Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 10.01.2017 10:50

Ul. Podrace łączy się z ul. Scit., więc chyba jeden pies.
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 10.01.2017 11:24

Koniec Podrace i początek Scitu na pewno jeden. Ale z końca Podrace to już kawałek drogi.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.01.2017 12:04

Obrazek
wafel
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 09.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wafel » 11.01.2017 18:15

mielcar1988 napisał(a):Witam!
Poszkuję apartamentu najlepiej blisko plaży Dla dwóch osób dorosłych z dzieckiem 2,5r.
Najchętniej u gospodarza z dostępem do grilla. Pozdrawiam


byliśmy z dwu-letnią córką. dużo schodów do plaży, a poza tym znakomicie:)
Pazurek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 22.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pazurek » 22.01.2017 22:56

Ja jadę trzeci i chyba ostatni raz do Chorwacji, pierwszy raz byłem w miejscowości Tisno drugi raz w Breli i w tym roku znowu Brela. Polecam miejscowość jest pięknie i warunki świetne wszystko nowe ale tanio nie jest. brela tomas davor
trufelka
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) trufelka » 29.01.2017 23:24

Cześć. Chciałabym sie podłaczyć pod temat. Tegoroczny wyjazd nie bedzie pierwszym (byłam na Riwierze Makarskiej w miejscowości Baska Voda kilka lat temu) ale teraz szukam czegoś innego, bo rodzina się powiększyła, oto nasze kryteria wyboru w kolejności od najbardziej priorytetowego :
Wyjazd około 23/06/2017-10/07/2017, cel : leżenie, pływanie, zabawa na plaży, może jakieś 1-2 wycieczki.
2 dorosłych + dziecko 2,5 roku, uwielbia wodę, wiecej atrakcji nie trzeba tylko płytko przy brzegu i kamyczki, ciepła czysta woda.
Brak tych okropnych betonów na plaży. Krajobraz bardzo ważny, widziałam Riwierę Makarską na żywo więc chciałabym, żeby widoki mnie nie zawiodły:)
Liczy się dystans z Katowic, dalej niż do Zadaru raczej nie pojedziemy.
Ceny żywnosci i noclegów
Brak tłumów na plaży ale też nie kompletne odludzie (miasteczko trochę mniej popularne niz Baska Voda byłoby ok, ale tam byliśmy 30/08-10/09 i było w miarę luźno, wiec nie wiem czy to dobre porównanie)
Lepiej ląd niz wyspa ze wzgledu na przedłużający sie czas podroży przy przeprawie promowej.
Prysznice na plaży, plac zabaw w miasteczku, możliwość kupienia lokalnych przysmaków (serów, wina, świeżych ryb:) to juz udogodnienia dodatkowe.

Termin dość wczesny, ale z tego co widzę woda powinna mieć juz około 21-22stopnie w tym rejonie (I tu kolejne pytanie, czy lepsze są miejsca na lądzie otoczone wyspami?)

Pomożecie? Na razie nie pytam o kwatery, bo najpierw przestudiuję wszytskie propozycje dot. miejscowości. Mój typ na razie to jednak wyspa, KRK, ze względu na piękne widoki, ale nie wiem czy spełnia pozostałe kryteria. Jakie miejscowosci polecacie na KRK?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.01.2017 23:40

trufelka napisał(a): Jakie miejscowosci polecacie na KRK?

Cześć.

wyspa-krk-na-poczatek-co-gdzie-i-jak-t30643.html
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.01.2017 23:45

Cześć.
I jeszcze to >>> wyspa-krk-t44754.html

Oraz kilka innych wątków o wyspie Krk.
trufelka
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) trufelka » 30.01.2017 16:25

Tak więc o KRK pzreczytałam i widzę że wszędzie bedzie pięknie:) dziękuję za linki. Moje typy to KRK, Stara Baska lub Vrbnik na KRK, potem jeszcze poczytałam i pooglądałam trochę Cres i Losinj - też pięknie i kusi.
A na stałym lądzie jest taniej czy to tylko powtarzana opinia? Co możecie polecić nie dalej niż Zadar, spełniajacego moje kryteria?
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 30.01.2017 23:01

trufelka napisał(a):Tak więc o KRK pzreczytałam i widzę że wszędzie bedzie pięknie:) dziękuję za linki. Moje typy to KRK, Stara Baska lub Vrbnik na KRK

Nie kombinuj, jedź tam i ciesz się wakacjami :hut:
trufelka napisał(a):A na stałym lądzie jest taniej czy to tylko powtarzana opinia?

Chodzi o ceny prądu, wody czy jedzenia ? :wink: Krk to wyspa połączona płatnym mostem czyli będzie drożej :oczko_usmiech:
A tak na poważnie to trzy lata temu temp. wody w Breli (trzeci tydzień czerwca) miała ok. 24 stopni i była wyższa o 3-4 niż w Rogoznicy. Wydaje mi się, że pod tym względem wakacje albo na północy albo na Rivierze :papa:
fhuzbych
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fhuzbych » 31.01.2017 00:15

Na Krk byłem 2 lata temu i zwiedziłem, ale wschodnie wybrzeże. Vrbnik mała mieścinka ale bardzo urocza z krystaliczną wodą niedużą plażą miejską ale można poszukać dzikich bardziej urokliwych. Opodal Silo z piaszczystą plażą jakich jest niewiele w Cro. Ciut obok Klimno z bardzo płytką wodą gdzie można się wysmarować śmierdzącym błotem i śmierdzieć przez 2 - 3 kolejne dni ( wiem bo sprawdziłem ) ponoć działa na sprawy reumatyczne i jako środek "antykoncepcyjny" ( żona wyrzuci z łóżka na kilka dni) :( . No i słynna Baśka z dużą plażą i mnóstwem ludzi ale fakt robi wrażenie, polecana aby poszaleć w tłumie, znam takich którzy tylko tam jeżdżą. Generalnie Krka to niezłe miejsce, osobiście się zastanawiałem czy nie szukać tam apartamentu na ten rok zwłaszcza iż wybrzeże zachodnie mam nietknięte. Dojazd płatnym efektownym mostem droga powrotna gratis :) Jakby ktoś chciał zaoszczędzić to dojazd wpław a z powrotem już drogą przez most, (żart) :P

Na poważnie jeśli Krk to zerknij na Silo, duży plus to piasek na plaży a minus to dość drogie apartamenty bo jest ich mało.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.01.2017 00:26

fhuzbych napisał(a):Na Krk byłem 2 lata temu i zwiedziłem, ale wschodnie wybrzeże. Opodal Silo z piaszczystą plażą jakich jest niewiele w Cro. Ciut obok Klimno z bardzo płytką wodą gdzie można się wysmarować śmierdzącym błotem i śmierdzieć przez 2 - 3 kolejne dni ( wiem bo sprawdziłem ) ponoć działa na sprawy reumatyczne i jako środek "antykoncepcyjny" ( żona wyrzuci z łóżka na kilka dni) :(

A jak działa jeśli smarowanie wspólne :wink: :?:
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 31.01.2017 00:28

fhuzbych napisał(a): Ciut obok Klimno z bardzo płytką wodą gdzie można się wysmarować śmierdzącym błotem i śmierdzieć przez 2 - 3 kolejne dni ( wiem bo sprawdziłem ) ponoć działa na sprawy reumatyczne i jako środek "antykoncepcyjny" ( żona wyrzuci z łóżka na kilka dni)

Niezłe. Ciekawe czy to dla trufelki zaleta czy wada :lol:
trufelka
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) trufelka » 31.01.2017 00:39

A właśnie ze chcę kombinować dlatego chętnie przeczytam inne propozycje. Co alternatywnych metod antykoncepcji to na naturalnych nie bardzo polegam, podejrzewam że nawet ten zapach błota nie zniechęciłby mojego lubego:D Dzięki za rady czekam na jeszcze poza krk.
fhuzbych
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fhuzbych » 31.01.2017 00:43

Janusz Bajcer napisał(a):
fhuzbych napisał(a):Na Krk byłem 2 lata temu i zwiedziłem, ale wschodnie wybrzeże. Opodal Silo z piaszczystą plażą jakich jest niewiele w Cro. Ciut obok Klimno z bardzo płytką wodą gdzie można się wysmarować śmierdzącym błotem i śmierdzieć przez 2 - 3 kolejne dni ( wiem bo sprawdziłem ) ponoć działa na sprawy reumatyczne i jako środek "antykoncepcyjny" ( żona wyrzuci z łóżka na kilka dni) :(

A jak działa jeśli smarowanie wspólne :wink: :?:


Tego nie wiem, żonka nie dała się namówić, ale przyniosła kąpielówki na zmianę a potem czas nam miło upływał w sklepie z środkami czystości oraz licznym konwersacjom z sprzedawcą tychże środków. :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone