Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pelješac > Podobuče pytanie techniczne

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 01.06.2013 07:57

Sylwetka&Gienuś napisał(a):Pytanie co masz na myśli pisząc Dingać, bo to region obejmujący "kilka" wioseczek "za tunelowych" : :D My byliśmy 2012 w Borak: tam masz 2 konoby i sklepik z browarem i lodami, napojami, nic więcej, na troszkę większe zakupu trzeba do Potomje lub dalej większe Orebić :)


Pozdrawiam S.

Borak czyli wszystkodo dookoła to metropolia do Podobuc :D sklepy i konoby to nie jest to czego trzeba dla mnie do wypoczynku :lol:
iwik
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwik » 01.06.2013 20:52

Podłączę się do tematu ze swoją "prywatą" 8)
W tym roku 3-ci raz jedziemy na Peljesać. Do tej pory zawsze zaopatrywałem się w wino po drodze (i nie tylko :oops: ) w Medirazzy w Potomje, bo łatwo trafić i zaraz przy "przelotówce" mają punkt sprzedaży. W ub roku mieli całkiem dobre wino "Peljesac" za 40kn/but, delikatne, mniej wytrawne niż "Plavac" czy "Dingac" (nie jesteśmy jakimiś kiperami z żoną, więc może nie doceniamy wysmakowanej jakości wytrawnego "Dingaca" :lol: - wino musi nam po prostu smakować).
Możecie polecić jakąś inną sprawdzoną winiarnię, gdzie będzie można zajrzeć :?:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.06.2013 20:56

CroAna napisał(a):Witajcie !
wybieramy się w lipcu albo do Podobuce- U Palmy, albo do Dingac. Czy może mi ktoś podpowiedziec, gdzie ciekawiej? Plaże, otoczenie itd. Z tego co poczytałam/oglądałam, to w Dingac jest jakiś sklepik i dwie konoby. W Podobuce chyba z tym bardziej krucho, a coś trzeba jeść:)))nie samym morzem..:)Podobuce jakby bardziej klimatyczne. Ale chyba dojazd bardziej kłopotliwy(mojemu mężowi nie stanowi, ale...ja..:)A może opinie o plażach pomogą dokonać mi wyboru? Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Viva Chorwacja!

Zapewne chodzi ci o Borak, bo Dingač to rejon Pelješca.
Pozdrav.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.06.2013 20:57

Sylwetka&Gienuś napisał(a):To w Boraku :D

Sorki, że się mądrzę :) W Borku.
Z Dingačem mnie już ubiegliście.
Pozdrav.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.06.2013 20:59

iwik napisał(a):Podłączę się do tematu ze swoją "prywatą" 8)
W tym roku 3-ci raz jedziemy na Peljesać. Do tej pory zawsze zaopatrywałem się w wino po drodze (i nie tylko :oops: ) w Medirazzy w Potomje, bo łatwo trafić i zaraz przy "przelotówce" mają punkt sprzedaży. W ub roku mieli całkiem dobre wino "Peljesac" za 40kn/but, delikatne, mniej wytrawne niż "Plavac" czy "Dingac" (nie jesteśmy jakimiś kiperami z żoną, więc może nie doceniamy wysmakowanej jakości wytrawnego "Dingaca" :lol: - wino musi nam po prostu smakować).
Możecie polecić jakąś inną sprawdzoną winiarnię, gdzie będzie można zajrzeć :?:

Ten Pelješac to ten z osiołkiem?
iwik
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwik » 01.06.2013 23:10

Nie, nie z osiołkiem. Bordowa etykieta za złotymi napisami bardzo podobna do tej:
Obrazek
Tylko nazywało się "Peljesać" - z tej samej winiarni.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 02.06.2013 08:52

iwik napisał(a):Podłączę się do tematu ze swoją "prywatą" 8)
W tym roku 3-ci raz jedziemy na Peljesać. Do tej pory zawsze zaopatrywałem się w wino po drodze (i nie tylko :oops: ) w Medirazzy w Potomje, bo łatwo trafić i zaraz przy "przelotówce" mają punkt sprzedaży. W ub roku mieli całkiem dobre wino "Peljesac" za 40kn/but, delikatne, mniej wytrawne niż "Plavac" czy "Dingac" (nie jesteśmy jakimiś kiperami z żoną, więc może nie doceniamy wysmakowanej jakości wytrawnego "Dingaca" :lol: - wino musi nam po prostu smakować).
Możecie polecić jakąś inną sprawdzoną winiarnię, gdzie będzie można zajrzeć :?:


Ja zaopatruje sie w winiarni Matuszko, przed tunelem, kiedyś Makłowicz miał tak audycję, można przy okazji zwiedzić piwnice -> w upalny dzień polecam:-)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.06.2013 09:53

iwik napisał(a):Nie, nie z osiołkiem. Bordowa etykieta za złotymi napisami bardzo podobna do tej:
Obrazek
Tylko nazywało się "Peljesać" - z tej samej winiarni.

Kojarzę Madirazze.
My nie kupujemy nigdzie indziej jak w Anadingač.
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 02.06.2013 10:43

Bocian napisał(a):Sorki, że się mądrzę :) W Borku.
Z Dingačem mnie już ubiegliście.
Pozdrav.


Ok luzik :wink:poprawione :)
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 02.06.2013 10:48

Super:)no to już już wiem, gdzie kupić winko:)ale wrócę jeszcze do pytania o Podubuce..czy tam jest tylko ta jedna plażyczka, nazwijmy "miejska", czy kawałek w lewo w prawo można spacerkiem udac sie na inną?niestety, terenu nie da się przeczesać za pomocą "street viu", co pewnie chroni miejscowość przed inwazją :D
i czy w tej jedynej, acz oryginalnej konobie dają coś do jedzenia poza owocami morza? :papa:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 02.06.2013 10:50

miało byc "Podobuce":)
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 02.06.2013 11:53

Da sie plazowac "obok", ale zapewniam nie bedziecie chcieli sie ruszac. W konobie jest wszystko... kurczak tez.
Ostatnio edytowano 02.06.2013 20:09 przez Bosm@n, łącznie edytowano 1 raz
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 02.06.2013 18:51

taaaak..wszystko pięknie...ale właśnie Czeszka mi odpisała, że w ap. u palmy to tylko małe dziecko się zmieści:(
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 02.06.2013 19:59

CroAna napisał(a):taaaak..wszystko pięknie...ale właśnie Czeszka mi odpisała, że w ap. u palmy to tylko małe dziecko się zmieści:(


Co prawda, byliśmy tam dobrych kilka lat temu, z tego co widzę, strona Drażana Mikruta, jest tu już również podana, być może więc spróbuj jeszcze prześledzić poniższe apartamenty :D

http://www.dovolenavchorvatsku.cz/pl/dvacetctyry.html


:D
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 02.06.2013 20:07

CroAna napisał(a):taaaak..wszystko pięknie...ale właśnie Czeszka mi odpisała, że w ap. u palmy to tylko małe dziecko się zmieści:(

U Palmy to w listopadzie już miałem wpłaconą zaliczke, większośc najlepszych domów/apartamentów w Podobucach ma podobnie... niestety - najlepsze miejsca podobają się wszystkim....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pelješac > Podobuče pytanie techniczne - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone