Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pioootrek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pioootrek » 01.03.2017 21:55

Jesteśmy w podobnej sytuacji co Kolega Kraha. Mamy podobne wymagania i wybraliśmy Biograd na Moru koło Zadaru. Plaże są, wieczorami coś się dzieje na mieście no i świetne miejsce wypadowe na 1 dniowe wycieczki - podobno ;) Też jedziemy 1 raz także wybredni nie będziemy, najwyżej drugi wyjazd będzie w inny rejon :)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 01.03.2017 21:59

Pioootrek napisał(a):Jesteśmy w podobnej sytuacji co Kolega Kraha. Mamy podobne wymagania i wybraliśmy Biograd na Moru koło Zadaru. Plaże są, wieczorami coś się dzieje na mieście no i świetne miejsce wypadowe na 1 dniowe wycieczki - podobno ;) Też jedziemy 1 raz także wybredni nie będziemy, najwyżej drugi wyjazd będzie w inny rejon :)


zdrowe podejście... :mrgreen:
Kraha
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 22.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kraha » 02.03.2017 19:03

Czy w Tucepi, Breli, Basce itp nocne zycie w miarę tętni? Sa jakies kluby bary itp? Czy riwiera opiera się glownie na samej makarskiej pod tym wzgledem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.03.2017 19:53

Kraha napisał(a):Czy w Tucepi, Breli, Basce itp nocne zycie w miarę tętni? Sa jakies kluby bary itp? Czy riwiera opiera się glownie na samej makarskiej pod tym wzgledem.

Są konoby, bary, kluby, w sezonie letnim są często Ribarske Fešty.

W maju lub w czerwcu trzeba na stronach turystycznych tym miast sprawdzać zakładkę "dogadanja 2017".
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 02.03.2017 20:59

Kraha napisał(a):Czy w Tucepi, Breli, Basce itp nocne zycie w miarę tętni? Sa jakies kluby bary itp? Czy riwiera opiera się glownie na samej makarskiej pod tym wzgledem.


Oprócz Makarskiej najbardziej wieczorami "tętni życiem" Baska Voda. W Breli czy Tucepi też jest sporo barów/knajp, ale jest spokojniej. W Breli około 23-24 "życie nocne" właściwie już zamiera.

Może ja już jestem za stary i nie wszystko rozumiem, ale naprawdę codziennie planujecie imprezować do 4-5 rano? Prześpicie najlepsze godziny na plażowanie :D
Kraha
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 22.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kraha » 02.03.2017 22:53

sneer napisał(a):
Kraha napisał(a):Czy w Tucepi, Breli, Basce itp nocne zycie w miarę tętni? Sa jakies kluby bary itp? Czy riwiera opiera się glownie na samej makarskiej pod tym wzgledem.


Oprócz Makarskiej najbardziej wieczorami "tętni życiem" Baska Voda. W Breli czy Tucepi też jest sporo barów/knajp, ale jest spokojniej. W Breli około 23-24 "życie nocne" właściwie już zamiera.

Może ja już jestem za stary i nie wszystko rozumiem, ale naprawdę codziennie planujecie imprezować do 4-5 rano? Prześpicie najlepsze godziny na plażowanie :D


Codziennie nie, ale raz czy dwa na pewno :) i nie koniecznie do 5 xdd
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 02.03.2017 23:01

Kraha napisał(a):Czy w Tucepi, Breli, Basce itp nocne zycie w miarę tętni? Sa jakies kluby bary itp? Czy riwiera opiera się glownie na samej makarskiej pod tym wzgledem.


Z tej trójki Baška będzie najlepsza jeżeli chodzi o życie nocne :oczko_usmiech:
PrzemekSz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) PrzemekSz » 06.03.2017 10:59

Dzień dobry,

Post jak mnóstwo tutaj ale nie ukrywam potrzebuję pomocy i porady. Planujemy na ten rok wyjazd pierwszy, debiutancki do Cro.
Ekipa 8-osobowa, średnia wieku 25 lat. Planujemy tygodniowy pobyt (wcześniej będziemy zwiedzać Wiedeń, Bratysławę, Zagrzeb).

Na czym nam zależy:

1. Dostęp do plaży (ładnej plaży)
2. Miasto/miasteczko, które o 23 nie idzie spać. Nie zależy nam też na miejscu, w którym imprezy trwają non stop ale powiedzmy opcja wyskoczenia gdzieś raz czy dwa bardzo wskazana.

Myśleliśmy o Istrii (Porec / Pula). Czy ktoś może podpowiedzieć czy warto ? Czy jednak obrać zupełnie inny kierunek ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.03.2017 12:14

PrzemekSz napisał(a):Myśleliśmy o Istrii (Porec / Pula). Czy ktoś może podpowiedzieć czy warto ? Czy jednak obrać zupełnie inny kierunek ?

Jeśli Istria, to Rovinj, Umag, Poreć OK.
Pula to miasto portowe.
Nie polecam, chyba że jej okolice (Medulin, Fažana)
PrzemekSz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) PrzemekSz » 06.03.2017 14:03

Istria nie jest opcją, na którą jesteśmy ukierunkowani na 100 % (tutaj kierowaliśmy się głównie odległością i jakimś szalonym poradnikiem, który po lekutrze kilkudziesięciu postów na tym forum został spalony :) ).

@Janusz Bajcer - dziękuję za wskazówki ale również bardzo poproszę o kolejne :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.03.2017 16:15

PrzemekSz napisał(a):Dzień dobry,

Post jak mnóstwo tutaj ale nie ukrywam potrzebuję pomocy i porady. Planujemy na ten rok wyjazd pierwszy, debiutancki do Cro.
Ekipa 8-osobowa, średnia wieku 25 lat. Planujemy tygodniowy pobyt (wcześniej będziemy zwiedzać Wiedeń, Bratysławę, Zagrzeb).

Na czym nam zależy:

1. Dostęp do plaży (ładnej plaży)
2. Miasto/miasteczko, które o 23 nie idzie spać. Nie zależy nam też na miejscu, w którym imprezy trwają non stop ale powiedzmy opcja wyskoczenia gdzieś raz czy dwa bardzo wskazana.

Myśleliśmy o Istrii (Porec / Pula). Czy ktoś może podpowiedzieć czy warto ? Czy jednak obrać zupełnie inny kierunek ?


Dzień dobry.

konkretne-miejscowosci-dla-imprezowiczow-t41385.html

Pzdr
PrzemekSz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) PrzemekSz » 06.03.2017 17:08

@Vjetar,

Dzięki bardzo. Wątek podlinkowany przez Ciebie jest dość ubogi - stąd też mój post tutaj. Chciałem też doprecyzować, nie zależy nam na klubie za klubem, bardziej opcja wyjścia choćby późniejszym wieczorem do baru na piwo.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.03.2017 17:44

PrzemekSz napisał(a):@Vjetar,

Dzięki bardzo. Wątek podlinkowany przez Ciebie jest dość ubogi - stąd też mój post tutaj. Chciałem też doprecyzować, nie zależy nam na klubie za klubem, bardziej opcja wyjścia choćby późniejszym wieczorem do baru na piwo.


N to polecam Omiš. :D
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 06.03.2017 21:47

PrzemekSz napisał(a):Dzień dobry,

Post jak mnóstwo tutaj ale nie ukrywam potrzebuję pomocy i porady. Planujemy na ten rok wyjazd pierwszy, debiutancki do Cro.
Ekipa 8-osobowa, średnia wieku 25 lat. Planujemy tygodniowy pobyt (wcześniej będziemy zwiedzać Wiedeń, Bratysławę, Zagrzeb).

Na czym nam zależy:

1. Dostęp do plaży (ładnej plaży)
2. Miasto/miasteczko, które o 23 nie idzie spać. Nie zależy nam też na miejscu, w którym imprezy trwają non stop ale powiedzmy opcja wyskoczenia gdzieś raz czy dwa bardzo wskazana.

Myśleliśmy o Istrii (Porec / Pula). Czy ktoś może podpowiedzieć czy warto ? Czy jednak obrać zupełnie inny kierunek ?

Novalia na Pagu. plaża Zrce
czaczapel
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 06.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) czaczapel » 07.03.2017 13:10

Dzień dobry,

Pisze ponieważ potrzebuję porady w jakie miejsce najlepiej się udać pierwszy raz do Chorwacji. Szukam miejsca, w ktorym będę mógł miło spędzić czas na plażowaniu, wyskoczyć na zwiedzanie, czy wycieczkę jednodniową, a wieczorem wyjść z żoną na romantyczną kolację do restauracji, czy do pubu na dobre piwko.
Bardzo prosze o porabę, ponieważ chcemy się wybrać do Chorwacji we wrześniu i będzie to mój pierwszy wyjazd.
Z góry dziękuje za wszelkie propozycje.

Edit: Zapomniałem dodać, że planujemy spędzić w Chorwacji dwa tygodnie.

Pozdrawiam,
Kamil
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone