Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 29.05.2017 23:43

lester86 napisał(a):Może ktoś coś powiedzieć o nurkowaniu?

MOŻE

lester86 napisał(a):Czy to jest jakaś opcja w CRO? Chodzi o zwykłą maskę z rurkę hehe :)

Jest to jakaś opcja w Cro. Zakładasz zwykłą maskę z rurką i wchodzisz do wody albo chodzisz tylko tak po plaży.

Hehe...
Ostatnio edytowano 29.05.2017 23:48 przez romuald22, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.05.2017 23:45

lester86 Jeśli jedziesz w okolice Makarskiej, nawet jeśli w niej nie stacjonujesz, warto (!) przeczytać ten wątek:
makarska-kompendium-wiedzy-subiektywne-t19403.html#p283471

Sugerowałabym też bardziej intensywne korzystanie z forumowej wyszukiwarki oraz czytanie relacji z wybranych miejscowości:
nasze-relacje-z-podrozy-f22.html
nataliaosinska
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.06.2017
Pierwszy wyjazd nie wiemy gdzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) nataliaosinska » 01.06.2017 14:51

Cześć
Planujemy pierwsze wakacje w Chorwacji od 24 do 30 czerwca 2017 r . Jedziemy smochodem w 7 osób dorosłych i dwoje malych dzieci . Polecacie jakiś dom niedaleko morza ktory mozemy wynajać w całośći . W fajnych ciekawych miejscowościach , miastach w ktorych coś sie dzieje , niedaleko plaży, morza. Może macie miejca ktore trzeba zobaczyć ?
Ostatnio edytowano 01.06.2017 20:42 przez nataliaosinska, łącznie edytowano 2 razy
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Pierwszy wyjazd nie wiemy gdzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.06.2017 17:18

nataliaosinska napisał(a):Planujemy pierwsze wakacje w Chorwacji od 24 do 30 czerwca 2017 r . Jedziemy smochodem w 7 osób dorosłych i dwoje malych dzieci . Polecicie nam fajny dom niedaleko morza ktory mozemy wynajać w całośći . W fajnych miejscach niedaleko plaży oraz gdzie można też pozwiedzać.


pierwszy-raz-do-chorwacji-nie-wiem-dokad-jechac-t41069.html
wakacje-w-chorwacji-z-dwojka-dzieci-t45618.html
do-chorwacji-z-dziecmi-t19101.html
do-chorwacji-z-dziecmi-t32913.html
gdzie-do-chorwacji-t44882.html
noclej-idealny-dla-malych-dzieci-t44089.html
bank-kwater-f39.html
itd.

I naprawdę nie mam pojęcia, co dla ciebie znaczy fajne miejsce, niedaleko plaży oraz co chcecie zwiedzać.
volka
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 03.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) volka » 04.06.2017 10:30

Znawcy pomóżcie. Dla rodziny z dwójką 5-latków i 1,5 roczniakiem lepszy Rabac czy Fazana? Bardzo chciałam do Rabacu,ale ktoś tu mnie pokusił Fazaną i już sama nie wiem ;) Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.06.2017 10:36

Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Pierwszy wyjazd nie wiemy gdzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.06.2017 12:50

nataliaosinska napisał(a): Może macie miejca ktore trzeba zobaczyć ?

Tak. Tu je pracowicie opisywaliśmy:
nasze-relacje-z-podrozy-f22.html
i w paru innych miejscach na forum też.
faq-czyli-najczesciej-zadawane-pytania-f27.html
regiony-i-miejscowosci-turystyczne-f8.html
etc.

Powodzenia. :papa:
paszczaq
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) paszczaq » 06.06.2017 09:59

Cześć, nie wiem czy dobry dział, ale dzisiaj kolega polecił mi Kupari (lubię taki klimat) czy to w tym roku da się swobodnie pozwiedzać?
lester86
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 29.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) lester86 » 07.06.2017 21:11

Hej, dziękuję za dotychczasową pomoc :) Ostatecznie wybraliśmy Podgorę, choć było to związane z faktem, że terminy się skracały i lista apartamentów się nieco skurczyła (przy pełnej dowolności pewnie wybrałbym Tucepi ul. Kamena :) ).
Propozycja przejazdu przez Jeziora Plitwickie była strzałem w dziesiątkę i bardzo dziękuję za tą sugestię!
Wracając planujemy zrobić całodniowego stopa w jakimś miejscu do zwiedzania (wstępnie myślimy o Wiedniu lub Budapeszcie), jednak pytanie czy są jeszcze jakieś inne fajne atrakcje które można znaleźć mniej więcej w połowie drogi ? Nie koniecznie miasto :) Kolega z pracy proponował szkocjańskie jaskinie na Słowenii ale to jednak za daleko potem żeby wracać do PL (tak max 700-900km od Warszawy, jaskinie to 1200km). Będę wdzięczny za sugestie albo linki do takiego wątku
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.06.2017 21:27

nenek
Croentuzjasta
Posty: 401
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 07.06.2017 21:49

lester86 napisał(a):Hej, dziękuję za dotychczasową pomoc :) Ostatecznie wybraliśmy Podgorę, choć było to związane z faktem, że terminy się skracały i lista apartamentów się nieco skurczyła (przy pełnej dowolności pewnie wybrałbym Tucepi ul. Kamena :) ).
Propozycja przejazdu przez Jeziora Plitwickie była strzałem w dziesiątkę i bardzo dziękuję za tą sugestię!
Wracając planujemy zrobić całodniowego stopa w jakimś miejscu do zwiedzania (wstępnie myślimy o Wiedniu lub Budapeszcie), jednak pytanie czy są jeszcze jakieś inne fajne atrakcje które można znaleźć mniej więcej w połowie drogi ? Nie koniecznie miasto :) Kolega z pracy proponował szkocjańskie jaskinie na Słowenii ale to jednak za daleko potem żeby wracać do PL (tak max 700-900km od Warszawy, jaskinie to 1200km). Będę wdzięczny za sugestie albo linki do takiego wątku



Prater park w Wiedniu byłby super dla waszej ekipy do Warszawy wrocisz w 8 godz
trufelka
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) trufelka » 20.06.2017 00:13

Cześć jeszcze raz, wracam z moim tematem naszego wyjazdu i dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Jedziemy za tydzień a nie wybrałam jeszcze celu podróży (tylko na mnie spoczywa to zadanie) Wklejam i edytuję jeszcze raz nasze priorytety
cel : leżenie, pływanie, zabawa na plaży, może jakieś 1-2 wycieczki.
- 3 dorosłych 2 dzieci ponad 2,5 roku, uwielbiają wodę, wiecej atrakcji nie trzeba tylko płytko przy brzegu i kamyczki, ciepła czysta woda.
-Wybór noclegów na miejscu w poniedziałek 26/06
-Brak tych okropnych betonów na plaży. Krajobraz bardzo ważny, widziałam Riwierę Makarską na żywo więc chciałabym, żeby widoki mnie nie zawiodły:)
-Drzewka na plaży
-Liczy się dystans z Katowic, i tu edit : Wyspa Krk (chyba Stara Baska), Crikvenica, Tribunj, Srima lub Murter - nie wiem co wybrać.
-Brak tłumów na plaży ale też nie kompletne odludzie (miasteczko trochę mniej popularne niz Baska Voda byłoby ok, ale tam byliśmy 30/08-10/09 i było w miarę luźno, wiec nie wiem czy to dobre porównanie)
-Lepiej ląd lub wyspa połączona z lądem
- Prysznice na plaży, plac zabaw w miasteczku, możliwość kupienia lokalnych przysmaków (serów, wina, świeżych ryb:), palmy, to juz udogodnienia dodatkowe.
Gdzie spośród wymienionych miejsc będzie Waszym zdaniem najlepsze dla nas? Gdzie nie zawiodą nas widoki i gdzie będzie wyższa temperatura wody. Doświadczeni CRO-maniacy, pomozecie, zagłosujecie?
wiertar
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 26.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiertar » 26.06.2017 21:00

witam, popierwsze chcialbym sie przywitać sie ze wszystkimi:)

nastepnie przedstawić moj problem, mianowicie razem ze znajomymi planujemy na poczatku wrzesnia wybrać się do Chorwacji, bedzie na 8 osob , 4 pary. i tutaj zaczynaja sie schodzy gdyż w sumie to nie wiemy gdzie uderzyć:) jaki region polecacie, myslimy oczymś co bedzie nie za spokojne ale tez nie jakoś bardzo rozrywkowe(oczywiscie planujemy wyjsc wieczorem na miasto na jakies piwko czy imprezke ale bez przesady) nasz wiek to 23-31 lat, co mozecie polecić, myslelismy Baśka, lub cos blizej w okolicach Istrii. wazne zeby nie bylo jakos bardzo drogo i zeby bylo blisko do morza:)
seber03
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) seber03 » 26.06.2017 22:48

Witam, Od kilku lat wybieram się do Chorwacji i jeszcze moja stopa tam nie stanęła. W tym roku mam nadzieję odmienić ten trend i zastanawiam się nad miejscowością docelową.
Chcę rozpocząć urlop ok 22 sierpnia i wracać na początku września. Będzie to wypad dla 7 osób, wszystkich dorosłych. Zamierzamy czas podzielić na plażę (ciepła woda o tej porze roku) i zwiedzanie (jedziemy autami dojazd do atrakcyjnych miejsc nie będzie problemem), preferujemy spokojne, ciche miejscowości z daleka od zgiełku i tłumów. Nie interesują nas imprezy i wieczorne życie. Biorąc pod uwagę powyższe założenia to w jakich miejscowościach powinienem szukać noclegów?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.06.2017 22:53

seber03 napisał(a):Witam, Od kilku lat wybieram się do Chorwacji i jeszcze moja stopa tam nie stanęła. W tym roku mam nadzieję odmienić ten trend i zastanawiam się nad miejscowością docelową.
Chcę rozpocząć urlop ok 22 sierpnia i wracać na początku września. Będzie to wypad dla 7 osób, wszystkich dorosłych. Zamierzamy czas podzielić na plażę (ciepła woda o tej porze roku) i zwiedzanie (jedziemy autami dojazd do atrakcyjnych miejsc nie będzie problemem), preferujemy spokojne, ciche miejscowości z daleka od zgiełku i tłumów. Nie interesują nas imprezy i wieczorne życie. Biorąc pod uwagę powyższe założenia to w jakich miejscowościach powinienem szukać noclegów?

Pakoštane
Rogoźnica
Tribunj
Srima
Riwiera Omiš
........
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone