Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PILNE !!!!Wjazd na ważno-nieważnym dowodzie.

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pr23m0
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.06.2014
PILNE !!!!Wjazd na ważno-nieważnym dowodzie.

Nieprzeczytany postnapisał(a) pr23m0 » 12.06.2014 09:37

Witam,

Sprawa wygląda tak, że zgubiłem mój aktualny dowód, który jest lekko pęknięty. Ale mam drugi dowód :P

Zgubiłem ten drugi kiedys, zgłosiłem, wyrobiłem ten nowy (zgubiony teraz) i pozniej ten drugi sie odnalazł, a ja go nie oddałem do UM. Jest w stanie idealnym, data ważnosci aktualna, zdjecie też. Wszystko pięknie, tylko jest już "usuniety z systemu"

Jutro wyjezdzam i zastanawiam się czy nie zaryzykować i nie jechac na starym, bo z tego co pamietam to na granicy oni tylko sprawdzaja date waznosci, i facjate czy sie zgadza a to jest ok na plastiku, raczej nie sprawdzaja po numerze i serii ważnosci w jakims systemie prawda?

Proszę o szybkie uspokojenie mnie, bo wale w gacie ze strachu, ze moga mnie tam aresztowac :P

Z góry wielkie dzieki !
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 12.06.2014 09:40

Nie wiem czy ryzykować,ale walenie w gacie i żadne nerwowe ruchy nie wskazane ,bo pomyślą że jakieś narkotyki przewozisz :D
a poważnie,to idz do Urzędu miasta ,albo na Policję,nie wiem dokładnie i chyba papier tymczasowy Ci powinni dać.
pietja10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 16.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietja10 » 12.06.2014 09:42

Ja bym jechał na starym. Jeśli już wogóle to patrzą z grubsza czy zdjęcie się zgadza. Ja w zeszłym roku przejechałem na nieważnym rok paszporcie. Miałem ważny dowód, ale postanowiłem dać paszport z głupoty czystej i ciekawości, czy celnik wyczai. Zapomnij że się przyczepił. Generalnie to wjedziesz i na paszporcie polsatu jak nie będziesz miał wielkiego pecha.
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 12.06.2014 09:43

a paszport nie wystarczy?
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 12.06.2014 09:47

pietja10 napisał(a):Generalnie to wjedziesz i na paszporcie polsatu jak nie będziesz miał wielkiego pecha.


A jak będziesz miał, to pojedziesz za rok :lol:
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 12.06.2014 09:49

Powiem tak. W 2003 roku (Polska jeszcze poza UE) leciałam do UK z małym dzieckiem. Miałam paszport na nazwisko panieńskie. Bałam się jak cholera, bo syn w paszporcie miał inne nazwisko. Wg przepisów mój paszport był już nieważny, no bo moje nazwisko brzmiało już inaczej. Niby Brytyjczycy tacy skrupulatni - nie czepiali się dokumentów . Tak więc wydaje mi się, ze nie masz się czego obawiać jadąc na ten dowód, który masz, a który w systemie jest unieważniony. Najlepiej jednak westchnij do Św. Antoniego i zguba się znajdzie . Decyzja należy do Ciebie
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 12.06.2014 09:53

pr23m0 napisał(a):Wszystko pięknie, tylko jest już "usuniety z systemu"

Nikt nie będzie sprawdzał w systemie .
Jedż spokojnie na ten.
pietja10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 16.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietja10 » 12.06.2014 09:55

jara napisał(a):
pietja10 napisał(a):Generalnie to wjedziesz i na paszporcie polsatu jak nie będziesz miał wielkiego pecha.


A jak będziesz miał, to pojedziesz za rok :lol:


Nie przesadzaj. Jakby jedno przejście graniczne było z HR..
pr23m0
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pr23m0 » 12.06.2014 09:57

Wow dziekuje za tyle odpowiedzi.

No właśnie nawet jak sie znajdzie to jest lekko pęknięty (2cm pęknięcie), w polsce policja juz go pare razy miala i mowili, ze wypada wymienic, ale wazny bo nie utrudnia rozpoznania osoby na zdjeciu, ale czy chorwat sie nie doczepi. Znajomy powiedzial, ze granicznicy tam przymykaja oczy, bo ogarnieci z nich ludzie i wiedza, ze jade do chorwacji zostawic kase dla ich kraju. No, ale ryzyko pozostaje, paszportu nie mam.

btw sram w gacie teraz, przy celniku bedzie po po po poker face :P
pr23m0
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pr23m0 » 12.06.2014 09:57

pietja10 napisał(a):
jara napisał(a):
pietja10 napisał(a):Generalnie to wjedziesz i na paszporcie polsatu jak nie będziesz miał wielkiego pecha.


A jak będziesz miał, to pojedziesz za rok :lol:


Nie przesadzaj. Jakby jedno przejście graniczne było z HR..



tyle ze jade autokarem, wiec raczej nie zmienia trasy jak mnie cofna :P
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 12.06.2014 09:58

pietja10 napisał(a):
jara napisał(a):
pietja10 napisał(a):Generalnie to wjedziesz i na paszporcie polsatu jak nie będziesz miał wielkiego pecha.


A jak będziesz miał, to pojedziesz za rok :lol:


Nie przesadzaj. Jakby jedno przejście graniczne było z HR..


Na tych pozostałych na paszport Polsatu puszczają :?:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 12.06.2014 10:00

pr23m0 napisał(a):Znajomy powiedzial, ze granicznicy tam przymykaja oczy, bo ogarnieci z nich ludzie i wiedza, ze jade do chorwacji zostawic kase dla ich kraju.

I ma rację , jedż i nie zawracaj sobie głowy pierdołami.
Musiałbyś trafić na wybitnego "służbistę" by się doczepił. 8O
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2014 10:00

Raczej się nie powinni czepiać, no ale jakiś dokument ważny musi być.
pietja10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 16.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietja10 » 12.06.2014 10:01

jara napisał(a):
pietja10 napisał(a):
jara napisał(a):
pietja10 napisał(a):Generalnie to wjedziesz i na paszporcie polsatu jak nie będziesz miał wielkiego pecha.


A jak będziesz miał, to pojedziesz za rok :lol:


Nie przesadzaj. Jakby jedno przejście graniczne było z HR..


Na tych pozostałych na paszport Polsatu puszczają :?:


Pod warunkiem, że trafisz na celnika typu :papa: "jechać, jechać, jechać..."
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 12.06.2014 10:02

pietja10 napisał(a):Pod warunkiem, że trafisz na celnika typu :papa: "jechać, jechać, jechać..."


Czego wszystkim życzę :lol:
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
PILNE !!!!Wjazd na ważno-nieważnym dowodzie.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone