakiem.
Sam byłem i poza kameralną plażą nie ma co tam robić. Uważam, że jest dużo ładniejszych miejsc w Chorwacji i również cichych i spokojnych.
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 14.09.2016 17:52

pablo150 napisał(a):
Mała_Li napisał(a):Absolutnie nic mnie nie ciągnęło - w Baśce byłam w na Mszy, a w Splicie w muzeum archologicznym - zero zwiedzających.
Czepialski jesteś.


Nie czepiam się. Wręcz przeciwnie. Podziwiam ludzi którzy zachwycają się Pisakiem.
Sam byłem i poza kameralną plażą nie ma co tam robić. Uważam, że jest dużo ładniejszych miejsc w Chorwacji i również cichych i spokojnych.


Dzięki za podziw i dla mnie :D Należę do tych co lubią Pisak...
Jedni się zachwycają a ja po prostu lubię. Jak wiele razy można się zachwycać .... po raz szósty ?
Właśnie siedzę na balkonie Apartamentowca "ORA" i podziwiam deszcz w Pisaku .... e , tam deszcz zaraz ... pogrzmiało, pokropiło.. W Splicie to był deszcz., ściana wody.... parę lat temu. Dzisiaj już takich deszczy nie ma.. ...nie ma też prawdziwych Cyganów ponoć... o tempora o mores....
Ale dobrze jest "zatopić" wzrok w Jadranie ( a "dziób" w zimnej pianie piwa) zwłaszcza po drobnych emocjach wjazdu
(..i zjazdu ) na Biokovo- Sv. Jure.
... ale, ale... moja uprzejma prośba do Ciebie, jeżeli można to proszę o wskazanie tych dużo ładniejszych miejsc. Może w przyszłym roku nie będę siódmy raz w Pisaku... Poza tym wolę spokojniejsze miejsca, gdyż w moim wieku - old- trza się pomału przygotowywać do tego spokoju, który wcześniej lub później ale przed nami nieuchronnie :(
... ale nie wskazuj na Brelę, Baśka Voda, Makarską, Omis, Tucepi, Igrane, Podgore czy Drvenik .... byłem, zobaczyłem.... zdobywać nie będę; Jeżeli kogoś interesuje dlaczego to powiem, że o gustach się nie dyskutuje. Taki mam ale mam własny ... z lekką domieszką gustu żony, własnej zresztą. Tak nam się rozkłada równo ... 90- domieszka - na 10 :D żartowałem... (?)
Pozdrawiam...
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 14.09.2016 18:15

Mała_Li napisał(a):Gizmo - pytałeś jakie wrażenia z Pisaka. Mnie i mojej rodzinie się podobało - lubię spokój, niecierpię tłumów także pod tym względem idealnie. Brak straganów z głupotami to brak jęczących dzieciaków - skupiły się na pływaniu i lodach 8)
Nasz domek był własciwie w samym centrum, bo nad portem, ale w drugiej lini zabudowy więc było nawet zacisznie. Gospodarz bardzo miły, uczynny i sympatyczny. Kiedy czuliśmy się znudzeni pływaniem i nurkowaniem (bo my raczej nie z tych co plażują) to robiliśmy wycieczki po okolicy (Omis, Makarska, Split, Baska Voda itd.).


Witam Cię.
Jeżeli to możliwe to napisz w jakim Apartamentowcu byłaś/ byliście.
A teraz przekaz z wrażenia jakie Pisak wywarł na osobie, która pierwszy raz przyjechała do Pisaka, do Chorwacji,
.. znajoma zresztą..
Wyszła na balkon i "wykonała telefon" do mamy:
Cyt. " Mamo, przyjechaliśmy, jak tu jest pięknie, nie wracam ..." koniec cyt.
Pozdrawiam..
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 15.09.2016 23:11

oldGIZMO napisał(a):
pablo150 napisał(a):
Mała_Li napisał(a):Absolutnie nic mnie nie ciągnęło - w Baśce byłam w na Mszy, a w Splicie w muzeum archologicznym - zero zwiedzających.
Czepialski jesteś.


Nie czepiam się. Wręcz przeciwnie. Podziwiam ludzi którzy zachwycają się Pisakiem.
Sam byłem i poza kameralną plażą nie ma co tam robić. Uważam, że jest dużo ładniejszych miejsc w Chorwacji i również cichych i spokojnych.


Dzięki za podziw i dla mnie :D Należę do tych co lubią Pisak...
Jedni się zachwycają a ja po prostu lubię. Jak wiele razy można się zachwycać .... po raz szósty ?
Właśnie siedzę na balkonie Apartamentowca "ORA" i podziwiam deszcz w Pisaku .... e , tam deszcz zaraz ... pogrzmiało, pokropiło.. W Splicie to był deszcz., ściana wody.... parę lat temu. Dzisiaj już takich deszczy nie ma.. ...nie ma też prawdziwych Cyganów ponoć... o tempora o mores....
Ale dobrze jest "zatopić" wzrok w Jadranie ( a "dziób" w zimnej pianie piwa) zwłaszcza po drobnych emocjach wjazdu
(..i zjazdu ) na Biokovo- Sv. Jure.
... ale, ale... moja uprzejma prośba do Ciebie, jeżeli można to proszę o wskazanie tych dużo ładniejszych miejsc. Może w przyszłym roku nie będę siódmy raz w Pisaku... Poza tym wolę spokojniejsze miejsca, gdyż w moim wieku - old- trza się pomału przygotowywać do tego spokoju, który wcześniej lub później ale przed nami nieuchronnie :(
... ale nie wskazuj na Brelę, Baśka Voda, Makarską, Omis, Tucepi, Igrane, Podgore czy Drvenik .... byłem, zobaczyłem.... zdobywać nie będę; Jeżeli kogoś interesuje dlaczego to powiem, że o gustach się nie dyskutuje. Taki mam ale mam własny ... z lekką domieszką gustu żony, własnej zresztą. Tak nam się rozkłada równo ... 90- domieszka - na 10 :D żartowałem... (?)
Pozdrawiam...


Większa część Breli (od lewej strony do plaży Punta Rata) to też zadupie z jednym sklepem i chyba ze 3 restauracje. Cisza i spokój i dużo ładnych małych plaż. Różnica taka, że apartamenty są droższe niż w Pisaku.
Ostatnio jak byłem w Primosten (piekna miejscowość) to zajechałem do Rogoznicy i też byłem zaskoczony spokojem jaki tam panuje i co mnie w ogóle nie zaskoczyło na 4 samochody 3 były na polskich blachach.
Nie obrażając nikogo, wnioskuje po wielu wpisach, że niektórym podoba się to na co go stać.
Z drugiej strony możesz jeszcze zaliczyć takie miejscowości jak:
Mimice, Mrusici, Medici, Stanici i Celine.
Też w miarę tanie, a poza sezonem w apartamentach można wybierać jak w owocach na straganie.
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 16.09.2016 09:22

oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 17.09.2016 02:38

Pablo 150 .....
Nie cytuję całego wpisu Twojego, jedynie : "Nie obrażając nikogo, wnioskuje po wielu wpisach, że niektórym podoba się to na co go stać."
"Nemo ante mortem beatus" .... i to by było na tyle ... i z przodu również.
madzia828
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 02.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia828 » 17.09.2016 14:44

Byłam w Pisaku z rodzinką pod koniec czerwca w apartamentach Villa Vruja. Miejscowość bardzo nam się spodobała apartamenty na końcu ulicy Put Vrulje cisza spokój, do urokliwej plaży 5 minut przez las sosnowy, schody też były ale dało się przeżyć. Wieczorem spacerem do centrum na lody czy rybkę. na plac zabaw czy skakańce dla dzieciaków jeździliśmy do pobliskiej Breli :wink: na pewno wrócimy jeszcze do Pisaka :mrgreen:
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 18.09.2016 10:55

oldGIZMO napisał(a):Pablo 150 .....
Nie cytuję całego wpisu Twojego, jedynie : "Nie obrażając nikogo, wnioskuje po wielu wpisach, że niektórym podoba się to na co go stać."
"Nemo ante mortem beatus" .... i to by było na tyle ... i z przodu również.


Nie dotyczy to chyba miłośników Pisaka.
beata78
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 18.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) beata78 » 16.01.2017 18:06

Apartamenty Sliskovic - był ktoś i może coś napisać :-)
sasiadekm
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 23.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sasiadekm » 03.02.2017 19:29

Witam, czy ktoś z Was miał styczność z przybytkiem który nazywa się "Villa Porat" (pierwsza linia brzegowa, tuż przy porcie - jak wnioskuję ze zdjęć)? Ta sama rodzina prowadzi jedną z kilku dostępnych w Pisaku knajp "Konoba Porat". Pytam bo tam właśnie wybieramy się z rodzinką końcem Lipca. Opinie o samym Pisaku wnikliwie prześledziłem, chodzi mi raczej o sam apartmani... Pozdrawiam.
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 08.02.2017 18:57

Znajomi byli i miejscówkę chwalili , apartman spoko i wszędzie blisko ( piekarnia , sklep , knajpa ), świetny widok z tarasów.
Trzeba liczyć się z tym , że życie nocne jak i dzienne małego Pisaka skupia się właśnie w tej okolicy , ale z końcem lipca nie powinno być z tym problemu.



Plaża tuż pod Poratem
Obrazek
sasiadekm
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 23.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sasiadekm » 08.02.2017 22:28

Dzięki bardzo za informację okraszoną foteczką :-) Z tego co wyczytałem w poprzednich postach to o jakieś mega aktywne życie nocne w Pisaku trudno więc może nie będzie tak źle ;-) Ktoś coś jeszcze dorzuci? :hut:
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 08.02.2017 22:55

Z tego co wyczytałem w poprzednich postach to o jakieś mega aktywne życie nocne w Pisaku trudno więc może nie będzie tak źle

Na pewno będzie spoko :D
Byliśmy w Pisaku dwukrotnie w lipcu i nie było jakoś specjalnie gwarno.
Mamy z Piska same miłe wspomnienia i chętnie tam kiedyś wrócimy.

Ktoś coś jeszcze dorzuci?

...może jeszcze jakieś fotki :?:
Obrazek

Ostatnia plaża w stronę Marusici
Obrazek

Polecam mini plażyczki dostępne tylko od morza (w stronę Breli)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
sasiadekm
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 23.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sasiadekm » 11.02.2017 12:04

Super! Dzięki za fotki i pomoc w odświeżeniu tematu ;-) My ostatnim razem (rok 2015) byliśmy w Omis-Nemira, zawsze staram się szukać apartmanów jak najbliżej pierwszej linii brzegowej żeby nie musieć tarabanić się z całym plażowym ekwipunkiem po kilkaset metrów (często po stromych schodach). W razie potrzeby mogę polecić kilka fajnych miejscówek z fajnymi plażami w tamtej okolicy :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pisak - kto był i pamięta? - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone