Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Pierwszy raz po za granice Polski

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marta18091997
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) marta18091997 » 29.07.2017 12:17

Witam , w poniedziałek wybieram się do Chorwacji, to pierwszy wypad po za granice Polski :P
Odnośnie wyjazdu mam kilka pytań do osób które już tam były i jechały samochodem przez Węgry i Słowację :
- co trzeba mieć przy sobie, jakie dokumenty? ( jadę swoim autem ale zarejestrowanym na tate)
- czy zielona karta jest obowiązkowa ?
- co warto zabrać ze sobą na taką podróż ?
- czy stacje z LPG są łatwo dostępne ( czytałam że nie bardzo)
-czy można kupić w jednym miejscu winetę na Słowację i Węgry ?
- czego unikać po za granicami Polski ?
- Jakiej waluty powinam mieć więcej , euro czy kun ?
- jakie są opłaty za autostrady w Chorwacji ?
jeżeli macie jakieś przydatne informację , proszę pisać , wszelkie wskazówki i porady mile widziane ; )
miłego dnia ! :papa:
Ostatnio edytowano 29.07.2017 12:44 przez marta18091997, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.07.2017 12:34

marta18091997 napisał(a):Witam , w poniedziałek wybieram się na Chorwację, to pierwszy wypad po za granice Polski :P
Odnośnie wyjazdu mam kilka pytań do osób które już tam były i jechały samochodem przez Węgry i Słowację :

Do Chorwacji
marta18091997 napisał(a):- co trzeba mieć przy sobie, jakie dokumenty? ( jadę swoim autem ale zarejestrowanym na tate)
- czy zielona karta jest obowiązkowa ?

Normalne dokumenty samochodowe, zielona karte nie jest obowiązkoea, chyba że chcesz jechać do BiH
marta18091997 napisał(a):- co warto zabrać ze sobą na taką podróż ?
To co będzie Ci potrzebne :oczko_usmiech:
marta18091997 napisał(a):- czy stacje z LPG są łatwo dostępne ( czytałam że nie bardzo)
Ja jeżdżę na benzynie, ale wiele osób jeździ na LPG i nie ma z tym problemu. Podobno pomocna strona https://www.mylpg.eu/stations/
marta18091997 napisał(a):-czy można kupić w jednym miejscu winetę na Słowację i Węgry ?
Można w internecie, bo na oba te kraje są winiety elektroniczne
marta18091997 napisał(a):- czego unikać po za granicami Polski ?
Przekraczania przepisów bo mandaty drogie :oczko_usmiech:
marta18091997 napisał(a):- Jakiej waluty powinam mieć więcej , euro czy kun ?
Lepiej Euro i karta, Kuny w Polsce dosyc drogie i nie bardzo się opłaca
marta18091997 napisał(a):- jakie są opłaty za autostrady w Chorwacji ?
Zależy gdzie jedziesz, płacisz za dany odcinek
marta18091997 napisał(a): jeżeli macie jakieś przydatne informację , proszę pisać , wszelkie wskazówki i porady mile widziane ; )
miłego dnia ! :papa:
Wszystko znajdziesz na tym forum :papa:

Powrót do Chorwackie ABC

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2017