Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PIERWSZY WYJAZD DO CHORWACJI na 5 dni

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Skovron
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skovron » 29.07.2013 14:16

Tak wstępnie....
Możemy się do Was przyłączyć w podróży.
Jesteśmy z Kalisza, rodzinka 2+1.
My nie mamy wygórowanych wymagań, na razie pertraktuję z żoną na temat wyjazdu na Chorwację.
On twierdzi, że nie damy rady finansowo. Budżet to max 3000pln.
Ja twierdzę, że przy odrobinie chęci spokojnie możemy mieć udany tydzień wakacji na Chorwacji.
Potrzebujemy tylko skromnego ale czystego pokoju, i jakiejś niezbyt drogiej i zaludnionej miejscowości.
Z forum wynika że Dalmacja Środkowa jest trochę tańsza od pozostałych rejonów.

Jak myślicie?.
joann68
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 16.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) joann68 » 29.07.2013 17:39

Zgadzam się z" mouzes":, dodam tylko,że ceny się wachają np w Makarsce za gałkę loda zapłaciłam 7kn,a idąc dalej 30m były po 5kn,dodam że ciekawości też kupiłam i też były bardzo dobre a porcja jeszcze większa :) parkingi wszędzie płatne 4 lub 5 kuna za godzine,wstęp np na wieże widokową w Omiszu 15 kn ale widoki są piękne, wstep Plitwickie Jeziora 110 kn,studenci 80,młodzież do 18 lat 55k,dzieci do 7 lat darmo, parking 7kn/godz lub70/dzień.Wstęp do parku KRK 95 kn.Rejsy statkiem od 150kn, 10 min bananem po morzu 50 kn.
Tak tyle co mi się nasuwa, wróciłam tydzień temu ze Stanici koło Omisza.Może komuś pomoże :) :papa:
opelr
zbanowany
Posty: 33
Dołączył(a): 12.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) opelr » 29.07.2013 18:18

dorotka218 napisał(a):Witam byłam w każdym z tych miast :) Ja wydałam na taki wyjazd 1500 zł z paliwem i ze wszystkim:D (na niczym nie oszczędzałam) Ale to zależy już od waszych wymagań;p Pozdrawiam


Auto na wodę? 1500zł i nie oszczędzałaś? To mocny kant, nierealne, 5dni razy 50 euro = 1075zł pliwo w dwie strony 7l na 100km 2000km musisz zrobić to na pare wychodzi 420zł licząc naprawde po bożemu, jedzenie z polski jak nie palisz, mało jesz i piwa nie pijesz 150zł, treaz jakikolwiek ciuch, buty, lody, choć jeden wypad do lokalu, no i NIEOSZCZĘDZANIE 8O , naprawdę niezły żart.

edit, teraz doczytałem, że sama byłaś, znaczy jako singiel, w aucie 5 osób, pokój na pół, mimo wszystko i tak hasło na niczym nie oszczędzać jest tutaj sporo przesadzone;0

Do autora, chcesz tanio jedź pod namiot, na pare bez oszczędzania, lody dziennie po 10 gałek, dziennie pizza, śniadanko i kolacja na kampie, koszt na 6 noclegów zmieścisz sie na pare w 2000-2500zł, same plusy, blisko woda, cały czas na powietrzu, zwijasz sie i na następne 3 dni jedziesz w inne miejsce znów nad wodą.
joanna młodzik
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 25.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanna młodzik » 30.07.2013 11:39

Haweł napisał(a):Do 15 sierpnia to masz troche czasu zeby forum poczytac,ale na szybko odpowiem,ze Rijeka i Opatija na Istrii sa drogie i nie bardzo ciekawe,wyspa Krk zatloczona na maxa i z kwaterami w ciemno moze byc klopot.Zadar i ponizej OK,ale ja bym sie na 5 dni raczej nie wybieral,za krotko w stosunku do kosztow podrozy.I tak Cie zaraz zjedza tutaj...


Haweł , kiedy byłeś na Krk , ze mówisz, że zatłoczony na maxa? Ja jadę w ciemno 15 .08 , mam nadzieję znaleźć apartament na 4 osoby do 50 euro. Myslisz ,że mam szanse?A jeśli nie Krk , to co w okolicy , nie chcę jechać dalej na południe , bo po doświadczeniach z zeszłego roku (Koszalin- Istria 23 godz.) , nie damy rady z dziećmi. Kilkanaście lat temu byłam na Losnj , może tam będzie luźniej , był może ktoś w tym roku ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2013 11:51

Ale super wątek... :D
Mrówcia
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 30.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mrówcia » 30.07.2013 13:16

Dla porównania ja w tamtym roku byłam w Baska Voda na 2 tygodnie.
Na 2 osoby wydaliśmy 3500zł z apartamentem za 15euro/doba na 2os
Codziennie obiad w restauracji, a czasami i kolacja.
Dodatkowo lody, pamiątki, jakiś ciuch nawet ;) i jeszcze z 500zł nam zostało chyba.
Jedynie dojazd mieliśmy darmowy, ale oszczędnym autem wychodzi 900zl w dwie strony z winietami ;)
joanna młodzik
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 25.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanna młodzik » 30.07.2013 13:36

No właśnie ten dojazd . Zależy skąd się jedzie , bo z Koszalina to wszędzie daleko... Ja jechałam na Istrię w zeszłym roku , 1500 km - samochodem na gaz - ok.1200 zł.
Mrówcia
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 30.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mrówcia » 30.07.2013 14:03

dwa lata temu 1200km wyszło nam 800zł z winietami, a w tamtym roku 1500km 1000zł jakoś z winietami ;) diesel'em
w tym roku liczymy ze 1000zł się zmieścimy;) bo tez trzeba dobrze rozplanować gdzie tankowac;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2013 14:22

Haweł napisał(a):Do 15 sierpnia to masz troche czasu zeby forum poczytac,ale na szybko odpowiem,ze Rijeka i Opatija na Istrii sa drogie i nie bardzo ciekawe,wyspa Krk zatloczona na maxa i z kwaterami w ciemno moze byc klopot.Zadar i ponizej OK,ale ja bym sie na 5 dni raczej nie wybieral,za krotko w stosunku do kosztow podrozy.I tak Cie zaraz zjedza tutaj...


Rijeka jest miastem portowym, a Opatija bardzo znanym kurortem, to tak zrównać Gdynię i Sopot :?
Na Krk jest sporo mniej zatłoczonych miejsc :!:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2013 14:25

dorotka218 napisał(a):Witam byłam w każdym z tych miast :) W Rijece Opatiji i Zadarze nie ma jako tako plaż chyba że chcecie zwiedzać:) Ja mam 22 lata i byłam dwa razy na wyspie KRK i bardzo polecam pod każdym względem:) Opatija jak dla mnie jest "brudna".


No, kosmiczne głupoty :? , w Opatiji jest sporo fajnych plaż
I do tego bardzo czystych :wink:
Np.w Icici
Obrazek
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
PIERWSZY WYJAZD DO CHORWACJI na 5 dni - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone