Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pies i plaża

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 09.07.2010 11:53

witam, prawda jest taka że najpierw trzeba pomyśleć a później kupować psa, a nie najpierw kupować psa a później mieć pretensje, co prawda dziwne trochę że jest taka afera o psy - zwłaszcza jak się pogryzą no bo jak ryba rybę zje w morzu to nikt tragedii nie robi...
pozdrawiam
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 09.07.2010 11:57

bogdan63 napisał(a):witam, prawda jest taka że najpierw trzeba pomyśleć a później kupować psa, a nie najpierw kupować psa a później mieć pretensje, co prawda dziwne trochę że jest taka afera o psy - zwłaszcza jak się pogryzą no bo jak ryba rybę zje w morzu to nikt tragedii nie robi...
pozdrawiam

Dobrze się czujesz? Kto tu do kogo ma pretensje? Temat jest: "Pies na plaży"
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.07.2010 12:03

toudee napisał(a):dobra czas kończyć dyskusję bo autor wątku się na nas obrazi lub moderator da nam popalić. :oops:


Spoko :wink: ... chociaż Tobie już dano popalić :wink: Twój temat na forum dostał kłódkę :wink: :D

Pozdrav
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 09.07.2010 13:18

Janusz napisał
Twój temat na forum dostał kłódkę icon_wink.gif icon_biggrin.gif

A ten o "którejśtam" RP - musiałem z siebie te rozterki wyrzucić :wink:
A swoją drogą temat miał wzięcie, a ile dyskusji rozpętał...
:lol:
PS
Janusz jeśli na zdjęciu to Twój "pręgusek" to ma dla niego (niej?) fajną również pręgowaną koleżankę
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 09.07.2010 13:59

toudee napisał(a):cóż taka już moja policyjna natura.:lol:


Ok. Jeszcze tylko jedno.Mówiąc "bliżej nieokreślone zagrożenia" miałem na myśli rzeczy,które wymyślają osoby zgłaszające takowe interwencje.Wiesz doskonale ,że w 80 % treść zgłoszenia nie pokrywa się ze stanem faktycznym :roll: Czyż nie?? :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.07.2010 16:36

toudee napisał(a):Janusz jeśli na zdjęciu to Twój "pręgusek" to ma dla niego (niej?) fajną również pręgowaną koleżankę


Nie, to nie mój "pręgusek", ja miałem jamniczkę, ale zginęła w tym roku śmiercią tragiczną.
Po wakacjach Rodzina chyba powiększy się o kolejnego pieska :D u brata przychówek w drodze :wink: jego sunia rasy beagle puściła się z jakimś kundlem :D
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.07.2010 09:49

gimlet napisał(a): ... Na ogół im mniej ludzi i im mniej ubrania to tolerancja większa. Do tej pory korzystałam z FKK w Piaskach, trochę tam dziko, ale średnio co piąty kocyk szczeka. Na plaży tekstylnej to nie do pomyślenia...


Tez to zauwazylas? Nieodpisywalem bo w przedluzony weekend bawilismy wlasnie na tej plazy gdzie "co piaty kocyk szczeka". Slonce pieklo niemilosiernie wiec za bardzo nie moge pisac bo mi lopatki szoruja o koszule :wink: . Parking lesny zapakowany, woda zimna, na plazy zero wiaterku, w piatek nazbieralismy sporo bursztynow.

W cro bywamy na Ulice, na drugim wybranym przez Ciebie nie. Na psy za bardzo uwagi nie zwracalismy ale wydaje mi sie ze jest wyznaczona czesc plazy. Jak dobrze pamietam to psy widywalismy na wschodniej plazy, blizej Porec gdzie niewiele osob na plazy przebywa. Jesli ja nie pamietam dokladnie to znaczy, ze mi to oczywiscie nie przeszkadzalo co zreszta dziwic nie powinno - w koncu na plazy od ladnych kilkunastu juz lat przebywamy bez odzienia :D

Najlepszego zycze
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 12.07.2010 19:23

piotrulex napisał(a):...ale wydaje mi sie ze jest wyznaczona czesc plazy. Jak dobrze pamietam to psy widywalismy na wschodniej plazy, blizej Porec gdzie niewiele osob na plazy przebywa...

Cała ta część jest przeznaczona dla turystów z czworonogim towarzystwem (chociaż i bez psa nie wygonią). Sanitariaty wyposażone są w stanowiska do pielęgnacji psów, a co kilkadziesiąt metrów ustawione są pojemniki z workami na to co pieski zostawiają na trawie.
tomb
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomb » 20.07.2010 16:21

Janusz Bajcer napisał(a):Też widziałem pieski na plaży i w wodzie, ale na plaży tekstylnej, jak jest na naturystycznych - nie wiem :wink:


Mogę uspokoić, że na plażach i kampingach naturystycznych nie ma obowiązku zdejmowania z psa sierści :lol:
Jeżeli na stronie ośrodka nie ma informacji, że z psami nie wolno (chyba się jeszcze z takim nie spotkałem) to na pewno będzie tam ich sporo.
I są jedną z ostatnich rzeczy, które mogą komuś przeszkadzać, chociaż się kąpią i to bez smyczy.
Przy czym napiszę coś oczywistego dla psiarzy naturystów lub cromaniaków, ale niestety będącego zaskoczeniem dla wielu innych polskich psiarzy.
Otóż psy muszą być ułożone, a właściciele mieć mieć IQ powyżej 50.
Co znaczy, że pieski nie ujadają godzinami, nie rzucają się na inne psy ani na przechodzących, a nawet przejeżdżających rowerem, nie otrzepują się dokładnie na sąsiadów, nie wbiegają komuś na koc, nie obsikują aut i namiotów, a właściciele oczywiście po nich sprzątają.
andykan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 07.07.2009
Pies i plaża

Nieprzeczytany postnapisał(a) andykan » 30.06.2012 17:03

Witam, mam ochotę na wakacje z psem w Chr. Wcześniej plany miałem na Kaszuby Mój Bono lubi podróżować (ma za sobą trening), więc z tym tematem będzie spokój. Ale niepokoi mnie jak poradzi sobie z temp. na plaży. Widziałem, że Chorwaci spacerują z psami rano i wieczorem - tak robiła Petromila u której miałem kwaterę. Boję się czy mój 8 miesięczny ON poradzi sobie z temp. Może macie jakieś wskazówki.
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 02.07.2012 10:34

W ciągu dnia tez chodzą z psami, choć psy niezbyt dobrze znoszą wysokie temeperatury.
W ubiegłym roku na końcu plaży (miejsce do kapania dla psów) było kilka czworonogów - głównie w wodzie siedziały i się chłodziły ;)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.07.2012 10:36

Suzanna
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.05.2013
Pies na plaży

Nieprzeczytany postnapisał(a) Suzanna » 01.05.2013 20:36

Witam. We wrześniu jadę do Chorwacji. Domek będę miała w Splicie, a na 1 dzień chcę popłynąć na wyspę Brać. Na Brać już byłam w zeszłym roku. Jednak, tym razem jadę z psem (w typie maltańczyka, 3kg). I chcę wiedzieć czy na plażę w Splicie można wziąć ze sobą psa ? Oczywiście jego potrzeby fizjologiczne będą sprzątane i nie będą one załatwiane w morzu. Domek pozwala mi wziąć psa, ale nie wiem jak z plażami.
Doradzi mi ktoś ?
Pozdrawiam serdecznie
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008
Re: Pies na plaży

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 01.05.2013 20:49

Mozesz isc z nim na plaze,ale nie tam,gdzie kapia sie i bawia dzieci...inaczej mozesz miec nieprzyjemnosci...pozdrawiam
andykan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andykan » 08.06.2013 22:03

W odróżnieniu do dzieci psy nie załatwiaja sie w wodzie. Przebywanie z dziećmi w wodzie jest dla psa bardzo szkodliwe :)
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Pies i plaża - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone