Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 15.09.2013 23:12

mariusz_77 napisał(a):Ja tam zdecydowanie polecam wyspy... maja swój niepowtarzalny urok :papa:


Np. PAG :D :hut: :papa:
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 01.10.2013 10:52

wolę Hvar
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 01.10.2013 11:46

Kolega pisał, że wysokie wydatki go nie interesują. Wyspy zawsze są droższe. Ale moja podpowiedź: Pag a do tego blisko do PL, ew. Krk: np. Baśka. Dalej ale też ciekawie jest Tućepi. Mniejsze niż Makarska z płaskim zejściem na plażę co może mieć znaczenie.
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 01.10.2013 12:01

w Radomiu jest tanio slyszalem
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 01.10.2013 12:05

Polecam tam gdize byłem i relację pisałem : Rogoznicę lub Lokva Rogoznica - Ruskamen i oczywiście Park Narodowy Jezior Plitwickich trzeba zobaczyć.
BARDUR
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 28.06.2013
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) BARDUR » 05.12.2013 11:36

Już 5 razy na makarskiej rivierze. Tucepi, Podgora, Igrane, Gradac, Drvenik. Polecam gorąco. Teraz myslalem o czymś wyżej ale zona nawet nie chce słyszeć. Na 2014 myslalem o breli lub baska woda. Może ktoś cos poleci dla 4 rodzin z dziećmi .( jak co Pw)
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 05.12.2013 13:07

Pag- jak najbardziej.blisko. z dalszych- Peljesac- super sprawa- opis i fotki w mojej relacji "Wyspy, półwyspy i inne wycieczki..." pozdrowionka! :papa:
xBogoriax
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 12.12.2013
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) xBogoriax » 12.12.2013 22:42

Dobry wieczór wszystkim na forum :)

Do tej pory biernie przeglądałem sobie cro.pl, ale w końcu postanowiłem zarejestrować się i jak pewnie większość nowych użytkowników zadać pytanie... chcę jechać pierwszy raz, ale mam mętlik w głowie i nie wiem gdzie...

Po prawdzie to mam już pewne typy i pozwolę sobie je poniżej wymienić, licząc że ktoś z weteranów doradzi coś w temacie :)

Dwie pierwsze pozycje to na razie najwięksi faworyci, pozostałe - kolejność przypadkowa, ale mocno brane pod uwagę:
1. Tucepi
2. Nin
3. Igrane
4. Mandre (Pag)
5. Njivice (Pag)
6. Gradac
7. Baska (Krk)

O każdym z ww. czytałem na tym forum relacje (czasem nawet kilka).

Pozostałe informacje:
Do Cro chciałbym pojechać w pierwszej połowie września (1 - 15 września, 14 noclegów). Skład: 2 osoby dorosłe + 2 letni syn. Oprócz plaży (żwirek, drobne kamienie, piasek + łagodne zejście) zależy mi jeszcze na miejscu, gdzie można przejść się na spacer (jakiś ryneczek miasta może albo deptak). W miarę możliwości chciałbym, by był to wyjazd ekonomiczny (o ile to możliwe) - mówiąc ekonomiczny mam na myśli cenę za apartament pomiędzy 30 a 45 euro (jeśli to realne).

Chyba tyle - to jak - pomożecie? :wink:
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 12.12.2013 23:52

xBogoriax napisał(a):Dobry wieczór wszystkim na forum :)

Do tej pory biernie przeglądałem sobie cro.pl, ale w końcu postanowiłem zarejestrować się i jak pewnie większość nowych użytkowników zadać pytanie... chcę jechać pierwszy raz, ale mam mętlik w głowie i nie wiem gdzie...

Po prawdzie to mam już pewne typy i pozwolę sobie je poniżej wymienić, licząc że ktoś z weteranów doradzi coś w temacie :)

Dwie pierwsze pozycje to na razie najwięksi faworyci, pozostałe - kolejność przypadkowa, ale mocno brane pod uwagę:
1. Tucepi
2. Nin
3. Igrane
4. Mandre (Pag)
5. Njivice (Pag)
6. Gradac
7. Baska (Krk)

O każdym z ww. czytałem na tym forum relacje (czasem nawet kilka).

Pozostałe informacje:
Do Cro chciałbym pojechać w pierwszej połowie września (1 - 15 września, 14 noclegów). Skład: 2 osoby dorosłe + 2 letni syn. Oprócz plaży (żwirek, drobne kamienie, piasek + łagodne zejście) zależy mi jeszcze na miejscu, gdzie można przejść się na spacer (jakiś ryneczek miasta może albo deptak). W miarę możliwości chciałbym, by był to wyjazd ekonomiczny (o ile to możliwe) - mówiąc ekonomiczny mam na myśli cenę za apartament pomiędzy 30 a 45 euro (jeśli to realne).

Chyba tyle - to jak - pomożecie? :wink:


Biorąc pod uwagę Twoje kryteria ,proponuję sprawdzić wyspę Rab. :wink:
Cena 30-45 EUR w tym terminie jest jak najbardziej realna.
Pozdrawiam :papa:
xBogoriax
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 12.12.2013
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) xBogoriax » 13.12.2013 16:17

Hmm, o Rabie nie myślałem. A polecasz jakieś konkretne miejsce?
crono
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) crono » 15.12.2013 20:52

Jadąc pierwszy raz, gdzie byś nie uderzył powinno się podobać , trochę robi się kłopot jak się jedzie kilka lub kilkanaście razy do cro .
Nasz pierwszy wybór to była Brać. Polecam.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.12.2013 22:31

crono napisał(a):Nasz pierwszy wybór to była Brać. Polecam.

Nie za wysoko poprzeczka jak na początek?? :oczko_usmiech:

Ps. Pierwszy raz Cro (a raczej jeszcze Jugosławia) to też była Brač, wróciłem tam po 26latach i przez kilka następnych będę wracał :wink:
Ostatnio edytowano 20.12.2013 08:52 przez dids76, łącznie edytowano 1 raz
xBogoriax
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 12.12.2013
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) xBogoriax » 16.12.2013 13:48

Chciałbym uniknąć wyspy, gdzie trzeba dopływać promem (stąd ew. pod rozwagę biorę Pag i Krk). Generuje to dodatkowy koszt, a wyjazd w zamyśle ma być - na tyle na ile się da - ekonomiczny (redukcja kosztów, które mają charakter zbędny).

W każdym razie dziękuję za pierwsze sugestie :)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 16.12.2013 21:32

Kolego, jak w tym roku też byłem pierwszy raz i też medytowałem bardzo mocno :) gdzie tu pojechać, mialo być ciovo, potem myślałem o krk potem brela... w końcu wylądowałem w zachwalanym Tucepi. Prawda jest taka że jeżeli obierzesz kierunek na riwiere makarską to gdzie nie pojedziesz powinieneś być zadowolony tak jak my byliśmy!. Wszędzie jest bardzo ładnie i fajnie i tak naprawdę myślę iż dopiero po którymś tam razie będziesz coraz bardziej wymagający i dostrzegający wady i zalety :). My byliśmy 14 dni sporo objechaliśmy ale to i tak kropla w morzu potrzeb. Jedynie ci nie polecę samej makarskiej bo raz są tam dzikie tłumy jak na Krupówkach a dwa aby mieć miejscówkę z bliską odległością do morza zapewne trzeba wydać majątek. Makarską polecam do pospacerowania i na obiad, było wyraźnie taniej niż w Tucepi i większy wybór lokali, raptem to z 7 kilometrów a darmowy parking zapewnia lidl :)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 17.12.2013 20:02

xBogoriax napisał(a):Do Cro chciałbym pojechać w pierwszej połowie września (1 - 15 września, 14 noclegów). Skład: 2 osoby dorosłe + 2 letni syn. Oprócz plaży (żwirek, drobne kamienie, piasek + łagodne zejście) zależy mi jeszcze na miejscu, gdzie można przejść się na spacer (jakiś ryneczek miasta może albo deptak). W miarę możliwości chciałbym, by był to wyjazd ekonomiczny (o ile to możliwe) - mówiąc ekonomiczny mam na myśli cenę za apartament pomiędzy 30 a 45 euro (jeśli to realne).

Chyba tyle - to jak - pomożecie? :wink:

Myślę że twoje podane kryteria jak najbardziej spełniają zachwalane tu Tucepi i Vodice.
Byłem w obu miejscach we wrześniu , tłumów już takich nie ma jak w sezonie i obu miejscach jest dość łagodne zejście do wody , co dla 2 latka jest chyba ważne , drobne kamyczki na plaży , deptak długiiiiiii , zwłaszcza od Vodic do Srimy (tu mały was oskubie z kasy) :wink: , mnóstwo atrakcji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone