Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.04.2015 19:50

MagdaG napisał(a): martwie ie strasznie tym ze to czerwiec...

Dlaczego? Chodzi Ci o pogodę czy otwarte knajpy? Co do tych ostatnich, ktoś się wypowiedział na poprzedniej stronie:
pierwszy-raz-do-chorwacji-nie-wiem-gdzie-jechac-t41069-180.html#p1570125
MagdaG
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 19.04.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) MagdaG » 20.04.2015 19:56

o pogodeeeee... bo juz mam dosc tej olskiej zimy wiosennej...:(
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.04.2015 20:00

MagdaG napisał(a):o pogodeeeee... bo juz mam dosc tej olskiej zimy wiosennej...:(

Ja też. :wink:

Cóż, pogody nie przewidzisz. Bywało, że ludzie mieli w czerwcu lampę, a były też sezony, że i lipiec nie rozpieszczał (jak w zeszłym roku). Tylko prognozami się przed wyjazdem nie przejmuj - często mi się zdarzało, że zapowiadano deszcz, a pogoda naprawdę była super.

Gdybym mogła, jeździłabym w czerwcu - taniej i mniej ludzi.
MagdaG
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 19.04.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) MagdaG » 20.04.2015 20:02

:wink: Dziekuję, mocno pomogłaś :-) i dzieki za dobre słowo :*
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.04.2015 20:51

MagdaG napisał(a): Dziekuję

Nie ma za co. :wink:

makarska-kompendium-wiedzy-subiektywne-t19403.html#p283471

:papa:
aniapz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 21.04.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniapz » 21.04.2015 12:19

Witam, to mój pierwszy post na tym forum więc nie wiem, czy piszę w dobrym miejscu. :oops: Szukam fajnej miejscowości na wyjazd w sierpniu 2+2 (dzieci 8 i 11 lat). Zależy mi, żeby było gdzie pochodzić, jakiś lasek, park,bo lubimy spacery, żeby był kawałek cienia, żeby nie było bardzo tłoczno, żeby była to dobra baza wypadowa do zwiedzania, bo mnie zawsze nosi jak długo siedzę w jednym miejscu, ale plaża też żeby była fajna. No i żeby był jakiś sklep i knajpka. Czy mam zbyt wysokie wymagania? :lol:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.04.2015 20:10

aniapz napisał(a):żeby było gdzie pochodzić, jakiś lasek, park,bo lubimy spacery, żeby był kawałek cienia, żeby nie było bardzo tłoczno, żeby była to dobra baza wypadowa do zwiedzania, bo mnie zawsze nosi jak długo siedzę w jednym miejscu, ale plaża też żeby była fajna. No i żeby był jakiś sklep i knajpka. Czy mam zbyt wysokie wymagania? :lol:

Tak - szczególnie jeśli chodzi o brak tłoku w sierpniu. :lool: Jeszcze dodaj, że to pierwsza połowa sierpnia, to już w ogóle super. :mrgreen: :wink:
Zauważ, że nie wiemy, jaką plażę uważasz za fajną. No i zasadniczo powinnaś się zastanowić, co chcesz zwiedzić w Chorwacji... :roll:
Myślę, że musisz dużo przeczytać i wybrać sama spośród opisanych na forum miejsc to, które Ci odpowiada. To tylko niektóre z proponowanych lektur:
informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html
nasze-relacje-z-podrozy-f22.html
Gdy jakaś miejscowość wpadnie Ci w oko, skorzystaj z forumowej wyszukiwarki i dowiedz się więcej.
Powodzenia. :papa:
aniapz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 21.04.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniapz » 21.04.2015 21:41

A w lipcu jest lepiej? Fajna plaza to taka bez tłumów :roll:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.04.2015 21:50

aniapz napisał(a):A w lipcu jest lepiej? Fajna plaza to taka bez tłumów :roll:

Czyli rozumiem, że podłoże na plaży jest wam obojętne. To dobrze, więcej opcji zostaje.
Co do lipca - raczej tak, zwłaszcza pierwsza połowa. No i końcówka sierpnia - ostatnia dekada - też lepiej, choć zależy gdzie. Najtłumniejsze pierwsze dwa tygodnie sierpnia, nawet z końcówką lipca.
Patrz na mapę i zdjęcia satelitarne, wyszukuj mniejsze miejscowości i czytaj o nich na forum - w relacjach i opisach. Sugerowałabym szeroko rozumianą Dalmację, oczywiście.
Oczywiście przeczytałaś już cały wątek, do którego się dopisałaś?... :wink:

Ten link pozwoli Ci zobaczyć miejscowości chorwackie z lotu ptaka, z możliwością sporego zoomu:
http://marinas.com/browse/marina/HR/cities/
aniapz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 21.04.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniapz » 21.04.2015 22:16

Dziękuję za odpowiedź. Przeczytałam. I raz myślę, że Tucepi, innym Lokva Rogoznica, a może coś koło Trogiru albo Primostenu. Nie mam pojęcia :(
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.04.2015 22:21

aniapz napisał(a):Dziękuję za odpowiedź. Przeczytałam. I raz myślę, że Tucepi, innym Lokva Rogoznica, a może coś koło Trogiru albo Primostenu. Nie mam pojęcia :(

A im więcej będziesz czytała tym mniej pojęcia będziesz miała :oczko_usmiech: :mrgreen:
Dlatego zawsze wybieram sam :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 22.04.2015 00:10

W Tucepi tłok w sezonie. Jeśli Makarska Riwiera, to uderz w coś mniejszego w okolicach końca riwiery.
aniapz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 21.04.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniapz » 22.04.2015 22:14

Bardzo dziękuję za wszystkie informacje. Rzeczywiście mętlik w głowie mam coraz większy. Dziękuję za przesłaną wiadomość, nie umiem jeszcze na nią odpisać. Mam nowe typy: Draga, Srima, Marusici, Promajna. Myślę jeszcze nad czymś między Primostenem a Trogirem, ale nie wiem która miejscowośc byłaby dobra.
tomasz1
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 01.05.2011
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz1 » 23.04.2015 10:45

aniapz napisał(a):Bardzo dziękuję za wszystkie informacje. Rzeczywiście mętlik w głowie mam coraz większy. Dziękuję za przesłaną wiadomość, nie umiem jeszcze na nią odpisać. Mam nowe typy: Draga, Srima, Marusici, Promajna. Myślę jeszcze nad czymś między Primostenem a Trogirem, ale nie wiem która miejscowośc byłaby dobra.

Polecam Srime spokojnie na plazy ,zwirkowa...Do Vodic blisko spacerkiem.App oczywiscie u Dario ☺
aniapz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 21.04.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniapz » 23.04.2015 22:11

O, to jest świetna propozycja. Wielkie dzięki, widzę, że Dario ma wszystko czego nam trzeba. Musimy to przemyśleć. :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone