Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwsza wyprawa do Chorwacji

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
vaniek
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 03.08.2012
Pierwsza wyprawa do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) vaniek » 03.08.2012 14:32

Witam

Pod koniec sierpnia wybieram się z dziewczyną pierwszy raz do Chorwacji. Naczytałem się już sporo i mam mętlik w głowie... Co polecalibyście na 1 raz w Chorwacji? Jedziemy własnym autem, miejsca preferowane raczej ciche i spokojne, do tego plaże żwirowe lub piaskowe. Co polecacie? Myślimy wstępnie nad miejscowością Omis... dzięki :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.08.2012 14:33

Cześć.

I jak na pierwszy raz bardzo dobrze.
:D

(zaraz padnie milion nazw miejscowości i kociokwiku dostaniesz :wink: )
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 03.08.2012 14:36

By ci zrobić mętlik w głowie.......TUCEPI! :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 03.08.2012 14:37

Postaraj się dojechać tak, żebyś mógł sobie po drodze rzucić okiem również na inne miejscowości.

Omiś jest OK, ale wcześniej masz, zdaje się że dość spokojne Pakostane, Primosten, Rogoznicę - bliżej i możliwe, że ci się spodoba.

Albo podjedź dalej, do którejś z mniejszych miejscowości na Rivierze Makarskiej - Tucepi, Podgora. Spacer z widokiem na Biokovo, na pierwszy raz, to niezapomniane wrażenie :)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 03.08.2012 14:49

weldon napisał(a):Spacer z widokiem na Biokovo, na pierwszy raz, to niezapomniane wrażenie :)

Trudno się z tobą nie zgodzić! :lol:
Loza_drinker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loza_drinker » 03.08.2012 15:07

A może Brela na Riwierze Makarskiej
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 03.08.2012 16:19

Loza_drinker napisał(a):A może Brela na Riwierze Makarskiej


Jak na pierwszy raz wybierze Brelę, to poprzeczkę zawiesi bardzo wysoko :lol:

Proponuję Primosten lub Rogoznicę.
fukasz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 03.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fukasz » 03.08.2012 18:15

Witam wszystkich! Podepnę sie do tematu kolegi. Jedziemy z żoną w 2 osoby w przyszły piątek w ciemno po raz pierwszy. Zastanawiałem się nad regionem jaki wybrać i chyba zostanę przy okolicach Zadaru lub Splitu. Chcemy znaleźć niedużą i cichą miejscowość gdzie nie będzie tłumów, ale też nie jakieś odludzie :) Patrząc na google Pakoštane wydaję się być ciekawym miejscem: jakiś park narodowy w pobliżu itp. Czy jest szansza w tych rejonach znaleźć apartament za ok 30-40 euro? Co ewentualnie byście polecili innego? Może jednak północ Chorwacji? Wyspa KRK? Sami już nie wiemy :(
Pozdrawiamy :)
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 03.08.2012 18:41

weldon napisał(a):Postaraj się dojechać tak, żebyś mógł sobie po drodze rzucić okiem również na inne miejscowości.


to nie zdaje egzaminu.
Ja wybrałem Podgore, Drasnice, Zaostrog i Podace,
miałem rzucić okiem na te miejscowości i wybrać,
skończyło się na pierwszej Podgorze i drugim z kolei apartamencie,
w tym upale po podróży nie ma szans na objechanie kilku miejscowości,
następnym razem wybiorę jedną i od razu tam jadę :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 03.08.2012 18:54

Ja wiem? U mnie zdaje.

Za pierwszym razem wybrałem Baską Vodę - obejrzałem Brelę, BV, Makarską i wróciłem do Breli.

Za drugim razem wybrałem Primosten.

Po drodze miałem Grebasticę, obejrzałem Proimosten - nie spodobało mi się, podjechałem do Rogoznicy, gdzie zostałem na dwa sezony :D

fukasz napisał(a):) Patrząc na google Pakoštane wydaję się być ciekawym miejscem: jakiś park narodowy w pobliżu itp. Czy jest szansza w tych rejonach znaleźć apartament za ok 30-40 euro?

Wydaje mi się, że Pakostane to dobry wybór - parki są dwa: wyspy Kornati i wodospady Krka.

Blisko Zadar, Szybenik, Primosten do zwiedzania, nawet Trogir jest w zasięgu.

Co do cen to powinno dać się coś znaleźć w tych cenach.

A co polecić innego? Dokładnie to, co jest napisane wyżej: Primosten, Rogoznicę, Omis, Rivierę Makaraską ...

Pozdrawiam :)
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 03.08.2012 19:01

vaniek napisał(a):Co polecacie? Myślimy wstępnie nad miejscowością Omis... dzięki :)


Omis jest super, ale na popołudniowy czy wieczorny spacerek z wizytą w jakiejś sympatycznej knajpce. Ja jednak nie polecam Ci szczególnie ze względu na plażę. Mało ciekawa i dość mocno zaludniona. Poza tym ujście Cetiny powoduje, że woda może być średnio klarowna i chłodniejsza.

Jak pozostali koledzy proponuję Ci natomiast praktycznie każdą miejscowość na trasie między Omis, a Makarską. Każda z nich (może poza Brelą czy Baśką V.) jest nieduża, spokojna, ale za to urokliwa. Wybrzeże cudne ze względu na wznoszący się ponad taflą morza piękny masyw Biokovo. Długo można by dalej pisać. Ja już 3 razy byłem w tych okolicach i pewnie znowu wrócę gdzieś tam :wink:
Polecam
arcymagus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 29.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) arcymagus » 03.08.2012 19:30

Dobry wieczór,

Korzystając z okazji podepnę się ze swoim pytaniem odnośnie Pakostane :)
Pytanie może banalne ale czy jest w tej okolicy gdzie ponurkować i jak wygląda przezroczystość wody :?: :oops:
Pozdrawiam
vaniek
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 03.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) vaniek » 03.08.2012 21:20

Jacek S napisał(a):Cześć.

(zaraz padnie milion nazw miejscowości i kociokwiku dostaniesz :wink: )


i dokładnie... :D Chodzi nam też (bo nie napisałem) o to żeby nie wylądować przy plażach z betonowych płyt i spokojnej okolicy - jedziemy wypoczywać i pozwiedzać, a nie się wyszumieć... dzięki za odpowiedzi - już wertujemy mapy :D
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 03.08.2012 21:26

To ja polecę Mimice niedaleko omisa mala kameralna z miła plażą
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 03.08.2012 21:54

wermar napisał(a):To ja polecę Mimice niedaleko omisa mala kameralna z miła plażą


Ja również - byłem 3 razy :D
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwsza wyprawa do Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone