Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
knorek
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 11.01.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) knorek » 12.01.2015 17:36

:wink:

Jak chcesz, żeby małżonka była w miarę zadowolona, zrób typowo: otwórz sobie mapę i przejrzyj miejscowości poniżej Omiša tak gdzieś do Zaostroga (może bez samej Makarskiej i omiń Drvenik Mali), znajdź relacje z tych miejscowości i przeczytaj, zobacz co Ci rozmiarem i plażami pasuje i to wybierz. Na firmowym paliwie zrobisz sobie wycieczki do Splitu, Dubrovnika, Mostaru BiH, albo na wodospady Kravica BiH (zielona karta!), może jeszcze na chorwackiej ropie popłyniesz stateczkiem na Brač i starczy. Żonce będą się podobały widoki i plaże, a Ty unikniesz w kolejnych latach groźby all inclusive w Turcji albo innej Tunezji. :roll:
Powodzenia.

spis-tresci-t25746.html#p431768
http://marinas.com/browse/marina/HR/cities/

Co do kasy - któż to wie? Bywają wysokobudżetowe żony, którym 6 koła nie wystarczy i już. :mrgreen:

Co do dzieci - życzę, by się udało. Potem możesz się pochwalić ewentualnie w wątku: Co przywozicie z Cro? :lool: [/quote].


Dzięki Mikromir , napewno dam znać jak poszło :oops: . Myśle ze jak na pierwszy raz to dobrym wyborem będzie Primosten. Jakieś namiary na kwaterę z wi fi , klimatyzacja, ładny widok z balkonu.? Do plazy niekoniecznie 20m spokojnie mogę sie przespacerować kawałek .
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.01.2015 18:24

knorek napisał(a):Dzięki Mikromir , napewno dam znać jak poszło :oops: . Myśle ze jak na pierwszy raz to dobrym wyborem będzie Primosten.


:mrgreen:

Pod koniec sezonu może być. :wink:
Dotka*
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 20.01.2013
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dotka* » 13.01.2015 13:48

Witam.
A ja znowu zaglądam na forum. Wprawdzie byłam już z rodziną w Chorwacji w sierpniu 2013r., więc jakby nie do końca w pierwszej części tematu, ale druga część pasuje jak ulał - nie wiem gdzie jechać tym razem. Wtedy byliśmy ze znajomymi w Igrane, choć szczerze powiedziawszy samo Igrane, a dokładniej plaża miejska i woda nie były rewelacyjne, znaleźliśmy nieopodal fajniejszą plażę i tam dojeżdżaliśmy, za to widok z apartamentu mieliśmy przepiękny. Na plażę jeździliśmy do Zivogosce i do Malej Duby (lepsza wymiana wody, przez co wydawała się bardziej przejrzysta) i mniejszy tłum na plaży. Byliśmy ze znajomymi, którzy tak jak my mieli dwójkę dzieci. Teraz trochę się pozmieniało - obie rodziny się powiększyły, także teraz jest nas więcej i niestety z uwagi na wiek najmłodszych dzieci (w sierpniu będą miały jedno rok a drugie niespełna 2latka) musimy jechać gdzieś bliżej.
Riwiera Makarska jest piękna, zachwyca bardzo, ale jechaliśmy tam wtedy 20godzin , dodam że ze śląska, bez noclegu, podróż była bardzo męcząca, a dzieci wcale nie były takie małe bo najmłodsze miało 4 lata, to aż strach pomyśleć ile byśmy jechali teraz przy dwójce takich maluchów.
Dlatego musimy znaleźć coś bliżej, ale tak samo urokliwego jak riwiera makarska i z tak ciepłymi nocami i dniami jak tam. Czytałam że dopiero na tunelem Sveti Rok kilmat robi się typowo śródziemnomorski, ale może gdzieś bliżej jest równie ciepło i pogoda jest zagwarantowana.
Z uwagi na małe dzieci priorytet do łagodne zejście na plażę i do wody, sama plaża myślę że nie musi być piaszczysta czy z drobnego żwirku.
Czy możecie jakoś pomóc?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.01.2015 14:01

Dotka* napisał(a):Z uwagi na małe dzieci priorytet do łagodne zejście na plażę i do wody, sama plaża myślę że nie musi być piaszczysta czy z drobnego żwirku.
Czy możecie jakoś pomóc?


plaze-dla-dzieci-t30838.html
4-malych-dzieci-piaszczysta-plaza-i-malo-ludzi-t35261.html
plaza-dla-dziecka-blisko-trogiru-t33331.html
pierwszy-raz-na-chorwacji-idealne-plaze-dla-dzieci-pomocy-t31412.html
plaze-dla-dziecka-na-istrii-t22600.html

:papa:
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 13.01.2015 23:04

Dotka* napisał(a):Dlatego musimy znaleźć coś bliżej, ale tak samo urokliwego jak riwiera makarska i z tak ciepłymi nocami i dniami jak tam. Czytałam że dopiero na tunelem Sveti Rok kilmat robi się typowo śródziemnomorski, ale może gdzieś bliżej jest równie ciepło i pogoda jest zagwarantowana.
Z uwagi na małe dzieci priorytet do łagodne zejście na plażę i do wody, sama plaża myślę że nie musi być piaszczysta czy z drobnego żwirku.
Czy możecie jakoś pomóc?


Proponuję zapoznać się z oferta apartamentów oferowanych przez, polecanego na tym forum Daria Orlovica z Vodic, który oferuje najprzeróżniejsze apartamenty zarówno w samych Vodicach jak też i pobliskich: Sirmie czy Tribunj.

Wszystkie w/w miejscowości leżą, tak mniej więcej ok 100km za tunelem Sveti Rok i oferują wszystko czego potrzeba do spędzenia miłego i spokojnego wypoczynku, również z dziećmi gdyż oferują plaże różnego rodzaju, w tym i dogodne dla dzieciaczków oraz wiele innych atrakcji dla dzieci.

Piszę o tym z doświadczenia gdyż byłem tam w roku ubiegłym oraz wybieram się w tym, wraz z dwójką swoich wnuków.

Natomiast z własnych doświadczeń wiem, iż typowy klimat śródziemnomorski, jakiego oczekujesz, tak jak napisałaś, faktycznie zaczyna się za w/w tunelem.

Bo wcześniej, zwłaszcza ostatnimi laty, to bywa loteria. :papa:
astra001
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 16.02.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) astra001 » 16.02.2015 12:28

Witam,
planuję wybrać się do Chorwacji. Będzie to mój pierwszy wyjazd w te strony więc proszę o kilka rad i wskazówek. Zależy mi żeby pojechać gdzieś blisko, jedziemy samochodem ale tylko ja jestem mobilna :mrgreen: nie chcę być bardzo zmęczona jadąc np w okolice Makarskiej. Szukam czystej, ładnej wody i ładnych plaż (nie lubię żwiru chociaż wiem że tak to raczej jest normalne). Chciałabym żeby były również jakieś wieczorne atrakcji np. bary
proszę o pomoc bo wiszę już od miesiąca na stronach i nie wiem co mam wybrać
Margo87
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Margo87 » 16.02.2015 12:35

Ja się podpinam pod temat jesteśmy małżeństwem 27l + 32l + roczna córeczka, w Chorwacji nigdy nie byliśmy i tak właśnie w tym roku planujemy - prawdopodobnie Wrzesień studiuję to forum od ponad miesiaca i z każdym dniem głupnę coraz bardziej, Fakt najładniejsze okolice Makarskiej, ale to już kapkę dalej a i kapkę drożej, szukam miejscowości w której będzie przede wszystkim łagodne zejście do plaży (z uwagi na wózek) plaża może być żwirowa lub drobne kamyczki. Fajnie jakby to była miejscowość w której w promieniu do 10 KM bedzie jakiś większy Lidl itp. i max do 100KM jakieś miejsca, miasta do pozwiedzania na miarę naszej małej córeczki. Będe również wdzięczna za namiary na apartamenty 2+1 do plaży max 400m.
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 16.02.2015 12:52

astra001 napisał(a):Witam,
planuję wybrać się do Chorwacji. Będzie to mój pierwszy wyjazd w te strony więc proszę o kilka rad i wskazówek. Zależy mi żeby pojechać gdzieś blisko, jedziemy samochodem ale tylko ja jestem mobilna :mrgreen: nie chcę być bardzo zmęczona jadąc np w okolice Makarskiej. Szukam czystej, ładnej wody i ładnych plaż (nie lubię żwiru chociaż wiem że tak to raczej jest normalne). Chciałabym żeby były również jakieś wieczorne atrakcji np. bary
proszę o pomoc bo wiszę już od miesiąca na stronach i nie wiem co mam wybrać



Co prawda ja w Chorwacji byłem w tamtym roku po raz pierwszy i co do innych rejonów nie mogę się wypowiedzieć, ale wyspę Pag mogę polecić Ci z czystym sumieniem.

Na Pagu znajdziesz wszytko czego potrzebujesz, no może oprócz piaszczystych plaż, tam same kamulce :D

Jeśli szukasz wieczornych atrakcji to w Novaliji na pewno je znajdziesz, jeśli natomiast potrzebujesz spokojnego miejsca, w którym wieczorem można wyjść do baru na drinka, albo piwko to myślę, że Mandre będzie odpowiednim miejscem.

Pisałaś, że szukasz też ładnych plaży, tam zdecydowanie je znajdziesz .
Tylko spójrz

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale jak pisałem wcześniej, wszędzie kamienie :D
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 16.02.2015 15:09

Margo87 napisał(a):Ja się podpinam pod temat jesteśmy małżeństwem 27l + 32l + roczna córeczka, w Chorwacji nigdy nie byliśmy i tak właśnie w tym roku planujemy - prawdopodobnie Wrzesień studiuję to forum od ponad miesiaca i z każdym dniem głupnę coraz bardziej, Fakt najładniejsze okolice Makarskiej, ale to już kapkę dalej a i kapkę drożej, szukam miejscowości w której będzie przede wszystkim łagodne zejście do plaży (z uwagi na wózek) plaża może być żwirowa lub drobne kamyczki. Fajnie jakby to była miejscowość w której w promieniu do 10 KM bedzie jakiś większy Lidl itp. i max do 100KM jakieś miejsca, miasta do pozwiedzania na miarę naszej małej córeczki. Będe również wdzięczna za namiary na apartamenty 2+1 do plaży max 400m.

to ja na 1 wyjazd proponuję Riwierę Szibenika;-) a najlepiej Tribunj lub Srimę, a rozrywkę i sklepy w Vodicach, spokojnie można udać się na spacer do Vodic z wózkiem
Rachel
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.02.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rachel » 16.02.2015 22:54

My w tym roku jedziemy pierwszy raz( 2+ 2dzieci).
Wybrałem Stanici ew. okolice( niedaleko Omis) i chyba będzie to dobra baza do ew. wypadów. Nasz młodszy z rodu ma 5 lat więc schodzenie ze schodów na plażę liczę, że zaliczy.
Jedziemy sami (ze Śląska) w I poł. lipca, więc jeśli ktoś z Was ma zamiar w ten rejon jechać to zapraszam do dyskusji - jedziemy jednym autem, więc będzie raźniej.
zuza38
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) zuza38 » 16.02.2015 23:51

bardzo mnie to miejsce zaciekawiło, ile z tego apartamentu jest do plaży? takiej dla dzieciaków 3 i 6 lat?
Z góry dziękuję za info.
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 17.02.2015 20:01

Po długiej i ciekawej literaturze - czytanie przez 2 tygodnie popołudniami, wątkach, zdjęciach jedziemy - pierwszy raz do HR. Obsada: 2 + 2. Zarezerwowane : Podgora na przełomie lipiec/sierpień na 8 dni. Jakby kto jechał w te strony ze ściany wschodniej - wbijać się na dyskusje.
gabrysia123
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 18.02.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) gabrysia123 » 18.02.2015 12:35

Witam. Ja w zeszłym roku byłam na wyspie Hvar. Pojechałam z wycieczką organizowaną przez Stowarzyszenie Podróżników Tramp. Wyjazd był wspaniały. Wyspa piękna, genialne wesołe towarzystwo ludzi w różnym wieku. Zgraliśmy się jako grupa i dużo czasu spędzaliśmy w swoim towarzystwie, nawet podczas dni wolnych od zorganizownego zwiedzania. Bardzo polecam. Zdjęcia z wycieczki można podejrzeć na stronie towarzystwa sptramp.pl
astra001
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 16.02.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) astra001 » 18.02.2015 13:53

Jadę w sierpniu na wyspę Pag :) Jeżeli ktoś był i i może polecić jakieś niedrogie apartamenty to będę bardzo wdzięczna. Zastanawiam się jak pojechać żeby było najszybciej. :?: :?: Bardzo by mi się przydały wszelkie uwagi i porady
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 18.02.2015 14:02

astra001 napisał(a):Jadę w sierpniu na wyspę Pag :) Jeżeli ktoś był i i może polecić jakieś niedrogie apartamenty to będę bardzo wdzięczna. Zastanawiam się jak pojechać żeby było najszybciej. :?: :?: Bardzo by mi się przydały wszelkie uwagi i porady


Czytaj...zapisuj...oglądaj... :D
https://www.cro.pl/pag-2014-a-to-bylo-tak-t46609.html?hilit=pag
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone