Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pisak - kto był i pamięta?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zaako
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 26.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zaako » 09.08.2015 23:07

Rafał78 napisał(a):
zaako napisał(a):Nie wiem w którym ty Pisaku jesteś.Bo ja chodzę 100m.na plażę za kościołem i inne w stronę Maruści,plaże są cudowne,nie przepełnione,można się kimnąć i spokojnie popływać i rozłożyć gdzie tylko chcesz.Zjazd do Pisaka to normalna droga,jakich mnóstwo w Croati,jak i w Polsce,nie straszyć.Pisaczek jest po prostu mały,ale trzeba chcieć się ruszyć, a znajdzie się przepiękne miejsca.Trzeba rezerwować z pomocą googlemaps.wyeliminować właśnie przypadki nieprawidłowych położeń apartamentów i dojść na plażę.Pozdr.dla wszystkich przebywających w Pisaku.


Hej zaako nie przesadzaj z tymi niezaludnionymi plażami , tłok jest i koniec :wink:
Pisak to porażka :mrgreen:

Pozdrav


Tłok jest,ale na głównych przed kościołem,w stronę Makarskiej.Jeszcze tam nie byłem za dnia i nie mam zamiaru.
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 10.08.2015 07:34

zaako napisał(a):
Rafał78 napisał(a):
zaako napisał(a):Nie wiem w którym ty Pisaku jesteś.Bo ja chodzę 100m.na plażę za kościołem i inne w stronę Maruści,plaże są cudowne,nie przepełnione,można się kimnąć i spokojnie popływać i rozłożyć gdzie tylko chcesz.Zjazd do Pisaka to normalna droga,jakich mnóstwo w Croati,jak i w Polsce,nie straszyć.Pisaczek jest po prostu mały,ale trzeba chcieć się ruszyć, a znajdzie się przepiękne miejsca.Trzeba rezerwować z pomocą googlemaps.wyeliminować właśnie przypadki nieprawidłowych położeń apartamentów i dojść na plażę.Pozdr.dla wszystkich przebywających w Pisaku.


Hej zaako nie przesadzaj z tymi niezaludnionymi plażami , tłok jest i koniec :wink:
Pisak to porażka :mrgreen:

Pozdrav


Tłok jest,ale na głównych przed kościołem,w stronę Makarskiej.Jeszcze tam nie byłem za dnia i nie mam zamiaru.

Napisałem to tak przewrotnie.
Myślę ,że zrozumiałeś o co mi chodzi :wink:

W Pisaku byłem dwukrotnie i jeszcze kiedyś odwiedzę tę mieścinkę na dłużej.
Nie będę nikogo na siłę przekonywał....każdy lubi coś innego.

Pozdrawiam
miłośników i przeciwników Pisaczka
:papa:
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 12.08.2015 12:52

... a ja cisnę do pisaka 24 sierpnia .... po raz piąty licząc od 2007 roku. Najlepszy czas to wrzesień , góra koniec sierpnia i września; mniej luda...
... ale z roku na rok przybywa; ... byłem kiedyś na przełomie czerwca i lipca.... jak dla mnie porażka.
i cisnę w tym roku jak wspomniałem, piąty raz, gdyż nigdzie jak tam ( apartament ORA" ) nie odpoczywam.
Wskazuję miejsce pobytu nie dla celów reklamowych, ale tam mój " dziób" kieruję bezpośrednio na Jadran.
I cóż, że nie w temacie, ale skoro chcieliście coś o Pisaku - to macie ;)
A propos .... jeżeli ktoś ma namiar na jeszcze bardziej spokojną i pikną miejscowość w Dalmacji, podziel się nazwą miejscowośći..
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 12.08.2015 14:34

oldGIZMO napisał(a):... a ja cisnę do pisaka 24 sierpnia .... po raz piąty licząc od 2007 roku. Najlepszy czas to wrzesień , góra koniec sierpnia i września; mniej luda...
... ale z roku na rok przybywa; ... byłem kiedyś na przełomie czerwca i lipca.... jak dla mnie porażka.
i cisnę w tym roku jak wspomniałem, piąty raz, gdyż nigdzie jak tam ( apartament ORA" ) nie odpoczywam.
Wskazuję miejsce pobytu nie dla celów reklamowych, ale tam mój " dziób" kieruję bezpośrednio na Jadran.
I cóż, że nie w temacie, ale skoro chcieliście coś o Pisaku - to macie ;)
A propos .... jeżeli ktoś ma namiar na jeszcze bardziej spokojną i pikną miejscowość w Dalmacji, podziel się nazwą miejscowośći..


Pozdrów Ivana i Lorę od Marty i Marcina - będą pamiętali jak powiesz że specjalnie w tym roku pojechaliśmy po 30 literków rakijki! Super gospodarze i kwaterka też, życzymy udanego wypoczynku!
Pozdrav
cisa2
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 16.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) cisa2 » 12.08.2015 15:06

oldGIZMO napisał(a):... a ja cisnę do pisaka 24 sierpnia .... po raz piąty licząc od 2007 roku. Najlepszy czas to wrzesień , góra koniec sierpnia i września; mniej luda...
... ale z roku na rok przybywa; ... byłem kiedyś na przełomie czerwca i lipca.... jak dla mnie porażka.
i cisnę w tym roku jak wspomniałem, piąty raz, gdyż nigdzie jak tam ( apartament ORA" ) nie odpoczywam.
Wskazuję miejsce pobytu nie dla celów reklamowych, ale tam mój " dziób" kieruję bezpośrednio na Jadran.
I cóż, że nie w temacie, ale skoro chcieliście coś o Pisaku - to macie ;)
A propos .... jeżeli ktoś ma namiar na jeszcze bardziej spokojną i pikną miejscowość w Dalmacji, podziel się nazwą miejscowośći..

Ja byłem w tym roku kawałek dalej w kierunku Omis w Medici. Super spokojna okolica i na plaży o każdej godzinie znajdziesz miejsce.
jackq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 12.08.2015 15:50

Rafał78 napisał(a):Masz racje ,niesamowite odległości :mrgreen:


To, że ty lubisz płacić za coś czego potem nie możesz wykorzystać, twoja sprawa.
Powtórzę raz jeszcze bo być może nie ogarniasz albo jakiś inny problem ze zrozumieniem: nie po to płacę (przeważnie większe pieniądze) za apartament tuż przy plaży, żeby potem nie móc z niej skorzystać bo wylegują na niej tłumy. A jak mam kilometr dymać to wolę wynająć gdzieś indziej za mniejszą kasę - logiczne.

Byliśmy wczoraj przejazdem w Pisaku, na głównej plaży tłok niesamowity, za taki wypoczynek dziękuję.
Na szczęście olaliśmy Pisak i udało się nam dzień przed wyjazdem zarezerwować dużo większy apartament w niższej cenie w Marusici. Na plaży (i jednej i drugiej) bez problemu da się znaleźć miejsca tyle, żeby w spokoju wypocząć.

Ogólnie w tym roku w cro zauważam większą ilość ludzi jak w latach poprzednich.
Pozdrowienia z cro, udanego urlopu :)
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 13.08.2015 11:23

henius34; się przekaże pozdrav; :)
marcello74
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcello74 » 13.08.2015 15:30

Też jadę do Pisaka 24/08 z Łodzi do willa Antonio ciekawe czy będzie fajnie.
:D
Crolove1
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crolove1 » 13.08.2015 15:48

Byłam w Pisaku 2 razy, miejscowość ma swój urok, na plaże chodziliśmy koło 10-11 i problemu ze znalezieniem jakiegoś miejsca nie było nigdy. Zatłoczona plaża? Wszędzie w sezonie na plażach jest tłoczno, chyba, że ktoś sobie szuka miejsc, które są trochę oddalone od miejscowości. Osobiście polecam Pisak, chętnie tam będę wracać. Jak ktoś ma małe dzieci to radzę uważać na odległość apartamentu od plaży, lepiej nie brać apartamentów będących na górze, bo chodzenie po schodach, szczególnie jak się wraca z plaży, to męczarnia.
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 14.08.2015 13:38

marcello74 napisał(a):Też jadę do Pisaka 24/08 z Łodzi do willa Antonio ciekawe czy będzie fajnie.
:D


Czy będzie fajnie, to zależy tylko od Was.
... a jaki put i nr tego Antonia de la Pisak.
... i jeszcze jedna uwaga; w pisaku drogi prowadzą tylko pod górkę
:D
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 14.08.2015 13:40

chyba już wiem, pod górą na wprost (prawie ) kościoła w Pisaku
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 14.08.2015 13:49

a teraz troszkę reklamy : www.apartmaniorapisak.com
marcello74
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcello74 » 14.08.2015 15:19

Put Porta, 21318, Pisak, Chorwacja.Tam jadę. :lol:
Pablito970
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pablito970 » 14.08.2015 20:38

zbiluk1904 napisał(a):Do jacq.
....Nie mam nic do Chorwatów, ale gwarantuję ci że jeżeli tam pojedziesz na pewno spotkasz twarze zamieszczone na moich zdjęciach. Wiem, że nikt nie ma narodowości wypisanej na czole, ale wszyscy siedzący przy murze (grupka młodzieży czy panie w pierwszej linii brzegowej) to miejscowi i naprawdę obgadują turystów (znam trochę chorwacki).
Oczywiście, że da się to przeżyć.
Pozdrawiam.


Czytając tego posta nie mogłem powstrzymać się od komentarza. Ja w Pisaku akurat jestem i na początku tygodnia pojawiła się tam grupa z Polski, która przysłowiowo mówiąc "rządzi" na plaży i ich zachowanie dokładnie wpisuje się w schemat opisany w cytacie. Kultura jak widać nie zależy od narodowości... A ogólnie rzecz biorąc Pisak jest ok. i poważnie biorę pod uwagę możliwość ponownego przyjazdu tutaj...
zaako
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 26.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zaako » 17.08.2015 13:45

Rafał78 napisał(a):
zaako napisał(a):
Rafał78 napisał(a):
zaako napisał(a):Nie wiem w którym ty Pisaku jesteś.Bo ja chodzę 100m.na plażę za kościołem i inne w stronę Maruści,plaże są cudowne,nie przepełnione,można się kimnąć i spokojnie popływać i rozłożyć gdzie tylko chcesz.Zjazd do Pisaka to normalna droga,jakich mnóstwo w Croati,jak i w Polsce,nie straszyć.Pisaczek jest po prostu mały,ale trzeba chcieć się ruszyć, a znajdzie się przepiękne miejsca.Trzeba rezerwować z pomocą googlemaps.wyeliminować właśnie przypadki nieprawidłowych położeń apartamentów i dojść na plażę.Pozdr.dla wszystkich przebywających w Pisaku.


Hej zaako nie przesadzaj z tymi niezaludnionymi plażami , tłok jest i koniec :wink:
Pisak to porażka :mrgreen:

Pozdrav


Tłok jest,ale na głównych przed kościołem,w stronę Makarskiej.Jeszcze tam nie byłem za dnia i nie mam zamiaru.

Napisałem to tak przewrotnie.
Myślę ,że zrozumiałeś o co mi chodzi :wink:

W Pisaku byłem dwukrotnie i jeszcze kiedyś odwiedzę tę mieścinkę na dłużej.
Nie będę nikogo na siłę przekonywał....każdy lubi coś innego.

Pozdrawiam
miłośników i przeciwników Pisaczka
:papa:


spox☺
Właśnie wróciłem z Pisaka,generalnie miejsce ok na spokojny odpoczynek,poza główną plażą,ale tam można tyle sobie innych wybrać że ja jej za dnia nie widziałem.Jeśli chodzi o widoki i bliskość wszystkiego to tylko ul.Zapadana.Putporta jest ok,ale wątpię żeby była tam szansa na wypoczynek w sezonie.Bliskość portu,restauracji i tych dziwnych nie najlepszych zapachów.Ja tam wolę bliskość lasów sosnowych w Cro.Jeśli chodzi o obecność polaków to mi akurat nie przeszkadzają,ogólnie mam to gdzieś kto jest jakiej narodowości.To tylko ludzie,jedni są spoko inni trochę mniej.Pozdrawiam ślązaków,miałem przyjemność ich poznać,bardzo przyjemni ludzie.Zwiedziłem riwiere i stwierdzam że chyba więcej nie będę się pchał tak daleko,wystarczą mi miejsca do max Trogiru.Plaże też piękne i głównie to mnie najbardziej cieszy.To co za mną jest w zależności od regionu Cro zróżnicowane i też ładne.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pisak - kto był i pamięta? - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone