Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
beatas
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatas » 06.05.2013 17:06

Witam. Jestem pierwszy raz na forum. Trochę czytałam zamieszczonych tu postów, ale i tak nadal nie wiem gdzie dokładnie jechać. Zamierzam wybrać się rodzinnie, odpocząć, coś zwiedzić i zauroczyć się Chorwacją, tak aby tam jeszcze powrócić. Nie wiem jaki region wybrać na wakacje, gdzie będzie coś ciekawego do zwiedzenia na jednodniową wycieczkę ( w miarę niedaleko). Zamierzam spędzić cały pobyt w jednym miejscu, gdzie jest cicha i "wygodna" plaża. Mam dziecko po operacji nóg i musimy uważać po czym chodzi. Tzn. nie interesują mnie tym razem plaże z dużymi kamieniami. Czy możecie polecić jakieś ciekawe miejsce, które spełni moje oczekiwania. Chętnie spędzę wakacje na "uboczu", ale niedaleko jakiejś ciekawej miejscowości. Chorwacja jest tak ciekawa i różnorodna i nie mogę się zdecydować.
Będę wdzięczna za jakieś sugestie.
Pozdrawiam
Bocian
zbanowany
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.05.2013 19:08

dalmacja-rejon-zadar-split-t31752.html
Pomyśl nad Rogoznicą. To pomiędzy Splitem a Szybenikiem. Baza wypadowa do tych miast i do Krka. Samo miasteczko przyjemne. Jeśli chodzi o trochę ubocza to Zecevo. Na zachód od Rogoznicy.
KrisM
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 07.05.2013 20:32

Rogoźnica jak i sam rejon na I wakacje to świetny pomysł. ja ze swojej strony dorzucę Srimę bądź Tribunj. można stamtąd pieszo dojść do Vodice, a plaże w obu miejscowość żwirkowe. blisko do Krka, można wybrać się na wycieczkę do Trogiru, Splitu, Primosten, Zadaru, Kornati
beatas
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatas » 08.05.2013 10:12

Bardzo Wam dziękuję. Myślałam o Rogoznicy, ale bardzo intryguje mnie Riwiera Makarska, bo podobno jest jedną z piękniejszych części Chorwacji. Co sądzicie o tym rejonie? Czym różni się od okolic Rogoznicy? Może macie jakieś ciekawe namiary na apartamenty blisko morza. Podam e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Przy okazji zapytam o wodospady Krka. Czy jest coś o czym powinnam wiedzieć przed wycieczką, jakie są ceny i czy bez problemu dla mało zorientowanych porusza się po parku, jak z kąpielą przy wodospadzie?

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje. Jest to moja pierwsza podróż zagraniczna samochodem z rodziną i dlatego mam dużo pytań.
PabloX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 08.05.2013 10:35

TUTAJ masz wątek o PN Krka, a w nim odpowiedzi chyba na wszystkie pytania o to piękne miejsce. Zdecydowanie godne polecenia.

Riwiery Makarskiej jeszcze nie znam (poza krótkim wypadem do Omiša). Natomiast popieram przedmówców co do Rogoznicy i Tribunja. Miłe, spokojne miasteczka świetne jako baza do zwiedzania wybrzeża od Splitu do Ninu.

A tutaj parę słów o wakacjach w Tribunju.
skylogg
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) skylogg » 08.05.2013 12:06

Wodospady Krka.

1. Z poruszaniem się po parku nie ma żadnego problemu.
Trzeba jedynie odstać swoje w krótszej lub dłuższej kolejce po bilety niestety pod słonkiem dco czasami może być uciążliwe. Potem należy przejść kilkanaście metrów i zasiąść w darmowym autobusie który zwiezie nas niżej (lub zejść tą trasą pieszo) i rozpocząć zwiedzanie podążając za mniej lub bardziej licznym tłumem turystów :) Drepce się drewnianymi kładkami, utartymi ścieżynami itp. miejscami bywa ciasno - tylu chętnych do zwiedzania.

2. Ceny.
22 sierpnia 2012 r. zapłaciłem (kartą debetową) za trzy osoby dorosłe i jedno dziecko:
355 HRK = 48,68 EUR = 205,16 PLN. ( punkt płatniczy: RECEPCIJA LOZOVAC-POMOCSKRADIN)

3. Kąpiel pod wodospadem możliwa i ze względu na upał wskazana :)
Minusy: mnóóóóstwo ludzi, woda przy brzegu zmącona jak zupa, zejście nieciekawe, ale atrakcja i widok wspaniałe...
... a potem na jedzenie i dalej na statek opłynąć co jest do opłynięcia, kolejne wodospady, znów dreptanie i powrót.

Mnie osobiście Krk nie zachwycił tak bardzo jak podobały się Plitvice, a kolejność zwiedzania miałem właśnie taką: najpierw Krka, potem Plitvice.

4.Makarska Riviera jak najbardziej na tak!
Żaden opis nie odda uroku tej części Cro
Friedrich_Knobb
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Friedrich_Knobb » 30.05.2013 19:41

Witam,
W tym roku, w połowie czerwca wybieram się z małżonką oraz dwójką dzieci ( 5 i 2,5 lat ) po raz pierwszy do Cro. Im więcej czytam forum tym bardziej jestem zdezorientowany gdzie się wybrać i dlatego chciałbym uzyskać od szanownych forumowiczów porady i opinii :) Co prawda posiadamy już mniej więcej kierunek jaki chcielibyśmy obrać oraz pewne wymogi, oto kilka z nich :) :
- okolice Makarskiej Riviery
- ze względu na to, że będą to nasze pierwsze egzotyczne wakacje chcielibyśmy aby w okolicy rosły palmy :)
- ze względu na wyjazd z dziećmi odpadają plaże kamieniste i betonowe, preferowane żwirkowe, piasek mamy w PL
- dobrze byłoby aby Adriatyk był dość płytki oraz oczywiście ciepły ( nie wiem czy ten drugi warunek jest do spełnienia od połowy czerwca ;) )
- niezapomniane widoki
- dobra baza wypadowa na dalsze wypady
- poszukujemy miejsca niezbyt gwarnego ale fajnie będzie spędzić miły wieczór na jakiejś promenadzie.
Czytałem jedną z relacji " Rodzice - rodzicom ...." napisaną przez towarzysza Jędrulę, który był w Tucepi z niezłym rezultatem i dlatego mocno jest ta mieścina brana pod uwagę. Proszę o jakieś sugestię wraz z ewentualnymi dobrymi namiarami no apartmani ;) oczywiście blisko morza i z widokiem na nie ;) adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
juliaszek
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) juliaszek » 30.05.2013 20:30

Witajcie. Polecam miejscowość Igrane na Riwierze Makarskiej. Jakieś 7 kilometrów za Tucepi. Małe a zarazem stare i urokliwe miasteczko na zboczu Biokovo. Wszystko jest co potrzebne do szczęścia (sklepy, bankomat, kantor, urokliwe knajpki, nadmorski bulwar). Posiada przede wszystkim plażę z drobnym żwirkiem lub dwie bardziej dzikie plaże lecz nieco bardziej kamieniste. W porównaniu z "kurortami" miejscowymi jest znacznie bardziej spokojniej. Z portu organizowane są rejsy na pobliskie wyspy, więc nie trzeba wybierać się w tym celu Makarskiej. Byłem tam dwa lata temu z trzylatkiem i wybieram sie raz jeszcze w tym roku w lipcu. Miasteczko jest położone na sporym zboczu. Z jednej strony dodaje to uroku ale wymaga wspinania się, co w słońcu i wyższej temperaturze może być nieco uciążliwe. Jednak te widoki na Hwar są niezapomniane. Jak jedziesz z dziećmi warto poszukać noclegu nieco niżej lub przy zejściu na plażę - draga jest wóczas krótsza do przebycia. Całkiem ciekawa jest też promenada z knajpkami na której toczy się nocne życie. A jeśli chodzi o sam region, to jest to chyba najbardziej urokliwy fragment dalmacji z dobrą bazą wypadową zarówno do Splitu, Zadaru jak i Dubrovnika i Mostaru.
Pauletta
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pauletta » 19.06.2013 14:55

Makarska riwiera pełna jest małych, spokojnych miejscowości z plażami o łagodnych zejściach do wody. Także ktoś z problemami z nogami będzie miał łatwy dostęp do morza :) To dobry wybór, my tam jeździmy już od kilku lat i do dziś nie możemy się nasycić :)
tymek23
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) tymek23 » 16.07.2013 21:30

Witam ,
Wybieram się w tym roku w okolice Makarsiej. na 99% będzie to OMIS. Czy mozecie polecić sprawdzone apartamenty ( 4 os.) ? Dopuszczam również możliwość zakwaterowania w innych miejscowościach w okolicy.
Będę wdzięczny za odpowiedź.
pzdr
banankochan
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 17.07.2013 07:25

tymek23 napisał(a):Witam ,
Wybieram się w tym roku w okolice Makarsiej. na 99% będzie to OMIS. Czy mozecie polecić sprawdzone apartamenty ( 4 os.) ? Dopuszczam również możliwość zakwaterowania w innych miejscowościach w okolicy.
Będę wdzięczny za odpowiedź.
pzdr

Omiś to nie zbyt dobra miejscowość na wypoczynek, z tego co zauważyłem jest to miasto przelotowe, główna droga w stronę Dubrovnika idzie porostu środkiem miasta.
banankochan
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 17.07.2013 07:26

Kawałek za Omisiem jak już to polecałbym Ci "Nemire" to taka jakby dzielnica Omisia
zagi
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) zagi » 27.07.2013 11:20

Witam,

Jestem na forum od 2 dni i przeszukuje wszytkiego na temat Chorwacji , mamy zamiar wybrać się ze znajomymi 3.08 tylko tak zastanwiamy się w jakie miejsce w naszej głowie chodzą Vodice, Primosten, Sibenik , już mamy taki mentlik w głowie , że zgłupieliśmy, nie szukamy imprezowych miast tylko takich gdzie można spokojnie odpocząć i coś zwiedzić, na spacery , dodatkowo plaże żwirowe i dosyć spokojne okolice. Jedziemy odpocząć i odstresować się chillout w pieknej scenerii :) :)
Proszę o pomoc
banankochan
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 27.07.2013 21:54

zagi napisał(a):Witam,

Jestem na forum od 2 dni i przeszukuje wszytkiego na temat Chorwacji , mamy zamiar wybrać się ze znajomymi 3.08 tylko tak zastanwiamy się w jakie miejsce w naszej głowie chodzą Vodice, Primosten, Sibenik , już mamy taki mentlik w głowie , że zgłupieliśmy, nie szukamy imprezowych miast tylko takich gdzie można spokojnie odpocząć i coś zwiedzić, na spacery , dodatkowo plaże żwirowe i dosyć spokojne okolice. Jedziemy odpocząć i odstresować się chillout w pieknej scenerii :) :)
Proszę o pomoc

Riviera Makarska przed duże M i R !!!!! Tucepi jak na pierwszy raz jest Ok. I dobra baza wypadowa na zwiedzanie
zagi
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) zagi » 29.07.2013 22:08

o dzięki wielkie za info
A proszę mi powiedzieć wymienionych miejsc gdzie najlepiej jechać ??
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2017