Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy wyjazd do Chorwacji samochodem

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pablo_ns
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 08.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo_ns » 26.07.2015 12:29

Zmiana planów. Wyjeżdżam dzień wcześniej i jadę do Plitwickich Jezior zwiedzić i spać jedną noc a następnie wyjazd do Tucepi. Proszę o namiary na kwatery na drodze do Tucepi które przygarną mnie na jedną noc tzn. 2 osoby. Proszę o podanie miejscowości, gdzie ich ewentualnie szukac i czy 19.08.2015 roku będzie problem z noclegiem na 1 noc ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.07.2015 12:35

http://rakovica-touristinfo.hr/pl/#

Znajdzie bez problemu nocleg na jedną noc.
pablo_ns
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 08.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo_ns » 01.08.2015 12:41

Planujemy przed tucepi jechac do plitvickich jezior i spac ok 10 km od plitvic w kierunku tucepi. Doradzcie jakie wejscie i nr trasy wybrac, chcemy tam spedzic ok 6h i zobaczyc najciekawsze miejsca parku.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.08.2015 13:21

Tu masz trochę informacji.
Ja to robiłem właśnie w ten sposób i polecam.
pablo_ns
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 08.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo_ns » 01.08.2015 14:15

czy mogę prosic o obliczenie kosztu przejazdu od granicy Chorwacji do tucepi przez jeziora plitvickie bo coś nie mogę sobie z tym poradzic. Z góry dziękuje
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.08.2015 14:18

pablo_ns napisał(a):czy mogę prosic o obliczenie kosztu przejazdu od granicy Chorwacji do tucepi przez jeziora plitvickie bo coś nie mogę sobie z tym poradzic. Z góry dziękuje

Od której granicy Chorwacji (jakie przejście graniczne) :?:
pablo_ns
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 08.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo_ns » 01.08.2015 14:27

Letenye – Goričan
ACandrzej
Cromaniak
Posty: 1401
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ACandrzej » 01.08.2015 14:33

Jeśli macie wystarczająco dużo czasu, to polecam rozpocząć zwiedzanie Plitvic od wejścia nr 2 (tego położonego dalej na południe). Rozpoczęcie od wejścia nr 1 powoduje, że największe atrakcje mamy zaraz na początku i potem można się troszkę zniechęcić. Nie bez znaczenia jest fakt, że idąc od wejścia drugiego idziemy generalnie w dół, tylko na samym końcu trzeba podejść do przystanku kolejki. Co do kosztów autostrady, to najlepiej skorzystać z viamichelin.pl. Zależą one od tego, gdzie wjeżdżasz do Chorwacji, a następnie gdzie zjedziesz i wjedziesz na autostradę. A to już można bardzo prosto sprawdzić na mapie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.08.2015 14:50

pablo_ns napisał(a):Letenye – Goričan


http://hac.hr/hr/cestarina/cjenik/zagreb-gorican

http://hac.hr/hr/cestarina/cjenik/zagre ... -dubrovnik

Jeśli z Plitvic powrót na autostradę to 157 kun lub trochę mniej, bo tras dojazdu do autostrady jest kilka.
pablo_ns
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 08.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo_ns » 02.08.2015 11:27

juz wybrałem z drugą połówką wejście nr 1 i trasę C. Dziekuje bardzo.

Mam jeszcze pytanie do Chorwacji lepiej brac z PL kuny i euro? Bo potrzebne są na nocleg i autostrady
Lepiej płacic karta Visa ING, gdzie dowiedzialem sie w banku, że za transkacje bezgotówkowe nie pobierają opłaty lecz są dwa przewalutowania z PLN na Euro i Euro na kuny co wychodzi korzystniej?
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 02.08.2015 14:04

Mam takie pytanko, a raczej dylemat na kiedy zaplanować wyjazd.
Wybieram się w drugiej połowie września do Orebica, trasa Czechy, Austria, Słowenia (objazdem) no i Chorwacja autostradą, potem Neum, Ston i Orebic;)
No i nie wiem, czy lepiej wyjechać w niedzielę późnym popołudniem (wcześniej nie mogę), czy w poniedziałek rano, tj koło 10.
Pojadę w ciemno więc czeka mnie szukanie apartmana.
Podróż liczę, że zajmie mi około 20h, z postojami i jednym dłuższym na drzemkę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2015 14:25

20 godzin jazdy :?:
Bez noclegu. Bo drzemka w aucie to nie nocleg :roll:
Bez drugiego kierowcy :?:
I jeszcze w ciemno :roll:
Nie lepiej przenocowac po drodze w normalnych warunkach i dojechac przed poludniem wypoczety :?:
Zupelnie inaczej szuka sie wtedy kwatery
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 02.08.2015 14:30

Drugi kierowca będzie, docelowo ja mam dojechać do Zagrzebia, w tamtych okolicach drzemka, no i drugi kierowca do Ploce jedzie.
Pytam też was, bo właśnie mam delikatne obawy czy damy radę zrobić tą trasę zwłaszcza, że obawiam, się że nie zasnę w samochodzie, taki już dziwak jestem, nie umiem w aucie spać, czy stoi czy jedzie;)
pablo_ns
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 08.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo_ns » 02.08.2015 14:37

Czyli nie ma szans aby na Słowacji w Kosicach zapłacic za LPG kartą? Bo średnie mi się opłaca na 15 l LPG brac pieniądze
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2015 15:17

stpman napisał(a):Drugi kierowca będzie, docelowo ja mam dojechać do Zagrzebia, w tamtych okolicach drzemka, no i drugi kierowca do Ploce jedzie.
Pytam też was, bo właśnie mam delikatne obawy czy damy radę zrobić tą trasę zwłaszcza, że obawiam, się że nie zasnę w samochodzie, taki już dziwak jestem, nie umiem w aucie spać, czy stoi czy jedzie;)


Nie widzę w tym nic dziwnego :roll:
Ja też nie potrafię spać w aucie czy w autobusie.
Niewygodnie i hałas - to nie są warunki do spania :roll:

Drugi kierowca musi spać, jak ty będziesz jechał :!: Bo jak będzie ciebie pilnował, to wszyscy będziecie wykończeni :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Pierwszy wyjazd do Chorwacji samochodem - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone