Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maro_sid46
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) maro_sid46 » 19.08.2016 12:39

OK to potwierdza sie to co znajomy mowił że sporo taniej go wyszło bez bookin.com pojechał w ciemno i trafił, on akurat był w Baśka Voda. Panowie a co z dojazdem jak to sie opłaca nie opłaca bawić sie w autostrede? Ja będe leciał z pod Krosna wiec przejscie graniczne Barwinek
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 19.08.2016 12:45

maro_sid46 napisał(a): Panowie a co z dojazdem jak to sie opłaca nie opłaca bawić sie w autostrede?
Do Cro po zadupiach 8O .
Ja wolę jechać autostradami , szybciej i bezpiecznie.
10 E i 8,80 E to nie jakiś wielki piniądz , by oszczędzać i tłuc się dwa dni.

Edit : Aha kolega przez Węgry , tym bardziej..........
maro_sid46
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) maro_sid46 » 19.08.2016 12:56

slowacja i wegry bajka jedna winieta tylko na Cro kolega mowil że w jedną strone wyszlo go 150zł możliwe? I co z walutą? Brac euro zamieniać na kun"y czy karta?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.08.2016 13:03

maro_sid46 napisał(a):OK to potwierdza sie to co znajomy mowił że sporo taniej go wyszło bez bookin.com pojechał w ciemno i trafił, on akurat był w Baśka Voda. Panowie a co z dojazdem jak to sie opłaca nie opłaca bawić sie w autostrede? Ja będe leciał z pod Krosna wiec przejscie graniczne Barwinek


maro_sid46 napisał(a):slowacja i wegry bajka jedna winieta tylko na Cro kolega mowil że w jedną strone wyszlo go 150zł możliwe? I co z walutą? Brac euro zamieniać na kun"y czy karta?


Na te pytania są na forum odpowiednie wątki :idea:
Odpowiedzi też :idea: :idea:
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 19.08.2016 21:14

maro_sid46 napisał(a):OK to potwierdza sie to co znajomy mowił że sporo taniej go wyszło bez bookin.com pojechał w ciemno i trafił, on akurat był w Baśka Voda. Panowie a co z dojazdem jak to sie opłaca nie opłaca bawić sie w autostrede? Ja będe leciał z pod Krosna wiec przejscie graniczne Barwinek

Z dzieckiem to jak najszybciej ale bezpiecznie dojechac wiec wg mnie tylko autostrady niz tluczenie sie dwa razy dluzej drogami lokalnymi
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 19.08.2016 22:01

CinnamonGirl napisał(a):
maro_sid46 napisał(a):OK to potwierdza sie to co znajomy mowił że sporo taniej go wyszło bez bookin.com pojechał w ciemno i trafił, on akurat był w Baśka Voda. Panowie a co z dojazdem jak to sie opłaca nie opłaca bawić sie w autostrede? Ja będe leciał z pod Krosna wiec przejscie graniczne Barwinek

Z dzieckiem to jak najszybciej ale bezpiecznie dojechac wiec wg mnie tylko autostrady niz tluczenie sie dwa razy dluzej drogami lokalnymi


Wakacje to nie jest raczej dywagowanie "opłaca, nie opłaca". Czasy sprzedawanych na greckich i jugolskich kempingach pontonow, zenitow i scierek, albo skór i jeansów przewożonych w bagaznikach z Turcji, mamy już na szczęście za sobą...
AlAn_K
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 18.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlAn_K » 23.08.2016 12:36

maro_sid46 napisał(a):OK to potwierdza sie to co znajomy mowił że sporo taniej go wyszło bez bookin.com pojechał w ciemno i trafił, on akurat był w Baśka Voda. Panowie a co z dojazdem jak to sie opłaca nie opłaca bawić sie w autostrede? Ja będe leciał z pod Krosna wiec przejscie graniczne Barwinek


Miałem podobny problem z jazdą na Hvar. Przejście graniczne Konieczna, ale z własnej głupoty (następnym razem Barwinek).
Wszystko chyba zależy od okresu w jakim jedziesz. Ja jechałem w połowie lipca. Słowacja i Węgry -OK, ale w Chorwacji zaczynały się korki na bramkach sięgające kilku godzin (cel podróży podobny). Do tego będąc na wysokości Zadaru, CB poinformowało mnie, że tunel i most KRK zamknięte z uwagi na BORA. Opóźnienie w tym przypadku sięgało kilkunastu godzin. Wtedy wybrałem objazd przez wsie. Teraz patrząc na chłodno, pewnie też bym wybrał. Biorąc pod uwagę różnice w pokonaniu autostrady Chorwackiej i drogi podrzędnej to tylko 3 godziny. Zakładając że na bramkach spędzę min 2, to i tak wolę dotrzeć bokiem i jechać, niż stać na autostradzie, zwłaszcza że te tzw "boczne" drogi są całkiem całkiem. Jeśli jeszcze ciągniesz za sobą przyczepę, to na autostradzie nie podgonisz, a opłaty sa większe. Zatem jest kilka odpowiedzi. Ja swoją już mam.
Mati2810
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mati2810 » 25.08.2016 12:47

Ja osobiście mogę polecić: Primošten, Makarska, Bol (wyspa Brač). W Bolu znajduje się najpiękniejsza plaża Zlatni Rat. Myślę, że właśnie ona będzie najodpowiedniejsza Twoim wymaganiom. :D
waaszkaa
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) waaszkaa » 04.01.2017 13:58

Witam,
chcielibyśmy wybrać się w wakacje 2017 w 8 osób (6 dorosłych + 2 rocznych dzieci) pierwszy raz do Chorwacji. Niestety nie mamy pojęcia dokąd pojechać :(
Zamierzamy trochę leniuchować na plaży ale również coś zwiedzić. Czytałam trochę o Rogoźnicy i przy okazji wodospadach Krk. Polecacie nam to miejsce czy jednak z tak małymi dziećmi lepiej wybrać się w inny region?
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 04.01.2017 15:05

waaszkaa napisał(a):Witam,
chcielibyśmy wybrać się w wakacje 2017 w 8 osób (6 dorosłych + 2 rocznych dzieci) pierwszy raz do Chorwacji. Niestety nie mamy pojęcia dokąd pojechać :(
Zamierzamy trochę leniuchować na plaży ale również coś zwiedzić. Czytałam trochę o Rogoźnicy i przy okazji wodospadach Krk. Polecacie nam to miejsce czy jednak z tak małymi dziećmi lepiej wybrać się w inny region?


Rogoznica jest ok, może być Omis i okolice no i oczywiście Riwiera Makarska. Wszędzie tam masz plaże ze żwirem, a nie betonowe zejścia z drabinkami. W większych miejscowościach większy tłum latem, ale jednocześnie są chodniki (wózki!) i lepsza infrastruktura.

Sugeruję miejscówkę blisko plaży, bo poza rejonem Rogoznicy jest zwykle dość stromo i odległość 100 m od plaży może oznaczać kolejne 50 m w pionie ;) a z małymi dziećmi i wymaganym przy nich majdanem plażowym, wspinaczki w górę i dół w upale nie są zbyt atrakcyjne, podobnie z wózkami

Z wycieczkami nie ma problemu odległóści lokalne nie są zbyt duże, dalej np. do Dubrownika można w miarę szybko dojechać autostradą.
caveman67
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 03.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) caveman67 » 06.01.2017 13:48

Ja polecam Omis. Każdy znajdzie coś dla siebie.
mielcar1988
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mielcar1988 » 07.01.2017 00:58

Witam!
Poszkuję apartamentu najlepiej blisko plaży Dla dwóch osób dorosłych z dzieckiem 2,5r.
Najchętniej u gospodarza z dostępem do grilla. Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.01.2017 17:30

mielcar1988 napisał(a):Witam!
Poszkuję apartamentu najlepiej blisko plaży Dla dwóch osób dorosłych z dzieckiem 2,5r.
Najchętniej u gospodarza z dostępem do grilla. Pozdrawiam


apartamenty-hotele-pokoje-f6.html
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 10.01.2017 09:17

Tak myślę i myślę od pół roku i wymyśliłem sobie, że pojadę gdzieś od Stanici do Pisaka. Niestety w ostatnich dniach dostałem informację ze Stanici, że nie ma już wolnych pokoi w tym domu, którym chciałem (termin: ostatni tydzień czerwca). Podobną informację dostałem z Medici. Dość poważanie wcześniej myślałem o Promajnie ale tam chyba nie ma zbyt wielu apartamentów z bezpośrednim widokiem na morze. Więc, zacząłem się zastanawiać nad osławioną Brelą. Tylko nie wiem, czy okolice ul. Stomarica, Scit, Podrace czy gdzies w stronę Frankopańskiej? Wolałbym (chyba) klimaty małych urokliwych plaż jakie są na Riwierze Omis, za to jest tam bardzo wysoko a ja mam małe dzieci (Brela za to ma promenadę i więcej atrakcji).
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 10.01.2017 10:42

Brelę polecam. Z małymi dziećmi odradzałbym jednak Stomaricę, Scit - dosyć daleko od centrum. Jest oczywiście cudna promenada, ale to jednak kawałek. Mieszkałem na Podrace - to chyba najlepsze miejsce: spokój i cisza, ale dosyć blisko śródmieścia:), sławnej skałki, urokliwych zatoczek. Na Podracu jest też jedyny sklep w okolicy - co też jest bardzo istotne rano i ...wieczorem (świeże pieczywo, zimne piwko, nawet kantor).

Mam, niestety, taki problem, że w tym roku ciężko mi jest wybrać coś równie pięknego, jak Brela:)

Chorwacja_album_15_www.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone