Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz w Chorwacji - Gradac pare pytań

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
infoludek
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 15.05.2011
Pierwszy raz w Chorwacji - Gradac pare pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) infoludek » 15.05.2011 23:02

Witam

za 2 tygodnie pierwszy raz jedziemy do chorwacji do GRADAC, forum zawiera wiele pytań i odpowiedzi lecz chciałbym skumulować je w jednym poście i zadać.

Wyruszamy 30 maja rano z Warszawy planujemy dotrzeć do Wiednia około 15 popołudniu tutaj mamy kwatere odpoczynkową( mieszkanie znajomego ) w planach mam zamiar odpocząc do 22-23 a następnie wyruszyć bezpośrednio do Gradac. Do Gradac jedziemy w ciemno 4 osoby zamiar mamy dotrzeć rano i tam szukać kwatery, Panujemy tam być 10 pełnych dni i wracać w sobote rano w podobny sposób ( tylko że z noclegiem w WIedniu ). Na miejscu planujemy w większości się byczyć na plaży. Moim zadaniem jest zaplanować parę atrakcji. 2 max 4 wyjazdy krajoznawcze. Dubrownik i Split już wybrałem. Szukam jeszcze jakiś 2 innych alternatywnych wypadów.Mogą być jakieś atrakcje sportowe - spływanie na pontonie nurkowanie itp Moje pytania

1. Co polecacie jako dodatkowe wypady, interesowały by mnie jakieś ciekawe widoki tzn wodospady, parki narodowe? Czekam na jakies propozycje.

2.Zastanawiam się nad moimi 2 pierwszymi propozycjami czy aby są odpowiednie. Ogolnie założyłem ze max 200km w jedną strone możemy się oddalić w celu zwiedzania

3.Kwestia szukana kwater,nie ukrywam że jestem wygodny więc interesowało by mnie blisko morza z klimą w dobrym standarcie ( nie byłem nigdy tam wiec niewiem jakie tam są standarty )? Czy podczas szukania mam do każdej kwatery chodzić i ją dokłądnie ogladac ? Czy lepiej szukać nagabywaczy na ulicy .

4. Praktycznie odpowiedz wyczytałem na forum ale chciałbym się upewnić co do liczby turystów w tym okresie 31.05 - 10.06 . W jednym z postów ktoś strasznie się użalał ze w takich miejscowosciach plaze są nabite jak w miedzyzdrojach w szczycie ? Czy w tym okresie jest to wogole realne

5. Czy w takiej Gradca coś na dnie poglądam oprócz kamyków? Tzn czy brac płetwy i maksę?

6. Kwestia dojazdu do dubrownika czy potrzebny mi jest paszport i zielona karta. Wyczytałem sprzeczne informacje.

Pozdrawiam i dziękuje
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.05.2011 23:05

Infoludku, na wszystkie zadane tutaj pytania znajdziesz odpowiedź w już istniejących tematach.. Wystrczy chcieć.
Pozdrawiam
WojteC5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 28.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojteC5 » 15.05.2011 23:22

infoludek napisał(a):nie ukrywam że jestem wygodny


Kasiu, jak widzisz "infoludek" sam przyznaje, że szukanie info na forum to też ciężka praca :D

"Infoludku" niestety żeby czegoś o tym pięknym kraju się dowiedzieć trzeba trochę czasu poświęcić na forum, ale wierz mi warto!!!

Pozdrawiam, udanego wyjazdu !
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 16.05.2011 07:42

infoludek napisał(a):Szukam jeszcze jakiś 2 innych alternatywnych wypadów.


Jeśli Gradac to koniecznie wycieczka do Mostaru i wodospadów Kravice
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 16.05.2011 08:12

Arek napisał(a):
infoludek napisał(a):Szukam jeszcze jakiś 2 innych alternatywnych wypadów.


Jeśli Gradac to koniecznie wycieczka do Mostaru i wodospadów Kravice


Zgadam się w 100% (BiH: Mostar-Pocitej-Wodospady Kravica) tylko pamiętajcie o zielonej karcie - jest potrzebna ;) Nam ptez czyto wycieczka do Dybrownika czy Mostaru sprawdzali paszporty (aczkolwiek od rau je pokazywaliśmy a nie zaczynaliśmy od dowodów)

Gdybym miała wybór ta wycieczka (Mostar-Pocitej-Wodospady Kravica) a wycieczka do Splitu to wybrałabym tą pierwszą ;)

Co do standardów apartamentów to są różne - im wyższy tym więcej kosztuje - proste.
Co do sprzętu ABC - zawsze go biorę i zawsze się przydaje.
Co do tłoku na plaży - w Gradacy nie bylam ale nie będzie puszki sledzi ;) jak w pl w wakacje w tym terminie.
Just-27
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 10.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Just-27 » 18.05.2011 23:04

Na nagabywaczy zbytnio bym nie liczyła :-)
Ja w zeszłym roku byłam w Gradacu w podobnym terminie tzn. od 1 czerwca i bardzo duzo kwater, szczególnie tych bardzo ładnych, nowych - było jeszcze zamkniete :-(
Czynne były głównie te w których gospodarze mieszkają - ale tez nie wszystkie , bo u niektórych kończyli remonty, sprzatali itp. Nasi gospodarze byli zdziwieni, ze tak wczesnie maja turystów :-)
Ale bez obaw - cos napewno znajdziecie. Blisko plazy nie było tak aż wielkiego wyboru - sporo domów było zamkniętych lub o niskim standarcie.

Tak ogólnie -to mysle , ze bedziecie musieli tak jak my - chodzić od domu do domu i pytać, oglądać itp.


Co do plaż - to też bym się nie przejmowała , w takim terminie nie bedzie duzo ludzi. Na poczatku to jak przychodzilismy na plaze ok. godz. 11.00 toto nieraz było tak że w jadna strone puściutko, w druga 3-4 osoby :-)
Generalnie z każdym dniem przybywało ludzi :-)

Ale knajpy, bary potwierane - takze problemu nie ma.

Co do atrakcji to nic innego od moich przedmówców nie powiem :-)

W razie pytań , pisz !

pozdrawiam.
markasyt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 25.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) markasyt » 19.05.2011 15:38

https://rezerwacja.casamundo.pl/houseinfo.php?SearchId=706167&parent_id=0&PeriodBegin=2011-05-28&Duration=7&Adults=4#booking

Parę dni temu oglądałem ten dom. Dobra lokalizacja, dobry dojazd i miajsca parkingowe (zgodnie z opisem), klimatyzacja w cenie. Budynek wybudowany 2 lata temu, ładnie zagospodarowana działka. Widok na morze tylko z apartamentów na 2 piętrze. W środku nie byliśmy - właścicieli jeszcze nie było. Będziemy tam na przełomie czerwca i lipca. Przy 10 dniach cena 31E/d /4os, przy 14 dniach spada do <28 E/d /4 os

Z wycieczek poza Dubrovnikiem i Mostarem wybrałbym którąś z wysp - chyba Mljet. Wycieczkę do Splitu połączyć z Trogirem i wychodzi super zestaw.
dede
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 209
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dede » 21.05.2011 06:55

Hej. Zobacz sobie filmik w tym temacie i już będziesz wiedział jak wygląda Gradac http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=25869&highlight=

Osobiście polecam fajna baza wypadowa do zwiedzania na poczatek zdecydowanie polecam Mostar i Dubrovnik, ja z tej miejscowości zawitałem nawet do Sarajeva/2009/ oraz Kotoru i Budvy /2010/ - to najdalsze wyjazdy tych bliższych było sporo. Pojadę tam jeszcze raz na pewno, może za rok ... :lol: :wink: :lol:


Ps. Moge dodać, że zdjęcia były robione w II połowie lipca 2009 roku i jak widać miejsce na plaży się znalazło ale już w ubiegłum roku w tym samym czasie bywało ciasno, ale Ciebie to nie dotyczy jedziesz w innym terminie.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz w Chorwacji - Gradac pare pytań
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone