Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwsza wyprawa do CRO(Makarska)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
M4riO
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 11.08.2012
Pierwsza wyprawa do CRO(Makarska)

Nieprzeczytany postnapisał(a) M4riO » 11.08.2012 13:43

Jako, że jest to mój pierwszy temat jak i post na tym forum, witam wszystkich :) :papa:
Od ponad tygodnia bywam tutaj codziennie, dotychczas jako bierny użytkownik.
Dzięki forum wybrałem na tegoroczne wczasy właśnie Chorwację i region Makarskiej Riviery.
Niestety, pomimo że przestudiowałem już chyba każdy interesujący mnie temat, nurtuje mnie jedna kwestia.
Kwestia drogi i jej kosztów.

Sama droga z Gdyni do Makarskiej wydaje się niczym nadzwyczajnym, zwykły przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię, ale planuję ominąć zakup Słoweńskiej winiety i tutaj sprawa się trochę komplikuje.
Udało mi się znaleźć stronkę, na której dokładnie opisano, jak przejechać Słowenię 4 free, z tym że chciałbym zapytać, czy ktoś z tutaj obecnych jechał może w ten sam sposób i mógłby ją potwierdzić?
Podaję link do stronki : http://rejsychorwacja.com/rejsy.php?id=153

Druga sprawa, to sprawa kosztów przejazdu. Wiadomo, że przy planowaniu wakacji, jest to jeden z głównych kosztów. I teraz pytanie. Czy można kierować się wskazaniami długości trasy, które pokazuje nam google maps? Czy może bardziej precyzyjny jest via michelin ? Nie chodzi mi o rozbieżności rzędu 50-100km, ale prawda jest taka, że często gęsto gmaps wskazuje dziwne trasy, które po lekkiej modyfikacji z mojej strony zmniejszają swoją długość z 1900km do 1600km :) A to już jest różnica.
Poniżej wklejam link do trasy, którą wyznaczył mi gmaps i którą na szybko zmodyfikowałem, gdyż 2100km w jedną stronę było nadzwyczaj dziwne...
https://maps.google.pl/maps?saddr=Gdynia&daddr=Pozna%C5%84+to:50.08926,16.71144+to:Brno,+Czechy+to:Ptuj,+S%C5%82owenia+to:Makarska,+Chorwacja&hl=pl&ie=UTF8&ll=48.589326,17.138672&spn=11.836372,33.815918&sll=48.91424,16.891655&sspn=11.762056,33.815918&geocode=FWrkPwMd7cAaASmJ1x4HRaH9RjE2ZiOJmfni3g%3BFWaoHwMd8EECASm3CuHs0kQERzHRvzQDmDHqpA%3BFSxN_AIdEP_-ACmj4phhdP8NRzE7Ayd5HKT9SQ%3BFTSo7gIddWb9ACkRUT_AOpQSRzGwsRRmD68ABA%3BFRRQxAIdHSjyACkNQ-BcnmZvRzGw9D-CHPgABA%3BFVGclAIdVLoDASkj21KJbu5KEzGbpQBES0UiqQ&oq=makarska&t=h&dirflg=t&mra=ls&via=2&z=6
bazyl67
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bazyl67 » 11.08.2012 14:55

kolego na pierwsze pytanie ci nie odpowiem , bo ja jadą autostradą w słowenii , co do trasy którą jak piszesz sam zmodyfikowałeś to w twoim wydaniu podróż do chorwacji będzie trwała a ze dwa dni a może i więcej . zasada jest taka , że autostradami pomykasz 130 km na godzinę przepisowo a możesz i więcej , a tymi drogami co sobie wymysliłeś to srednia wyjdzie ci 50 góra 60 km na godzinę wiec sobie to przelicz
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 11.08.2012 15:01

Ta mapka objazdu słoweńskiej autostrady jest poprawna. Ale ta droga przez Poznań, Kłodzko... współczuję. Może naprawdę pomyśl aby pojechać przez Łódź do gierkówki (jakoś omijając Częstochowę) a potem na Żywiec. Praktycznie po minięciu granicy masz już autostradę prawie do morza.
Ostatnio edytowano 11.08.2012 15:08 przez pawel.777, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.08.2012 15:02

Zgadzam się z kolegą bazyl67, nie patrz tylko na odległość, patrz też na czas jazdy. Google wyliczyło Ci czas przejechania tych 1600km na 27 godzin i to czystej jazdy bez korków, przystanków, tankowań itp.
Co do objazdu autostrady w Słowenii, to już chyba wszystko na tym forum o nim zostało napisane. Ten z linku który zamieściłeś jest ok.
Madzik68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzik68 » 11.08.2012 15:30

My dwa razy jeździliśmy A1 z Gdańska ( wyjazd o 4 nad ranem w niedzielę ) przez Będzin ( kole 11 ), bo tam jedliśmy obiad u przyjaciół potem przez Cieszyn do Mikulova na nocleg, gdzie byliśmy koło 16-17 następnego dnia przez Austrię i Słowenię słynnym objazdem,nie był jakiś skomplikowany ;) na miejsce czyli na Ciovo wpadaliśmy 17-18 . W tym roku planujemy przez Chałupki bo według mapy tak szybciej ;) no i dalej jak poprzednio, Czechy.. Mikulov, Austria, Słowenia i.. Ciovo :)
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 11.08.2012 16:26

Ja to bym sobie taką trasę darował jechać przez takie wiochy i średnio 50km/h szlak by mnie trafił .
Jak jedziesz na noc wal śmiało na Łódź i dalej DK 1 aż do Podwarpia tu wskakujesz na S1 i pod Pyrzowicami (bezpłatnie )A1 aż Świerklan (trasa na 40 minut jazdy ) potem na Wodzisław i Chałupki zaraz za granicą wskakujesz na D1 i śmigasz aż do Brna potem to już twój wybór czy Austria i Słowenia czy też Słowacja i Węgry
M4riO
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 11.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) M4riO » 12.08.2012 02:16

dziękuję za odpowiedzi :) cieszę się, że objazd na Słowenii mam już opracowany.
Co do trasy przez Poznań, jest to niestety konieczność. Musimy zrobić tam pit-stop w celu odwiedzenia rodziny i załatwienia kilku spraw :(

Wyjazd planujemy rozpocząć w poniedziałek, tego samego dnia dojazd do Poznania i na następny dzień ruszamy do Chorwacji. Nie wiem czy w związku z tym, warto z Poznania odbić na Łódź i jechać proponowaną przez Was trasą, czy jednak z Poznania kierować się na Szklarską Porębę i tam przekroczyć granicę z Czechami ?
Rok temu jechałem z Gdyni do Szklarskiej i w niecałe 8h byliśmy na miejscu, trasa sama w sobie typowo Polska :)
Darraz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darraz » 12.08.2012 03:52

Podłączę się do tematu, bo i w tym i w zeszłym roku z Poznania w podobne rejony startowałem (Brela, i nawet udało się wrócić).
W tym roku ruszając z domu (godz. 4.00) wybrałem opcję przez Śrem i Gostyń zamiast jazdy "piątką" przez Leszno w kierunku Wrocławia. Wybór był trafny - zero ciężarówek, których pełno na "5" no i sporo wyremontowanych odcinków - równa jazda, pusto na trasie. Przez Wrocław - obwodnica. W porównaniu z zeszłym rokiem KUPA zaoszczędzonego czasu, przemknąłem szybko i sprawnie. Granica w Boboszowie i zmiana w porównaniu z zeszłym rokiem. Zamiast kierować się ku autostradzie (Mohelnice, Ołomuniec, Prostojev...) poleciałem przez Svitavy, Brno, Mikulov i znów uważam, że ta opcja lepsza, chyba że coś zrobili z tymi płytami na autostradzie, bo głównie dlatego zrezygnowałem z tamtej drogi. Turkot na łączeniach płyt doprowadzał mnie do szału a w tym roku spokój w zawieszeniu i małe natężenie ruchu na trasie. Austria i dalsza część trasy bez zmian. Za Wiedniem dłuższa przerwa i mała kimka (14-15.30). Przed g.19 przekraczaliśmy granice Chorwacji i... zrobiliśmy przymusową przerwę na spanie, a czułem się na tyle dobrze, że pociągnąłbym dalej do końca... tylko w środku nocy pojawiać się w Breli nie było sensu, tym bardziej, że apartman wolny był dopiero od dnia nastepnego. Nie jestem fanem rozwijania dużych prędkości - może szybciej byłoby pojechać trasą sugerowaną przez kolegów. Ja w tym roku w żadną stronę 130km/h na autostradzie nie przekroczyłem, auto miało na pokładzie 5 osób, psa i box na dachu, więc tym bardziej jakoś mi się "pocisnąć" autu nie chciało.
http://goo.gl/maps/miMZI
M4riO
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 11.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) M4riO » 12.08.2012 12:10

oo kolego, wczoraj właśnie chodziła mi ta trasa po głowie, ale już nie chciałem edytować posta :) rewelacja !
Myślę, że to jest najlepsza opcja i właśnie ją wybiorę, zwłaszcza że ją przetestowałeś i polecasz :) serdeczne dzięki !!

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Pierwsza wyprawa do CRO(Makarska)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone