Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy wyjazd do Chorwacji samochodem

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 05.06.2018 13:49

Ja mam xenony. Do jednego mam dobry dostęp, do drugiego zeby sie dostać musze wymontować akumulator.
Moze to niektórych zdziwić ale mam zapasowy żarnik w aucie. Wole poświęcić nawet godzine na autostradowym parkingu przy wymianie niz szukać po nocy serwisu lub sklepu gdzie kupie żarnik. Pomijam fakt jechania w nocy w deszczu z jednym "okiem"...... juz wiele się słyszało o takich co za usługę która u nas kosztuje np. 100zł płacili 1500 :oczko_usmiech:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 05.06.2018 13:50

Wymiana żarówki to nie taka prosta sprawa, mi zazwyczaj sprawia to problemy :D. Ostatnio sprawiło to problem diagnoscie u którego byłem, który musiał zawołać mechanika.
Na pewno również sporo kierowców nie potrafi "dopompowac " koła, ja nie widzę w tym problemu, i nie rozumiem oburzenia, które tu niektórzy przedstawiają.
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 05.06.2018 17:07

malinero napisał(a):
Jeszcze raz: czy mam brać ze sobę zapasowe ksenony i panele led? Jaka jest twoja rozsądna rada?


Na 9 stronie masz w moim poście zacytowany fragment artykułu opisujący całą sprawę. Może przeczytaj na spokojnie. Nie wiem czy można opisać to prościej. Myślisz, że ichnie służby nie wiedzą o konwencji, a jednak używają argumentu typu jest pan na terytorium np.Słowacji więc proszę stosować się do naszego prawa. Przecież chyba wiesz po kiego to robią. Więc mając zapasowe np. żarówki szukają dalej :D . Możesz też się szarpać, zasłaniać konwencją i może uznają, że trafili na oblatanego w sprawie i Cię puszczą, a może nie. Możesz również rzucić się na kolana i szarpiąc gościa za nogawki krzyczeć moja wina. Więc nie pytaj mnie co Ty masz zrobić i co zabrać. Ja staram się się tak przygotować do trasy, żebym nie musiał latać po autostradzie z kartką z napisem Help. Natomiast gdybym nie potrafił wymienić żarówki ( wiem są samochody w których trzeba sobie rękę w trzech miejscach złamać) czy bezpiecznika, czy nawet napompować koło, to po to są rożnego rodzaju ubezpieczenia. Nie widzę też w tym, że ktoś nie potrafi tego zrobić żadnej ujmy.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 05.06.2018 18:24

bluesman napisał(a):
Lechoo napisał(a):Żarówkę można mieć ale weź ją wymień w nowszych autach, chińskie ręce potrzebne :D
Masz chyba kolego stare info :) od pewnego czasu jest nawet dyrektywa UE na temat tego, że żarówki mają być w prosty sposób samodzielnie wymieniane :)

Przepisy itp. sobie, a życie sobie... Jak w ASO człowiek, który robi to regularnie wymienia w 30 minut klnąc pod nosem to prosty sposób raczej to nie jest :P

Zresztą światła dziennie eliminują ten problem bo żarówki są mało kiedy używane w obecnym okresie to i co za tym idzie rzadko się palą :mrgreen:
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 05.06.2018 19:21

Bratwojciech napisał(a):
malinero napisał(a):
Jeszcze raz: czy mam brać ze sobę zapasowe ksenony i panele led? Jaka jest twoja rozsądna rada?


Na 9 stronie masz w moim poście zacytowany fragment artykułu opisujący całą sprawę. Może przeczytaj na spokojnie. Nie wiem czy można opisać to prościej. Myślisz, że ichnie służby nie wiedzą o konwencji, a jednak używają argumentu typu jest pan na terytorium np.Słowacji więc proszę stosować się do naszego prawa. Przecież chyba wiesz po kiego to robią. Więc mając zapasowe np. żarówki szukają dalej :D . Możesz też się szarpać, zasłaniać konwencją i może uznają, że trafili na oblatanego w sprawie i Cię puszczą, a może nie. Możesz również rzucić się na kolana i szarpiąc gościa za nogawki krzyczeć moja wina. Więc nie pytaj mnie co Ty masz zrobić i co zabrać. Ja staram się się tak przygotować do trasy, żebym nie musiał latać po autostradzie z kartką z napisem Help. Natomiast gdybym nie potrafił wymienić żarówki ( wiem są samochody w których trzeba sobie rękę w trzech miejscach złamać) czy bezpiecznika, czy nawet napompować koło, to po to są rożnego rodzaju ubezpieczenia. Nie widzę też w tym, że ktoś nie potrafi tego zrobić żadnej ujmy.


Czy mając auto z ksenonami mam za granicę brać ze sobą zapasowe ksenony? Bez epickich wypracowań, wystarczy "tak" albo "nie".
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 05.06.2018 19:51

malinero napisał(a):
Bratwojciech napisał(a):
malinero napisał(a):
Jeszcze raz: czy mam brać ze sobę zapasowe ksenony i panele led? Jaka jest twoja rozsądna rada?


Na 9 stronie masz w moim poście zacytowany fragment artykułu opisujący całą sprawę. Może przeczytaj na spokojnie. Nie wiem czy można opisać to prościej. Myślisz, że ichnie służby nie wiedzą o konwencji, a jednak używają argumentu typu jest pan na terytorium np.Słowacji więc proszę stosować się do naszego prawa. Przecież chyba wiesz po kiego to robią. Więc mając zapasowe np. żarówki szukają dalej :D . Możesz też się szarpać, zasłaniać konwencją i może uznają, że trafili na oblatanego w sprawie i Cię puszczą, a może nie. Możesz również rzucić się na kolana i szarpiąc gościa za nogawki krzyczeć moja wina. Więc nie pytaj mnie co Ty masz zrobić i co zabrać. Ja staram się się tak przygotować do trasy, żebym nie musiał latać po autostradzie z kartką z napisem Help. Natomiast gdybym nie potrafił wymienić żarówki ( wiem są samochody w których trzeba sobie rękę w trzech miejscach złamać) czy bezpiecznika, czy nawet napompować koło, to po to są rożnego rodzaju ubezpieczenia. Nie widzę też w tym, że ktoś nie potrafi tego zrobić żadnej ujmy.


Czy mając auto z ksenonami mam za granicę brać ze sobą zapasowe ksenony? Bez epickich wypracowań, wystarczy "tak" albo "nie".

Według prawa NIE musisz. Według mojego zdrowego rozsądku ja bym miał ze sobą chociaż rozumiem, że są drogie i pewnie w niektórych autach nie obejdzie się bez serwisu. Zadowolony.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 05.06.2018 20:07

Wg. prawa nie musisz mieć zapasowego żarnika , ale masz obowiązek mieć włączone światła mijania w warunkach gorszej widoczności ,a co jak się przepali jeden w trasie ? :wink: . Ja ze sobą woziłem jeden zapasowy , zawsze to taniej od mandatu , bo i tak ostatecznie będziesz musiał go kupić. :)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 05.06.2018 20:17

RKStefan napisał(a):
bluesman napisał(a):Ad rem :) jestem chyba rzadkim przykładem, że po zakupie nowego auta sprawdzam jak wymienia się bezpieczniki i żarówki :mrgreen:

Ja nawet sprawdziłem to przed zakupem :mrgreen:


No i pobiłeś nas :oops:
Robert_em
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 17.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert_em » 05.06.2018 22:45

Kilka stron o żarówkach...
No dobra, a ja mam full led - ani pół żarówki w przednich lampach i tylnych - i co wtedy?
W zeszłym roku pojechałem bez... i bez problemu.
Oczywiście komplet kamizelek, apteczka, podstawowe narzędzia, trytki i parę innych pierdół było na pokładzie.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 05.06.2018 22:49

A na kamizelki to chyba jest jakiś limit wiekowy (od)? Pytam z ciekawości ;).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.06.2018 13:16

Trajgul napisał(a):A na kamizelki to chyba jest jakiś limit wiekowy (od)? Pytam z ciekawości ;).


Nie ma żadnego limitu, gdzieś w sklepie z artykułami BHP rzuciła się mi w oczy kamizelka dla dziecka :)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 07.06.2018 13:37

Ja wiem, bo nawet posiadam. Ale chyba niemowlakowi lub dziecku poniżej 2 lat nikt nie ubierze, dlatego pytałem o limit ;).
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 07.06.2018 13:40

Jeśli brak limitu , to odzywa się zdrowy rozsądek :wink:
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 07.06.2018 13:46

Pääkäyttäjä napisał(a):
Trajgul napisał(a):A na kamizelki to chyba jest jakiś limit wiekowy (od)? Pytam z ciekawości ;).


Nie ma żadnego limitu, gdzieś w sklepie z artykułami BHP rzuciła się mi w oczy kamizelka dla dziecka :)


Ja ostatnio takie małe kamizelki w Ikei widziałem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.06.2018 13:51

toomas napisał(a):Ja ostatnio takie małe kamizelki w Ikei widziałem.


Nawet na niespełna roczne dziecko? :) Osobiście nie trawię jeździć do Ikei w Katowicach (w tygodniu jest pusto ale co z tego, skoro wyjazd z Kato to tragedia) a w weekendy jest tam tyle wiary, że wolę Ostrawę...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Pierwszy wyjazd do Chorwacji samochodem - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone