Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwsza wyprawa na Bałkany - wątpliwości

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
cael
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 06.09.2015
Pierwsza wyprawa na Bałkany - wątpliwości

Nieprzeczytany postnapisał(a) cael » 06.09.2015 22:20

Witam Was, drodzy forumowicze
W tym roku poraz pierwszy wybieram się na wakacje do Czarnogóry, stąd kilka pytań.
Oczywiście część z nich poruszana już była, ale często kilka alt temu, nie chcę odgrzebywać starych wątków. Do rzeczy:

1. Wybieram się to Tivat
Chcę jechać przez Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację oraz BiH
Jak wygląda temat granicy Chorwacko - Bośniackiej? Przejeżdża się płynnie, czy trzeba liczyć na postój?

2. Kuny na autostrady wymienić w PL,a może da się płacić kartą? Lub wymienić je na miejscu?

3. W których krajach najlepiej tankować ON?
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 06.09.2015 22:28

cael napisał(a):Witam Was, drodzy forumowicze
W tym roku poraz pierwszy wybieram się na wakacje do Czarnogóry, stąd kilka pytań.
Oczywiście część z nich poruszana już była, ale często kilka alt temu, nie chcę odgrzebywać starych wątków. Do rzeczy:

1. Wybieram się to Tivat
Chcę jechać przez Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację oraz BiH
Jak wygląda temat granicy Chorwacko - Bośniackiej? Przejeżdża się płynnie, czy trzeba liczyć na postój?

2. Kuny na autostrady wymienić w PL,a może da się płacić kartą? Lub wymienić je na miejscu?

3. W których krajach najlepiej tankować ON?

1.zależy kiedy ,ja jechałem początkiem lipca to ruch bardzo płynny
2. kuny kupowane w Polsce wychodzą najdrożej ,można płacić kartą i w euro
3.ON najlepiej tankować jak rezerwa mruga bo najwięcej wejdzie :mrgreen: a najtaniej to w Bośni :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.09.2015 23:09

2. Od kilku lat tylko karta i problem znika. Zwłaszcza jak tylko przejazdem jesteś to nie ma sensu wymieniąć. PKO BP liczył kuny po 0,58

3. W Austrii poza autostradą ropa tańsza niż w Cro, po 1,07 euro, Słowacja przy autostradach 1,07 eur,
Cro poza autostradą 8,43 kun - ceny sprzed 3 dni.
cael
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 06.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) cael » 07.09.2015 19:37

Koledzy i koleżanki, a sprawa uchodźców?
Ktoś, kto jechał ostatnio spotkał się z jakimiś trudnościami?
Ja sie wybieram 2.10 więc nie wiadomo co do tego czasu

P.S. Jak z pogodą w Czarnogórze w pazdzierniku?
Czytalem ze ok 24

Rozumiem też, że bramki na autostradach obsługują płatność kartą?
Ostatnio edytowano 07.09.2015 21:36 przez cael, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.09.2015 20:38

2. 100€ możesz wymienić w kantorach na granicy. Kurs zbliżony do tego w głębi cro.
3. Ceny paliwa są zbliżone. A i SLO wychodziło najtaniej. Czasami A było tańsze, niż PL. Ktoś podawał wyszukiwarkę cen paliwa w poszczególnych Krajach/stacjach. Ceny paliwa potrafią zmieniać się co godzinę. Najdrożej w południe.
cael
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 06.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) cael » 18.09.2015 23:00

To ja wrócę jeszce do tematu uchodźców - jadę przez Słowenię wiec powinienem ominąć gorącą granicę z Serbsko - Chorwacką.
Ktoś jechał ostatnio w okolicach Zagrzebia?

Pytanie nr 2 - jak z cenami w MNE? Interesiują mnie obiady w restauracji, owoce, ON, alkohol :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.09.2015 07:52

cael napisał(a):To ja wrócę jeszce do tematu uchodźców - jadę przez Słowenię wiec powinienem ominąć gorącą granicę z Serbsko - Chorwacką.
Ktoś jechał ostatnio w okolicach Zagrzebia?

Pytanie nr 2 - jak z cenami w MNE? Interesiują mnie obiady w restauracji, owoce, ON, alkohol :)


zobacz na mapie gdzie serbia graniczy z chorwacją.


a co do wymiany euro na kuny zwłaszcza 100 -to sobie to daruj.Jedziesz przez kawałek chorwacji tranzytem i za autostrade zaplacisz kartą .Kuny kompletnie niepotrzebne .Nie wiem po co ci jakies 740 kun.
W Bośni na stacjach paliw trzeba patrzeć czy akceptują karty.
Romo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romo » 19.09.2015 09:21

Płatność kartą na bramkach w Chorwacji ma tę niezaprzeczalną zaletę, tak jak w przypadku bramek pod Zagrzebiem, że są oddzielne pasy i bramki dla płacących kartą. Podczas, gdy przed bramkami z płatnością gotówką stoją wielesetmetrowe albo nawet wielokilometrowe korki, to na bramkach z płatnością kartą jest pusto.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 19.09.2015 10:58

cael napisał(a):jak z cenami w MNE? Interesiują mnie obiady w restauracji, owoce, ON, alkohol :)


najbardziej zapadła mi w pamięci cena alkoholu. A więc za swojską rakiję bardzo dobrej jakości płaciłem prosto od producenta 8-10 EUR za 1 litr.
Pamiętam również, że w restauracji płaciłem za średnią pizzę - 3-5 EUR, mięso z frytkami i sałatką - 5 EUR, porcja smażonych krewetek i kalmarów - 8 EUR, prosta sałatka grecka - 1 EUR, piwo 1,5 EUR. Powyższe ceny to rok 2013 i 2014.
pozdrawiam,
M
cael
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 06.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) cael » 19.09.2015 16:06

zobacz na mapie gdzie serbia graniczy z chorwacją.


Bardziej ciekawi mnie sytuacja na granicy Chorwacja - Słowenia
Mam 2 tyg do wyjazdu i będę śledził sytuację, politycznie nie sądzę, żeby Słoweńcy wpuścili uchodźców więc znowu ich szturm przeniesie się w innemiejsce.

Co o tym sądzicie?

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Pierwsza wyprawa na Bałkany - wątpliwości
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone