Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwsza wycieczka do Chorwacji czy do Włoch(kwiecień)

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
northwest
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 04.03.2016
Re: Pierwsza wycieczka do Chorwacji (kwiecień)

Nieprzeczytany postnapisał(a) northwest » 08.03.2016 11:19

właśnie booking mnie zniechęca do Włoch :(
Chorwacja jest tańsza z tego co widzę, nie?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pierwsza wycieczka do Chorwacji (kwiecień)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.03.2016 11:28

northwest napisał(a):a jest jakiś tani prom z Chorwacji do Włoch?

Da się jeszcze za darmo przejechać przez Słowenię?

Wszytko jest na forum, wyszukiwarka działa , tylko trzeba chcieć jej użyć :idea:

http://www.jadrolinija.hr/red-plovidbe/ ... nije-2016-

samochodem-trasy-noclegi-przepisy-uwagi-f4.html
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015
Re: Pierwsza wycieczka do Chorwacji (kwiecień)

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 08.03.2016 11:51

northwest napisał(a):właśnie booking mnie zniechęca do Włoch :(
Chorwacja jest tańsza z tego co widzę, nie?


A co nie tak w bookingu?
Użytkownik usunięty
Re: Pierwsza wycieczka do Chorwacji (kwiecień)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.03.2016 22:54

northwest napisał(a):
Da się jeszcze za darmo przejechać przez Słowenię?




Poczytaj forum :!: :!: :!:

Kup przewodnik po Włoszech i po Chorwacji, poczytaj,
dowiedz się coś o obu państwach, nie zadawaj takich durnych pytań :wink:

Włochy od Chorwacji oddziela bardzo mało kilometrów, ale podróż nigdy nie będzie za darmo, chyba, że masz służbowe auto z benzyną za friko :roll:

Nie wiem, w jaki sposób booking.com ma zniechęcać do czegokolwiek :roll:

Mam wrażenie, że sobie robisz jaja, a nie szukasz na serio pomocy :roll:
northwest
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 04.03.2016
Re: Pierwsza wycieczka do Chorwacji (kwiecień)

Nieprzeczytany postnapisał(a) northwest » 09.03.2016 00:40

Nie, nie robię sobie jaj. Jeśli odniosłeś takie wrażenie to przepraszam bardzo.
Sprawdzałem noclegi na bookingu i miałem takie "szczęście" że gdzie nie sprawdziłem, to były dużo droższe niż w Chorwacji - i dlatego napisałem że "zniechęca".

Jeśli chodzi o Włochy i Chorwację to nie byłem w żadnych z tych 2 krajów.... Przewodnik już mam ;)
Tylko przewodnik, przewodnikiem... Na "żywo" dużo rzeczy wygląda inaczej.... Dlatego dopytuję Was :)

Dziękuję za pomoc i przepraszam jeśli kogokolwiek zirytowałem.

Te linki które otrzymałem od Was do forum - znalazłem też sam. Tylko nie wiedziałem czy to wszystko jest aktualne.... :)

Studiuję w takim razie dalej forum i będę dopytywał. Bardzo dziękuję za pomoc narazie :)))
dorato1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 08.02.2015
Re: Pierwsza wycieczka do Chorwacji (kwiecień)

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorato1 » 09.03.2016 00:54

northwest napisał(a):Nie, nie robię sobie jaj. Jeśli odniosłeś takie wrażenie to przepraszam bardzo.
Sprawdzałem noclegi na bookingu i miałem takie "szczęście" że gdzie nie sprawdziłem, to były dużo droższe niż w Chorwacji - i dlatego napisałem że "zniechęca".

Jeśli chodzi o Włochy i Chorwację to nie byłem w żadnych z tych 2 krajów.... Przewodnik już mam ;)
Tylko przewodnik, przewodnikiem... Na "żywo" dużo rzeczy wygląda inaczej.... Dlatego dopytuję Was :)

Dziękuję za pomoc i przepraszam jeśli kogokolwiek zirytowałem.

Te linki które otrzymałem od Was do forum - znalazłem też sam. Tylko nie wiedziałem czy to wszystko jest aktualne.... :)

Studiuję w takim razie dalej forum i będę dopytywał. Bardzo dziękuję za pomoc narazie :)))


myślę, że nie zirytowłałeś nikogo , jedynie tematy które poruszasz są już na forum. A od czego jest forum jak nie od tego, aby pytać i rozmawiać. Jak się już przekonałeś po prostu ktoś Ci wskaże odpowiednie miejsce i wątek gdzie znajdziesz odpowiedź na swoje pytania. Pisz i pytaj ...
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015
Re: Pierwsza wycieczka do Chorwacji (kwiecień)

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 09.03.2016 00:58

Northwest jedź do Cro. W tym terminie ograniesz na miejscu noclegi w dobrej cenie (tylko raczej większe miasta albo chociaż takie średnie ale mocno turystyczne, bo małe wioski jeszcze będą puste i pozamykane). Jak chcesz blisko to Istria, można na KRK ale w tym terminie to jakieś 2-3 dni starczą żeby sobie tam pooglądać fajniejsze rzeczy. Trochę dalej i jak na pierwszy raz to Zadar, (pomiędzy jest jeszcze Murter i Betina, które mają fajny klimat w mniej turystycznych miesiącach, bo wielu ludzi mieszka tam przez cały rok i toczy się normalne życie, wielu z nich zajmuje się naprawami, konserwacją i budową łodzi w swoich "mini stoczniach") Szybenik, Trogir, Split. A jak jeszcze dalej to ciśnij do Makarskiej czy Dubrownika. Stamtąd warto skoczyć nad Boke kotorską czy do Mostaru. I nie przejmuj się opiniami użytkownika Lednice, pytaj śmiało co tam chcesz, to chyba najbardziej nieszczęśliwy człowiek świata, jemu przeszkadza każdy i wszystko, wszędzie węszy bezsens, podstęp, spisek i zagrożenie. Miłego urlopu.
Użytkownik usunięty
Re: Pierwsza wycieczka do Chorwacji (kwiecień)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.03.2016 01:08

northwest napisał(a):Sprawdzałem noclegi na bookingu i miałem takie "szczęście" że gdzie nie sprawdziłem, to były dużo droższe niż w Chorwacji - i dlatego napisałem że "zniechęca".


To nie jest kwestia szczęścia, po prostu Włochy nie są tanie. Chorwacja też dla Polaków nie jest zbyt tania :roll:

Sami musicie wiedzieć, czego chcecie do życia. :roll:

Drogo-tanio to tylko jeden z wyznaczników.

Chcecie tanio, to siedzicie na jednym miejscu i nic nie robicie.
Jak napisałeś o objazdówce, to licznik kosztów bije :roll:

Ale za to jakie wrażenia się przywiezie do Polski. :D
Można zrobić objazdówkę po Chorwacji, można po Włoszech.
Szarpnie po kieszeni w obu przypadkach, ale coś za coś :wink:

Jest takie bogactwo wyboru, że każdy znajdzie coś dla siebie 8)
Trudno, żeby inni ludzie za was decydowali :roll:

PS: jestem bardzo szczęśliwy :D Lubię ludzi zdecydowanych, a olewam "bezrobotnych500" frustratów :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pierwsza wycieczka do Chorwacji (kwiecień)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.03.2016 01:11

northwest napisał(a):Te linki które otrzymałem od Was do forum - znalazłem też sam. Tylko nie wiedziałem czy to wszystko jest aktualne.... :)

Studiuję w takim razie dalej forum i będę dopytywał. Bardzo dziękuję za pomoc narazie :)))

Większość informacji jest jak najbardziej aktualnych, a skoro link znalazłeś - i masz pytanie - to pytaj wątkach istniejących. :idea:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pierwsza wycieczka do Chorwacji (kwiecień)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.03.2016 01:15

Lednice napisał(a):
northwest napisał(a):
Da się jeszcze za darmo przejechać przez Słowenię?


Kup przewodnik po Włoszech i po Chorwacji, poczytaj,
dowiedz się coś o obu państwach, nie zadawaj takich durnych pytań :wink:

Mam wrażenie, że sobie robisz jaja, a nie szukasz na serio pomocy :roll:


Lednice napisał(a):PS: jestem bardzo szczęśliwy :D Lubię ludzi zdecydowanych, a olewam "bezrobotnych500" frustratów :D

Widzę, że upomnienia nie działają. :evil:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Pierwsza wycieczka do Chorwacji (kwiecień)

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.03.2016 08:25

Chyba każdy Kraj przejedziesz omijając autostrady.
Czy za darmo?
Wątpię. Trzeba mieć samochód. Zatankowany, więc jakieś koszty są.
Taką wiedzę uzyskasz włączając myślenie i obserwując napisy na mapach wujka gogla.

www.booking.com

Są inne porównywalne wyszukiwarki, lecz nie wynajdą we Włoszech w adekwatnych do Cro miejscowościach noclegów w takich cenach.
Włochy to hoteliki, Cro apartamenty.
Jest drożej.

Objazdówka nabija koszty, podobnie jak zwiedzanie. Przejazdy, parkingi, bilety, przewodnicy.

Turyści dostarczają autochtonom wpływów wszędzie.


I na koniec. Czytając wpisy, odnoszę często wrażenie, że ktoś kogoś ma za sprawnych inaczej, pytając o tak błahe rzeczy.


Niektóre tematy maja po kilkaset kart i nadal sa zadawane takie same pytania, jak na pierwszych kilku stronach z podobnymi odpowiedziami.

Miłego dnia.
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: Pierwsza wycieczka do Chorwacji (kwiecień)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 09.03.2016 16:01

W ponad dwa tygodnie można zobaczyć spory kawałek Chorwacji (zwłaszcza że plażowania w kwietniu nie będzie pewnie za wiele).

Skoro ma to być objazdówka, teoretycznie można codziennie nocować w innym miejscu, ale ja na Twoim miejscu wybrałbym sobie ze 3-4 miasteczka, zatrzymał się w każdym na 2-4dni i stamtąd robił krótkie wycieczki do okolicznych atrakcji. Raczej miasteczka właśnie (nie wioski), bo w przypadku niepogody można się poszwendać po knajpkach czy uliczkach, a nie gapić się na bure morze... A pogoda może być np. taka: Klik.

Przykładowy plan:

D1-2: Zagrzeb
D3: PN Jezior Plitvickich
D4-6: Dubrownik i okolice (Srd, Cavtat, Kupari, Lokrum)
D7-9: Peljesac i Korcula (Ston, Orebic, Trpanj, szczyt Sveti Ilija, miasto Korcula)
D10-13: Dalmacja Środkowa (Trogir, Split, Klis, Primosten, Szybenik, ewentualnie PN Krka)

Plan ambitny, ale moim zdaniem do zrobienia. Pozdrawiam
AndrzejPK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 289
Dołączył(a): 23.05.2009
Re: Pierwsza wycieczka do Chorwacji (kwiecień)

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejPK » 09.03.2016 16:11

nie wiem, lub przeoczyłem jaki termin początkowy w kwietniu wchodzi w grę?
odnośnie zapewnienia dużej ilości zwiedzania, oraz teoretycznie kąpieli - ale trzeba liczyc sie z dojazdem :)
polecam Włochy okolice Florencji - byłem w zeszłym roku, więc informacje sprawdzone.

w temacie cen - nie stosując reklamy poszukaj kamping Camping Norcenni Girasole Club - ceny są rewelacyjne właśnie kwiecień/maj oraz później we wrześniu
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015
Re: Pierwsza wycieczka do Chorwacji (kwiecień)

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 09.03.2016 16:11

Krzychooo napisał(a):W ponad dwa tygodnie można zobaczyć spory kawałek Chorwacji (zwłaszcza że plażowania w kwietniu nie będzie pewnie za wiele).

Skoro ma to być objazdówka, teoretycznie można codziennie nocować w innym miejscu, ale ja na Twoim miejscu wybrałbym sobie ze 3-4 miasteczka, zatrzymał się w każdym na 2-4dni i stamtąd robił krótkie wycieczki do okolicznych atrakcji. Raczej miasteczka właśnie (nie wioski), bo w przypadku niepogody można się poszwendać po knajpkach czy uliczkach, a nie gapić się na bure morze... A pogoda może być np. taka: Klik.

Przykładowy plan:

D1-2: Zagrzeb
D3: PN Jezior Plitvickich
D4-6: Dubrownik i okolice (Srd, Cavtat, Kupari, Lokrum)
D7-9: Peljesac i Korcula (Ston, Orebic, Trpanj, szczyt Sveti Ilija, miasto Korcula)
D10-13: Dalmacja Środkowa (Trogir, Split, Klis, Primosten, Szybenik, ewentualnie PN Krka)

Plan ambitny, ale moim zdaniem do zrobienia. Pozdrawiam


A ja wciąż będę rekomendować Włochy. Chorwacja to jednak kraj wakacyjno-morski, a kwiecień to wciąż średnia pogoda na związane z morze atrakcje. Miasta chorwackie są zwykle odwiedzane "przy okazji" morza, natomiast Włochy, nie obrażając Chorwacji ,to jeśli chodzi o zabytki, liga znacznie wyżej. Tym bardziej, że pora roku jest idealna. Wspomniane wyżej chorwackie małe miasteczka, owszem, można zwiedzać, ale tan naprawdę niewiele się od siebie różnią.
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: Pierwsza wycieczka do Chorwacji (kwiecień)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 09.03.2016 16:57

klerjeser napisał(a):Włochy, nie obrażając Chorwacji ,to jeśli chodzi o zabytki, liga znacznie wyżej.


Bój się Boga, bluźnierco!!! 8O Nie zapominaj, że Dubrownik i Plitvice to klasa wszechświatowa :lol:. Tylko kompletny ignorant twierdzi inaczej! Nigdy nie byłem we Włoszech, ale wiem, że w całej Italii z chorwackimi atrakcjami równać się może jedynie Koloseum :idea: :wink:

A poważnie mówiąc, włoska opcja też na pewno jest warta rozważenia. Na pewno dałoby się sklecić fajną objazdówkę. Werona, Wenecja, Florencja, Siena i inne toskańskie miasteczka, może Garda, Asyż czy Cinque Terre...

Wydaje mi się, że jeśli koszty są jednym z dość ważnych kryteriów, to Włochy (a szczególnie centra popularnych miast) wypadają sporo drożej. Poza tym według mnie kilka chorwackich atrakcji obroniłoby się nawet bez bliskości morza (ale to oczywiście rzecz gustu).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Pierwsza wycieczka do Chorwacji czy do Włoch(kwiecień) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone