Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marceli44
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 24.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) marceli44 » 28.01.2018 22:14

Dziekuje Zbyszku za wskazówkę. interesuję sie historią zarówno tą najnowszą jak również ta trochę odleglejszą, tematem mojej pracy magisterskiej były "Drogi rozprzestrzeniania się islamu" I stąd moja chęć odwiedzenia BH I szczególnie Mostaru. Jest to dla mnie ważne ale nie najważniejsze, jeśli mam siedzieć w jakimś nieciekawym miejscu przez 10 Dni tylko po to żeby było blisko Mostaru do którego pojadę tylko jeden raz to podaruje sobie ten Mostar I wybiore inne miejsce niekoniecznie blisko BH. Chodzi mi o ładne miasteczko najlepiej ze starówką, murami miejskimi, kościłami itd. Poczytałem trochę o Primosten I wygląda to naprawdę ciekawie i jeśliby to było blisko Mostaru rezerwowałbym to miejsce. Jeżeli jednak podobne miejsce można znaleźć gdzieś blisko Makarskiej skąd wyjazd do Mostaru byłby bardziej realny to bardzo by mi to pasowało.stąd mój dylemat i prośba o pomoc. Czy Baska Voda, Brela czy inne miejsce w okolicach Makarskiej jest tak urocze jak Primosten?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.01.2018 22:19

marceli44 napisał(a):Czy Baska Voda, Brela czy inne miejsce w okolicach Makarskiej jest tak urocze jak Primosten?


klub-milosnikow-breli-t53169.html

Baska Voda i Brela urocze, ale inne niż Primošten.
Nie ma w nich starówek, ale jest nadmorska promenada.

Brak własnego samochodu w Chorwacji ogranicza zwiedzanie.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Rogoznica Lozica czy Zatoglav?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.01.2018 09:34

Rogožnica jest super dla rodzin lecz patrząc na Twoje wymagania jest kilka miejsc w Chorwacji lepszych.
Blisko masz Primošten, poniżej (na południe) całą Makarską Rivierę z milionem miejscowości w których jest co robić (Brela, Baška Voda,) z samą Makarską na czele (jeżeli chodzi o młodzież i bliskość plaży).

Dlaczego lepsze od Rogožnicy w Twoim przypadku ?
Do samego centrum to z Ložicy III masz 20-30 minut piechotą. Do tego 1 osoba u Was ma problemy ruchowe więc z 40 minut możecie iść w jedną stronę. Plaża najbliższa to zatłoczona Zaćevo albo nieco dalej Sepurina (tłok jak w Bašce na Krk).
Chyba, że lubicie plażyczki typu kamienne to bezpośrednio z ulicy właśnie przy Ložicy z widokiem na otwarte może.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Rogoznica Lozica czy Zatoglav?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.01.2018 10:24

Brelę bym odrzuciła ze wzgledu na osobą o ograniczonych możliwościach poruszania się. Tam jest dość stromo i sporo schodów...
Ladybird
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 26.01.2018
Re: Rogoznica

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ladybird » 29.01.2018 17:16

A Zivogosce? Mam duży problem ze znalezieniem apartamentu na Riwierze, prawie wszystko zajete.
Tak naprawdę nie potrzebujemy dużej miejscowości, planujemy trochę pozwiedzac samochodem, a małolaty i tak pewnie głównie będą moczyc się w wodzie. Choc mozliwosc wieczornego spaceru po miasteczku (lub do niego) będzie mile widziana:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Rogoznica

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.01.2018 17:49

Ladybird napisał(a):A Zivogosce? Mam duży problem ze znalezieniem apartamentu na Riwierze, prawie wszystko zajete.
Tak naprawdę nie potrzebujemy dużej miejscowości, planujemy trochę pozwiedzac samochodem, a małolaty i tak pewnie głównie będą moczyc się w wodzie. Choc mozliwosc wieczornego spaceru po miasteczku (lub do niego) będzie mile widziana:)

Widzę, ze nie tylko Rogożnica siedzi w głowie, więc posty przeniesione do bardziej ogólnego wątku.



Ladybird
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 26.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ladybird » 29.01.2018 18:01

Dziękuję:)
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 29.01.2018 18:53

Zivogoście jak najbardziej polecam. Tylko tam jest jest trochę pod górę , zależy jaki się apartament wybierze ale im niżej tym drożej, ale można ulicą do samego morza wjechać:)

A miejsce jest piękne, bliskość HVARU i plaża pomimo wielu turystów na tyle duża że da się spokojnie dużo miejsca znaleźć.
Ziem
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 31.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ziem » 31.01.2018 19:13

Cześć!
W tym roku, wraz ze znajomymi wybieramy się do Chorwacji i szukamy odpowiedniej miejscowości. Planujemy jechać na dwa tygodnie w lipcu i zastanawiamy się gdzie się wybrać. Żeby zawęzić trochę poszukiwania zdecydowaliśmy się na Zadar i jego okolice (raczej wolelibyśmy nie jechać dalej, na południe Chorwacji). Główny cel wyjazdu to odpoczynek (dlatego zależy nam na fajnej/nych plaży/ach), ale też chcielibyśmy mieć w okolicy jakieś atrakcje (coś do pozwiedzania, tak żeby się nie nudzić), knajpy, czy restauracje. Planujemy poruszać się głównie komunikacją miejską oraz wypożyczyć skuter. Raczej wolelibyśmy średniej wielkości, niezatłoczone miasteczko. Wśród naszych typów jest Sukosan, Nin oraz Pakoštane, wyspy chyba odpadają ponieważ słyszeliśmy że jest trochę zachodu z promami.

Co sądzicie o naszych typach? Czy macie jakieś ciekawsze propozycje godne polecenia?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.01.2018 20:07

Cześć.
Z tych trzech typów - Pakoštane.

https://www.pakostane.hr/pl
marceli44
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 24.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) marceli44 » 01.02.2018 14:23

Janusz Bajcer napisał(a):
marceli44 napisał(a):Czy Baska Voda, Brela czy inne miejsce w okolicach Makarskiej jest tak urocze jak Primosten?


klub-milosnikow-breli-t53169.html

Baska Voda i Brela urocze, ale inne niż Primošten.
Nie ma w nich starówek, ale jest nadmorska promenada.

Brak własnego samochodu w Chorwacji ogranicza zwiedzanie.



Dziekuje Januszu. Ok zarezerwowałem lot do Splitu między 19.07-30.07.
Więc teraz już tylko wybrać miejsce na te 11 nocy. Po przeczytaniu setki postów dalej nie mam jesnego obrazu gdzie byłoby najlepiej osiąść ale zawęziłem obszar poszukiwań do 3 miejsc: Trogir lub gdzieś blisko, Makarska (tudzież Baska Voda) lub Primosten.
Więc jeśli to nieproblem prosił bym o rekomendacje (mam nadzieję już ostatni raz). Jak już wspomniałem jedziemy tam z 5 letnią córką ale plażowanie nie jest naszym priorytetem, bardziej bliskość klimatycznego miasta/miasteczka i dobra baza wypadowa do zwiedzenia ciekawych miejsc nieopodal.
Bardzo dużo pozytywnych opinii jest na temat Makarskiej a juz w szczególnosci Baska Voda/Brela, ja mam jednak dziwne wrażenie (być może całkowicie mylne) że to takie duże wesołe miasteczko zorganizowane dla turystów, gdzie bez samochodu (choć możliwe że wynajmiemy auto na miejscu) mój czas będę dzielił między plażą a restauracjami tudzież straganami z tandetą. Oczywiscie rozumiem że takie miejsca muszą się starać zaspokoić gusta jak największej ilości wczasowiczów-i stąd odpustowe stragany przemieszane z sezonowymi knajpami ale czy te miejsca nie zatraciły całkowicie lokalnego klimatu i autentyzmu ? Mam nadzieję że całkowicie się mylę i ktoś wyprowadzi mnie z błędu. Najbardzie przychylał bym sie do Trorgiru gdyż wygląda to jak prawdziwe miasto a nie sezonowa atrapa tylko czy bedzie tam jakieś miejsce żeby powiedzmy co drugi dzień iść na plażę z córką? Czy jest tam miejsce 20-30 minut spacerem od starówki gdzie można wynająć apartament relatywnie blisko morza. Proszę o opinię i dziękuje za cierpliwość.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.02.2018 14:41

Jeśli Trogir na wieczorne spacery....

... to Mastrinka/Arbanija/Slatine na Ciovo jako sypialnia i plażowanie.

https://www.google.pl/maps/place/Slatin ... 16.3324105

Nie trzeba chodzić do Trogiru piechotą, kursują taxi wodne.
marceli44
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 24.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) marceli44 » 01.02.2018 14:44

Januszu twoja pomoc jest nieoceniona-dziekuje bardzo. Prosze jeszcze napisz co myslisz o Makarkiej i Baska/Brela bo z tego co czytam jestes chyba ekspertem od tej czesci Dalmacji.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 01.02.2018 14:47

Bardziej południowa strona Ciovo, przynajmniej można się poczuć jak nad morzem, a nie jeziorem. Ponoć są też narzekania na czystość wody, bo to jednak dość mocno zamknięta zatoka.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.02.2018 14:52

W Makarskiej nie byłem i nie chciałbym być.
Za duży tłok w sezonie.
W Breli byłam w lipcu, ale w spokojnej części i polecam.
Tylko tam sporo schodków na plażę. :wink:
W Baška Voda podobno mniej schodków, ale też ładnie.
Tylko ze Splitu jednak trochę dalej niż na Ciovo.
Jak chcesz się dostać na Makarską z lotniska. :?:
Kwatery na Ciovo można "wyhaczyć" z transferem, na Makarską chyba tym już gorzej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 43
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone