Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pięć kun

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 01.06.2010 14:10

Dzień Dziecka? :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 01.06.2010 14:17

Znaczy się martinezjunior? :wink:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 01.06.2010 14:28

a ja dla odmiany znalazłem 5 kun!
w banknocie, pod wodą i w roku 2000 (Baska Voda), K.
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 01.06.2010 14:56

Krystof napisał(a):a ja dla odmiany znalazłem 5 kun!
w banknocie, pod wodą i w roku 2000 (Baska Voda), K.


No wiesz co :?: Jakiś cromaniak wyrzucił do wody żeby kiedyś wrócić a ty mu podebrałeś :wink: Krystof :!: Proszę natychmiast jechać do Cro i wrzucić papierek do wody :D
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 01.06.2010 14:57

weldon napisał(a):
seniormartinez napisał(a):widze kolego ze ruszasz z warszawy 14 do breli ja tez jade ale z torunia i kawalek za brele do krvavicy,jesli chcesz mozemy pojechac na dwa auta.bedzie razniej.pozdrawiam

Janniko akurat nie jest z Warszawy, natomiast, nawet jeżeli nawet by był, to mam wrażenie, że już wrócił ... :D


Do dzisiaj miałem wrażenie, że MATRIX - to tylko wymysł scenarzystów filmowych. :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.06.2010 15:39

Syn w tamtym roku znalazł 50kun niedaleko kempingowego supermarketu. Rozglądaliśmy się za właścicielem ale nikogo nie było.
jazuu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jazuu » 01.06.2010 16:51

smoki3 napisał(a):Rozglądaliśmy się za właścicielem ale nikogo nie było.


Też bym, się tak rozglądał :roll: :roll: :roll:

Dziś dostalem sms od znajomych ktorzy sa w drodzoe do CRO, mieli niemiłą sytuacje gdzieś na parkingu na węgrzech. Okradli ich. Zginely paszporty i cala kasa na wyprawę, troszkę więcej niż 5 kun :(
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 01.06.2010 18:00

Jacek_Do - ile ja się nachodziłem ,żeby wymienić monetę 5 kun na banknot .
W końcu mi się udało i przywiozłem go sobie jako taką powiedzmy pamiątkę.
Co do próby oszustwa na poczcie, to wydaje mi się ,że to raczej pomyłka Pani z okienka - 5 kun to kulka lodów, czyli powiedzmy sobie żaden wielki biznes :wink: - sprawdziłem na stronce podanej przez Loucipher i gołym okiem widać ,że banknoty stare i nowe są bardzo podobne.Poza datą emisji na rewersie,różnią je jedynie małe szczegóły graficzne na awersie.

Poniżej fotka z widocznymi szczegółami, aby na przyszłość uniknąć takich pomyłek lub prób oszustwa.

Pozdrawiam Artur



Obrazek
By artur68 at 2010-06-01
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008
Znowu niewazne banknoty w Chorwacji!!!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 07.08.2013 09:59

witam!nie chce otwierac niepotrzebnie nowego tematu,ale to powinno wszystkich odwiedzajacych Chorwacje interesowac:
http://www.vecernji.hr/zagreb/koliko-vr ... nak-594972

Chodzi o to,ze sa jeszcze w obiegu stare pieniadze,ktore juz w nim nie powinny byc i trzeba uwazac w kantorach ,u ulicznych sprzedawcow itp,jakie pieniadze otrzymalismy(np.reszta z zakupow), a bez specjalnych czytnikow nic nie mozna jako laik zauwazyc...tylko wyplacajac z banku albo w bankomacie mamy gwarancje,ze pieniadze sa wazne...jezeli komus sie takie cos przytrafi moze te pieniadze wymienic,ale tylko w HNB(Hrvatska Narodna Banka) i tylko w Zagrzebiu.

pozdrawiam Tamara
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 07.08.2013 12:36

Podbijam,poniewaz dla wyjezdzajacych jest to wazna informacja.
torrespce
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.09.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) torrespce » 25.09.2020 15:55

Poruszam temat...
Czy ktoś posiada taki banknot 5 kun ten obiegowy?
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 25.09.2020 18:16

Nie ma ich juz w ogole jako banknot, 5 kun jest tylko jako moneta w obiegu(ta z niedźwiedziem).
torrespce
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.09.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) torrespce » 28.09.2020 09:07

1.png

chodzi mi o taki banknot jak na foto. z tego co się dowiedziałem jest on prawnym środkiem płatniczym ale nie jest już emitowany przez HNB. Ważne żeby banknot miał logo "zamku" koło nominału
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone