Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwsze spotkanie z Chorwacją

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
luk202
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 31.07.2017
Pierwsze spotkanie z Chorwacją

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk202 » 31.07.2017 14:31

Witam wszystkich Cro_maniaków.
Przygodę z Chorwacją zacząłem w tym roku. Zwykle na dalsze wypady wybierałem Normandię, natomiast mój szanowny teść co roku gnał do Chorwacji, do Pakostane. W tym roku nie udało się z Francją i po namowie teścia padło na Adriatyk. Niestety było późno i Ich kwatera zajęta więc szukaliśmy innej. Rzutem na taśmę znaleźliśmy w Mimicach - Villa Marija. Mailowo dogadane zaliczka wpłacona w necie wszystko fajnie wygląda.
Urlopy zsynchronizowane, auta gotowe więc 10.07 start. Przez Ostrave, Wiedeń z przesypką na parkingu w Austrii 11.07 po południu dotarliśmy do Mimic.
Zmordowany ale otumaniony widokami lecę do właścicieli a tu ZONK. Po krótkiej rozmowie zostałem przez pana nie przyjmującego sprzeciwu wyproszony - nie mamy rezerwacji, nie pracujemy, do widzenia. Ciśnienie osiąga zenitu a słońce pali niemiłosiernie.
Poszły inne osoby bardziej kumate językowo a ja za nimi i tak słowo do słowa się okazało, że nasza kwatera o tej samej nazwie znajduje się w Marusicach, a Mimice podali pewnie jako większą miejscowość. Ot chwyt reklamowy. No i ów Pan, który mnie wyprosił okazał się całkiem miły i po wyjaśnieniu ruszyliśmy dalej. Po kilku min. byliśmy u celu. Może lokalizacja nie była tak dobra bo przy Jadrance, ale widok z okna - BAJKA. Finalnie więc wyszło super, i nawet strome zejście na bajeczną plażę i szum z Jadranki nie zmąciło mojego spokoju. Nawet bylem miły dla właścicielki, która raczej miała sztuczny uśmiech a w turystach widziała tylko banknoty E :(
Szybko zacząłem planować kolejną podróż do Chorwacji - pozostaje pytanie: Pakostane czy Marusici :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.07.2017 14:41

Witam.
Będzie CD relacji (jakich wiele na forum) czy to już koniec :?:
luk202
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 31.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk202 » 31.07.2017 14:44

Wyczuwam zawód w Twoim "głosie" ;-) . W wolnych chwilach rozszerzę relację, pozbieram fotki.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.07.2017 14:56

Pierwsze spotkania z Chorwacją zawsze są ciekawe.
Dlatego czekam na CD.
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2298
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 31.07.2017 17:15

Pozdrawiam i również czekam na cdn... :papa:
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 31.07.2017 18:08

Na nastepny raz może nie tyle Marusici, co właśnie Mimice albo Medici, gdzie nie jest tak stromo i daleko w pionie do plaży jak w Marusici.

Albo jeszcze dalej - Baska Voda, Podgora, Zivogosce...

Twój wyjazd był dość słabo przygotowany. Można było pozbierać więcej informacji nt. miejscówki, jest internet, fejsbuk, maile ze zdjęciami. Rezerwacja i rozpoznanie miejsca w Chorwacji nie różni się od tego samego w Normandii czy na Kanarach.
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 31.07.2017 18:27

To dawaj Łukasz co tam masz :mrgreen:
luk202
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 31.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk202 » 31.07.2017 23:06

stavros2002 napisał(a):Na nastepny raz może nie tyle Marusici, co właśnie Mimice albo Medici, gdzie nie jest tak stromo i daleko w pionie do plaży jak w Marusici.

Albo jeszcze dalej - Baska Voda, Podgora, Zivogosce...

Twój wyjazd był dość słabo przygotowany. Można było pozbierać więcej informacji nt. miejscówki, jest internet, fejsbuk, maile ze zdjęciami. Rezerwacja i rozpoznanie miejsca w Chorwacji nie różni się od tego samego w Normandii czy na Kanarach.


Właśnie to mi się podobało. Dzięki temu plaże nie były zatłoczone a i widoki przednie, połączenie wody i gór. Bajkowo. Ja generalnie w trakcie urlopów podświadomie uciekam od ludzi a Marusice w tej kwestii sprawdziły się idealnie.
Co do przygotowania, masz racje - nie było to dobrze przygotowane. Niby z naszej strony wszystko się zgadzało, było www, facebook i kontakt mailowy. Ale zagrały emocje i pośpiech bo decyzja zapadła w ostatniej chwili. Nikt nie przewidział też zbieżności nazwy. No ale wszystko się dobrze skończyło i nauczka na przyszłość jest.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 31.07.2017 23:16

luk202 napisał(a):... pozostaje pytanie: Pakostane czy Marusici :D


:D ależ tempo; może wkrótce skusisz się również na wyspy? Hvar, Korculę, Brać, etc... ?
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 31.07.2017 23:54

Janusz Bajcer napisał(a):Pierwsze spotkania z Chorwacją zawsze są ciekawe.
Dlatego czekam na CD.

Cze!
wydaje mi się że chyba oczekujesz na cdn. a nie na CD?
pozdro
fly
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.07.2017 23:57

Czekam na ciąg dalszy :idea:
Ale mam obawy czy nastąpi :roll:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 01.08.2017 01:06

Podobnie jak Ty cekam na coś więcej...
Pożyjemy -zobaczymy...
pozdro
fly
luk202
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 31.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk202 » 01.08.2017 11:41

Nastąpi, nastąpi. Obiecuję. Dajcie tylko chwilkę. :D
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 01.08.2017 11:58

Jak fajnie by było, gdyby wątki z relacjami składały się z relacji, a nie w 90% z "dosiadajacych się", "czekających na ciąg dalszy" itp. sieczki bez treści, za to skutecznie utrudniające czytanie samej relacji...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.08.2017 12:01

stavros2002 napisał(a):Jak fajnie by było, gdyby wątki z relacjami składały się z relacji, a nie w 90% z "dosiadajacych się", "czekających na ciąg dalszy" itp. sieczki bez treści, za to skutecznie utrudniające czytanie samej relacji...

Twój post też stał się "sieczką" :wink:
Nie chcesz czytać "sieczki" - możesz ją wyłączyć. :idea:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pierwsze spotkanie z Chorwacją
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone