Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Inka83
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 29.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inka83 » 18.07.2017 14:48

ja Ci polecam jeszcze Zadar, byliśmy w Villa Nada, ale teraz ze względu na pożary nie wiem czy to dobra miejscówka :( My w tym terminie lecimy na Istrię->Novigrad. Mamy córki 3 i 7 lat, więc szukamy też kogoś na wyjazd (niestety w naszej kwaterze już brak miejsc, ale jest pełno w okolicy).
wiertar
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 26.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiertar » 24.07.2017 08:14

Witam, 10 września wybierany się na 6 nocy do Chorwacji. Będa nas 2 pary 25-30 lat. Po głowie chodzą nam dwie miejscowości, Vodice i Petrcany. Zależy nam żeby wieczorem było gdzieś wyjść, żeby miasteczko nie szło spać o 19 godzinie. Jak myślicie czy będzie to dobre rozwiązanie?. Ewentualnie jakieś alternatywy?, Coś innego polecieć?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.07.2017 08:23

wiertar napisał(a):Witam, 10 września wybierany się na 6 nocy do Chorwacji. Będa nas 2 pary 25-30 lat. Po głowie chodzą nam dwie miejscowości, Vodice i Petrcany. Zależy nam żeby wieczorem było gdzieś wyjść, żeby miasteczko nie szło spać o 19 godzinie. Jak myślicie czy będzie to dobre rozwiązanie?. Ewentualnie jakieś alternatywy?, Coś innego polecieć?

jednak Vodice...
wiertar
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 26.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiertar » 26.07.2017 08:17

Ewentualnie je Omis jeszcze jest na tapecie?
Hossula
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 31.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hossula » 31.07.2017 21:02

Witam, wybieramy się z mężem do Chorwacji w przyszłym roku, w czerwcu i na spokojnie chcemy coś dla nas znaleźć.
Interesuje nas:
1. nieduża miejscowość, ale taka, by było gdzie pospacerować
2. apartament blisko plaży, z klimatyzacją, aneksem kuchennym, balkonem, parkingiem, z cichym otoczeniem
3. sklepy i restauracje w okolicy, by można było coś zjeść bez dojazdu samochodem

czy może Celina spełniałaby nasze oczekiwania?

Może możecie nam coś doradzić, przeglądamy różne oferty inie możemy się zdecydować :)
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 06.08.2017 16:34

Drożdżówka
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 11.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Drożdżówka » 17.10.2017 08:06

Cześć,

Też wybieramy się z mężem w przyszłym roku w czerwcu na Chorwację, kombinujemy jeszcze z ilością osób (4-6).
Chciałabym wszystko fajnie zaplanować na ok 16 dni (14 nocy), ale chyba mnie to przerasta :P

Plan był taki, aby na tydzień zatrzymać się w jednym miejscu gdzieś na południu Dalmacji (nie dalej jak Split) i drugi tydzień w północnej Dalmacji (może w okolicach Zadaru?). Obowiązkowymi punktami są jeziora Plitwickie i Wodospady Krka. I nie wiem co dalej :) po zdjęciach na google maps przeraża mnie krajobraz kamieniołomniczy, chciałabym aby było zielono, żeby dało się wybrać na wycieczkę samochodem i zobaczyć jakąś panoramę widokową, może trasa górska? Chciałabym przywieźć ze sobą oprócz samych wspomnień również przepiękne zdjęcia - plaż, nabrzeża, klify? Nie bardzo interesuje mnie lokalna historia i architektura (tak, jestem troszkę ignorantką w tym zakresie) więc zwiedzanie wyłącznie miast odpada. Oczywiście jako dodatek byłoby super (lekka odmiana).

Nie zależy nam na rozrywkowych dzielnicach, ale aby dało się jeszcze gdzieś zajrzeć wieczorem, bardziej kameralne plaże z małą ilością ludzi.

Jak wygląda sprawa z motorówkami/łódkami? Można wynająć we własnym zakresie? Trzeba mieć jakieś specjalne przeszkolenie wcześniej? czy przy wynajmowaniu szybki kurs obsługi? Jaki jest koszt takiej zabawy? Myślałam o wypadzie na któreś wyspy (też nie mogę się zdecydować czy Kornati, Brać czy Hvar?)

ehhh, niech ktoś mi coś doradzi :(
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3433
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 17.10.2017 08:30

Jeśli wybierasz się DO Chorwacji to masz 5000 km wybrzeża, sporo lektury na różnych forach i grupach FB. Trudno tak doradzić - sama musisz zdecydować.
Ostatnio edytowano 17.10.2017 08:43 przez damianisko5, łącznie edytowano 2 razy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.10.2017 08:33

Drożdżówka napisał(a):Cześć,

Też wybieramy się z mężem w przyszłym roku w czerwcu na Chorwację, ...

Cześć :papa:
Planujecie w przyszłym roku wybrać się do Chorwacji :idea:
Dobry plan. :lol:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.10.2017 09:23

Drożdżówka napisał(a):Chciałabym wszystko fajnie zaplanować na ok 16 dni (14 nocy), ale chyba mnie to przerasta :P

Plan był taki, aby na tydzień zatrzymać się w jednym miejscu gdzieś na południu Dalmacji (nie dalej jak Split) i drugi tydzień w północnej Dalmacji (może w okolicach Zadaru?). Obowiązkowymi punktami są jeziora Plitwickie i Wodospady Krka. I nie wiem co dalej :) po zdjęciach na google maps przeraża mnie krajobraz kamieniołomniczy, chciałabym aby było zielono, żeby dało się wybrać na wycieczkę samochodem i zobaczyć jakąś panoramę widokową, może trasa górska? Chciałabym przywieźć ze sobą oprócz samych wspomnień również przepiękne zdjęcia - plaż, nabrzeża, klify? Nie bardzo interesuje mnie lokalna historia i architektura (tak, jestem troszkę ignorantką w tym zakresie) więc zwiedzanie wyłącznie miast odpada. Oczywiście jako dodatek byłoby super (lekka odmiana).

Nie zależy nam na rozrywkowych dzielnicach, ale aby dało się jeszcze gdzieś zajrzeć wieczorem, bardziej kameralne plaże z małą ilością ludzi.



Która to część czerwca?
Riwiera Zadarska niczego nie urywa.

- Proponuję jako pierwsze miejsce Riwierę Szybenicką: stąd wycieczka do wodospadów Krka (statkiem ze Skradina, gdzie kupisz bilet); grzechem ;-) byłoby nie zobaczyć Trogiru i ewentualnie Szybenika; gór wysokich tam nie będzie, ale dużo innych ciekawych opcji (rejs na Kornati?). Jeśli ma być zielono, to może wyspa Murter (z mostem), obrzeża którejś z większych miejscowości na niej. Ustronne plaże w różnych zakamarkach wyspy. Jest osobny wątek gdzie zapytasz o szczegóły.
- Jako miejsce nr 2 koniecznie coś poniżej Splitu, najlepiej jeszcze poniżej Omiša. Są pary miejscowości duża-mała, poczytaj. Większość zaproponuje pewnie Brelę ze spacerami do Baški Vody :oczko_usmiech: ale są też inne opcje. Tam będziesz mieć wysokie góry z wow!, możliwość wjazdu na Sv. Jure - poczytaj! - i ewentualnie jakiś fishpicnic na wyspy. Także opcja odwiedzenia Splitu oraz (dalej) Dubrovnika, ewentualnie zakamarki BiH i inne ciekawostki. Odsyłam do stosownych wątków.
- W drodze powrotnej nocleg tranzytowy przy jeziorach Plitvickich i dłuższe (nawet cały dzień) ich zwiedzanie.

Plusy takiego układu:
- stopniowa eskalacja wrażeń (bardziej malownicze rejony później)
- możliwość zróżnicowania odwiedzanych miejsc, bo dostępne zarówno ciekawostki przyrodnicze (Krka, Kornati, inne rejsy na Brač lub Hvar, widoki na i z Biokova, jeśli przy okazji się zapędzicie ciut za Dubrovnik to i klify Konavoske Stijene, rafting na Cetinie przy Omišu), a do tego perły architektury, a warto dla samego niesamowitego klimatu starówek z UNESCO (Trogir, Split, Dubrownik), nie trzeba być znawcą żeby się podobało; :wink:
- perełka w postaci Jezior Plitwickich jako puenta wyjazdu.

Miłej lektury forum.
Drożdżówka
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 11.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Drożdżówka » 17.10.2017 09:58

damianisko5 napisał(a):Jeśli wybierasz się DO Chorwacji to masz 5000 km wybrzeża, sporo lektury na różnych forach i grupach FB. Trudno tak doradzić - sama musisz zdecydować.

Właśnie w tym problem, jest tego tyle, że nawet nie wiadomo na co zwrócić uwagę, w którą skierować się stronę. Nazwy nic nie mówią, oczopląsu można dostać. Stąd pierwsze rozeznanie. Żeby wiadomo było czego szukać, za czym się rozglądać.

Janusz Bajcer napisał(a):Cześć :papa:
Planujecie w przyszłym roku wybrać się do Chorwacji :idea:
Dobry plan. :lol:

Dziękuję Januszu za nic nie wnoszący komentarz, to strasznie miłe z Twojej strony :)

Mikromir napisał(a):
Która to część czerwca?
Riwiera Zadarska niczego nie urywa.

Termin - temat dyskusyjny - od 10 lub 17 czerwca.
Myślałam o drugim tygodniu w okolicach Zadaru ze względu na względną bliskość do jezior plitwickich.
Plitwice na powrocie jakoś mnie nie przekonują - wolałabym je spokojnie zobaczyć, nie słysząc marudzenia zmęczonych osób za sobą, że chcą już jechać do Polski, a ja mam zamiar kilka godzin spędzić w parku z aparatem ;]
Tym razem nie myślałam o Dubrowniku i okolicach. Aczkolwiek bardzo dziękuję za wskazówki.
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 17.10.2017 10:00

W tym terminie jedź w ciemno do Riwiery Makarskiej :wink:
Drożdżówka
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 11.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Drożdżówka » 17.10.2017 10:22

giba0909 napisał(a):W tym terminie jedź w ciemno do Riwiery Makarskiej :wink:

Słyszałam, że Riwiera Makarska jest raczej głośna/tłoczna. Wiem, że to nie szczyt sezonu, ale kurorty nas nie interesują :) Co najwyżej jeden dzień na rozeznanie w temacie :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.10.2017 10:28

Drożdżówka napisał(a):
giba0909 napisał(a):W tym terminie jedź w ciemno do Riwiery Makarskiej :wink:

Słyszałam, że Riwiera Makarska jest raczej głośna/tłoczna. Wiem, że to nie szczyt sezonu, ale kurorty nas nie interesują :) Co najwyżej jeden dzień na rozeznanie w temacie :)

Poświęć trochę więcej czasu na rozeznanie w temacie TERAZ. 8) Bo wylejesz dziecko z kąpielą... Gdzie chcesz szukać wysokich gór?...
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 17.10.2017 10:33

Mikromir napisał(a):
Drożdżówka napisał(a):
giba0909 napisał(a):W tym terminie jedź w ciemno do Riwiery Makarskiej :wink:

Słyszałam, że Riwiera Makarska jest raczej głośna/tłoczna. Wiem, że to nie szczyt sezonu, ale kurorty nas nie interesują :) Co najwyżej jeden dzień na rozeznanie w temacie :)

Poświęć trochę więcej czasu na rozeznanie w temacie TERAZ. 8) Bo wylejesz dziecko z kąpielą... Gdzie chcesz szukać wysokich gór?...

Na RM są miejscowości większe i mniejsze, kurorty i wioski, są wysokie góry i piękne plaże.
Niedaleko do Splitu, Dubrownika, Mostaru.
W czerwcu nie będzie jeszcze tłumów. 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 39
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone