Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fhuzbych
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fhuzbych » 31.01.2017 00:46

trufelka napisał(a):A właśnie ze chcę kombinować dlatego chętnie przeczytam inne propozycje. Co alternatywnych metod antykoncepcji to na naturalnych nie bardzo polegam, podejrzewam że nawet ten zapach błota nie zniechęciłby mojego lubego:D Dzięki za rady czekam na jeszcze poza krk.


Primosten za daleko ?
Istria pewnie nie te klimaty choć sporo cienia i bliziutko.
No, może ktoś coś jeszcze.
A może Kvarner np. Crikvenica plaża szeroka miasteczko niczego sobie sporo atrakcji wycieczek potężna baza noclegowa ceny przystępne no i bliżej już się nie da ... prawie.
Dla dzieci super, wejdź na google i street view pooglądaj sobie plaże, huśtawki, knajpki, kawiarnie, parki z ławeczkami.

Ja będąc własnie w Crikvenicy zwiedziłem Krk.
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 31.01.2017 01:31

trufelka napisał(a):A właśnie ze chcę kombinować dlatego chętnie przeczytam inne propozycje.

I bardzo dobrze, Twoja wola.
Napisałaś o priorytetach w kolejności:
-byczenie się na plaży
-ciepła czysta woda
-krajobraz ciekawy (porównywalny z Rivierą)
-zasięg do Zadaru
Wg mnie a nie jestem znawcą : wyspa Krk
Wyspa Pag (w niektórych miejscach) też może spełnić Twoje oczekiwania ale chyba temp. wody będzie niższa.
granat
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 25.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) granat » 07.02.2017 12:29

trufelka, sprawdź Lopar na Rabie
mycha28
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mycha28 » 11.02.2017 13:43

Witam serdecznie :) to mój pierwszy post więc wybaczcie, że może zadam głupie pytania. Miała być Grecja we wrześniu będzie Chorwacja- też we wrześniu :wink: Jedziemy w 5 osób- my kolo 40-tki z 6-latką + dziadkowie koło 70. Przyznam, że najbardziej podoba nam się rejon Makarskiej. To będzie nasz pierwszy raz w Chorwacji. Wyjazd planujemy koło 1-2 września, jedziemy z Trójmiasta. Co polecacie? Czy w samej Makarskiej na początku września będą jeszcze "dzikie tłumy" czy lepiej wybrać np Tucepi, Baska Voda? Nie zamierzamy całymi dniami leżeć na plaży, chcemy coś pozwiedzać, popłynąć na wyspę itp. Zależy nam na miejscu, w którym będą fajne knajpki bo nie zamierzamy gotować ( obiado/kolacje) I najważniejsze kwatera nie może być na wielkim wzgórzu - rodzice wiek nie ten i lekkie problemy z nogami. Czy rzeczywiście przyjeżdżając na początku września nie będzie problemu z kwaterami? Jakich mnie więcej cen można się spodziewać za kwaterę za 5 osób ( oczywiście osobne sypialnie :wink: )Może macie jakieś namiary na fajną kwaterę?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.02.2017 13:52

mycha28 napisał(a):Witam serdecznie :) to mój pierwszy post

Witam.
To już drugi i tej samej treści :wink: a nawet jest już trzeci, więc może wystarczy.
Tucepi, Makarska - we wrześniu już spokojniej i w miarę płasko.
mycha28
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mycha28 » 11.02.2017 14:08

Dobra, więcej postów nie piszę :D nie wiem jak się poruszać po tym forum dlatego 3 posty bo nie wiedziałam gdzie je umieścić , w jakim dziale :wink: Przyznam , że ogarniam forum od kilku dni i dalej nic nie wiem :lol:
A Baśka Voda nie jest fajna?
I czy fajne są okolice Vodice Srima? Oferta była do tej miejscowości za 5 osób, rowery do dyspozycji, grill, i w okresie od 1 września darmowe rejsy na pobliskie wyspy i na plaże na wyspach Zlarin i Prvić za wszystkich/9 nocy 2900 zł
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 11.02.2017 15:38

mycha28 napisał(a):... i w okresie od 1 września darmowe rejsy na pobliskie wyspy i na plaże na wyspach Zlarin i Prvić za wszystkich/9 nocy

Lekko Cię poniosło z tymi darmowymi rejsami. :D
No chyba, że masz w pakiecie...
mycha28
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mycha28 » 11.02.2017 15:53

No właśnie te rejsy są wpisane w pakiecie
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.02.2017 16:00

romuald22 napisał(a):
mycha28 napisał(a):... i w okresie od 1 września darmowe rejsy na pobliskie wyspy i na plaże na wyspach Zlarin i Prvić za wszystkich/9 nocy

Lekko Cię poniosło z tymi darmowymi rejsami. :D
No chyba, że masz w pakiecie...


Właśnie, w pakiecie fish picnic. Ale to się nie każdemu podoba. Można oglądnąć na YT i podjąć decyzję :)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 11.02.2017 16:03

mycha28 napisał(a):No właśnie te rejsy są wpisane w pakiecie

To świetnie. Jak na pierwszy raz będziesz zachwycona/y.
Jak Ci się spodoba to zaczniesz odkrywać inne zakamarki w Chorwacji.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.02.2017 19:59

mycha28 napisał(a):Dobra, więcej postów nie piszę :D nie wiem jak się poruszać po tym forum dlatego 3 posty bo nie wiedziałam gdzie je umieścić , w jakim dziale :wink: Przyznam , że ogarniam forum od kilku dni i dalej nic nie wiem :lol:
A Baśka Voda nie jest fajna?
I czy fajne są okolice Vodice Srima? Oferta była do tej miejscowości za 5 osób, rowery do dyspozycji, grill, i w okresie od 1 września darmowe rejsy na pobliskie wyspy i na plaże na wyspach Zlarin i Prvić za wszystkich/9 nocy 2900 zł

Baška Voda też fajna.

Vodice, Srima, Tribunj - też OK, ale nie na Riwierze Makarskiej.
blazej_k1
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) blazej_k1 » 13.02.2017 15:25

Też polecam Baśka Voda :hut:
mycha28
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mycha28 » 14.02.2017 10:31

Jak wygląda sprawa z rezerwacjami kwater, chodzi o czas pobytu? Napisałam kilka maili o dostaję odpowiedzi, że pobyt minimum tydzień, najlepiej od soboty do soboty. Ja mogę wyjechać z Polski w piątek ( czytałam ,że najlepiej jechać w niedzielę) ale mam nadzieję, że na początku września nie będzie problemów na drogach. Po konsultacjach rodzinnych chcemy jednak jechać w 2 miejsca np Tribujn na 4-5 dni, a potem w Kierunku Makarskiej ( lub odwrotnie) w spokojne miejsce. To dobry pomysł wg Was?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.02.2017 10:44

mycha28 napisał(a):Jak wygląda sprawa z rezerwacjami kwater, chodzi o czas pobytu? Napisałam kilka maili o dostaję odpowiedzi, że pobyt minimum tydzień, najlepiej od soboty do soboty. Ja mogę wyjechać z Polski w piątek ( czytałam ,że najlepiej jechać w niedzielę) ale mam nadzieję, że na początku września nie będzie problemów na drogach. Po konsultacjach rodzinnych chcemy jednak jechać w 2 miejsca np Tribujn na 4-5 dni, a potem w Kierunku Makarskiej ( lub odwrotnie) w spokojne miejsce. To dobry pomysł wg Was?

Rezerwacja od soboty do soboty zależy od wynajmującego.
We wrześniu można już jechać w ciemno.
Na drogach już spokojniej.
W dwa miejsca - pomysł OK.
Kraha
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 22.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kraha » 22.02.2017 20:03

Witam wszystkich,
Jestem tutaj nowy więc jeśli źle trafiłem, to z góry Was przepraszam.
Jako że wraz ze znajomymi (4 osoby) planujemy urlop w Chorwacji postanowiłem, aby skonsultować się z Wami - wyjadaczami co do spraw związanych z "cro" i mam kilka pytań związanych z naszym wyjazdem.
Nasz wyjazd planujemy na 11-12 sierpnia na 6 nocy, czyli powrót 17tego-18tego. Planujemy wybrać się do miejscowości Trogir, ale myśleliśmy również o Splicie... i tutaj mamy kilka pytań.

1) Która z miejscowości według Was jest przyjemniejsza pod względem celu wyjazdu? Chcemy spokojnie spędzać całe dnie na "plażingu" i korzystaniu z urlopu, zaś na zwiedzanie zostawiamy mniejszą część naszego wyjazdu. Jako że "im więcej czytam, tym mniej wiem" postanowiłem się skierować do Was z tym pytaniem. Sami planowaliśmy zakotwiczyć w Trogirze, a Split odwiedzić jednego dnia (podobnie z PN Krka).

2) Czy w Trogirze (bo w Splicie domyślam się, że nie ma z tym problemu) jest co robić wieczorem/nocą? Chodzi mi o dostępność barów, kawiarni, czy klubów które są otwarte do wczesnych godzin porannych?

3) Czy bookowanie noclegu przez booking.com czy tez airbnb jest bezpieczne według Was? i czy macie jakieś miejsca godne polecenia?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc.

P.S.

Może też polecicie inne miejscowości na pobyt? :) jesteśmy otwarci na propozycje, z racji tego że jest to nasz pierwszy wypad i jesteśmy samą myślą mega nakręceni. (jednakże celujemy w Dalmację)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone