Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz z dziećmi i przyczepą kempingową

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JACCO
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 22.04.2010
Pierwszy raz z dziećmi i przyczepą kempingową

Nieprzeczytany postnapisał(a) JACCO » 23.04.2010 08:11

Witam wszystkich starych i nowych użytkowników tego forum.
W tym roku wraz z żoną i naszymi dziećmi tj. 3 i 10 lat wybieramy się na około 2 tygodniowe wczasy do chorwacji. Będziemy jechać z przyczepą kempingową z okolic Warszawy. W związku z naszymi planami im więcej czytam na tym forum tym więcej nasuwa mi się wątpliwości tj.:
- w jakim okresie jechać? Wstępnie planowaliśmy wyjechać w drugiej połowie czerwca, zamim się jeszcze wakacje się rozpoczną - ale mam wątpliwości czy nie będzie za zimna woda. Drugi termin przewidywaliśmy w drugiej połowie sierpnia. Sam nie wiem na który termin się zdecydować?
- jaki kemping i jaki region wybrać?
- czy dam radę bezpiecznie dojechać na miejsce osobowym samochodem wraz z przyczepę kempingową? Jaką trasę wybrać i jaki kemping? Czytając zamieszczone na tym forum posty wnioskować można że nie jest to proste, bo ciasno dużo zakrętów, nie każdy kemping jest przystosowany do przyczep itd.
- gdzie się zatrzymać po drodze itd?
Może na forum jest ktoś kto w podobny sposób spędzał wakacje i może się ze mną podzielić doświadczeniami i udzielić mi kilku wskazuwek i porad. Z góry dziękuję za pomoc.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.04.2010 08:24

Druga połowa czerwca - taniej. Woda cieplejsza niż Bałtyk.
Sierpień - gorąco i więcej turystów.
Zdecydować musicie sami.

Skoro to pierwszy wyjazd to nie jechać daleko.
A czy to będzie Istria czy Kvarner to też nie mnie decydować.
Zresztą mając budę zawsze można zmienić miejsce pobytu.
forum/viewtopic.php?t=17957

Jaki kamp?
Wybierz
forum/viewtopic.php?t=17886

Jadąc głównymi drogami oczywiście, że powinieneś dać radę. Nie pakuj się w góry (np. nie jedź przez BiH).

Gdzie po drodze? Zobacz tu
forum/viewtopic.php?t=17806&start=0

Pzdr
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 23.04.2010 08:40

witam my tez jeżdzimy z przyczepą ok.8 metrową , byliśmy w CRO 3 razy więc da się :lol:
drogi główne bez obaw jest trochę zakretasów ale bez obaw :lol:
Byliśmy na Istrii,KRK-u,Dalmacji pn i pd :lol:
Znajdziesz camping bez obaw ale nie nastawiaj się na tanie przydomowe bo tam możesz mieć problem z wjazdem :oops:
Nam najbardziej podobało się w Dalmacji chociaż każdy rejon ma swój urok i wart jest zobaczenia 8O
Jeżeli jedziesz pierwszy raz moja propozycja to Pakostane i camping Kozarica łatwy dojazd raczej płasko ,plaża przy campie trochę zwirkowa ale w większości betonowa ale w okolicy jest kilka miejsc fajnych dla dzieci :lol:
Możesz pojechać zwiedzić Sibenik, Trogir,Split ,Primosten i kilka innych
miejsc w dalszej lub bliższej okolicy zależy co preferujesz :P
przy okazji zobaczyć jak wyglądają inne campingi i ewentualnie się przenieść :wink:
W okolicy jest jeszcze camping Zaton też fajny i z różnymi bajerami dla dzieci ale dużo droższy to już zależy od ciebie :wink:
jezeli chodzi o temin nie ma złotego środka i w środku sezonu bywała woda ciepła a następnego dnia przyszedł front i nikt nie odwarzył się zamoczyć pogoda zmienną jest i może być różnie na to pytanie nikt jednoznacznie ci nie odpowie :cry:
Musisz sam zdecydowaćsię na jakiś rejon wszystkiego za 1 razem nie łykniesz pozdrawiam :lol:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.04.2010 08:57

JACCO napisał(a):- czy dam radę bezpiecznie dojechać na miejsce osobowym samochodem wraz z przyczepę kempingową? Jaką trasę wybrać i jaki kemping? Czytając zamieszczone na tym forum posty wnioskować można że nie jest to proste, bo ciasno dużo zakrętów, nie każdy kemping jest przystosowany do przyczep itd.


Sorki, ale pytanie czy dasz radę bezpiecznie dojechać nam zadajesz :?: :lol: Jeśli prawo jazdy zdałeś a nie kupiłeś i nie masz żółtych papierów to powinniście szczęśliwie dojechać :wink: Co do samego parkowania na campach, to wiele z nich oferuje taką usługę. Np. na Cresie na AC Slatina (nie wiem dlaczego nie działa ich oryginalna stronka) w recepcji zamawiasz sobie taki mały traktorek, który za Ciebie zaparkuje Twoją przyczepę z chirurgiczną precyzją w każdym miejscu które im wskażesz a będzie się tam mieściła. Jeśli jedziesz po raz pierwszy z czystym sumieniem mogę właśnie ten camp polecić. Tu masz kilka fotek z tego campu i samego Cresu.
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 23.04.2010 09:58

nie rozumiem ludzi którzy nie jeżdżą z przyczepą i na pierwszy rzut proponują Cres coś nie halo z tobą :twisted:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.04.2010 10:13

ziomek napisał(a):nie rozumiem ludzi którzy nie jeżdżą z przyczepą i na pierwszy rzut proponują Cres coś nie halo z tobą :twisted:


Możesz rozwinąć swą górnolotną myśl :?:
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 23.04.2010 10:55

ziomek napisał(a):Jeżeli jedziesz pierwszy raz moja propozycja to Pakostane i camping Kozarica łatwy dojazd raczej płasko ,plaża przy campie trochę zwirkowa ale w większości betonowa ale w okolicy jest kilka miejsc fajnych dla dzieci :lol:


Tez polecam Pakostane , bardzo fajna miejscowosc , Nie jakas mala dziura , ale tez nie wielkie miasto. a blisko jest do Biogradu , Zadaru, , do Splitu autostradka tez moana sie przejechac , i na Plitvice tez na jednodniowa wycieczke tez mozna ..

Z tym ze z Kozarica to bym się zastanowił, kawałek dalej idąc ulica jest Auto camp Karaba a przednim inny przydomowy. Na tyle duze ze mozesz z przyczepa się tam załadować.

Jak dla nas Kozarica i inne tego typu campingi molochy to jakieś chore , cena na Kozaricy dla nas w początku lipca 2+2 namiot samochód prąd , wyszła coś okolu 45 Euro i to w strefie B lub nawet C , to przecież za tyle to apartament bez problemu się znajdzie.

Na campie Karaba zapłaciliśmy w przeliczeniu 20 Euro ( ceny były w kunach )


Chyba ze nie ma to dla Ciebie znaczenia , wybór oczywiście zależy od Ciebie.

Ale jako miejscowość Pakostane będzie bardzo dobrym wyborem.

Jeśli chcesz możesz poczytać nasza relacje z podróży
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 23.04.2010 11:31

Proponuję Kozaricę bo tam byliśmy ale oczywiście można przecież samemu zadecydować nie polecam Karaba bo go nie znam ale dobrze że wtrąciłeś :lol:
Rysio-jazda z przyczepą dla kogoś kto pierwszy raz jedzie do CRO to wyzwanie tak przynajmniej było dla nas 1 raz :lol:
Cres nie jest dobrym miejscem bo wchodzi w rachubę prom i stres z tym związany i jeszcze traktorek a poza tym wyspy myślę są dla kogoś kto już trochę CRO poznał :wink:
I tak dobrze że nie poleciłeś Hvaru :wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.04.2010 11:58

Eeee tam przesadzasz, przez cały Cres leci droga prawie jak autostrada, żeby dojechać do AC Slatina kilka kilometrów z niej zjeżdżamy i też jest całkiem przyzwoita droga. Kwestia umiejętności jazdy/sprawności i mobilności samochodu (nie jest to 75 konne Punto z przyczepą 8 m) to uważam, że jak JACCO da radę z Warszawy wyjechać to już nic gorszego Go po drodze nie spotka. Hvar, owszem też bym polecił, ale jest zdecydowanie dalej a na 1 raz to w sumie obojętnie gdzie pojedzie a poza tym na Hvarze nie byłem na campie więc nie zabieram zdania. Co do traktorka to uważam że warto go sobie wynająć na zaparkowanie bo jest zdecydowanie bardziej skrętny i pozwala na zdecydowanie precyzyjniejsze manewry przy parkowaniu. Nie wiem czy ta opcja była dodatkowo płatna, ale wg mnie lepsze to niż sobie poobijać zestaw albo co gorsza komuś.
JACCO
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 22.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JACCO » 23.04.2010 12:25

[quote
Byliśmy na Istrii,KRK-u,Dalmacji pn i pd
Znajdziesz camping bez obaw ale nie nastawiaj się na tanie przydomowe bo tam możesz mieć problem z wjazdem
Nam najbardziej podobało się w Dalmacji chociaż każdy rejon ma swój urok i wart jest zobaczenia [/quote]
Myślałem właśnie o Dalmacji gdyż kolega mi wiele opowiadał. Ponoć ładniej niż na Isrii, choć dalej, no i podobno cieplej. Czytając forum myślałem o miejscwości Pakostane.
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 23.04.2010 20:33

Myślę że Pakostane to dobry wybór na 1 raz pojedziesz zobaczysz sam jak to wygląda 8O
Ludzie jeżdżący solówkami nie zwracają uwagi na to na co musi zwrócić uwagę jadący z ogonkiem :lol:
Przed naszym pierwszym wyjazdem też zadawaliśmy pytania na forum ale zawsze zostaliśmy potraktowani jak cudacy o co nam chodzi dopiero jak sami pojechaliśmy popatrzyliśmy na wszystko co nam pasuje gdzie wjedziemy samodzielnie bezstresowo jazda z przyczpą to inna jazda niż singiel
Możesz spokojnie bez stresu śmigac do CRO z przyczepą :wink:
Wiesz dla nas wszystko było ważne nawet taki detal że z Pakostane mogliśmy szybko dostać się na autostradę ewentualna ewakuacja/namiot mogę zostawić - przyczepki szkoda no cóż /
Jeżeli pojedziesz Jadranką wzdłuż wybrzeża zobaczysz popalone wzgórza
szybki wyjazd z przyczepą nie da rady no cóż i na takie rzeczy trzeba zwrócić uwagę :cry:
JACCO
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 22.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JACCO » 24.04.2010 11:34

Dzuęki "ZIOMEK" za zrozumienie. Myślę , że nie będę potrzebował się ewakuować.., ale w razie czego najważniejsze aby dzieci nie zapomnieć. Pozdrawiam
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 24.04.2010 19:49

Też nie musieliśmy się ewakuować ale... tak dla spokoju ,wiesz wszystkiego nie przewidzisz :lol: zawsze coś się może zdarzyć :wink:
Zyczę powodzenia i spokojnego odpoczynku wymarzonej pogody ,ciepłej wody i sczęśliwego powrotu następne wyjazdy będą już pewniejsze :wink:
zybog
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zybog » 25.04.2010 07:29

Jedziemy już 4 raz z przyczepą. Pierwszy raz jechałem ''z duszą na ramieniu''ale wszystko było ok. Pojechalismy do Primosten camping Adriatic- super miejsce/ lepiej stawać w pasie przybrzeżnym niż płacić za parcele= jest taniej i sympatyczniej-przyłącze prądu jest wszędzie/.Jedż smiało i gdzie byś nie pojechał będzie wspaniale. Udanych wakacji !
JACCO
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 22.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JACCO » 25.04.2010 20:58

Dzięki za fachowe podpowiedzi. O co chodzi z tymi parcelami i pasem przybrzeżnhym bo nie bardzo się w tym temacie orientuję?. Czyli na danym kempingi są wyznaczone parcele, a oprócz nich można na dziko? Jak to "zybog" jeśli chodzi o koszty?? się ma. Wiadomo lepiej wiedzieć aby niepotrzebnie nie przepłacić. MOżna na inny szczytny cel przeznaczyć :lol: :hearts: [/img]
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Pierwszy raz z dziećmi i przyczepą kempingową
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone