Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji pod namiot

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: pierwszy raz do Chorwacji pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.03.2015 11:00

skipero napisał(a):polecam kemping pod Dubrownikiem, niedaleko żeglarskiej mariny ACI. Mocno zacieniony, bardzo duży i niedrogi, jeśli chcesz tylko rozbić namiot

Pytanie jest o kemping na trasie do Chorwacji z docelowym pobytem na Istrii.
ilonasto
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.03.2015
Re: pierwszy raz do Chorwacji pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) ilonasto » 27.04.2015 10:47

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i sugestie,ostatecznie zdecydowałam się na kamping Kozarica i nocleg na kampingu w Wiedniu podczas drogi.Informacje podane na forum bardzo mi pomogły w decyzji o wyborze kampingu,chętnie podzielę się wrażeniami po powrocie.Gdyby ktoś jeszcze miał jakieś sugestie co do kampingu Kozarica i okolicy chętnie poczytam.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: pierwszy raz do Chorwacji pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 27.04.2015 10:54

ilonasto napisał(a):Gdyby ktoś jeszcze miał jakieś sugestie co do kampingu Kozarica

Sugeruję zabrać ze sobą przejściówkę , jak chcesz mieć prąd na parceli , bo w 2010 r. nawet we wrześniu ich zabrakło na Kozaricy. :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: pierwszy raz do Chorwacji pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.04.2015 10:59

ilonasto napisał(a):Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i sugestie,ostatecznie zdecydowałam się na kamping Kozarica i nocleg na kampingu w Wiedniu podczas drogi.Informacje podane na forum bardzo mi pomogły w decyzji o wyborze kampingu,chętnie podzielę się wrażeniami po powrocie.Gdyby ktoś jeszcze miał jakieś sugestie co do kampingu Kozarica i okolicy chętnie poczytam.

Kozarica - dobry wybór



wakacje-2010-chorwacja-11-pakostane-2-t29938.html
macu
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.07.2012
Re: pierwszy raz na Chorwację pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) macu » 10.07.2015 22:39

Rysio napisał(a):Witaj. Po pierwsze popraw błędy w tekście i tytule, bo się będziesz przed dziećmi wstydzić. Jak poprawisz, ta część mojego wpisu zniknie :mrgreen:

1. Tak jak Arek napisał. Do Wiednia z BB masz 4-5 h jazdy, na północ Cro tak jak celujesz max 12, więc jak wcześnie rano ruszysz to obiadokolację zjesz nad Jadranem.
2. 90 % tego forum jeździ w wysokim sezonie i raczej nikt nie rezygnuje z tego powodu z wakacji 8)
3. To sprawdzisz organoleptycznie moim zdaniem.
4. Nie musisz się zapuszczać na południe. Campy są na Krku, Cresie (mam jeden sprawdzony), Pagu też są całkiem przyjemne.


Można prosić o nazwę tego sprawdzonego kampingu na Cresie ?
czyzo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.07.2015
Re: pierwszy raz do Chorwacji pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyzo » 10.07.2015 23:21

Ja również dołączę się do tematu.

Wybieram się pierwszy raz do Chorwacji pod namioty w dwie osoby. Już wiem, że interesują mnie okolice od Zadaru po Makarską. Przeglądając forum, zdjęcia, Google maps, najlepiej pod względem usytuowania oraz wirtualnego wglądu wychodzi mi Baska Voda. Czy będzie to dobra pozycja jak na pierwszy raz?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: pierwszy raz do Chorwacji pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.07.2015 23:27

Witaj.
Baško Polje dobry wybór na pierwszy raz.
A w jakim terminie planowany pobyt :?:
czyzo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.07.2015
Re: pierwszy raz do Chorwacji pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyzo » 10.07.2015 23:59

Urlopy zarezerwowane mamy na 27.08 - 06.09. Z tego co widzę z Basko Polije można zrobić sobie spacerek do Baskiej Vody. Myślałem już nad jakimś apartamentem ale chyba pobyt pod chmurką lepiej utkwi w pamięci + emocje z tym związane :).
Jak do tej pory jeździłem jedynie nad polskie morze.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: pierwszy raz do Chorwacji pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.07.2015 00:08

Termin też ok na pierwszy raz :wink: :idea:
Będzie luźniej i taniej :lol: :idea:
czyzo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.07.2015
Re: pierwszy raz do Chorwacji pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyzo » 13.07.2015 23:09

Basko Polije zapowiadało się ciekawie ale znajdując coraz więcej informacji mam wrażenie, że czas się tam zatrzymał. Z jednej strony fajnie, bo taka odskocznia od życia codziennego - z drugiej stare sanitariaty, oraz zubożała infrastruktura. Może jakieś inne propozycje? Może być w górę Chorwacji :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: pierwszy raz do Chorwacji pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.07.2015 23:35

Jak daleko w górę Chorwacji. :wink: :?: :?:
czyzo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.07.2015
Re: pierwszy raz do Chorwacji pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyzo » 13.07.2015 23:44

W tym momencie szukam już miejscówki od okolic wyspy Pag po samą Makarską. Jedziemy we 2 osoby więc nie rozkładamy obozu :) a z drugiej strony przydał by się kawałek miasta aby było gdzie pochodzić wieczorem. Przeglądając różne oferty na stronie avtokampi.si ceny są tak rozbite, że niekiedy koszta wynajmu parceli (zależy na prądzie) równają się z wynajęciem jakiegoś apartamenciku.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: pierwszy raz do Chorwacji pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.07.2015 00:19

czyzo napisał(a):W tym momencie szukam już miejscówki od okolic wyspy Pag po samą Makarską. Jedziemy we 2 osoby więc nie rozkładamy obozu :) a z drugiej strony przydał by się kawałek miasta aby było gdzie pochodzić wieczorem. Przeglądając różne oferty na stronie avtokampi.si ceny są tak rozbite, że niekiedy koszta wynajmu parceli (zależy na prądzie) równają się z wynajęciem jakiegoś apartamenciku.

Tak - w sezonie ceny kempingów (tych większych, "wypasionych") są porównywalne z cenami apartamentów.
Ale kemping a apartament - to dwie różne bajki :wink:

dlaczego-camping-t25688.html
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: pierwszy raz do Chorwacji pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.07.2015 08:05

Janusz Bajcer napisał(a):
czyzo napisał(a):W tym momencie szukam już miejscówki od okolic wyspy Pag po samą Makarską. Jedziemy we 2 osoby więc nie rozkładamy obozu :) a z drugiej strony przydał by się kawałek miasta aby było gdzie pochodzić wieczorem. Przeglądając różne oferty na stronie avtokampi.si ceny są tak rozbite, że niekiedy koszta wynajmu parceli (zależy na prądzie) równają się z wynajęciem jakiegoś apartamenciku.

Tak - w sezonie ceny kempingów (tych większych, "wypasionych") są porównywalne z cenami apartamentów.
Ale kemping a apartament - to dwie różne bajki :wink:

dlaczego-camping-t25688.html


Na szybko licząc wyszła mi doba na campie za 265zł. W tym 2+1, namiot i auto :)

W tym roku, już za kilka dni, spotykamy się w cro ze znajomymi ze Szwajcarii z 3-ką dzieciaków, którzy na wakacjach pod namiotem nie byli. Jedynie 1-2 dni jakieś okazjonalne wypady. Mamy nadzieję, że chwycą bakcyla a że camping urokliwie położony to i szanse spore :)
luuis93
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 04.06.2017
Chorwacja pierwszy raz - pod namiotem - w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) luuis93 » 05.06.2017 01:30

Cześć, na przełomie lipca i sierpnia wybieram się z dziewczyną do Chorwacji - pierwszy raz jadę a) do Chorwacji b) w tak długą podróż. Rozmyślam i kalkuluje sobie ile będziemy potrzebować pieniędzy na 7 noclegów w Chorwacji- tylko namiot najlepiej wypasiony kemping z basenem lecz wiadomo tu koszty idą mocno do góry, 2 noclegi tranzytowe (tam i w drodze powrotnej, tu już hotel coś typu OEKOTEL), paliwo(samochód Toyota Corolla 2004 e12 silnik 1.4 benzyna, 97KM) - maksymalnie chcemy dojechać do Pula/Medulin oraz rzecz najważniejsza jedzenie oraz picie, ponieważ nie mamy zamiaru gotować sobie na kempingu (z wyjątkiem śniadań) tylko raczej na "bogato" jakieś knajpki, bary, restauracje.

Chcielibyśmy skorzystać także z atrakcji Adriatyku (kolega opowiadał mi o kilkugodzinnym rejsie z kolacją oraz statek zatrzymuje się w jakiejś podobno pięknej zatoczce i można skakać z pokładu do wody-jak dla mnie ekstra), oraz jakieś inne jeżeli coś znacie -polecajcie.

Data wyjazdu na pewno 24 lipiec. Co do trasy zaprzyjaźniłem się bardzo z google maps i wymyśliłem sobie oto taką trase:

PL(Zielona Góra-stąd ruszamy) - DE (kierunek Monachium) - AUS (Salzburg- POSTÓJ na noc, tutaj myślę nad OEKOTELEM juz w sumie mam rezerwacje za 64 euro 2os. śniadania. winieta na 10 dni-8,90 euro) - WŁOCHY ( Tarvisio - Triest - na tym odcinku rezygnuję z autostrady, wg. google jest to opłacalne kilometrowo 161km(poza autostradą) VS. 164km(autostrada) czas: 2,5h vs. 1h 41min. - tracę 50 min ale nie bóle za odcinek autostrady) - Triest-Umag(CHORWACJA) przez Słowenie 50 km 1h (poza autostradą) VS. 51km 50min (autostradą) - 10 min, nie liczę nawet tego. Oglądałem te drogi na google street view i jest naprawdę ciekawie, nie są to żadne lasy lub drogi nie asfaltowe. Zaznaczam, że jedziemy "w ciemno" a więc to od Umagu zaczynamy poszukiwania wzdłuż półwyspu.

Moje dotychczasowe obliczenia to:

Podróż:

8l -100km średnia cena benzyny w krajach których będę (poza włochami oraz słowenia) to 5zł więc 40zł /100km, moja trasa liczyć ma 1360 km (zakładam nadwyżkę do Puli oraz dodatkowe, niespodziewane 50km) w obie strony matematycznie wychodzi 2720 dorzucam tutaj 80km kilometrów "miejscowych", i licznik zamykam na 2800 km. 40x28=1120zł (paliwo) plus winieta Austriacka 37zł wychodzi ~ 1160zł plus koszty hoteli tranzytowych 2x270zł = 1700zł plus jakiś obiad na trasie, picie przekąski - 100zł a więc koniec końców 1800zł KROPKA.

Zakwaterowanie:

Tak jak pisałem na samym początku, jedziemy we dwójkę, autem, pod własny namiot. Od Umagu w kierunku Puli wzdłuż wybrzeża poszukujemy kempingu fajnie by było jak by miał basen, miasteczko było by rozrywkowe aby fajnie można było spędzić czas z dziewczyną (może jakaś dyskoteka, atrakcje jak wspominałem z tym statkiem itd.). Wysyłałem meile do kempingów ze stron eurocampings.eu , arenacamps.com takie wypasione liczyły sobie ponad 1000zł i nie potrafią się określić czy wymagana jest rezerwacja, odpowiadają że lepiej rezerwować bo może nie być miejsca ale czy to nie ściema aby tylko wpłacić zaliczkę ? Tutaj moje pytanie sądzicie że na takich "lepszych" kempingach cięzko będzie o miejsce? Czy śmiało w ciemno można lecieć i na miejscu szukać, a jak faktycznie będzie ciężko z miejscami to alternatywa? - Jaka, bo kurcze przy drodze w aucie nie uśmiecha nam się spać przynajmniej pierwszej nocy. Tutaj przyjmuję 800zł /2os. namiot, auto, prąd.

Wyżywienie:

No i na koniec jedzenie&picie jak pisałem wyżej z wyjątkiem śniadań zakładamy stołowanie się po knajpach, jak mogę mniej więcej liczyć ceny średniego obiadku rybka z frytkami czy jakieś owoce morza ? Pomijam wiedzę że im bliżej plaży tym drożej ale tak średnio? W PL zapłacimy dla 2 osób ok 70zł z piwkiem. Liczyłem 200zł na dzień (obiad,kolacja,lody,kawa). Wyraźcie swoją opinie.

Podsumowanie: 1800zł(podróż)+800zł (zakwaterowanie) +1400zł(wyżywienie) + 400zł(te dodatkowe atrakcje, statek, banan skutery wodne itd) = 4400zł

Jak sadzicie przesadziłem coś z finansami, a może za mało? Podzielcie sie doświadczeniem.

Wiem, wiem pewnie za 4,400 mogę spokojnie wycieczkę dla dwóch osob na 7 dni gdzieś znaleźć ale nie o to nam chodzi chcemy tę kasę spożytkować podróżą i przygodą.

DZIĘKI ZA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI POZDRAWIAM ŁUKASZ! :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pierwszy raz do Chorwacji pod namiot - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone