Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.07.2015 20:12

zbartek napisał(a):Poszukuje miejscowości która będzie najbardziej odpowiednim miejscem dla osoby poruszającej się o kulach (plaża, odległości, ilość turystów itp.)

Miejscowości od Zatonu do Šibenika

Obrazek

informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html
zbartek
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 13.07.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbartek » 17.07.2015 22:15

Dziękuje za odpowiedz
A jakaś konkretna miejscowość? Najważniejsze to odległość od plaży aby nie było dużo chodzenia bo to spory problem i wejście do wody (żwirek? kamieniste chyba odpadają). Czy rejon Makarskiej tez wchodzi w grę czy to nie jest dobry pomysł?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.07.2015 22:27

zbartek napisał(a):Dziękuje za odpowiedz
A jakaś konkretna miejscowość? Najważniejsze to odległość od plaży aby nie było dużo chodzenia bo to spory problem i wejście do wody (żwirek? kamieniste chyba odpadają). Czy rejon Makarskiej tez wchodzi w grę czy to nie jest dobry pomysł?

Pakoštane, Vodice-Srima.
Na Riwierze Makarskiej jeśli znajdziesz apartament w pierwszej linii brzegowej, to kilka miejscowości wchodzi w grę.
Np. Tučepi, Podgora ...
Użytkownik usunięty
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2015 08:14

Srina?Gdzie to?
clockens1
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 31.07.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) clockens1 » 31.07.2015 20:24

Witam!

Jak jest z dostępnąścią domków/ apartamentów 1-7 wrzesień? Cany są niższe niż ogólnie w sezonie, czy u nich dalej to sezon? :)
Mamy zamiar wybrać się na 8-12 osób na chorwacje, młodzi 20-23 lata wszystcy, szukam raczej czegoś tańszego (jak to młodzi) ale żeby było przy plaży, tak żeby sobie spokojnie dojść, jakieś imprezki albo coś nie daleko jak by były to też by było spoko, mamy zamiar wybrać się jeszcze na Plitvickie Jeziora, to tak zeby pół chorwacjii jeździć nie trzeba było :). Jakie miejsca polecacie? W jakich cenach mniej więcej wyjdzie od osoby? Prosiłbym o linka do jakiś stron gdzie można przeglądać pewne oferty noclegowe. Czasu coraz mniej na szukanie a wszystcy już urlopy pobrali na ten okres, więc prosiłbym o jakieś wskazówki co do noclegów i rejonu. Najlepiej noclegi tak aby w nocy jak sie "hałasuje" to żeby nie przychodzili i nie upominali :)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 31.07.2015 20:37

clockens1 napisał(a):Jak jest z dostępnąścią domków/ apartamentów 1-7 wrzesień? Cany są niższe niż ogólnie w sezonie, czy u nich dalej to sezon? :)

To jeszcze sezon , ale w tym okresie w ciemno i szukać na miejscu , taniej z reguły jest po 10-15.09. w tym okresie co jedziecie ceny jeszcze jak sierpniu.
clockens1 napisał(a):jak sie "hałasuje" to żeby nie przychodzili i nie upominali :)

Makarska lub Vodice.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.07.2015 20:50

clockens1 napisał(a):Witam!

Jak jest z dostępnąścią domków/ apartamentów 1-7 wrzesień? Cany są niższe niż ogólnie w sezonie, czy u nich dalej to sezon? :)
Mamy zamiar wybrać się na 8-12 osób na chorwacje, młodzi 20-23 lata wszystcy, szukam raczej czegoś tańszego (jak to młodzi) ale żeby było przy plaży, tak żeby sobie spokojnie dojść, jakieś imprezki albo coś nie daleko jak by były to też by było spoko, mamy zamiar wybrać się jeszcze na Plitvickie Jeziora, to tak zeby pół chorwacjii jeździć nie trzeba było :). Jakie miejsca polecacie? W jakich cenach mniej więcej wyjdzie od osoby? Prosiłbym o linka do jakiś stron gdzie można przeglądać pewne oferty noclegowe. Czasu coraz mniej na szukanie a wszystcy już urlopy pobrali na ten okres, więc prosiłbym o jakieś wskazówki co do noclegów i rejonu. Najlepiej noclegi tak aby w nocy jak sie "hałasuje" to żeby nie przychodzili i nie upominali :)


noclegi-w-chorwacji-apartamenty-i-pokoje-t17804.html#p249017
konkretne-miejscowosci-dla-imprezowiczow-t41385.html#p1183038
noclegi-w-chorwacji-ceny-od-2008-roku-do-dzis-t19195.html
wyjazd-w-ciemno-czy-to-mozliwe-t17807.html
do-chorwacji-czy-na-chorwacje-t15480.html

a szczególnie:
faq-czyli-najczesciej-zadawane-pytania-f27.html
i wyszukiwarka w prawym górnym rogu strony.

Plitvickie po drodze.

Good luck and have fun. :papa:
clockens1
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 31.07.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) clockens1 » 31.07.2015 21:28

czyli w ciemno można jechać bezproblemowo? Nie bedzie raczej problemem znaleź jakieś wolne lokale? :D
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 31.07.2015 21:30

Nie będzie :!:

Pozdrav :wink:
stalowy.mis
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 24.02.2013
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) stalowy.mis » 23.08.2015 19:28

witam, nie chce zakładac nowego tematu więc może tu napiszę ;)

bylem 2x w cro dokładnie w Slatine (2013 i 2014) teraz szukam czegoś na 2016 ale sam nie wiem czego - może ktoś pomoże ?

chodzi o to że Slatine jakie jest większość wie (raczej spokojne,plaże wąskie ale czyste, woda czysta, ludzi raczej średnio) ale czas na zmiany a konkretnie na zmiany na lepsze i co by weterani cro doradzili ? do jakiej miejscowości się udać ? a może któraś wyspa ? Hvar, Pag ?

głównie chodzi o ładne plaże
urbkat
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 31.08.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbkat » 31.08.2015 09:03

Witajcie. :wink:

Planujemy wyjazd w cztery osoby. Szczerze mówiąc nie mamy zbyt dużo czasu, bo chcemy wyjechać 12 września, a system pracy nie daje nam możliwości, aby usiąść i dokładnie coś zaplanować. Proszę więc o pomoc. Może ktoś z Was mili użytkownicy był na wakacjach w Chorwacji w tym roku? Dodam, że planujemy wyjazd na dwa tyg. i mamy zamiar jechać samochodem z Gdańska. Jako miłośnicy przyrody chcemy jak najwięcej zobaczyć. Moje pytania są więc takie. Jak jest z opłatami po drodze, do Chorwacji i gdzie warto się zatrzymać?

Pozdrawiam.
K.U.
rochu69
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 04.07.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) rochu69 » 31.08.2015 09:28

Ja na waszym miejscu zatrzymał bym się tydzień w okolicach Zadaru,z tamtąd można zwiedzić : Plitwice, Wodospady na rzece Krka, Park krajobrazowy Kornati, a następniena drugi tydzień pobytu zjechał bym niżej w okolice Riwiery Makarskiej do zwiedzenia Sw.Jure-Biokowo, Dubrownik ;w Bośni: Mostar,Blagaj,wodospady Krka, Meczugorie,
urbkat
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 31.08.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbkat » 01.09.2015 08:32

Zaraz zerknę co tam ciekawego mamy. Dzięki śliczne za odpowiedź! :-)
soczysty arbuz
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 18.10.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) soczysty arbuz » 18.10.2015 22:50

Widzę ,że w końcu trafiłam na odpowiednie forum :)

Witam :)

Jak w tytule ... W przyszłym roku lipiec-sierpień wybieramy się dwoma autami na podbój tego pięknego kraju ,który podobał nam się od dawna ... 3 razy w Turcji i Egipcie chcemy czegoś lepszego! Jedziemy na dwie rodzinki (2+2) i szukamy czegoś z przydomowym basenem ,najlepiej odrębnego bez właścicieli ;) Plaża może być dalej ,ale żeby nie było za daleko do jakiś knajpek aby posilić się na kolację ;) Chociaż pierwszy post z plażą na wyciągnięciu ręki też mi się podoba :P Ktoś coś? Tak żeby dzieci od 3-10 dobrze się wybawiły?
MAlinka35
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.10.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) MAlinka35 » 21.10.2015 16:24

Ja w tym roku byłam z dzieckiem w Chorwacji- Dalmacja...jest cudowna. Miejscowość miło mnie zaskoczyła Sveti Filip i Jakov, malutka, bardzo przyjemna- dla ludzi którzy cenią sobie odpoczynek od zgiełku, mimo że atrakcje były tam, wieczorami liczne, ale jednak to takie kameralne miejsce, a w okolicy dużo miejsc ciekawych do aktywnego spędzenia czasu:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone