Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kari72
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 23.03.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kari72 » 25.03.2015 09:14

Witam, wybieram sie w tym roku z rodziną do Chorwacji w lipcu. Jeden tydzień planujemy spędzić na Trpanj w drugim jeszcze nie wiem gdzie. Czy coś możecie podpowiedzieć? Jakieś fajne tanie kwatery dla 3 osób. Miejsce dowolne, może być nawet wyspa.
krelson
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.04.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) krelson » 09.04.2015 08:56

Witam.

Podepnę się pod temat.

Z przyszłą żoną wybieramy się na "miesiąc miodowy", zdecydowaliśmy się jechać autem do CRO, wyjazd między 20.08.15r-10.09.15r. Czas pobytu około 2 tyg, wraz z trasą.
Przeglądaliśmy różne wątki, zainteresowało nas parę miejsc,które między innymi chcielibyśmy zobaczyć/zwiedzić, a mianowicie, SPLIT, PARK KRKA.

Pytania do weteranów i osób z doświadczeniem:

-W jakiej miejscowości wybrać noclegi? (preferowalibyśmy: bliskość morza,z raczej spokojnymi okolicami, z nie przesadzonymi cenami i z dobrą bazą wypadową do w.w miejsc). Jeżeli jakieś konkretne miejsce, to jakiś ew. nocleg do polecenia?

-Jakie miejsca polecacie do zwiedzania w tych rejonach, poza w.w?

-Będę jechał z okolic Krakowa, więc trasa na: Rabkę-Słowację-Węgry(Budapeszt, wzdłuż Balatonu)-przez Zagrzeb i na południe, jest aktualnie najlepsza?

-Jakich cen na początku września można się mniej,więcej spodziewać za dobę/os? (wiem,że płatność jest w EUR)

-Jakich rad możecie nam udzielić na ten "pierwszy raz"? :)

Pozdrawiam.
agatka9082
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 05.04.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) agatka9082 » 16.04.2015 21:20

Rogoznica czy Brela ?? Pierwszy raz jedzie nas 5 osob dorosłych i jedno dziecko 5 letnie :) prosze o szybką odpowiedz bo do jutra muszę sie zdecydować a głowa pęka.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.04.2015 21:21

agatka9082 napisał(a):Rogoznica czy Brela ?? Pierwszy raz jedzie nas 5 osob dorosłych i jedno dziecko 5 letnie :) prosze o szybką odpowiedz bo do jutra muszę sie zdecydować a głowa pęka.

Brela :lol:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.04.2015 08:12

krelson napisał(a):-W jakiej miejscowości wybrać noclegi? (preferowalibyśmy: bliskość morza,z raczej spokojnymi okolicami, z nie przesadzonymi cenami i z dobrą bazą wypadową do w.w miejsc). Jeżeli jakieś konkretne miejsce, to jakiś ew. nocleg do polecenia?

np. Tribunj, Brodarica, Viniśce...
krelson napisał(a):-Jakie miejsca polecacie do zwiedzania w tych rejonach, poza w.w?

Solin, Trogir, Omiś, Rośki Slap (ponad NP Krka)
krelson napisał(a):-Będę jechał z okolic Krakowa, więc trasa na: Rabkę-Słowację-Węgry(Budapeszt, wzdłuż Balatonu)-przez Zagrzeb i na południe, jest aktualnie najlepsza?

mz tak, to optymalna trasa dla Was
krelson napisał(a):-Jakich cen na początku września można się mniej,więcej spodziewać za dobę/os? (wiem,że płatność jest w EUR)

zależy od standardu, 15E/os
krelson napisał(a):-Jakich rad możecie nam udzielić na ten "pierwszy raz"? :)

treści z FAQ
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.04.2015 08:13

agatka9082 napisał(a):Rogoznica czy Brela ?? Pierwszy raz jedzie nas 5 osob dorosłych i jedno dziecko 5 letnie :) prosze o szybką odpowiedz bo do jutra muszę sie zdecydować a głowa pęka.

jak dwa tygodnie to tydzień tu tydzień tu, jak jeden tydzień czy 10dni to popatrz na te miejscowości i sam wybierz, mz Brela
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 17.04.2015 09:26

te kiero napisał(a):
agatka9082 napisał(a):Rogoznica czy Brela ?? Pierwszy raz jedzie nas 5 osob dorosłych i jedno dziecko 5 letnie :) prosze o szybką odpowiedz bo do jutra muszę sie zdecydować a głowa pęka.

jak dwa tygodnie to tydzień tu tydzień tu, jak jeden tydzień czy 10dni to popatrz na te miejscowości i sam wybierz, mz Brela


też uważam, że jeśli 2 tygodnie to warto rozdzielić na 2 lokalizacje, np. tydzień w jakiejś bardziej cywilizowanej i popularnej okolicy, i tydzień gdzieś na wyspie na zadoopiu

początek września to już schyłek sezonu, więc nawet w popularnych kurortach już nie bedzie takich tłumów...
Greliximus
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 25.02.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Greliximus » 17.04.2015 20:44

agatka9082 napisał(a):Rogoznica czy Brela ?? Pierwszy raz jedzie nas 5 osob dorosłych i jedno dziecko 5 letnie :) prosze o szybką odpowiedz bo do jutra muszę sie zdecydować a głowa pęka.


Rogoznica
sloneczko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 25.01.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) sloneczko » 17.04.2015 22:55

Greliximus napisał(a):
agatka9082 napisał(a):Rogoznica czy Brela ?? Pierwszy raz jedzie nas 5 osob dorosłych i jedno dziecko 5 letnie :) prosze o szybką odpowiedz bo do jutra muszę sie zdecydować a głowa pęka.


Rogoznica

Rogoznica :wink:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 17.04.2015 22:59

:D zdecydowanie polecam wyspy
agatka9082
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 05.04.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) agatka9082 » 18.04.2015 00:15

U mnie wybór padł juz na Rogoznicę raz ze znalazłam lepszy (bardziej wypasiony) apartament,
dwa to ze dostawałam szybsze zwrotne info co i jak - a tez mi na tym zależało trzy to ze taniej (a warunki lepsze) . Na następnym rok będę szukała wcześniej jeżeli chodzi o Makarską najpóźniej chyba w lutym :) Fakt jest taki ze bardziej mi sie tam podoba no ale nie jestem sama i decyzje podejmujemy razem. Werówki górskie mi nie straszne i jestem za pan brat z Polskimi górami wiec chyba dlatego ciągnie mnie w dół Chorwacji. Staram się pozytywnie myśleć o Rogoźnicy i się nie zrażać, przekonam sie w lipcu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.04.2015 10:18

agatka9082 napisał(a):U mnie wybór padł juz na Rogoznicę ....
Staram się pozytywnie myśleć o Rogoźnicy i się nie zrażać, przekonam sie w lipcu.


Rogoźnica >>> informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html#p707499
andzia2903
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 23.08.2013
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) andzia2903 » 19.04.2015 17:27

Witam,
Wybieram się z chłopakiem do Chorwacji , na tydzień w terminie 24.05. - 08.06. (dokładnie nie zdecydowaliśmy się jeszcze:))
Jako, że cały nasz wyjazd jest totalnie spontanicznym pomysłem (bardzo nas urzekła ostatnim razem) baaardzo proszę o pomoc! Co prawda nie będzie to pierwszy wyjazd, ale w temacie dalej czuję się jak laik:)
Bardzo proszę o poradę:
- Termin jest dość wczesny, boję się o pogodę, wiem że upałów oczekiwać nie mogę, ale w które miejsce wybrać się, aby pogoda była bardziej "pewniejsza" ? Myślałam w okolicę Makarskiej, czy może jednak jeszcze "niżej" (Dubrownik)?
-Nie ukrywam, że w przypadku złej pogody chcielibyśmy coś porobić, więc może polecacie jakieś małe miasteczko, gdzie będziemy mogli miło spędzić czas? Chodzi nam raczej o miejsce,np. z promenadą, paroma restauracjami (będą czynne w tym okresie?)
Dodam tylko, iż najbardziej boję się o pogodę... Bardzo proszę was o pomoc:)
Z góry dziękuję:)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.04.2015 18:46

pogody nikt Ci nie przewidzi, macie mniej więcej termin ustalony, przy zbliżaniu się do niego sprawdzajcie na jakiejś długoterminowej np tu i tak dopasujcie wyjazd (skoro jest spontaniczny);
jak będzie słabo z pogodą to Makarska pasuje bdb, ewentualnie Baska Voda, może Omiś
andzia2903
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 23.08.2013
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) andzia2903 » 19.04.2015 18:53

A orientujesz się może czy w tym terminie mogę liczyć już na pootwieranie restauracje, kawiarnie itp? W Makarskiej myślę że może nie będzie problemu, ale np Baska Voda? Jednak mniejsza miejscowość..
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone