Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy wyjazd. Porady

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wypraszam_sobie
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 02.08.2012
Pierwszy wyjazd. Porady

Nieprzeczytany postnapisał(a) wypraszam_sobie » 02.08.2012 10:10

Witam.
Z góry bardzo przepraszam za ten temat, bo wiem, że pewnie wszystko o co zapytam jest na forum. Jednak przeglądając te posty wszystko jest bardzo chaotyczne. Wolałabym mieć odpowiedzi na wszystkie moje pytania (chociaż nie jest ich dużo) w jednym miejscu.
Wybieramy się w tym roku ze znajomymi na Chorwację (5-6 osób). I pierwszy problem jaki widzie to środek transportu. Jaki najlepszy ? Od razu mówię, że w tej grupce nie ma tak odważnych i doświadczonych kierowców aby jechać samochodem.. Autokar z drugiej strony to ogromne koszty.
Po drugie bardzo byłabym wdzięczna gdybyście doradzili mi region/miejsce gdzie moglibyśmy się udać.
I jeszcze takie krótkie pytanko.. czy w II połowie września pogoda na Chorwacji jest ok ??
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2012 10:19

jest takie jedno cudowne miejsce, w którym jest wiele odpowiedzi na wiele pytań:

http://cro.pl/forum/viewforum.php?f=27

jadąc do Chorwacji najlepszym środkiem transportu jest auto, najlepiej własne i sprawne 8)

Na początek może coś na Riverze Makarskiej?

w 2 połowie września może popadać ale i tak będzie lepiej i cieplej niż nad Bałtykiem w sezonie.
wypraszam_sobie
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wypraszam_sobie » 02.08.2012 20:55

Raczej wybierzemy autokar ze względu na to, że jesteśmy niedoświadczonymi kierowcami i jednak bezpiecznej..
I własnie jak myślicie, lepiej wykupić wczasy całe (dojazd+nocleg+wyżywienie w cenie). Czy osobno bilet na autokar, osobno zakwaterowanie i jedzenie we własnym zakresie ?
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 02.08.2012 20:58

wypraszam_sobie ...... miałem napisać ale skoro nie chcesz to trudno.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 02.08.2012 21:08

Na waszym miejscu rozważyłbym jednak jazdę samochodem , ma to wiele plusów w stosunku do jazdy autokarem.
Piszecie że jesteście niedoświadczonymi kierowcami......ile z waszej 5-ątki ma prawko ?
Jak 2-3 osoby chociaż to można sobie śmiało rozłożyć podróż na kilka etapów i się zmieniać.
Mało tu osób co dają zarobić pośrednikom , większość jeżdzi na własną rękę.
Żarcia trochę zabrać z Polski i resztę obżerać się po Konobach.
Ponadto wrzesień , to zdecydowanie w ciemno , taniej i wybrzydzacie na miejscu co wam się podoba.
Na pierwszy rzut do Cro wybierzcie coś od Breli w dół.
Pogoda wrzesień .....murowana....jeszcze się nie zawiodłem na pogodzie w Cro.
Jak popada jak pisał arturac to godzinę , dwie jeden dzień i znów lampa.
Resztę wypraszam_sobie , ale doczytaj w wątku podsuniętym przez arturac.
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 02.08.2012 22:37

Wbrew pozorom autokar to nie ogromne koszty, aczkolwiek przy takiej ilości osób autem lepiej.
Korzystałam w 2010 roku z Retmana, ale nie wiem, czy dostaniecie bilety na tak krótko przed wyjazdem i musicie się liczyć z 24-26 godzinami w autokarze, a nawet więcej- zależy skąd wyruszacie.
Zakładając , że wyruszacie np 14.09 z Wrocławia i jedziecie do Primostenu, skąd po dwóch tygodniach wracacie, to koszt biletu w obie strony od osoby=444 PLN :D , ale to moje hipotetyczne rozważania.

Gdyby był styczeń, a nie lipiec, to doradzałabym szukanie apartamentu na własną rękę. W tej chwili co lepsze są już pewnie zarezerwowane, a szukanie na miejscu z walizami to średnia przyjemność, aczkolwiek nie mam w tym temacie doświadczenia, więc może ktoś inny wam coś podpowie.
wypraszam_sobie
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wypraszam_sobie » 03.08.2012 22:20

A co myślicie o wybraniu się na kemping ?
Dla biednych studenciaków oszczędność kasy i fajna przygoda.
Polecacie coś?
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 03.08.2012 22:53

wypraszam_sobie napisał(a):A co myślicie o wybraniu się na kemping ?
Dla biednych studenciaków oszczędność kasy i fajna przygoda.
Polecacie coś?


Jadąc autem bardziej opłaca się poszukać kwatery na miejscu.
Oszczędności raczej na tym nie zrobicie. W skrajnych przypadkach będzie nawet drożej :lol:

Pod namiotem to nie wiem, ale w domkach kempingowych różnie jest.
Ostatnio edytowano 04.08.2012 13:36 przez tygrysek0038, łącznie edytowano 1 raz
wypraszam_sobie
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wypraszam_sobie » 04.08.2012 11:12

tygrysek0038 napisał(a):
wypraszam_sobie napisał(a):A co myślicie o wybraniu się na kemping ?
Dla biednych studenciaków oszczędność kasy i fajna przygoda.
Polecacie coś?


Jadąc autem bardziej opłaca się poszukać kwatery na miejscu.
Oszczędności raczej na tym nie zrobicie. W skrajnych przypadkach będzie nawet drożej :lol:

Mówisz, że pod namiotem może wyjść drożej niż w jakimś domku ?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.08.2012 21:02

wypraszam_sobie napisał(a):A co myślicie o wybraniu się na kemping ?
Dla biednych studenciaków oszczędność kasy i fajna przygoda.
Polecacie coś?


Polecam ...swoje relacje.
:lol: :wink:

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Pierwszy wyjazd. Porady
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone