Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 22.02.2017 22:27

Kraha napisał(a): Planujemy wybrać się do miejscowości Trogir, ale myśleliśmy również o Splicie... i tutaj mamy kilka pytań.

1) Która z miejscowości według Was jest przyjemniejsza pod względem celu wyjazdu? Chcemy spokojnie spędzać całe dnie na "plażingu" i korzystaniu z urlopu, zaś na zwiedzanie zostawiamy mniejszą część naszego wyjazdu. Jako że "im więcej czytam, tym mniej wiem" postanowiłem się skierować do Was z tym pytaniem. Sami planowaliśmy zakotwiczyć w Trogirze, a Split odwiedzić jednego dnia (podobnie z PN Krka).

2) Czy w Trogirze (bo w Splicie domyślam się, że nie ma z tym problemu) jest co robić wieczorem/nocą? Chodzi mi o dostępność barów, kawiarni, czy klubów które są otwarte do wczesnych godzin porannych?

3) Czy bookowanie noclegu przez booking.com czy tez airbnb jest bezpieczne według Was? i czy macie jakieś miejsca godne polecenia?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc.

P.S.

Może też polecicie inne miejscowości na pobyt? :) jesteśmy otwarci na propozycje, z racji tego że jest to nasz pierwszy wypad i jesteśmy samą myślą mega nakręceni. (jednakże celujemy w Dalmację)


Ani Split ani Trogir nie są dobrymi miejscówkami, jeśli planujecie plażowanie. To miasta portowe z brudną, czasem wręcz śmierdzącą wodą. Sensowne plaże są oddalone dość daleko od ich centrów, a i tak nie są najciekawsze. Chyba już lepiej na tym tle wypada Trogir, bo można zawsze znaleźć jakąś plażę na Ciovo (choć dla mnie to wciąż jedna z najbrzydszych wysp w Chorwacji, ciesząca się jednak ogromną, niezrozumiałą dla mnie, popularnością wśród naszych rodaków ;). Co do "nocnego życia", to w obu miastach jest co robić. W Trogirze jest, moim zdaniem bardziej klimatycznie - choć nie jestem pewien, czy knajpy będą czynne "aż do wczesnych godzin porannych" 8)

Być może jakimś kompromisem byłoby zamieszkanie na Ciovo w okolicy jakiejś sensownej plaży, ale na tyle blisko Trogiru, żeby sobie móc piechotą, ewentualnie taksówką wodną, dotrzeć na conocne podboje Trogiru (który wieczorem jest olśniewający).

A, i jeszcze jedna myśl. Jeśli dla Was liczy się głównie plażowanie + imprezy, rozważcie Makarską ;)
Kraha
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 22.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kraha » 22.02.2017 23:00

Dziękuję za szybką odpowiedź :). Czytałem o Makarskiej sporo, czy nie jest ona aż nadto przeludniona w sezonie? Cały czas się zastanawiamy co byłoby dobrą lokalizacją na zakotwiczenie na urlop. Macie może jeszcze jakieś propozycje? :)
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 22.02.2017 23:08

Kraha napisał(a):Dziękuję za szybką odpowiedź :). Czytałem o Makarskiej sporo, czy nie jest ona aż nadto przeludniona w sezonie? Cały czas się zastanawiamy co byłoby dobrą lokalizacją na zakotwiczenie na urlop. Macie może jeszcze jakieś propozycje? :)


Makarska nie jest zatłoczona w sezonie, jest BARDZO zatłoczona ;) Ale taki już urok "miejsc imprezowych" niestety. Coś za coś. Może doprecyzuj jeszcze trochę dokładniej Wasze oczekiwania. Ciężko po prostu połączyć spokojne plażowanie, z dynamicznym życiem nocnym w jednym miejscu. Trzeba wybrać jakąś spokojną bazę na dzień, która leży odpowiednio blisko czegoś większego do nocnego imprezowania. Pytanie jak blisko? Czy chcecie przemieszczać się piechotą, czy może być ta odległość większa (taxi), a może jesteście abstynentami i nie ma to znaczenia? :D
Kraha
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 22.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kraha » 23.02.2017 06:13

Wolelibysmy przemieszczac sie pieszo.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 23.02.2017 09:13

Ja też dopiero będę debiutantem ale patrząc na to co piszesz, to zastanowiłbym się nad Primosten lub Omisem.
danol148
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) danol148 » 23.02.2017 14:12

Jadę pierwszy raz wybór padł na Marinę czy dobrze nie wiem ocenię po powrocie :)
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 23.02.2017 14:34

Primosten: Doskonałe miejsce, ale nie spełnia warunku "imprez do rana", który postawił pytający. To jest w zasadzie spokojne miasteczko, które w nocy śpi.

Omis: To już pasuje bardziej do oczekiwań pytającego, warto rozważyć.

Marina: Jak dla mnie, miejscówka bardzo mało atrakcyjna, a widok nad morzem "na drugi brzeg" sprawia, że czujemy się jak nad jeziorem, a nie Adriatykiem. Brak nocnych rozrywek i "zadupie", a chyba nie o to pytał Kraha.
Kraha
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 22.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kraha » 23.02.2017 16:20

Co do tych "imprez do rana" to myślę, że przekazujemy jesli tego by nie bylo w danej miejscowosci. Jest to nasz pierwszy raz i chcemy zeby plażowanie nie bylo az takie meczace i trudne (czyt. Przeludnione i glownie kamienne plaze) zeby do centrum , restauracji itp nie bylo tez jakos cholernie daleko, zeby na pieszo dalo sie dojsc i spedzic jakkos ten wieczor. Dlatego celowalismy w trogir czy tez okolice. W zamysle mielismy rowniez wybrac sie na podboj splitu noca.

I tak jak sneer pisal, nie chce sie czuc jak nad jeziorem a doznac troche Adriatyku.

Początkowo myśleliśmy o Dubrowniku, ale tam jest chyba dość drożej niż w/w

Chyba ze ma ktos jakas inna propozycje?
masterb
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) masterb » 25.02.2017 16:16

Hej Witajcie,

ja juz mam swój pierwszy raz za soba w Cro...Byliśmy rodzinka (dzieci 5 i 8 lat) w zeszlym roku w Kastel Stafilic, w rejonie Trogiru...
W tym roku równiez w planach na wakacje jest CRO...Tym razem chciałbym wybrać sie troche dalej na południe, ale oprócz pięknej wody w Adriatyku, zalezy nam również, aby wieczorkiem można było przejsc sie jakąs promenada wzdłuz wybrzeza, gdzie bedzie mozna usiasć w jakiejs Konobie, zjesc cos dobrego, posłuchac muzyki itp...Generalnie nie szukamy imprezowni, a raczej miasteczka z klimatem Chorwacji, który odczuli w Kastelach w tamtym roku...

Wyspy tez wchodza w gre, ale z reguły 3-4 dni z urlopu zawsze przeznaczamy na zwiedzanie okolicy, a w przypadku mieszkania na wyspie moze to być mocno kosztowne....

Ktoś, cos moze polecic??
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 25.02.2017 16:32

masterb napisał(a):Wyspy tez wchodza w gre, ale z reguły 3-4 dni z urlopu zawsze przeznaczamy na zwiedzanie okolicy, a w przypadku mieszkania na wyspie moze to być mocno kosztowne....

Sądzisz, że na samych wyspach nie ma nic do zwiedzania?... :hut:

klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html
klub-milosnikow-wyspy-bra-t33626.html
masterb
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) masterb » 25.02.2017 16:44

Mikromir napisał(a):Sądzisz, że na samych wyspach nie ma nic do zwiedzania?... :hut:



klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html
klub-milosnikow-wyspy-bra-t33626.html[/quote]

Na wyspach na pewno jest wiele rzeczy do ogladania, ale czy az tak dużo na 3-4 wycieczki jednodniowe? Bo tak mniej wiecej wychodzi Nam w wakacje na zwiedzanie...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 25.02.2017 17:16

masterb napisał(a):Na wyspach na pewno jest wiele rzeczy do ogladania, ale czy az tak dużo na 3-4 wycieczki jednodniowe? Bo tak mniej wiecej wychodzi Nam w wakacje na zwiedzanie...

:lol: Te 3-4 dni to było dla mnie zazwyczaj za mało, żeby zobaczyć wszystko to, co chciałam na każdej z tych wysp. 8)
I nawet nie ośmielę się porównywać miasteczek na Hvarze i Braču z... Kaštelami. :oczko_usmiech:
dziurki-czyli-bra-i-inne-zakamarki-2015-t49493.html
tereferelacja-czyli-czarnogora-i-hvar-2014-t46682-255.html#p1472775
masterb
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) masterb » 25.02.2017 18:52

Mikromir napisał(a):
masterb napisał(a):Na wyspach na pewno jest wiele rzeczy do ogladania, ale czy az tak dużo na 3-4 wycieczki jednodniowe? Bo tak mniej wiecej wychodzi Nam w wakacje na zwiedzanie...

:lol: Te 3-4 dni to było dla mnie zazwyczaj za mało, żeby zobaczyć wszystko to, co chciałam na każdej z tych wysp. 8)
I nawet nie ośmielę się porównywać miasteczek na Hvarze i Braču z... Kaštelami. :oczko_usmiech:
dziurki-czyli-bra-i-inne-zakamarki-2015-t49493.html
tereferelacja-czyli-czarnogora-i-hvar-2014-t46682-255.html#p1472775


Coraz bardziej zaczynam sie przekonywać.... :)
masterb
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) masterb » 25.02.2017 20:01

a oprócz wyspy Hvar i Brać...Coś na południe Splitu wpisaloby się w moje zalozenia...? :)
Kraha
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 22.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kraha » 27.02.2017 19:28

My ze znajomymi zdecydowaliśmy się jednak na Split. Tutaj pytanko. Czy macie jakieś mniej oblegane plaże na które warto się wybrać?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone