Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.05.2014 17:45

SeB89 napisał(a):No to teraz zastanawiam się jeszcze nad wyspą Pag..

To wypadałoby zajrzeć do Klubu Miłośników Wyspy Pag :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.05.2014 18:16

SeB89 napisał(a):Ale w Marskiej widziałem, że można jeszcze trochę pozwiedzać...


makarska-kompendium-wiedzy-subiektywne-t19403.html
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.05.2014 18:27

SeB89 napisał(a):No to teraz zastanawiam się jeszcze nad wyspą Pag.. Ale w Marskiej widziałem, że można jeszcze trochę pozwiedzać...


Na Pagu też...może trochę więcej kilometrów trzeba zrobić ale w zasięgu są:
- Pag miasto, wytwórnia serów, solana, crkva sv. Marije czyli miejsce gdzie kiedyś była osada - prapoczątki miasta (oddalona jakiś kilometr od miasta),
- góra Sveti Vid,
- piękne plaże w okolicy,
- paski most i ruiny twierdzy,
- południk "15",
- Zadar,
- Nin...więc nie jest tak źle.

:wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.05.2014 18:33

Dodam do listy Jacka - wąwóz Velika Paklenica, kanion rzeki Zrmanja i stosunkowo blisko Jeziora Plitwickie.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.05.2014 00:00

Janusz Bajcer napisał(a):Dodam do listy Jacka - wąwóz Velika Paklenica, kanion rzeki Zrmanja i stosunkowo blisko Jeziora Plitwickie.


To ja jeszcze dodam wypad z Tovarnele taxi boat na wyspę Rab do miasta Rab i po drodze tam lub spowrotem gaj oliwny w Lun :) .
aneta179
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.09.2014
Gdzie jechać pierwszy raz do Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta179 » 06.09.2014 09:45

Witam, przeglądam forum bo chciałabym się wybrać do Chorwacji. Informacji jest tak dużo, że się gubię. Może tu ktoś mi pomoże.

Gdzie pojechać na pierwszą wycieczkę do Chorwacji we dwójkę. Chciałabym tam spędzić około 8 dni, część poświęcić na leżenie przy urokliwej plaży, część aby zwiedzić wodospady, inne plaże, urokliwe miasteczka.

Miejscowość, którą preferuję powinna być w miarę kameralna, klimatyczna, bez tłoku na plaży z możliwością wynajmu pokoju w hotelu/domku z balkonem i widokiem na morze.

Mieszkam na podkarpaciu, obojętny mi region w Chorwacji.
Ostatnio edytowano 06.09.2014 13:39 przez aneta179, łącznie edytowano 1 raz
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Gdzie jechać pierwszy raz do Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 06.09.2014 12:36

No cóż pewnie każdy będzie zachwalał miejsce do którego sam jeźdźi i jeśli wątek nie umrze to będzie jeszcze większy męntlik w głowie. Proponuje na początek wybrać pewne kryteria.1. Czy ma być bliżej Polski czy odległość nie gra roli.2. Czy ląd czy wyspa. 3.Wreszcie wybrać region,który chciałoby się odwiedzić a wtedy każdy coś konkretnego podrzuci.
aneta179
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.09.2014
Re: Gdzie jechać pierwszy raz do Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta179 » 06.09.2014 13:01

W takim razie muszę jeszcze pomyśleć w jaki region, ale mimo wszystko każda odpowiedź będzie pomocna.
Marek40
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 30.08.2008
Re: Gdzie jechać pierwszy raz do Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek40 » 06.09.2014 13:09

kibic hr napisał(a):No cóż pewnie każdy będzie zachwalał miejsce do którego sam jeźdźi i jeśli wątek nie umrze to będzie jeszcze większy męntlik w głowie. Proponuje na początek wybrać pewne kryteria.1. Czy ma być bliżej Polski czy odległość nie gra roli.2. Czy ląd czy wyspa. 3.Wreszcie wybrać region,który chciałoby się odwiedzić a wtedy każdy coś konkretnego podrzuci.

Dodałbym jeszcze.
4.Co preferujesz - leżenie na plaży czy zwiedzanie .
5 Co Cie interesuje Cie przyroda - wodospady , architektura , ciekawostki przyrodnicze .
6.Z małymi dziećmi czy nie ?
7.Co preferujesz - imprezy , knajpki , "Wielkie Życie " czy ciszę spokój zacisze .
8.Długość pobytu 5 - 10 - 14 dni
9.Odpoczynek czy poznanie chorwacji - objazdówka
aguua
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 01.01.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) aguua » 01.01.2015 20:59

Pauletta napisał(a):Makarska riwiera pełna jest małych, spokojnych miejscowości z plażami o łagodnych zejściach do wody. Także ktoś z problemami z nogami będzie miał łatwy dostęp do morza :) To dobry wybór, my tam jeździmy już od kilku lat i do dziś nie możemy się nasycić :)



Pauletta możesz polecić jakies miejscowosci i namiary na jakies apartamenty, które bylyby wygodne z małym dzieckiem? adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Jeszcze nei zdecydowalam gdzie dokładnie pojedziemy i na razie szukam... :)

Dziekuję za pomoc
Użytkownik usunięty
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.01.2015 12:33

Lepiej podajcie termin wyjazdu, w sezonie czy poza, bo odpowiedzi mogą być zupełnie różne.

Np Krk na Krku lub Primosten mogą być idealne dla rodzin z dziećmi ale w sezonie to męczarnia i drożyzna.
knorek
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 11.01.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) knorek » 11.01.2015 19:37

Witam wszystkich serdecznie. Chciałbym podłączyć się do tematu czyli gdzie pierwszy raz. Pare słów o mnie , mianowicie , wybieram się z żona , bez dzieci ( to dopiero przed nami może w Chorwacji się uda :D ) plan taki :
2 dni płaza 1 dzień zwiedzanie i tak na przemian. Okres pobytu to przełom sierpnia i września 10 dni pobytu. Ważna jest plaza ponieważ żona uwielbia słońce a jak żona zadowolona to wiadomo..... Większość posiłków na miejscu wiec fajnie aby miejscowość w której będziemy miała w miarę zaplecze gastronomiczne. Ogólnie będzie to nasz pierwszy wyjazd za granice wiec pytań mam milion aż mi głupio pytać . Wiem ze forum to skarbnica ale od 2 tyg siedzę czytam i dalej nie wiem czy np 6 tys wystarczy czy lepiej mieć zapas ? Auto służbowe wiec praktycznie w 1 stronę paliwo gratis 1. Jezu może w te zimowe wieczory ktoś mi mógłby pomoc? Bo jak nie to czeka mnie Tunezja lub Grescja 7 dni All a tego nie chce . Jestem z okolic Poznania.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.01.2015 00:33

knorek napisał(a): Bo jak nie to czeka mnie Tunezja lub Grescja 7 dni All a tego nie chce .

No to już jest poważna groźba... 8O
:wink:

Jak chcesz, żeby małżonka była w miarę zadowolona, zrób typowo: otwórz sobie mapę i przejrzyj miejscowości poniżej Omiša tak gdzieś do Zaostroga (może bez samej Makarskiej i omiń Drvenik Mali), znajdź relacje z tych miejscowości i przeczytaj, zobacz co Ci rozmiarem i plażami pasuje i to wybierz. Na firmowym paliwie zrobisz sobie wycieczki do Splitu, Dubrovnika, Mostaru BiH, albo na wodospady Kravica BiH (zielona karta!), może jeszcze na chorwackiej ropie popłyniesz stateczkiem na Brač i starczy. Żonce będą się podobały widoki i plaże, a Ty unikniesz w kolejnych latach groźby all inclusive w Turcji albo innej Tunezji. :roll:
Powodzenia.

spis-tresci-t25746.html#p431768
http://marinas.com/browse/marina/HR/cities/

Co do kasy - któż to wie? Bywają wysokobudżetowe żony, którym 6 koła nie wystarczy i już. :mrgreen:

Co do dzieci - życzę, by się udało. Potem możesz się pochwalić ewentualnie w wątku: Co przywozicie z Cro? :lool:
pawelsanok
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 12.01.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelsanok » 12.01.2015 13:13

Witam wszystkich:). Również chciałbym się podczepić do tematu-gdzie pierwszy raz na Chorwację. Czytając forum natrafiłem na multum propozycji i m.in. na Baska Voda u Pani Uli ;), do dnia dzisiejszego myślałem, że to jest to, ale do rzeczy... Jadę z żoną i 2-letnią córeczką. Interesuję nas raczej leżenie na plaży i jakieś spacery wieczorem tymi urokliwymi wąskimi uliczkami po miasteczku(no właśnie którego w Baska Voda chyba nie ma?). Doradzano nam Baske na wyspie KRK, bo znajdziemy tam własnie to czego szukamy, ale tam ceny w sezonie są chyba dosyć wysokie. Planujemy pobyt od 13 do 19 lipca. Byłbym wdzięczny za pomoc w wybraniu jakiejś miejscowości.
caliberka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 13.05.2012
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) caliberka » 12.01.2015 16:05

beatas napisał(a): Chętnie spędzę wakacje na "uboczu", ale niedaleko jakiejś ciekawej miejscowości. Chorwacja jest tak ciekawa i różnorodna i nie mogę się zdecydować.
Będę wdzięczna za jakieś sugestie.
Pozdrawiam


Jeśli na uboczu to polecam Lokva Rogoznica :lol: Byliśmy tam w 2012 na swoim pierwszym wyjezdzie w lipcu do Chorwacji, bo tez chcieliśmy mieć spokój a zarazem cudne widoki i tam właśnie to wszystko otrzymaliśmy :hearts: Mogę polecić nawet apartament Mladina z rewelacyjnymi wręcz widokami z tarasu i balkonów .Tam właśnie jest kamienista plaża ale i żwirkowa .Nie ma nawału ludzi ,my leżeliśmy sobie na skałach zupełnie sami ,dookoła nikogo za to widoki na Rivierę Makarską bezcenne !Świetna baza wypadowa we wszystkich kierunkach do Brela,Baska Voda ,Makarka,cudnego Omisia i w drugą strone do Trogiru ,Splitu itd. To miejsce mogę polecić na odpoczynek w 100 % :D W tym roku ruszam w drugiej połowie czerwca do Breli i juz odliczam dni :oczko_usmiech:
a to plaża w Lokva Rogoznica tzn jej część :P
Z tej skałki mój mąz z córką skakali do wody :roll:
Załączniki:
SS859824.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone