Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ostrylbn
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ostrylbn » 12.07.2017 19:13

Witajcie

Zapewne jak wszyscy zadający tutaj pytanie mam problem z doborem miejsca gdzie po raz pierwszy pojechać na chorwackie wakacje. Chodzi mi jedynie o miejscowość (ew. region), nie wnikając już w kwatery bo do tego jest oddzielny wątek.

Ilość osób: 2 dorosłe + 1 dziecko (7lat)
Priorytet: Święty spokój, ładne widoczki, ciekawa plaża co by się dziecko wywściekało :) (może być piaskowa, lub z lekkim kamyczkiem - kamyczki też atrakcja :) )
Długość pobytu: 6 dni
Termin: 19.08-26.08
Info dodatkowe: Nie nastawiam się na zwiedzanie z uwagi na pierwszy (i krótki) wypad do Chorwacji. Duże miasta odpadają. Stawiam na mniejsze miejscowości z dostępną infrastrukturą taką jak: bankomat, sklep, knajpka itp.
Cena: ok 50 Euro/dzień

Ktoś podpowie?
monia1907
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 23.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia1907 » 12.07.2017 19:16

Ostrylbn napisał(a):Witajcie

Zapewne jak wszyscy zadający tutaj pytanie mam problem z doborem miejsca gdzie po raz pierwszy pojechać na chorwackie wakacje. Chodzi mi jedynie o miejscowość (ew. region), nie wnikając już w kwatery bo do tego jest oddzielny wątek.

Ilość osób: 2 dorosłe + 1 dziecko (7lat)
Priorytet: Święty spokój, ładne widoczki, ciekawa plaża co by się dziecko wywściekało :) (może być piaskowa, lub z lekkim kamyczkiem - kamyczki też atrakcja :) )
Długość pobytu: 6 dni
Termin: 19.08-26.08
Info dodatkowe: Nie nastawiam się na zwiedzanie z uwagi na pierwszy (i krótki) wypad do Chorwacji. Duże miasta odpadają. Stawiam na mniejsze miejscowości z dostępną infrastrukturą taką jak: bankomat, sklep, knajpka itp.
Cena: ok 50 Euro/dzień

Ktoś podpowie?

My pierwszy raz byliśmy w Breli, wtedy jeszcze z 20 miesięcznym synkiem ;) podobało nam się :D
Potem kolejno nasze pobytu to Baska Voda i pag, w tym roku Peljesac
Wszędzie jest pięknie :D
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 12.07.2017 19:55

Ostrylbn napisał(a):Witajcie

Zapewne jak wszyscy zadający tutaj pytanie mam problem z doborem miejsca gdzie po raz pierwszy pojechać na chorwackie wakacje. Chodzi mi jedynie o miejscowość (ew. region), nie wnikając już w kwatery bo do tego jest oddzielny wątek.

Ilość osób: 2 dorosłe + 1 dziecko (7lat)
Priorytet: Święty spokój, ładne widoczki, ciekawa plaża co by się dziecko wywściekało :) (może być piaskowa, lub z lekkim kamyczkiem - kamyczki też atrakcja :) )
Długość pobytu: 6 dni
Termin: 19.08-26.08
Info dodatkowe: Nie nastawiam się na zwiedzanie z uwagi na pierwszy (i krótki) wypad do Chorwacji. Duże miasta odpadają. Stawiam na mniejsze miejscowości z dostępną infrastrukturą taką jak: bankomat, sklep, knajpka itp.
Cena: ok 50 Euro/dzień

Ktoś podpowie?

Ja zaproponuję Fazane na Istrii. Jak na pierwszy wyjazd to niewielka stosunkowo odległość będzie dodatkowym atutem. Pozostałe wymagania spełnia z nawiązką.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 12.07.2017 21:25

Ostrylbn napisał(a):...
Ktoś podpowie?

Na takie pytania nieustannie będę polecał miejscowości poniżej Zadaru.
Nieco dalej niż Istria, plaże przyjazne dla rodzin z małymi dziećmi.
No i to już Dalmacja. Inna bajka...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.07.2017 21:35

A ja w tym roku spędziłam wyjątkowo tydzień w Kvarnerze, na Krku. Muszę przyznać, że Stara Baška w niczym nie była gorsza od Dalmacji pod względem widoków i plaż (głównie idealne otoczaki), a już na pewno lepsza niż wiele miejscowości w okolicy Zadaru. O innych miasteczkach Krku się nie wypowiem. :mrgreen: No, nie wiem czy SB spełniłaby wspomniane wyżej w zapytaniu kryteria - jest tylko jeden sklep, cztery knajpki, a do bankomatu trzeba iść ok. kilometr na camp Škrila. Jednak jak na tygodniowy wypad SB okazała się w sam raz - ale ja lubię bardzo spokojne miejsca.
Jeśli musi być coś większego z atrakcjami dla dzieci w miarę blisko - także oddam głos na Fažanę, choć nie spodziewałabym się tam takiego spokoju jak w Starej Bašce.
Ustian
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 18.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ustian » 12.07.2017 21:48

Ja tez jade pierwszy raz. Na poczatku żona o Chorwacji nie chciała slyszec, bo daleko itp. Przekonałem ją, ze z Istrii jest blisko do Wenecji wiec sie zgodziła. Szukałem, szukałem i znalazłem Podgore pod Makarska. Zonka dopiero niedawno sie dowiedziala, ze to nie Istria i ze nie jest 900 tylko 1150 od domu, a zamiast do Wenecji pojedziemy do Dubrownika:)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.07.2017 21:59

Ustian napisał(a):Ja tez jade pierwszy raz. Na poczatku żona o Chorwacji nie chciała slyszec, bo daleko itp. Przekonałem ją, ze z Istrii jest blisko do Wenecji wiec sie zgodziła. Szukałem, szukałem i znalazłem Podgore pod Makarska. Zonka dopiero niedawno sie dowiedziala, ze to nie Istria i ze nie jest 900 tylko 1150 od domu, a zamiast do Wenecji pojedziemy do Dubrownika:)

To zrób jej przerwę w podróży na nocleg w okolicy Jezior Plitwickich i zabierz na spacer do tego parku narodowego. Może Ci wybaczy. :wink: A jak nie wtedy, to po Dubrovniku już na pewno. :oczko_usmiech:

A na drugi raz pamiętaj, że 1. żona ma zawsze rację 2. jak nie ma racji patrz punkt 1!
Martincro
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 11.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martincro » 12.07.2017 22:52

Jedźcie koniecznie do Szybenika. Mi się bardziej od Dubrownika podoba. Mniejszy, mniej komercyjny
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.07.2017 22:57

Martincro napisał(a):Jedźcie koniecznie do Szybenika. Mi się bardziej od Dubrownika podoba. Mniejszy, mniej komercyjny

Z Podgory?... :roll: To prędzej do Splitu i Trogiru.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 15.07.2017 08:23

Rovinij na wieczorne spacery jest bardzo ok. Bardzo klimatyczne miasto, ale muszę w tym miejscu polecić Wam nieodległy Poreć .
Na mnie i na żonie właśnie to drugie wywarło jakoś większe wrażenie. Miasteczka są do siebie bliźniaczo podobne z tym ,że Poreć jest ciut mniejsze. Główny deptak, wąskie uliczki a na nich romantyczne knajpki to miejsca w których chciałoby się bywać cześciej....
kuba74
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba74 » 15.07.2017 10:59

Witam. Polecam Pakostane. W miarę blisko i dobre miejsce na wyjazd z dzieckiem.
Yarzig
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yarzig » 16.07.2017 13:11

Witajcie;

Wybieram się do ROVINJ 01.08.2017.
Wypad na 2 tygodnie. Czy ktoś może ma jakiś fajny apartament do polecenia?
Blisko gdzieś plaży, dla 4/6 osób (dwie sypialnie)

Będę wdzięczny za jakiś namiar.
Pozdr.
Mario
Mikase
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 16.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikase » 16.07.2017 13:28

Witajcie!

Chorwacja pierwszy raz, w 4 osoby ze znajomymi samochodem :) Jedziemy pod namiot i mamy w planie zajechać do miasta Vodice. Już mniej więcej widzieliśmy campingi, w które można uderzyć i się tam zakwaterować, tylko mam jedno pytanie. Czy w większości przypadków trzeba rezerwować miejsce szybciej, czy można pojechać i na miejscu wykupić odpowiednie dla nas miejsce?

Chyba, że polecacie jakieś inne miejsce w Chorwacji? :)
- pole namiotowe
- w miarę przystępne ceny
- możliwość rezerwacji dopiero na miejscu
- Termin: od 15 sierpnia na tydzień

Bardzo prosiłbym o pomoc! :papa:
granat
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 25.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) granat » 18.07.2017 13:46

Ostrylbn napisał(a):Witajcie

Zapewne jak wszyscy zadający tutaj pytanie mam problem z doborem miejsca gdzie po raz pierwszy pojechać na chorwackie wakacje. Chodzi mi jedynie o miejscowość (ew. region), nie wnikając już w kwatery bo do tego jest oddzielny wątek.

Ilość osób: 2 dorosłe + 1 dziecko (7lat)
Priorytet: Święty spokój, ładne widoczki, ciekawa plaża co by się dziecko wywściekało :) (może być piaskowa, lub z lekkim kamyczkiem - kamyczki też atrakcja :) )
Długość pobytu: 6 dni
Termin: 19.08-26.08
Info dodatkowe: Nie nastawiam się na zwiedzanie z uwagi na pierwszy (i krótki) wypad do Chorwacji. Duże miasta odpadają. Stawiam na mniejsze miejscowości z dostępną infrastrukturą taką jak: bankomat, sklep, knajpka itp.
Cena: ok 50 Euro/dzień

Ktoś podpowie?


Fažana (Istria), Medulin (Istria), Lopar (Rab), Icici (Istria/Zatoka Kvarnerska)
mariusz70
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz70 » 18.07.2017 14:46

Tydzień temu wróciłem z Lopar na wyspie Rab. Polecam dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Piaszczysta, wielka plaża, bez kamyków. Dodatkowo 3 plaże dla golasów i 3 inne dla piesków. Na miejscu świetne knajpki, konzumy, bankomat i orlik czynny chyba całą dobę, bo syn grał do północy. Polecam to mój pierwszy raz w Chorwacji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone