Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji pod namiot

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Chorwacja pierwszy raz - pod namiotem - w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.06.2017 10:21

luuis93 napisał(a):Cześć, na przełomie lipca i sierpnia wybieram się z dziewczyną do Chorwacji - pierwszy raz jadę a) do Chorwacji b) w tak długą podróż. Rozmyślam i kalkuluje sobie ile będziemy potrzebować pieniędzy na 7 noclegów w Chorwacji- tylko namiot najlepiej wypasiony kemping z basenem lecz wiadomo tu koszty idą mocno do góry, 2 noclegi tranzytowe (tam i w drodze powrotnej, tu już hotel coś typu OEKOTEL), paliwo(samochód Toyota Corolla 2004 e12 silnik 1.4 benzyna, 97KM) - maksymalnie chcemy dojechać do Pula/Medulin oraz rzecz najważniejsza jedzenie oraz picie, ponieważ nie mamy zamiaru gotować sobie na kempingu (z wyjątkiem śniadań) tylko raczej na "bogato" jakieś knajpki, bary, restauracje.

Chcielibyśmy skorzystać także z atrakcji Adriatyku (kolega opowiadał mi o kilkugodzinnym rejsie z kolacją oraz statek zatrzymuje się w jakiejś podobno pięknej zatoczce i można skakać z pokładu do wody-jak dla mnie ekstra), oraz jakieś inne jeżeli coś znacie -polecajcie.

Data wyjazdu na pewno 24 lipiec. Co do trasy zaprzyjaźniłem się bardzo z google maps i wymyśliłem sobie oto taką trase:

PL(Zielona Góra-stąd ruszamy) - DE (kierunek Monachium) - AUS (Salzburg- POSTÓJ na noc, tutaj myślę nad OEKOTELEM juz w sumie mam rezerwacje za 64 euro 2os. śniadania. winieta na 10 dni-8,90 euro) - WŁOCHY ( Tarvisio - Triest - na tym odcinku rezygnuję z autostrady, wg. google jest to opłacalne kilometrowo 161km(poza autostradą) VS. 164km(autostrada) czas: 2,5h vs. 1h 41min. - tracę 50 min ale nie bóle za odcinek autostrady) - Triest-Umag(CHORWACJA) przez Słowenie 50 km 1h (poza autostradą) VS. 51km 50min (autostradą) - 10 min, nie liczę nawet tego. Oglądałem te drogi na google street view i jest naprawdę ciekawie, nie są to żadne lasy lub drogi nie asfaltowe. Zaznaczam, że jedziemy "w ciemno" a więc to od Umagu zaczynamy poszukiwania wzdłuż półwyspu.

Moje dotychczasowe obliczenia to:

Podróż:

8l -100km średnia cena benzyny w krajach których będę (poza włochami oraz słowenia) to 5zł więc 40zł /100km, moja trasa liczyć ma 1360 km (zakładam nadwyżkę do Puli oraz dodatkowe, niespodziewane 50km) w obie strony matematycznie wychodzi 2720 dorzucam tutaj 80km kilometrów "miejscowych", i licznik zamykam na 2800 km. 40x28=1120zł (paliwo) plus winieta Austriacka 37zł wychodzi ~ 1160zł plus koszty hoteli tranzytowych 2x270zł = 1700zł plus jakiś obiad na trasie, picie przekąski - 100zł a więc koniec końców 1800zł KROPKA.

Zakwaterowanie:

Tak jak pisałem na samym początku, jedziemy we dwójkę, autem, pod własny namiot. Od Umagu w kierunku Puli wzdłuż wybrzeża poszukujemy kempingu fajnie by było jak by miał basen, miasteczko było by rozrywkowe aby fajnie można było spędzić czas z dziewczyną (może jakaś dyskoteka, atrakcje jak wspominałem z tym statkiem itd.). Wysyłałem meile do kempingów ze stron eurocampings.eu , arenacamps.com takie wypasione liczyły sobie ponad 1000zł i nie potrafią się określić czy wymagana jest rezerwacja, odpowiadają że lepiej rezerwować bo może nie być miejsca ale czy to nie ściema aby tylko wpłacić zaliczkę ? Tutaj moje pytanie sądzicie że na takich "lepszych" kempingach cięzko będzie o miejsce? Czy śmiało w ciemno można lecieć i na miejscu szukać, a jak faktycznie będzie ciężko z miejscami to alternatywa? - Jaka, bo kurcze przy drodze w aucie nie uśmiecha nam się spać przynajmniej pierwszej nocy. Tutaj przyjmuję 800zł /2os. namiot, auto, prąd.

Wyżywienie:

No i na koniec jedzenie&picie jak pisałem wyżej z wyjątkiem śniadań zakładamy stołowanie się po knajpach, jak mogę mniej więcej liczyć ceny średniego obiadku rybka z frytkami czy jakieś owoce morza ? Pomijam wiedzę że im bliżej plaży tym drożej ale tak średnio? W PL zapłacimy dla 2 osób ok 70zł z piwkiem. Liczyłem 200zł na dzień (obiad,kolacja,lody,kawa). Wyraźcie swoją opinie.

Podsumowanie: 1800zł(podróż)+800zł (zakwaterowanie) +1400zł(wyżywienie) + 400zł(te dodatkowe atrakcje, statek, banan skutery wodne itd) = 4400zł

Jak sadzicie przesadziłem coś z finansami, a może za mało? Podzielcie sie doświadczeniem.

Wiem, wiem pewnie za 4,400 mogę spokojnie wycieczkę dla dwóch osob na 7 dni gdzieś znaleźć ale nie o to nam chodzi chcemy tę kasę spożytkować podróżą i przygodą.

DZIĘKI ZA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI POZDRAWIAM ŁUKASZ! :D


Właśnie wróciłam z pierwszego takiego wypadu. Co prawda jeszcze nie podliczyliśmy wszystkiego ale kilka moich uwag:

Jak planujesz coś zobaczyć to dorzuć kilometrów. My sporo zrobiliśmy "wokół komina" ale sporo zwiedzaliśmy. Ponadto jeżeli wybierzesz autostradę dodatkowo opłaty na bramkach.
W Salzburgu spaliśmy właśnie w Oekotel - jak na tę cenę bardzo ok, śniadanie bez szału, ale w porządku. Hotel mieści się przy pętli trolejbusowej - można wyskoczyć zobaczyć miasto. Warto, bo jest piękne!

Ceny campingów - byliśmy na dwóch - Istria+ wyspa Ciovo. W jednym i drugim za dobę płaciliśmy (2 os+ namiot+ samochód+ prąd) około 120 zł przed sezonem! Z tego co widziałam cenniki na recepcjach w sezonie ceny co najmniej 30% wyższe.

Obiad dla dwóch osób to co najmniej 100 zł. Przy czym my nie jadamy owoców morza, jedynie ryby. Pizza taniej - 2 os plus napoje jakieś 70-80 zł. Dodatkowo ceny w sklepach nieco wyższe niż w PL więc na śniadania też trochę kasy idzie. My mieliśmy grilla elektrycznego, więc czasami obiady/ kolacje jadaliśmy przy namiocie - taniej i też ma swój klimat. Warto wziąć świeczki na wieczór ;)

No i atrakcje... Zależy oczywiście co kogo bawi. My lubimy połazić, pozwiedzać. No i tutaj też mieliśmy lepiej przed sezonem. Na przykład za wejście do parku Krka 110 kun od os, w sezonie 180 kun.
Na pewno warto popłynąć promem na jakąś wyspę - my na przykład płynęliśmy ze Splitu na Brać - koszt 28 kun od os.

Na Istrii mogę polecić camping Val Saline koło Rovinj - otwarty rok bądź dwa lata temu. Wszystko nowe, bardzo fajnie urządzone. Jest basen, mini golf, kort tenisowy, sklep - dosłownie wszystko.

Ja zdecydowanie polecam Chorwację z namiotem. Ale nie można nastawiać się, że będzie tanio. No chyba, ze ktoś weźmie wałówę z PL. My spędziliśmy na campach 10 nocy, dodatkowo noclegi w trasie w hotelach - jak wspomniałam wszystkiego jeszcze nie policzyliśmy, ale 7 tys pękło na pewno. Ale absolutnie warto!!!
luuis93
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 04.06.2017
W ciemno na kempingi

Nieprzeczytany postnapisał(a) luuis93 » 25.06.2017 16:14

Cześć, wybieram się na przełomie lipca i sierpnia na 10 dni do Chorwacji. Jedziemy " w ciemno" pod namiot. Takie pytanie myślicie ze spokojnie na takich większych kempingach - takich naprawdę miasteczkach z basenami itd, będzie spokojnie miejsce dla dwóch osób z niewielkim namiotem, samochodem i elektrycznością?? Jak macie jakieś doświadczenie to podeslijcie nazwy kempów i ceny. Dzięki !
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: W ciemno na kempingi

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 25.06.2017 16:24

luuis93 napisał(a):Cześć, wybieram się na przełomie lipca i sierpnia na 10 dni do Chorwacji. Jedziemy " w ciemno" pod namiot. Takie pytanie myślicie ze spokojnie na takich większych kempingach - takich naprawdę miasteczkach z basenami itd, będzie spokojnie miejsce dla dwóch osób z niewielkim namiotem, samochodem i elektrycznością?? Jak macie jakieś doświadczenie to podeslijcie nazwy kempów i ceny. Dzięki !


Świetnie :) już lecimy :mrgreen: Tak z ciekawości, zadałeś sobie odrobinę trudu i poczytałeś na interesujący Cie temat na forum ? Wątpię :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: W ciemno na kempingi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.06.2017 23:08

luuis93 napisał(a):Cześć, wybieram się na przełomie lipca i sierpnia na 10 dni do Chorwacji. Jedziemy " w ciemno" pod namiot. Takie pytanie myślicie ze spokojnie na takich większych kempingach - takich naprawdę miasteczkach z basenami itd, będzie spokojnie miejsce dla dwóch osób z niewielkim namiotem, samochodem i elektrycznością?? Jak macie jakieś doświadczenie to podeslijcie nazwy kempów i ceny. Dzięki !

W tym wątku pytałeś i chyba o nim zapomniałeś. :wink:

Na Istrii są duże kempingi, znajdziecie miejsce na na mały namiot :idea:
Nazwy i ceny kempingów masz tutaj >>> http://www.avtokampi.si/kampi.asp?drzav ... obmocje=21
lukasz11218
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 06.08.2017
Co to "pitch"? Pierwszy raz pod namiot do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz11218 » 06.08.2017 21:00

Witam wszystkich :)

Jako że pierwszy raz wybieram się do Chorwacji pod namiot chcę Was zapytać o co tak naprawdę chodzi z "pitchami" na polach namiotowych. Są to wydzielone parcele, zapewne numerowane? Czy poza nimi są na Chorwackich polach namiotowych obszary gdzie można się rozbijać "gdzie popadnie / gdzie jest miejsce"? Szczerze mówiąc, będąc na kilku polach namiotowych w Polsce nigdy nie spotkałem numerowanych "pitchy" - zawsze rozbijałem się tam, gdzie akurat było miejsce.

Interesuje mnie np. camping "Skrila" w Starej Baśce na Krk.

Zapewne jest to też kwestia humoru i przyzwyczajeń obsługi, zatem czy w okresie po 20 sierpnia można liczyć, że jadąc w ciemno dostaniemy kawałek trawy pod namiot i samochód? Czy raczej w Chorwacji nie upychają i nie ma co na to liczyć?

Pozdrawiam i z góry dzięki!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Co to "pitch"? Pierwszy raz pod namiot do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.08.2017 22:08

lukasz11218 napisał(a):Witam wszystkich :)

Jako że pierwszy raz wybieram się do Chorwacji pod namiot chcę Was zapytać o co tak naprawdę chodzi z "pitchami" na polach namiotowych. Są to wydzielone parcele, zapewne numerowane? Czy poza nimi są na Chorwackich polach namiotowych obszary gdzie można się rozbijać "gdzie popadnie / gdzie jest miejsce"? Szczerze mówiąc, będąc na kilku polach namiotowych w Polsce nigdy nie spotkałem numerowanych "pitchy" - zawsze rozbijałem się tam, gdzie akurat było miejsce.

Witam.
Poczytaj ten wątek >>> kempingi-w-chorwacji-t17886.html#p270776
Trochę stary, ale informacje m/z pomocne.

Skrila >>> https://www.camping-adriatic.com/sl/skrila-kamp-krk
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Co to "pitch"? Pierwszy raz pod namiot do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 07.08.2017 08:47

lukasz11218 napisał(a):... o co tak naprawdę chodzi z "pitchami" na polach namiotowych. Są to wydzielone parcele, zapewne numerowane? Czy poza nimi są na Chorwackich polach namiotowych obszary gdzie można się rozbijać "gdzie popadnie / gdzie jest miejsce"? Szczerze mówiąc, będąc na kilku polach namiotowych w Polsce nigdy nie spotkałem numerowanych "pitchy" - zawsze rozbijałem się tam, gdzie akurat było miejsce.

... czy w okresie po 20 sierpnia można liczyć, że jadąc w ciemno dostaniemy kawałek trawy pod namiot i samochód?


Pitch to najtańsze miejsce, zwykle nie numerowane w wolnej strefie, rozbijasz się gdzie masz ochotę gdy jest tam to możliwe

Niektóre mają wszystko parcelowane i my wtedy bierzemy najtańszą, możliwą opcję

Im droższa parcela to zwykle bliżej morza, większa, z wodą, prądem itd

Popatrz w cenniki różnych campów a zapewne zrozumiesz nazewnictwo

My w sezonie zawsze znajdujemy wolne miejsce tam gdzie chcemy, po 20-tym sierpnia naszym zdaniem nie będzie z tym absolutnie żadnego problemu. No chyba, że masz namiot 5x10m ;)
mandralojc
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.06.2018
Chorwacja w ciemno pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) mandralojc » 04.07.2018 16:18

Witam pierwszy raz na portalu i pierwszy raz do Chorwacji. W związku z tym że ciężko z terminem urlopowym musimy jechać do Chorwacji W tzw.CIEMNO. Jedziemy pod namiot w okolice Omisia jak myslicie czy uda się ogarnąć jakieś miejsce na polu namiotowym czy może byc problem. w Cro planujemy być 13 lipca
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016
Re: Chorwacja w ciemno pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 04.07.2018 16:30

No dobra, ale jaki to ma związek z działem "Dojazd do Chorwacji » Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi" ??
mandralojc
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.06.2018
Re: Chorwacja w ciemno pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) mandralojc » 04.07.2018 16:40

przepraszam już wcześniej napisałam ze jestem pierwszy ra na forum i nie za bardzo ogarnęłam to wszystko a postu nie mogę usunąc! albo nie umiem!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja w ciemno pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.07.2018 17:07

mandralojc napisał(a):przepraszam już wcześniej napisałam ze jestem pierwszy ra na forum i nie za bardzo ogarnęłam to wszystko a postu nie mogę usunąc! albo nie umiem!

Posty przeniesione.

3 kempingi w Omiš >>> https://www.google.com/search?client=fi ... :1,lf_ui:1

Jesli nie będzie miejsca, jest sporo innych kempingów w Chorwacji.
We wcześniejszych postach są linki.
robur
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.05.2014
Re: pierwszy raz do Chorwacji pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) robur » 26.07.2018 13:19

Przejrzałem już masę stron na tym forum, i nie znalazłem info co do swoich wymagań, wyjazd na 3-4 rodziny
1. Duży czysty (sanitariaty)kemping, przy samej plaży, z możliwie największą ilością cienia na namioty, i oczywiście masą atrakcji dla dzieci
2. Lokalizacja raczej płn cześć kraju, Istria, Pag, Cres ( Makarska, Baśka juz 2 razy byłem na kwaterach), ewentualnie Brać ale tam nie dużych kampów
3. Rozsądne ceny w restauracjach, takie jak w normalnych miasteczkach a nie jak to na kampach +30%, albo jakość lub ilość pozostawiające wiele do życzenia, a że kamp ma z reguły jakąś odległośc do miasteczka to jest się niestety skazanym na monopol
4. Temat wyglada tak, że kręce znajomych na jakieś kemping, ale jak patrzą na ceny mobilhome to ich przerażają( w porównaniu z kwaterami na jakie do tej pory śmigaliśmy), ale termin może być 19-26.08 lub 25.08-1-2.09, więc może na fajrant cenowo strasznie nie będzie
I teraz pytanie: Podpowidzcie na jakich kampach można rozbić namiot- duży namiot 6-8 osób, w pobliżu mobilhome(przeważnie widzę, że tak gdzie sa domki to jest strfa tylko domków)
Lub może coś takiego jak te ich namioty Safari itp , czy w bobliżu tych namiotów sa parcelki na namiot, zależy mi na dobrej lokalizacji , blisko może , cień prąd ,
Żona moja też sceptycznie do tego podchodzi
Co proponujecie żeby namiot swój i ichniejszy lub domek był koło siebie, po to się w grupie jedzie
zufila
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.09.2008
Re: pierwszy raz do Chorwacji pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) zufila » 26.07.2018 15:19

Duże kempingi z mobil home'ami zwykle są przy plaży, są czyste i mają atrakcje dla dzieci, miejsca mogą być bez cienia.
Strefa domków musi z czymś graniczyć. Jeżeli obok jest cześć parcelowana to może być rozdzielona drogą, ale nie musi.
Oglądasz plan kampa i wysyłasz zapytanie czy dany numer domku i parceli jest wolny. Rozumiem, że szukasz na ten rok - może być ciężko. I drogo, w porównaniu do tańszych kwater.
Na Istrii od Park Umag, przez Bijela Uvala, Zielena Laguna, Valcanela, na Pagu Strasko i Simuni, na Losinj Cikat, Poljana, Lopari.
Powodzenia☺
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: pierwszy raz do Chorwacji pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.07.2018 15:42

Na Istrii jeszcze kamp Lanterna godny polecenia.
A bardziej na południe - kamp Zaton k/Zadaru.
durnylka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 02.09.2004
Re: pierwszy raz do Chorwacji pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) durnylka » 27.07.2018 12:26

>Co proponujecie żeby namiot swój i ichniejszy lub domek był koło siebie, po to się w grupie jedzie

Kemping Mareda (plan: https://www.aminess-campsites.com/cmsme ... e_map2.pdf):

- namiot Kalahari z Vacansoleil, parcele 381, 382, 396, 397, 408
- własny namiot na parcelach 624-629

Generalnie to zamiast własnego namiotu brałbym Kalahari i wtedy trzeba byloby w Vacansoleil dogadać się, by dali namioty obok siebie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pierwszy raz do Chorwacji pod namiot - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone