Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji pod namiot

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Renne
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.07.2010
Pierwszy raz pod namiot w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renne » 28.07.2010 11:35

Witajcie
proszę weteranów o praktyczne porady. Wczoraj padł pomysł, żeby jechać pod namiot do Chorwacji. Zero wogóle wiedzy i doświadczenia w tych sprawach.
Jadą: 4 dorosłe osoby
Wymagania: duży namiot, niskie ceny i piękna okolica.
Termin 4-8 sierpień 2010.
Tyle wiem. Poproszę o rady gdzie by tu można było się zatrzymać. Z góry dziękuję. :D
Ps Może ktoś się wybiera w tych terminach do Chorwacji? Można byłoby się podłączyć.
Ostatnio edytowano 28.07.2010 11:50 przez Renne, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 28.07.2010 11:48

Tez kiedys jechalismy pierwszy raz z tym ze DO Chorwacji a nie NA Chorwacje :wink:

Poczytalem troche zawartosci forum a pozniej zadawalem pytania. Proponuje wlasnie od tego zaczac 8)
Renne
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renne » 28.07.2010 11:55

Już szukałam, ale dziękuję za uświadomienie. Jak narazie słyszałam o Krk, ale chciałabym też rozeznać się w ofercie, może coś fajnego się trafi. Ponadto dużo zapytań jest o wyjazdy z dziećmy. Ponadto trochę inaczej to wygląda jak jadą sami dorośli, a jak rodzinka w pełnym składzie. Dlatego wolę się również zapytać, bo być może ktoś ma szczególnie miłe wspomnienia z jakiegoś miejsca i mógłby je polecić. Tak więc proszę nie być zbyt krytycznym dla "nowych".
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.07.2010 11:58

Butros
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Butros » 29.07.2010 07:10

>Termin 4-8 sierpień 2010.

To termin wyjazdu, czy termin pobytu ? Gonić taki kawał drogi na 4 dni to przesada.
Pięknych okolic w Chorwacji nie brakuje. Zależy co preferujesz, jakie kempingi - full wypas czy wystarczy czysta łazienka, wolisz spokój i ciszę czy "Międzyzdroje" ? Wątków na forum nie brakuje. Opcja "szukaj" i czytać, czytać, czytać :-) do upadłego. Pozdrawiam. Udanych wakacji !
ilonasto
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.03.2015
pierwszy raz do Chorwacji pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) ilonasto » 06.03.2015 12:56

Dzień dobry,chciałabym uzyskać pomoc w temacie mojego pierwszego wyjazdu pod namiot do chorwacji z trójką dzieci.
1.jadę z południa Polski (Bielsko-Biała),chciałabym gdzieś po drodze przenocować np za Wiedniem,czy ktoś mógłby polecić mi kamping na tej trasie ?
2.Niestety jadę w wysokim sezonie ok 23.07 ,nie mam innego wyjścia.w jaki sposób uniknąć korków i dzikich tłumów?czy to jest w ogóle możliwe,czy lepiej podarować sobie wyjazd?
3.Jestem zdecydowana na camping vester w Rovinji,czy to dobry pomysł w wysokim sezonie?czy lepiej wybrać coś mniejszego,może ma ktoś namiary?
4.Gdybym po kilku dniach zdecydowała się na dalszą podróż na południe to gdzie najlepiej zatrzymać się z dziećmi?Preferuję spokojne miejsca.Pozdrawiam
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002
Re: pierwszy raz na Chorwację pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 06.03.2015 13:06

ilonasto napisał(a):1.jadę z południa Polski (Bielsko-Biała),chciałabym gdzieś po drodze przenocować np za Wiedniem,czy ktoś mógłby polecić mi kamping na tej trasie ?

Z BB macie do Rovinj 926km (wg googlemaps), spokojnie dacie radę na raz.
ilonasto napisał(a):
2.Niestety jadę w wysokim sezonie ok 23.07 ,nie mam innego wyjścia.w jaki sposób uniknąć korków i dzikich tłumów?czy to jest w ogóle możliwe,czy lepiej podarować sobie wyjazd?

Jechać w środku tygodnia.

ilonasto napisał(a):3.Jestem zdecydowana na camping vester w Rovinji,czy to dobry pomysł w wysokim sezonie?czy lepiej wybrać coś mniejszego,może ma ktoś namiary?

Małych kampów wszędzie pełno
ilonasto napisał(a):4.Gdybym po kilku dniach zdecydowała się na dalszą podróż na południe to gdzie najlepiej zatrzymać się z dziećmi?Preferuję spokojne miejsca.Pozdrawiam


Polecam Dalmację -północną, środkową i południową
ilonasto
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.03.2015
Re: pierwszy raz na Chorwację pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) ilonasto » 06.03.2015 13:54

Dziękuję za odpowiedź,jeżeli chodzi o kampingi to lepiej rezerwować już teraz,czy jechać w ciemno?a jak oceniacie kamping vestar w wysokim sezonie ?ze względu na dzieci chciałbym jednak podzielić trasę na 2 dni.także jeżeli ktoś ma pomysł na nocleg po drodze to poproszę o podpowiedź,z góry dziękuję
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: pierwszy raz na Chorwację pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.03.2015 14:10

Cześć.

ilonasto napisał(a):Dziękuję za odpowiedź,jeżeli chodzi o kampingi to lepiej rezerwować już teraz,czy jechać w ciemno?


Spokojnie można jechać w ciemno.

A tu jeszcze kilka propozycji
dalmacja-rejon-zadar-split-t31752.html#p1050411

Pozdrawiam
:papa:
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002
Re: pierwszy raz na Chorwację pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 06.03.2015 14:21

ilonasto napisał(a): jeżeli ktoś ma pomysł na nocleg po drodze to poproszę o podpowiedź

To może Oekotel w Grazu - był opisywany na forum.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: pierwszy raz na Chorwację pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 06.03.2015 14:34

Witaj. Po pierwsze popraw błędy w tekście i tytule, bo się będziesz przed dziećmi wstydzić. Jak poprawisz, ta część mojego wpisu zniknie :mrgreen:

1. Tak jak Arek napisał. Do Wiednia z BB masz 4-5 h jazdy, na północ Cro tak jak celujesz max 12, więc jak wcześnie rano ruszysz to obiadokolację zjesz nad Jadranem.
2. 90 % tego forum jeździ w wysokim sezonie i raczej nikt nie rezygnuje z tego powodu z wakacji 8)
3. To sprawdzisz organoleptycznie moim zdaniem.
4. Nie musisz się zapuszczać na południe. Campy są na Krku, Cresie (mam jeden sprawdzony), Pagu też są całkiem przyjemne.
ilonasto
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.03.2015
Re: pierwszy raz na Chorwację pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) ilonasto » 06.03.2015 16:42

Ups,ale dostałam reprymendę....Administrator czuwa.Dziękuję za konkretne propozycje i linki.Jednak upieram się przy pytaniu o nocleg na campingu w trasie,jako jedyny kierowca nie dam rady tyle przejechać w jednym rzucie.Pozdrawiam
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: pierwszy raz na Chorwację pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 10.03.2015 07:49

ilonasto napisał(a):Jednak upieram się przy pytaniu o nocleg na campingu w trasie,jako jedyny kierowca nie dam rady tyle przejechać w jednym rzucie.Pozdrawiam


Może poszukaj tu: http://pl.camping.info/kempingi
kilka w okolicy Wiednia jest :)
skipero
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 24.03.2015
Re: pierwszy raz do Chorwacji pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) skipero » 24.03.2015 18:20

polecam kemping pod Dubrownikiem, niedaleko żeglarskiej mariny ACI. Mocno zacieniony, bardzo duży i niedrogi, jeśli chcesz tylko rozbić namiot
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: pierwszy raz do Chorwacji pod namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.03.2015 07:38

skipero napisał(a):polecam kemping pod Dubrownikiem, niedaleko żeglarskiej mariny ACI. Mocno zacieniony, bardzo duży i niedrogi, jeśli chcesz tylko rozbić namiot


Cześć.
Masz może jakieś namiary? Nazwę?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pierwszy raz do Chorwacji pod namiot - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone