Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwsza taka wyprawa- Chorwacja 2011 (Brela)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 02.07.2012 20:38

santosz napisał(a):dzieki, szczerze mówiąc liczyłem na nieco dłuższe spacery - ktoś gdzieś na forum wspominał że ta ścieżka ma 8km


Ma- w drugą stronę, tj. przeciwną do Baskiej Vody.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 02.07.2012 20:47

santosz napisał(a):Przecież jak wypozyczę rower to przejade te trase w 5min i co z przyjemności :D
tu trzeba się delektowac kolego :lol:


Ja przeszedłem tą alejką z dziesięć razy podczas dwóch pobytów w Breli ,
o różnych porach dnia....zachwycające...
Zaglądałem w każdy zaułek.....gdy było mi mało brałem od naszego gospodarza rower i dojeżdżałem do sąsiednich miejscowości...w ten sposób "odkryłem "kilka fajnych plaż.....
Chciałem Ci tylko podpowiedzieć skoro pytasz....bo m.in. w mojej relacji pokazywałem że jest gdzie wybrać się na pieszą wycieczkę...
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 02.07.2012 22:13

Wielkie dzięki, dobrych rad nigdy za wiele, każdy preferuje wlasne formy wypoczynku a mnie chodzi wlasnie o to aby do Baskiej mozna było w miłym otoczeniu dojść na piechotkę, wolnym spacerkiem nawet po świeżutkie pieczywo - skoro jade 2tys. km z Pomorza to dość mam auta i wolę inne formy transportu, na rower też bym sie wybrał - moze do Makarskiej - chociaż 2lata temu żonie sie nie spodobała:( Niemniej dzieki za info
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 05.07.2012 17:39

Na górze piękny obiekt z restauracją na świeżym powietrzu i bardzo interesującym widokiem na Dubrovnik oraz na część wybrzeża. Widokiem, którym byłby jeszcze ładniejszy, gdyby przejrzystość powietrza była lepsza. Niemniej jest godny obejrzenia z tej perspektywy i nie żałujemy wydanych pieniędzy. Poza nowoczesnym obiektem, pozostawiono też ruiny starej stacji kolejki, zniszczonej podczas bombardowania- mieści się tam wystawa upamiętniająca te wydarzenia.
Patrząc natomiast w stronę przeciwną do morza widać zupełnie inny krajobraz- suche zbocza wzgórz i granicę z Bośnią i Hercegowiną.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wracamy kolejką na dół, gdzie jest już bardzo gorąco i ponownie zagłębiamy się w ocienione murami uliczki starego miasta.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zwiedzamy część miasta, której nie widzieliśmy poprzednim razem, robimy zdjęcia i raczymy się Cevapi :lol:, bo obiado-kolację planujemy zjeść już w Breli.
Z Dubrovnika wyjeżdżamy około 14.15- pobylibyśmy tam jeszcze, ale niestety nie mamy prywatnego kierowcy w naszej limuzynie i musimy zaoszczędzić trochę sił na drogę powrotną.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W trasie zatrzymujemy się na chwilę na zakupy w okolicy Ploce- stoją tam stragany z domowymi wyrobami i owocami. Zaopatrujemy się w końcu w oliwę,a poza tym w alkohole i wspomniane owoce po korzystnych cenach.

Im bliżej Breli, tym ciemniejsze i dziwniejsze chmury. Dodatkowo w okolicach Makarskiej trafiamy na cysternę, która wlecze się niemiłosiernie, ale wyprzedzić jej nijak się nie da. Wreszcie, około 17.30, docieramy do domu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Chmury są coraz mniej przyjazne i z naszego tarasu wyraźnie widać, że bardziej na północ leje jak z cebra. Czekamy z wyjściem na jedzenie, aż przejdzie, ale nie przechodzi nad nami tylko na wyspami- Brac i Hvar. W końcu decyzja- padamy z głodu= idziemy do centrum. c.d.n.
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 07.07.2012 09:43

Zaczyna kropić, więc wchodzimy do środka, do pierwszej wolnej konoby. Niestety koło nas siada jakiś pies, który przyszedł z właścicielami, a mój mąż woli oglądać psy z daleka :) . Teraz pada już trochę mocniej, więc nie szukamy daleko, tylko wchodzimy do Palmy, w której raz jedliśmy. Stolik w zacisznym miejscu przy oknie. Pan kelner chce je zamknąć i jest zdziwiony, że nie- wolimy jak jest otwarte :lol: .
http://www.brela.com/palma/restaurant_p ... soline.htm
Mąż zamawia mięsa, a ja Muckalicę- nazwa ciekawa, zobaczymy co to.
TO okazało się cielęciną, prawdopodobnie ugrilowaną lub usmażoną w sosie z pomidorów i marchewki, podaną jak zupa z dodatkiem świeżego chleba- smaczne. Przepraszam za niewyraźne zdjęcie :oops:
Obrazek
W międzyczasie spożywania potraw w Breli nastąpiło w końcu oczekiwane oberwanie chmury i powietrze się oczyściło. Wracamy wieczorem promenadą, omijając kałuże, ale jak miły to spacer :)

Następnego dnia ciąg dalszy plażowania i błogiego lenistwa.
Najpierw trzeba było porządnie się wyspać, ponieważ zapomniałam wspomnieć, że w noc poprzedzającą wyjazd do Dubrovnika, nie odpoczęliśmy wiele, przez nocne imprezowanie turystów w którejś z sąsiednich willi. Na szczęście był to jedyny taki przypadek :lol:
Tym razem wypoczęci, najedzeni i zadowoleni udalismy się na naszą przydomową plażę w Breli około 13stej i spędziliśmy tam kilka ładnych godzin, co na nas jest maratonem plażowym, ale było po prostu super 8) .
Żadnych dzikich tłumów, każdy mógł się spokojnie wyciągnąć z ręcznikami, czy innym sprzętem plażowym, woda 26 stopni- idealne warunki do opalania i pływania. Zwinęliśmy się dopiero po 17stej, żeby zmyć sól i udać się na kolację do Baskiej Vody...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
klauduch
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 12.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) klauduch » 09.07.2012 09:19

Orientuje się ktoś gdzie można w Breli wymienić Euro na kuny i czy są tam bankomaty?
Pozdrav
agary35
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1281
Dołączył(a): 28.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agary35 » 09.07.2012 10:07

Najkorzystniej w ubiegłym roku było w kantorze obok poczty wymienić euro.
pirzol
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 07.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pirzol » 09.07.2012 18:18

tygrysek0038

byłem w tych miejscach co Ty w tym samym czasie,
zdjęcia rewelacyjne! aż chce się tam wrócić.

prosze o kontakt w sprawie fotek:
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

pzdr
Piotr
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 11.07.2012 16:46

To był nasz ostatni pobyt w Baskiej, ponieważ cały kolejny dzień spędziliśmy w Breli, a jeszcze następnego wyjeżdżaliśmy z Chorwacji, kierując się do Ptuja w Słowenii. Baska nas nie zawiodła i dostarczyła zarówno pięknych widoków przy zachodzącym słońcu, jak i smacznego jedzenia oraz miłych chwil przy muzyce :).

Kilka zdjęć jeszcze z balkonu w Breli...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i kilka z Baskiej...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 11.07.2012 16:48

pirzol napisał(a):prosze o kontakt w sprawie fotek:
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Pirzol
odrzuca mi twój adres-Czyżbyś odnalazł się na którejś fotce :lol: ?
pirzol
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 07.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pirzol » 11.07.2012 18:40

moze zle przepisales adres :) (rozwine inaczej aby potem roboty nie zlapaly go do spamu)

pirzol
@
hot
.
pl

mam pytanie na priv...
Loza_drinker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loza_drinker » 14.07.2012 07:44

Fajna relacja, czekam jeszcze na jakieś fotki z samej Breli.
Byłem tam trzy ostatnie lata z rzędu i może bym odświeżył jakieś stare kąty.
Pozdrawiam
dave.pl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dave.pl » 14.07.2012 11:51

Loza_drinker napisał(a):Fajna relacja, czekam jeszcze na jakieś fotki z samej Breli.
Byłem tam trzy ostatnie lata z rzędu i może bym odświeżył jakieś stare kąty.
Pozdrawiam

Właśnie więcej fotek z Breli poproszę ;)
Wyjazd za 10 dni 8)
Pozdrawiam :D
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 15.07.2012 20:37

Również proszę o fotki, bo w tym roku niestety bez Cro :(
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 16.07.2012 15:38

Ostatni dzień w Dalmacji, to spacerowanie i plażowanie w Breli, aby móc się napawać jej widokami, które musiały wystarczyć do kolejnych wakacji...
Rozpoczęliśmy, jak zwykle od porannej kąpieli, i tutaj nawiązanie do dyskusji o kradzieżach w Chorwacji- do tej pory szliśmy rano na plażę, zostawialiśmy ręczniki, maskę, rurkę, aparat na plaży i ziuuu do wody.
Tak było i tym razem, gdy w pewnym momencie zauważyliśmy, że nasz bagaż wzbudził delikatne zainteresowanie pewnej pani :evil: ...

Na pierwszy rzut oka turystka zażywająca, jak i my kąpieli, ale po chwili nabraliśmy podejrzeń. Mimo zupełnie pustej plaży kręciła się obok naszych tobołków, nie miała ze sobą żadnego ręcznika, nie było widać śladów kąpieli. Może to przypadek i podejrzewaliśmy zupełnie niewinną osobę, ale kiedy zdecydowaliśmy, że jedno z nas zostaje na brzegu, gdy drugie się kąpie, jej zainteresowanie tą częścią plaży gwałtowanie osłabło.
Siedząc po kąpieli na plaży, miałam za to okazję popsykać parę zdjęć, także ostatecznie powyższe zdarzenie wyszło nam na dobre :wink:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Po śniadaniu i sjeście wybraliśmy się na spacer promenadą- nie daliśmy rady dojść nawet do jej połowy, ponieważ zrobiło się za gorąco, więc obiecaliśmy sobie dłuższą wyprawę przy następnym pobycie w Breli :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wieczorem kolacja i, niestety, pakowanie, jutro koło 10tej rano wyruszamy do Ptuja...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pierwsza taka wyprawa- Chorwacja 2011 (Brela) - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone