Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- Rabac

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wilkor
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.05.2016
Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- Rabac

Nieprzeczytany postnapisał(a) wilkor » 17.05.2016 17:37

Witajcie tak jak w temacie wybieram się pierwszy raz w swoim życiu w tak daleką trasę. Prosiłbym o pomoc tzn, posiadam już ubezpieczenie na podróż, assistance ale nie jestem pewny co do trasy. Mapy googla proponują mi Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja. Przeczytałem trochę o złej nawierzchni w Czechach więc postanowiłem zmienić ją o Słowację na Bratysławę, Wiedeń. Według tego co udało mi się zauważyć to w Słoweni powinienem wykupić winietę ponieważ autostradą jadę aż do zjazdu z autostrady A1 na Crni Kal. 30Euro to nie jest mała kwota ale czy w moim przypadku warto omijać płatne drogi na Słoweni?, obawiam się też kosmicznie płatnych tuneli ale wydaję mi się że takowych nie ma na naszej trasie. Wybieram się 7 czerwca więc już tuż tuż ;)
Pozdrawiam
Bartek
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014
Re: Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- R

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 17.05.2016 17:39

Bez przesady z tymi Czechami, da się przejechać. :|
wilkor
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.05.2016
Re: Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- R

Nieprzeczytany postnapisał(a) wilkor » 17.05.2016 17:41

Różnica w długości trasy Czechy vs Słowacja to ok 60km na korzyść Czech więc prawie żadna różnica, bardziej obawiam się dalszej części tej mojej trasy.
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- R

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 17.05.2016 17:43

wilkor napisał(a):Witajcie tak jak w temacie wybieram się pierwszy raz w swoim życiu w tak daleką trasę. Prosiłbym o pomoc tzn, posiadam już ubezpieczenie na podróż, assistance ale nie jestem pewny co do trasy. Mapy googla proponują mi Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja. Przeczytałem trochę o złej nawierzchni w Czechach więc postanowiłem zmienić ją o Słowację na Bratysławę, Wiedeń. Według tego co udało mi się zauważyć to w Słoweni powinienem wykupić winietę ponieważ autostradą jadę aż do zjazdu z autostrady A1 na Crni Kal. 30Euro to nie jest mała kwota ale czy w moim przypadku warto omijać płatne drogi na Słoweni?, obawiam się też kosmicznie płatnych tuneli ale wydaję mi się że takowych nie ma na naszej trasie. Wybieram się 7 czerwca więc już tuż tuż ;)
Pozdrawiam
Bartek



Jadąc na Istrię nie ma się co zastanawiać- warto kupić Słoweńską winietę, bo prawie całą drogę masz autostradę(ponad 200 km). Tuneli tam żadnych płatnych nie ma, a Czechy nie takie straszne. Poszperaj w wątkach drogowych, na forum każda trasa była wałkowana milion razy :)
wilkor
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.05.2016
Re: Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- R

Nieprzeczytany postnapisał(a) wilkor » 17.05.2016 17:49

Tak, wiem że była wałkowana i min tam dowiedziałem się, że remont zawieszenia murowany po Czechach, ale może powinienem baczniej zwracać uwagę na daty postów.
Jugosławia ok :)
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 253
Dołączył(a): 20.06.2015
Re: Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- R

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jugosławia ok :) » 17.05.2016 18:09

;)
Ostatnio edytowano 17.05.2016 19:09 przez Jugosławia ok :), łącznie edytowano 2 razy
grubybb
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 04.04.2016
Re: Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- R

Nieprzeczytany postnapisał(a) grubybb » 17.05.2016 18:12

Jechałem w kwietniu do Pragi, na odcinku Czeski Cieszyn - Brno, jedyne utrudnienie to kilkuminutowy korek przed Brnem (roboty drogowe). Śmiało możesz jechać przez Czechy. Dla porównania, zawsze jeździłem przez Słowację od Żyliny przez Bratysławę, najgorszy odcinek Żywiec - Czadca. Poza tym słowacka policja nastawiona na łapanki na gości zza granicy, zwłaszcza na drodze łączącej Cieszyn z Żyliną, oraz na ograniczeniach prędkości na autostradzie Żylina - Bratysława. W tym roku dla odmiany pojadę przez Czechy
wilkor
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.05.2016
Re: Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- R

Nieprzeczytany postnapisał(a) wilkor » 17.05.2016 18:32

Dziękuje za informację odnośnie trasy przez Czechy na pewno wezmę je pod uwagę, nie rozumiem jednak objazdu autostrady zaproponowanego przez Jugosławia ok :) przez Mureck-Ptuj powinienem kierować się na Zagrzeb a potem autostradą A1 na półwysep która chyba też jest płatna.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- R

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.05.2016 18:40

Jugosławia ok :) napisał(a):NIE ZGODZĘ SIĘ Z TYM JEST BARDZO PROSTY OBJAZD TEJ AUTOSTRADY MURECK-LENART-PTUJ
i wyjeżdżasz przy granicy z Chorwację droga podobna jak z Chrzanowa do Krakowa,
ja jadąc w nocy ruchu żadnego nie miałem a 30 euro to dobry obiad nad Jadranem :)
poczytaj wątki dotyczące objazdu autostrady w Słowenii :papa:
ALE TO ZALEŻY JAK CHCESZ JECHAĆ

Trasa Mureck - Lenart - Ptuj nie jest objazdem słoweńskiej autostrady A1 (a taką proponuje jechać ruzica) - moim zdaniem słusznie, bo jadąc na Istrię, lepiej pojechać autostradą A1.

Objazd M-L-P to objazd krótkiego odcinka A1+A4, kiedy jedziemy od granicy austriacko - słoweńskiej (przejście drogowe Šentilj) w kierunki Zagrzebia (przejście drogowe Gruškovje – Macelj).

wilkor napisał(a):... nie rozumiem jednak objazdu autostrady zaproponowanego przez Jugosławia ok :) przez Mureck-Ptuj powinienem kierować się na Zagrzeb a potem autostradą A1 na półwysep która chyba też jest płatna.

Nie, lepiej przez Słowenię pojechać tą trasą :arrow: https://goo.gl/maps/tJBUPeZUvr52
Ostatnio edytowano 17.05.2016 18:50 przez walp, łącznie edytowano 1 raz
Jugosławia ok :)
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 253
Dołączył(a): 20.06.2015
Re: Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- R

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jugosławia ok :) » 17.05.2016 18:48

wilkor napisał(a):Dziękuje za informację odnośnie trasy przez Czechy na pewno wezmę je pod uwagę, nie rozumiem jednak objazdu autostrady zaproponowanego przez Jugosławia ok :) przez Mureck-Ptuj powinienem kierować się na Zagrzeb a potem autostradą A1 na półwysep która chyba też jest płatna.


ja też nie rozumiem :oops:
nie doczytałem i gadam :papa: :hut:
nic już nie powiem :D
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- R

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 17.05.2016 18:50

Jugosławia ok :) napisał(a):
NIE ZGODZĘ SIĘ Z TYM JEST BARDZO PROSTY OBJAZD TEJ AUTOSTRADY MURECK-LENART-PTUJ
i wyjeżdżasz przy granicy z Chorwację droga podobna jak z Chrzanowa do Krakowa,
ja jadąc w nocy ruchu żadnego nie miałem a 30 euro to dobry obiad nad Jadranem :)
poczytaj wątki dotyczące objazdu autostrady w Słowenii :papa:
ALE TO ZALEŻY JAK CHCESZ JECHAĆ


Ale jadąc na Istrię to trochę bez sensu jechać przez Mureck-Lenart-Ptuj, który jest mi dobrze znany :!:

Autostradą szybciej i wygodniej, a te 30 E, to zwykle znikomy procent budżetu wakacyjnego. Ja w nocy nie jeżdżę, więc nie wiem jak to jest. No, ale co tam kto lubi.

PS. proszę wyłączyć Caps Looka- na forach to jest tożsame z krzykiem, a ja sobie nie życzę :!: (wyraziłam tylko swoje skromne zdanie, po to w końcu jest forum).
Użytkownik usunięty
Re: Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- R

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2016 18:57

wilkor napisał(a):Tak, wiem że była wałkowana i min tam dowiedziałem się, że remont zawieszenia murowany po Czechach.


Większego idiotyzmu dawno nie czytałem :D :wink:
Jugosławia ok :)
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 253
Dołączył(a): 20.06.2015
Re: Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- R

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jugosławia ok :) » 17.05.2016 19:04

To nie krzyk ewentualnie rozpaczy :D (duże litery to krzyk?????? - jestem do tyłu z młodzieżowym slangiem)
nie chciałem urazić - wobec czego przepraszam i pozdrawiam
Ostatnio edytowano 17.05.2016 19:11 przez Jugosławia ok :), łącznie edytowano 1 raz
wilkor
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.05.2016
Re: Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- R

Nieprzeczytany postnapisał(a) wilkor » 17.05.2016 19:08

Dziękuje za opinie, wykupuje winiety na wszystkie kraje przelotowe, pozostaje jeszcze kwestia Czechy vs Słowacja, ale po Waszych postach skłaniam się ku Czechom.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- R

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.05.2016 19:12

Jugosławia ok :) napisał(a):(duże litery to krzyk?????? - jestem do tyłu z młodzieżowym slangiem)

Szanowna Jugosławio ok, to nie jest element młodzieżowego slangu, ale jeden z punktów tzw. netykiety, który mówi:
Nie pisz bez wyraźnej potrzeby samymi wielkimi literami, ponieważ oznacza to wykrzyczenie komuś tego tekstu.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Pierwszy raz Chorwacja, pierwsza długa trasa Chrzanów- Rabac
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone