Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojtek93
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek93 » 07.05.2017 18:22

Brela , Baska Voda , Makraska , Tucepi , która z tych miejscowości warta na pierwszy wypad ?? A może jakaś inna?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.05.2017 18:59

wojtek93 napisał(a):Brela , Baska Voda , Makraska , Tucepi , która z tych miejscowości warta na pierwszy wypad ?? A może jakaś inna?

W terminie kiedy masz pierwszy wypad - wszystkie wymienione. :idea:
wojtek93
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek93 » 07.05.2017 19:43

Termin to oczywiście 27.08-06.09 W tym terminie jakie mniej więcej temperatury panują?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.05.2017 19:45

wojtek93 napisał(a):Termin to oczywiście 27.08-06.09 W tym terminie jakie mniej więcej temperatury panują?

Takie jak w lecie :lol:
Ale w razie załamania pogody jest chłodno.
nosekdomin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 08.05.2017 18:17

wojtek93 napisał(a):... Interesuje nas region między Splitem a Makaraska, Które miejscowości polecacie? Macie jakieś sprawdzone noclegi? Interesuje nas aby w ciągu dnia odpocząć , pozwiedzać , a wieczorem iść się napić i pobawić....


W Splicie nie bylem. Makarska bardziej w sesie stacjonarnym, gdyz plaze i imprezy sa na miejscu, wszedzie z buta. Musisz liczyc sie z akcentem rodem z Polskiego morza, gdyz co 3-4 spotakny to bedzie Polak i bardzo czesto z Wielkopolski. Oskar z Poznania przywozi kilka razy w tygodniu kilkaset ludzi do Makarskiej.
Ale ja bym Ci polecal wyspe PAG. Jedna plaza tej wlsanie wyspy- to impreza dzien i noc. Widoki kapitalne, pol wyspy jak na księżycu. Naprawde swietne plaze. Szczegolnie polecam plaze: Čista <3

Jezeli chodzi o kwatery sa ich setki w internetach, z zdjeciami, podanymi terminami, zdjeciami, wyposazeniem, udogodnieniami, cenami, punktami GPS ... nie wiemy ile floty chcesz wydać, czy chcesz mieszkac w spokojnym miescu, czy z widokiem na morze, czy chcesz koniecznie wi-fi i klime??? Po prostu googlój :papa: :hut:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.05.2017 18:50

Janusz Bajcer napisał(a):
wojtek93 napisał(a):Termin to oczywiście 27.08-06.09 W tym terminie jakie mniej więcej temperatury panują?

Takie jak w lecie :lol:
Ale w razie załamania pogody jest chłodno.


Nie będzie tak źle.
Na Istrii to może być chłodno ale na południu będzie dobrze.
micham
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 21.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) micham » 17.05.2017 15:06

wojtek93 napisał(a):Brela , Baska Voda , Makraska , Tucepi , która z tych miejscowości warta na pierwszy wypad ?? A może jakaś inna?


Byłam w Baska Voda w zeszłym roku i było super :) polecam.

niestety w tym roku nie dane mi jechać i zazdroszczę Wam wszystkim :) :hut:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.05.2017 18:00

Vjetar napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
wojtek93 napisał(a):Termin to oczywiście 27.08-06.09 W tym terminie jakie mniej więcej temperatury panują?

Takie jak w lecie :lol:
Ale w razie załamania pogody jest chłodno.


Nie będzie tak źle.
Na Istrii to może być chłodno ale na południu będzie dobrze.

Oj nie zawsze. W Vodicach jak we wrześniu chyba 6 luchnęło, to sweter to był na styk temperaturowy (więcej ciepłych i tak nie miałam).
Domido
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Domido » 29.05.2017 14:28

Jedyne co mogę polecić to Rogoznica, bo tylko tam byłam :) PIĘKNE MIEJSCE <3
lester86
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 29.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) lester86 » 29.05.2017 17:28

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :)
Przejrzałem kilka pierwszych i kilka ostatnich stron tego wątku i wychodzi mi coś na riwierze makarska, poza samą makarską :)
Póki co uwagę biorę:
Tucepi, Igrane, Baska Voda.

Jedziemy grupą, wszyscy ok. 30 lat, bez dzieci. Pierwszy wyjazd do chorwacji :) Z góry przepraszam jeżeli opis za długi i trochę wybredny, ale może będzie łatwiej ocenić gdzie Nas wysłać hehe
Cel podróży w kolejności wymienionej:
1. Odpoczynek na plaży (najlepiej żwirek, bez betonu) - miejsce do opalania, kąpieli w morzu i może nurkowania?
2. Fajne klimatyczne miejsce do spacerów / zwiedzanie / fajne jedzonko
3. Wyjście wieczorne raz na 2-3 dni, tańce i ichniejsze trunki :) - zakładam, że to nie problem zamówić z takiej pobliskiej miejscowości taxi do makarskiej i z powrotem.
Preferencje:
1. Termin wyjazdu to ostatni tydzień czerwca - pierwszy tydzień lipca (ok 25-26 czerwca wyjazd, powrót 9-11 lipca).
2. Szukamy miejscowości bardziej preferowanych przez ludzi młodych niż dla rodzin z dziećmi, ale nie takiego gdzie są tłumy szalonych i upojonych małolatów :) Myślałem właśnie coś w okolicach Makarski, żeby tam np. raz na kilka dni podjechać na jakąś imprezę.
3. Chcielibyśmy trzymać koszty w ryzach - razem z podróżą samochodem ok 3,5-4 tys. PLN na głowę na 2 tyg wyjazd.

W tym kontekście kilka pytań:
1. Czy ten termin to już dobra pogoda, czy może być różnie? Liczyłbym na większości dni słonecznych i temperaturę 25+ C i woda 20+C :)
2. Czy wybrane lokalizacje są zgodne z celem i preferencjami wypisanymi powyżej czy są lepsze pomysły? Miło by było jakby w miasteczku było coś w stylu bazaru z tamtejszymi przysmakami, świeże rybki czy coś takiego do kupienia - tak żeby można było pogotować z miejscowych specjałów.
3. Czy przedstawione koszty, tj. ok 3000zł/os na mieszkanie + życie jest realistyczne na 2 tyg wyjeździe (liczę paliwo w obie strony i na miejscu ok 500zł/os) ? Czy ma ktoś doświadczenie z AirBnB? Całkiem sporo nadal jest miejsc do zarezerwowania, gdzie wychodzi jeden nocleg na osobę ok 120-150 zł. Na bookingu dużo bardziej przebrane.
4. Słyszałem że w Chrowacji idzie ponurkować - czy to prawda i jeżeli tak to czy w wymienionych przeze mnie lokalizacjach też, czy trzeba szukać coś innego?
5. Jedziemy daleko (z Warszawy), więc pytanie czy warto może zrobić jeden nocleg w istrii? Ponoć tam pięknie i spokojnie :)
nenek
Croentuzjasta
Posty: 400
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 29.05.2017 18:04

Dobrze jestes przygotowany to co napisałes jest wszystko wykonalne bedzie lepiej niz myslisz. Proponuje jazde bez noclegu , wystarczy 2 kierowcow w aucie.Podgora, Tucepi ,Brela Baska Voda.Termin moim zdaniem najlepszy z mozliwych
lester86
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 29.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) lester86 » 29.05.2017 18:11

bardzo dziękuję za odpowiedź, rozszerzę w takim razie spektrum o podgore i brelę.
Igrane odpada bo za daleko makarskiej czy to bardziej dla rodzin?
Czy w tym terminie są już tłumy czy jeszcze jest ok ?
Mógłby ktoś się wypowiedzieć o AirBnb albo dać lepsze namiary gdzie szukać wiarygodnego zabukowania apartamentu?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.05.2017 18:13

lester86 napisał(a):Mógłby ktoś się wypowiedzieć o AirBnb albo dać lepsze namiary gdzie szukać wiarygodnego zabukowania apartamentu?

noclegi-w-chorwacji-apartamenty-i-pokoje-t17804.html#p249017
bank-kwater-f39.html
lester86
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 29.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) lester86 » 29.05.2017 18:47

dziękuję, poszukam tam :)
Może ktoś coś powiedzieć o nurkowaniu? Czy to jest jakaś opcja w CRO? Chodzi o zwykłą maskę z rurkę hehe :)
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 29.05.2017 22:02

Tak jak napisał nenek wiesz o co ci chodzi :)
W Podgorze nie byłem ale w Breli (w podobnym terminie) tak.
Jeżeli chodzi o temp. powietrza byłbyś zadowolony, temp. wody była powyżej 20 stopni (mierzyłem miałem termometr), ale im bliżej lipca była zimniejsza :| , różnicę 4 stopni można odczuć bez pomiaru. Temp. wody będzie ok ale bardzo dużo zależy od wiatru.
Pospacerować tam można bo jest promenada, na tańce nie chodziłem :wink:
Kwota jaką przedstawiłeś na osobę powinna w zupełności wystarczyć ( wg mnie )
Nie wiem co chcesz zwiedzać ( zwiedzanie to raczej w Grecji ) ? Polecam Sv. Jure, ale to raczej wycieczka a nie zwiedzanie :wink:
Wg mnie nie warto zbaczać na Istrię na nocleg tranzytowy. Lepiej przenocować w okolicach Plitwicikch, połazić tam parę godzin i pojechać dalej na rivierę, na zarezerwowany wcześniej nocleg.
Odnośnie życia podwodnego w Chorwacji to uważam, że jest ono ubogie. O jaką opcję Ci chodzi nie wiem ?
Jedna zakładasz maskę z rurką, druga nie zakładasz :oczko_usmiech: . Na wszystkich akwenach jest tak samo :papa:
Udanych wakacji życzę :!:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone