Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwsz raz do Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
T-9
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.07.2016
Pierwsz raz do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) T-9 » 21.07.2016 20:35

Witam pierwszy raz na tym forum Jako iż pierwszy raz się wybieram do Chorwacji to mam trochę pytań.

Miejsce docelowe to Istria.

1 - Jestem w woj. Lubuskiego więc będę jechał przez Niemcy (a9), Austria a10, Słowenia -> cro i mam autko na LPG i o ile Niemcy to nie problem bo to mam ogarnięte to jak jest sytuacja na dzień dzisiejszy dalej z tankowaniem po drodze LPG, szczególnie Austria i Słowenia bo z tego co wyczytałem to na cro są stacje z LPG na "Polski" kurek (posiadam też "Niemiecki" na gwint)? Autko ma butle na ~400km (rocznik 2008, wlew na wkręcany adapter).

2 - Jadę tam na okres 1-13 sierpień, w 3 osoby, będzie jeszcze czwarta - siostra, przyleci 2 sierpnia samolotem do Puli z UK. Wszystkie osoby dorosłe. Czytałem że to dość "paskudny" termin i jeszcze nie do końca obrałem dokładne miejsce docelowe, ani nie mam kwatery(bo do tej pory nie było ustalone czy jedziemy i kiedy...). Rozmawiałem z znajomym co już kilka razy w CRO był i mówił że można jechać w ciemno, ale jakoś nie pewny jestem (czytałem trochę na ten temat, żeby unikać naganiaczy na ulicy i jechać wgłąb miejscowości i takie tam).

Rabac, Pula, coś innego na Istrii, może ktoś ma jakiś ciekawy namiar na kwaterę (apartament z kuchnią, domek(?)), raczej bliżej wody, niźli w głębi, szukałem trochę na booking.com ale wybór wolnych jest dość... mizerny, ze względu właśnie na okres.
A i na pewno nie za jakieś kosmiczne pieniądze, 50-60-80eur/noc...

3 - Pieniądze, tam są Kuny i tu pytanie gdzie najkorzystniej je nabyć? Mogę je kupić za PLN lub EUR (Polska lub Niemcy (Berlin), ale pewnie w PL eur -> kuny nie bardzo bo mi przeliczą na PLN pierw). Czy może jednak w CRO? Na pewno będę brał gotówkę, nie będę się bawić kartami.

Generalnie wczasy tam planuję spędzić na zasadzie pojeżdżenia po różnych okolicach Istrii, też chce zaliczyć te jeziora i może jakieś wyspy, to jeszcze sobie rozeznam, raczej nie chcę daleko odjeżdżać na dzień od kwatery.

4 - Pewnie coś sobie jeszcze przypomnę i dopiszę...

Pozdrawiam.


EDIT1: Znalazłem na forum ten temat:

noclegi-w-chorwacji-apartamenty-i-pokoje-t17804.html

Przejrze linki do Istrii...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.07.2016 21:12

Witam.
Zanim założysz nowy temat przeglądnij forum. Popularne pytania zadawaj w wątkach, które już są zamiast zakładać nowy temat.

krotki-przewodnik-po-forum-i-spis-tresci-faq-t18622.html

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Pierwsz raz do Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone