Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gofer
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 24.07.2018
Chorwacja z dziećmi po raz ierwszy - prośba o konkretne info

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gofer » 25.07.2018 12:02

Kochani,

Pierwszy raz z maluchami taki kawał drogi od domu. Mamy pietra jak zniosą podróż i jak to będzie ;)
Termin 2-15.09.18
2 dorosłych + 2 dzieci (5 i 3 lata)
Riwera Makarska

Próbuję się przekopać przez to forum od 2 dni ale nadmiar info i wątków sprawia, że już nie mam sił, więc prośba o krótkie i bardzo konkretne info (wybaczcie jeśli już gdzieś to było)

Pytanie 1: jaką miejscowość na riwierze Makarskiej polecacie (tylko riwiera makarska wchodzi w grę, więc prośba o nie polecanie np Istrii ani wysp)?
Nasze priorytety:
1. dłuuugie i łagodne zejście do morza, żeby nie było bardzo kamieniste i śliskie
2. plaża - piasek pewnie nierealny, ale w miarę drobny żwir, żeby dao się na kocu posiedzieć
3. cisza i spokój, marzy nam się śliczne urokliwe miasteczka typu Cavtat ale to pewnie nierealne, super jakby była choć jakaś "mini-starówka" (plaża i zejście do morza są jednak priorytetem!!!!) - Brela? Baska Voda? byle nie sama Makarska bo chyba za dużo, za tłoczno, za głośno
4. na ostatnim miejscu ale to też marzenie więc dość ważne: żeby było choć odrobinę egzotycznie - żeby było widać jakieś góry, może jakaś palma choćby samotna, coby małym pokazać?

Pytanie 2: prośba o namiary na jakąś sprawdzoną kwaterę w ww miejscowości (jest tego tyle w necie, że nawet nie wiem jak się do tego zabrać)
Nasze priorytety:
!!! cena!!! mamy bardzo ograniczony budżet, max 50 euro za dobę, może być taniej, może być skromnie ale czysto, nie potrzebujemy luksusów
1. 2 sypialnie lub sypialnia + pokój dzienny z drugim łóżkiem, żeby dzieciaki nie spały z nami w pokoju
2. dostęp do kuchni i lodówki (aneks kuchenny?) żeby coś upichcić
3. widok na morze
4. żeby 3 latek dał radę na własnych nogach iść nad morze i wrócić (!) czyli nie tak bardzo daleko (3-latek w miarę sprawny w chodzeniu choć marudny), ale nie musi być nad samiutkim morzem
4. dodatkowo super by było jakby był choćby mały balkon ze stolikiem i krzesełkami na romantyczny wieczór z mężem :)

Pytanie 3: gdzie w okolicy dostanę pyszną gruszkówkę (byliśmy w Cro 20 lat temu, przywieźliśmy nieziemską gruszkówkę, ale potem rodzina nasza przywoziła jakieś marne podróbki) - tak tak, to pytanie typowo rodzicielskie :))))

Będę wdzięczna za krótki i bardzo konkretne info bez zbędnych dywagacji :)
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Chorwacja z dziećmi po raz ierwszy - prośba o konkretne

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 25.07.2018 12:52

Ja bym polecił Ci Tučepi, plaże mają łagodne zejścia i nie ma tez żadnych wspinaczek w drodze do plaży.
Palmy są góry też, ze starówką gorzej (ale na Makarskiej to ze starówkami słabo ;)). Boję się tylko czy znajdziesz coś do 50 EUR w miarę blisko plaży mimo września bo ogólnie Makarska tania nie jest.
Polecam stronkę http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl powinnaś tam coś znaleźć.
aisa80
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 12.07.2017
Re: Chorwacja z dziećmi po raz ierwszy - prośba o konkretne

Nieprzeczytany postnapisał(a) aisa80 » 25.07.2018 12:58

Co prawda nie byłam ale dużo czytałam i może Primosten będzie dla Was odpowiednią lokalizacją.
Poczytaj sobie na forum.

We wrześniu będzie łatwo znaleźć kwaterę dla 4 osób za 50 euro.
Na Waszym miejscu to bym jechała w ciemno i na miejscu sprawdziła warunki (plaża, zejście, kwatera) czy Wam pasuje i tyle. Zwłaszcza że to wrzesień :)
Tucepi też wydaje mi się dobrym miejscem. Jest jeszcze Podgora którą zwiedziłam przejazdem. Nie ma tam starówki ale świetny długi deptak wzdłuż brzegu morza :)

Pozdrawiam i powodzenia :)
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Chorwacja z dziećmi po raz ierwszy - prośba o konkretne

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 25.07.2018 13:03

aisa80 napisał(a):Co prawda nie byłam ale dużo czytałam i może Primosten będzie dla Was odpowiednią lokalizacją.
Poczytaj sobie na forum.

We wrześniu będzie łatwo znaleźć kwaterę dla 4 osób za 50 euro.
Na Waszym miejscu to bym jechała w ciemno i na miejscu sprawdziła warunki (plaża, zejście, kwatera) czy Wam pasuje i tyle. Zwłaszcza że to wrzesień :)
Tucepi też wydaje mi się dobrym miejscem. Jest jeszcze Podgora którą zwiedziłam przejazdem. Nie ma tam starówki ale świetny długi deptak wzdłuż brzegu morza :)

Pozdrawiam i powodzenia :)


Primosten to nie riwiera Makarska a tu o to miejsce chodziło. Co nie zmienia faktu że to fajne miejsce ;)
aisa80
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 12.07.2017
Re: Chorwacja z dziećmi po raz ierwszy - prośba o konkretne

Nieprzeczytany postnapisał(a) aisa80 » 25.07.2018 13:04

mchrob napisał(a):
aisa80 napisał(a):Co prawda nie byłam ale dużo czytałam i może Primosten będzie dla Was odpowiednią lokalizacją.
Poczytaj sobie na forum.

We wrześniu będzie łatwo znaleźć kwaterę dla 4 osób za 50 euro.
Na Waszym miejscu to bym jechała w ciemno i na miejscu sprawdziła warunki (plaża, zejście, kwatera) czy Wam pasuje i tyle. Zwłaszcza że to wrzesień :)
Tucepi też wydaje mi się dobrym miejscem. Jest jeszcze Podgora którą zwiedziłam przejazdem. Nie ma tam starówki ale świetny długi deptak wzdłuż brzegu morza :)

Pozdrawiam i powodzenia :)


Primosten to nie riwiera Makarska a tu o to miejsce chodziło. Co nie zmienia faktu że to fajne miejsce ;)


Ah, no tak ;)
Czarymary_Ewa
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 24.09.2016
Re: Chorwacja z dziećmi po raz ierwszy - prośba o konkretne

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czarymary_Ewa » 25.07.2018 13:10

Ja też polecam Tucepi. Dwa lata temu byliśmy z
trzylatkiem. Plaże co prawda raczej kamieniste
ale przyjemnie zacienione, co dla nas było bardzo ważne. Jechaliśmy w ciemno i kwaterę znaleźliśmy bez problemu, tyle że byliśmy od 10 września ..
Gofer
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 24.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gofer » 25.07.2018 14:52

Dziękuję wszystkim bardzo :)
A jak to wygląda z Brelą? bo patrząc na mapę wydawało nam się, ze tam może trochę ładniej niż w Tucepi. Ale może niesłusznie :)
A, i jeszcze Baska Voda nam się rzuciała w oczy. Gdzie ładniej, mniej ludzi, samo miasteczko które ładniejsze?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.07.2018 15:43

Wszystkie miasteczka ladne.
Brela więcej schodków, Baśka i Tucepi bardziej płasko.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja z dziećmi po raz ierwszy - prośba o konkretne

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.07.2018 16:40

Gofer napisał(a):Kochani,

Pierwszy raz z maluchami taki kawał drogi od domu. Mamy pietra jak zniosą podróż i jak to będzie ;)
Termin 2-15.09.18
2 dorosłych + 2 dzieci (5 i 3 lata)
Riwera Makarska

Próbuję się przekopać przez to forum od 2 dni ale nadmiar info i wątków sprawia, że już nie mam sił, więc prośba o krótkie i bardzo konkretne info (wybaczcie jeśli już gdzieś to było)

Będę wdzięczna za krótki i bardzo konkretne info bez zbędnych dywagacji :)

do-chorwacji-z-dziecmi-t19101.html
bredzi
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 08.09.2018
Proszę o podrę gdzie jechać na krótki wczasy

Nieprzeczytany postnapisał(a) bredzi » 08.09.2018 12:32

Witam wszystkich

Chce się pierwszy raz wybrać na dłuższy weekend 4 dni do Chorwacji z znajomymi i małymi dziećmi ( 1,6 i 3 lata). Mieszkam w Monachium i związku z tym że jest to krótki czas nie chce jechać za daleko. Nie znam sie też na Chorwacji i pierwsze co mi pokazuje najbliżej to Rijeka od Monachium 518 km. Tylko tak patrzyłem w google map to jest to duże miasto dość dużym portem i chyba mało fajnych plaż. Dlatego chciał bym was spytać o rade może znacie jakieś inne fajne miejsca żeby to było do np 600 km do Monachium. Chcemy trochę pozwiedzać skorzystać plaży i żeby dzieci miał tez co robić.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Proszę o podrę gdzie jechać na krótki wczasy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.09.2018 16:27

bredzi napisał(a):Witam wszystkich

Chce się pierwszy raz wybrać na dłuższy weekend 4 dni do Chorwacji z znajomymi i małymi dziećmi ( 1,6 i 3 lata). Mieszkam w Monachium i związku z tym że jest to krótki czas nie chce jechać za daleko. Nie znam sie też na Chorwacji i pierwsze co mi pokazuje najbliżej to Rijeka od Monachium 518 km. Tylko tak patrzyłem w google map to jest to duże miasto dość dużym portem i chyba mało fajnych plaż. Dlatego chciał bym was spytać o rade może znacie jakieś inne fajne miejsca żeby to było do np 600 km do Monachium. Chcemy trochę pozwiedzać skorzystać plaży i żeby dzieci miał tez co robić.

Skoro na krótko i blisko - to np. Istria. (Porec, Rovinj)
Poczytaj kilka relacji >>> klub-milosnikow-polwyspu-istria-t53130.html
Piotr044105
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 12.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr044105 » 12.09.2018 10:54

Hej. Również blisko polecam wyspę Krk. Wróciłem kilka dni temu , było pięknie.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Proszę o podrę gdzie jechać na krótki wczasy

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 13.09.2018 09:00

bredzi napisał(a):(...) żeby to było do np 600 km do Monachium (...)
Echhh, gdybym ja mieszkał w Monachium, to na Pagu byłbym przynajmniej w jeden łykent* miesięcznie.


* jak mawiał Tytus de Zoo, słowo weekend (łykent) pochodzi od łyku świeżego powietrza przynajmniej raz na tydzień.
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Proszę o podrę gdzie jechać na krótki wczasy

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 13.09.2018 09:05

boboo napisał(a):
bredzi napisał(a):(...) żeby to było do np 600 km do Monachium (...)
Echhh, gdybym ja mieszkał w Monachium, to na Pagu byłbym przynajmniej w jeden łykent* miesięcznie.

Miesięcznie jak miesięcznie ale wypad na majówkę pewny potem wakacje i jesień oraz zima. Cztery razy w roku to minimum :) Tyle to ja mam nad Bałtyk.
krawy1
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.12.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) krawy1 » 19.12.2018 22:43

Witam wszystkich.
Chciałem zapytać czy strona zakwaterowaniewchorwacji.pl
jest wiarygodna , znalazłem na niej fajną
ofertę i mam obawy czy nie będzie żadnych
problemów z zarezerwowanym apartamentem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 45
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone