Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji-gdzie jechac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ryszard8002
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 20.06.2009
Pierwszy raz do Chorwacji-gdzie jechac

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard8002 » 23.06.2009 15:47

Planujemy z zona odwiedzic Chorwacje we wrzesiu.Cenimy sobie cisze,lubimy chodzic po gorach jak rowniez zobaczyc ciekawe miejsca.Milo bedzie jak ktos nam podpowie od jakiego miejsca rozpoczynac nasza pierwsza wizyte . :?:
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 23.06.2009 15:51

Skoro wybieracie się pierwszy raz do HR to na początek polecam lekturę działu FAQ - znajdziecie tam odpowiedź na te i większość pytań, które pewnie też zadacie w niedalekiej przyszłości ... :wink:

Pierwszy raz to w które miejsce nie pojedziecie, tam Wam sie spodoba , czy będzie to Istria, Kvarner czy Dalmacja :D poszukajcie w tych wątkach :D
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=23096&highlight=
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=22410&highlight=
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=22407&highlight=
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=22386&highlight=
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=22343&highlight=
adams01
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 23.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) adams01 » 24.06.2009 00:52

Proponuję Dalmację, mianowicie rejon Makarskiej Riwiery.
Jakaś mała miejscowość np.Baśka Voda, Tucepi. We wrześniu bywa już mniej turystów i jest spokojnie. Kąpiąc się w morzu góry macie za plecami. Jest to również dobre miejce wypadowe. W promieniu 200km możecie zobaczyć Sibernik, Split,miejscowości Riwiemy Makarskiej, Dubrownik oraz większość wysp, choć myślę że jak na pierwszy wyjazd może niewystarczyć czasu.
W tym rejonie widoki są przepiękne a jeśli wdrapiecie się na któryś ze szczytów to przy fajnej pogodzie będziecie mieli fajne widoczki.
Byłem w Chorwacji 4 razy i ten rejon podoba mi się najbardziej choć oczywiście wszystko jest kwestią gustu.
ryszard8002
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 20.06.2009
Pierwzy raz do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard8002 » 24.06.2009 08:02

adams01 napisał(a):Proponuję Dalmację, mianowicie rejon Makarskiej Riwiery.
Jakaś mała miejscowość np.Baśka Voda, Tucepi. We wrześniu bywa już mniej turystów i jest spokojnie. Kąpiąc się w morzu góry macie za plecami. Jest to również dobre miejce wypadowe. W promieniu 200km możecie zobaczyć Sibernik, Split,miejscowości Riwiemy Makarskiej, Dubrownik oraz większość wysp, choć myślę że jak na pierwszy wyjazd może niewystarczyć czasu.
W tym rejonie widoki są przepiękne a jeśli wdrapiecie się na któryś ze szczytów to przy fajnej pogodzie będziecie mieli fajne widoczki.
Byłem w Chorwacji 4 razy i ten rejon podoba mi się najbardziej choć oczywiście wszystko jest kwestią gustu.


Dziekuje bardzo za podpowiedz.Taka pomoc zawezi mi pole poszukiwnia miejsca noclegowego.A tak przy okazji czy mozesz mi polecic jakis pensjonat.hotel, kwatery.Wlasciwie jeszcze co do tego tez nie jestem zdecydowany a to ze wzgledu na ogromna ilosc ofert jaka znalazlem w internecie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 24.06.2009 08:19

Nie wiem na jak długo chcecie jechać, jeżeli na 2 tygodnie, to najlepiej podziel pobyt na dwie części.

Poczytaj o Parku Narodowym Sjeverni Velebit, tam są piękne tereny górskie, niedaleko też jest znany Park Paklenica, też w Velebicie. Jeżeli zatrzymasz się np w Karlobagu, możesz zahaczyć o oba górskie miejsca, jak również o przepiękną wyspę Pag.

Potem możesz pojechać na południe, Makarska Riviera we wrześniu pustoszeje ale nie na tyle by było tam zupełnie cicho i spokojnie (wg mnie rzecz jasna). Polecam wjazd na Sv Jure, potem pojedż na górzysty Peljesac. Tam możesz znaleźć kwaterę w jakiejś naprawdę małej miejscowości, Trstenik, Zuljana, Sreser, Loviste. Koniecznie wejdż na najwyższy szczyt Peljesca Sv Ilja :!:

PZDR

PS Jedź w ciemno......
martabartek
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 02.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) martabartek » 08.07.2009 09:41

Hej my też jedziemy pierwszy raz na Rivierę Makarską. Mam pytanie jakie wybrać miasteczko na ten okres, tak żeby nie było puste. Chciałabym, żeby jacyś ludzie jeszcze w nim byli ;) By były otwarte jeszcze jakieś knajpki, restauracje z dobrym obiadem ;)

Myślałam o Tucepi, Baśka Voda,Makarska, Brela.

Może coś doradzicie, by miasteczko puste nie było:)
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 08.07.2009 11:06 przez martabartek, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.07.2009 10:40

Rzuć monetą - żadne nie będzie puste.
martabartek
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 02.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) martabartek » 08.07.2009 11:01

Acha, no to ok, bo właśnie tego się obawiam- pustek ;) Ale jeśli tak, to zdecydujemy pewnie na miejscu. Wybierzemy tą, która skradnie nam serce :D
Gollum
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 30.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gollum » 08.07.2009 11:28

Cokolwiek wybierzesz, nie będziesz żalować. Ale nie licz jak ja, że zalatwisz calość. Ja kwaterując w Segecie pod Trogirem planowalem m. in. Plitvice, Paklenicę i Dubrownik. Ale zaliczylem tylko Szybenik, Krkę, Primoszten, oczywiście Trogir, Split, kanion Cetiny i Makarską.
Cóż, nie te czasy przejazdów. W Polsce 40 km robi się w pól godziny, a w Chorwacji godzinę.
getek123
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 04.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) getek123 » 14.07.2009 20:49

Napisz kiedy dokładnie jedziesz.Ja wyjeżdżam 11 września do Orebicia. a potem Trogir-Ciovo.Byłem wiele razy i mogę coś ci podpowiedzieć. :roll:

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji-gdzie jechac
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone