Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Peljesac - Orebić - Mokalo 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krbaton
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) krbaton » 22.01.2010 23:35

Witam wszystkich maniaków :) :!:

Mam nadzieje, że uda mi się w telegraficznym skrócie opisać nasz 3 wyjazd do do mojej ulubionej HR :!: 8)
Wyjazd całkiem inny niż poprzednie, przede wszystkim z powodu małej ilości współtowarzyszy do jakiej przywykliśmy!!
Tym razem było nas tylko 5 - dorosłych i 3 - dzieci, oczywiście tylko w Orebiciu !!
Bo jak to zwykle bywa pozostali znajomi NA PEWNO JUŻ NIE POJADĄ :)
A zwykle bywa, że i tak jadą !! Chodź tym razem zgrały się tylko terminy a miejsca już niestety nie :(
Zaczęli od Pagu a skończyli na R. Makarskiej czyli właściwie 100 km od nas !! / do Orebicia za daleko ;) /
Nawet udało nam się spotkać !!
Ale o tym potem !

Obrazek

Tym razem wyjazd zaplanowany do Orebić- Mokalo za pośrednictwem Orebic.com !!
Chodź były pewne obawy związane z wpłatą zaliczki, przecież to nie BIURO PODRÓŻY !!
Ale skoro można jechać 1400 km z rezerwacją przesłaną mailem z HR i wydrukowaną w POLSCE !!/ jak to miało miejsce w 2008 :) / to czemu nie nie załatwioną przez polskiego pośrednika - jakoś to będzie !!

Ponieważ rezerwowaliśmy nocleg po drodze przez tego samego pośrednika to wszystko okaże się już po ok 800 km!!

Cel został sprecyzowany po wyjeździe w 2008 - czyli PELJESAC :)
Wyjątkowo urokliwy zakątek HR, który zauroczył nas w 2008 i postanowiliśmy tam wrócić w 2009 a kto wie czy nie w 2010 8)
padło na Mokalo bo :

- fajna samodzielna kwatera /mieliśmy wynająć cały dom - ale nie wyszło /

- mało ludzi

- klima i taksa klim. wliczona w cenę

- blisko Orebicia / cywilizacja :) -Konzum- czyli produkty na naszego ulubionego wieczornego grilla /

Obrazek szczególne pozdrowienie dla amatorów grillowania 8), chodź tym razem dym z grilla jakby mniejszy 8)

- oraz dość atrakcyjna cena !!

Kto by tam nie chciał wrócić :?:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wyjazd zaplanowany na 14.08.2009 dojazd 15.08.2009 w godzinach wieczornych.

Trasa Kraków - Chochołów - Bańska B. - Budapeszt - Karlovać - Cerovac Vukmanićki/nocleg/ - Plitvice - Ravca - Ploce - Neum - Ston - Orebić czyli ok 1400km przejechane na 2x czyli z noclegiem po ludzku :)
W planie zwiedzanie Plitvic - dlatego też nocleg blisko tego cudownego miejsca !!

Obrazek

Obrazek

cdn....
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 22.01.2010 23:43

Znowu pierwszy :lol:
Czekam na c.d.
Jarek999
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 23.01.2010 15:55

Również się zapisuję i czekam na CD :D
Bożusia
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bożusia » 23.01.2010 16:49

Witam wszystkich cro maniaków. Z niecierpliwością czekam na cd. relacji z Peljesaca, na którym byliśmy również w lipcu 2009.
Aneta.K
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 23.01.2010 16:54

Witam.
Ja też melduję że jestem i czytam :D ,chcę zobaczyć jak jest na Peljesacu 8)
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.01.2010 10:27

Napisz proszę coś więcej o noclegu w Cerovac Vukmanićki.
Dzięki.
renatalato
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 25.01.2010 10:41

No i co dalej, czekam, byliśmy w tym samym czasie, w okolicy, ale naklejki Cro nie widzieliśmy :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.01.2010 11:01

krbaton napisał(a):Trasa Kraków - Chochołów - Bańska B. - Budapeszt - Karlovać - Cerovac Vukmanićki/nocleg/ - Plitvice - Ravca - Ploce - Neum - Ston - Orebić czyli ok 1400km przejechane na 2x czyli z noclegiem po ludzku :)

No no no... :wink: :D
Ja nie po ludzku robiłem to na 1 x :wink:

Dawaj dalej i nie koniecznie w telegraficznym skrócie.

Pozdrowienia.
Tomasz W
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz W » 25.01.2010 11:08

No i co dalej? Czekamy na kolejne odcinki... :wink:
tomag
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomag » 25.01.2010 12:12

To i ja dołączam się, jestem ciekawy twoich wrażeń z Mokalo byłem tam dwa razy bardzo urokliwe miejsce
Algerek
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Algerek » 25.01.2010 13:00

Witaj,
również byłam w Peljesac (2008), dlatego z niecierpliwością czekam na kolejne zdjęcia :wink:
Bodek1
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 25.01.2010 13:41

mam też zamiar w tym roku w te strony jechać , więc z dużym zainteresowaniem czekam na c.d. ,pozdrwionka :lol:
krbaton
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) krbaton » 25.01.2010 22:38

JacYamaha napisał(a):Napisz proszę coś więcej o noclegu w Cerovac Vukmanićki.
Dzięki.

Nocleg po drodze zarezerwowany przez Orebic.com !! 15 euro od sztuki ze śniadaniem :) Przyjechaliśmy chyba ok 18, kolacyjka we własnym zakresie, po 2 karlovaćko i lulu 8)

Obrazek

Nie byliśmy jedyni 8) Sami RODACY !!

Obrazek

Poranek przywitał nas dość mglistą pogodą i rześkim powietrzem !!

Obrazek

Obrazek

Do Plitvic ok 60 km, po wczesnym śniadanku / całkiem przyzwoitym / dojechaliśmy na otwarcie :)

Coś nie ta kolejność!!

Droga z Krakowa do Karlovacia każdy wie jaka jest, każdy wybiera własny wariant trasy i tak wszyscy podążają na autostradę A1 http://www.hac.hr/?task=aut / tam się spotykamy 8) / prawie wszyscy!! /

Ponieważ jechaliśmy do Plitvic to pominęliśmy znaczący jej kawałek wracając na nią przed tunelem Sv. Rok.

Plitvice są zaj..... !!!! Szkoda tylko, że tak mało czasu mogliśmy na nie poświęcić.
Pogoda jak widać na zdjęciach wyjątkowo nam się udała / ponoć czasem może padać !! /

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od kupienia biletów :)
I wyjazdu kolejką na sam szczyt / potem już się tylko schodzi /

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wyjazd jest może dość ekstremalny- Unimog w wersji osobowej ciągnie dwie przyczepy po bardzo krętej drodze !!

A potem :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarz jest chyba zbędny !!

Można się zakochać 8)

cdn...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.01.2010 22:47

W PN Jezior Plitwickich byliśmy w 2007 roku, późnym popołudniem w drodze powrotnej. Udało nam się zejść z ostatniej stacji kolejki pod Veliki Slap.
Przy wyjściu zaczynało już zmierzchać.

Była to połowa września, więc liście na drzewach zaczynały już powoli nabierać jesiennych kolorów, niestety późna pora dnia i roku powodowały, żę słoneczko bardzo nisko już operowało i nie oświetlało tak pięknie wody i jego życia.

Bardzo ładne zdjęcia.
Pozdrawiam.
Interseal M.
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 25.01.2010 22:58

Zakochanych wielu . . . :lol:
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018