Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac - Jestem zawiedziony popgodą

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.08.2011 11:42

Bocian napisał(a):A ja byłem 11 razy i nie pamiętam, żebym miał choć raz więcej niż jeden dzień na 2 tygodnie niepogody...


My bylismy z 5 razy w samej cro okolo 10 dni. poczaqwszy od koncowki czerwca, przez lipiec i koncowke sierpnia. Za kazdym razem mielismy 1 dzien malo plazowy ale idealnie nadajacy sie na zwiedzanie. Cieplo, lekko wietrznie z przelotnymi deszczykami. Zwykle bazujemy na Istrii, ostatnio kolo Zadaru czy Baski na Krk.

Byczac sie na plazy kolo Baski widzialem lad gdzie nad gorkami czasami wisialy ciemne chmury ale nawet nie dajace odrobiny wytchnienia na plazy na ladzie
evik
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 16.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) evik » 29.08.2011 13:35

ZiNiO -Powiem krótko .....cokolwiek TAM jeszcze napiszą życzę Ci PIĘKNEJ, SŁONECZNEJ pogody w czasie pobytu w Chorwacji i ........sobie też!!
ZiNiO
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 04.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZiNiO » 29.08.2011 22:06

evik napisał(a):ZiNiO -Powiem krótko .....cokolwiek TAM jeszcze napiszą życzę Ci PIĘKNEJ, SŁONECZNEJ pogody w czasie pobytu w Chorwacji i ........sobie też!!

Nawzajem :hut:
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 03.12.2011 21:06

A jaka pogoda była we wrześniu? Obiło mi się o uszy, że był niezły "hajc"???
Czy wrzesień to dobry miesiąc na wczasy w Chorwacji? Może lepiej wybrać czerwiec (brak możliwości urlopowych w wakacyjne miesiące)? Co o tym sądzicie?
Iwona1973
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 25.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona1973 » 03.12.2011 21:24

Byłam we wrześniu w Rovinji i była lampeczka choć woda nieco chłodniejsza niż w sezonie.
Jarko1
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarko1 » 03.12.2011 22:26

Byliśmy we wrześniu, od 02. - Zadar, potem Dalmacja mocno południowa.
do 16. Tylko jeden dzień był słaboplażowy bo wiało, reszta to lampaaa.
Tak zamawiamy na 2012 i Wam tak życzę.
8)
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 05.12.2011 08:23

lato w tym roku prawie wszędzie było ....... dziwne-inne a jesień u nas ? lipiec w Polsce....padało , lalo i ...było zimno , w Cro w ub roku -lipiec pół dnia niepogody , w tym roku przełom czerwca i lipca 1,5 dnia niepogody ...z pogodą bywa różnie jedni trafiają zawsze idealnie a inni ...........no cóż ........ ale za rok będzie lepiej...mam na myśli pogodę
wegorz
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wegorz » 06.12.2011 08:26

Rok w rok jadę z żoną we wrześniu. Pogoda jeszcze nie zawiodła. Choć w tym roku w Selcach chyba 19 czy 20 w nocy była taka burza że ohoho. Ale następne dni pięknie że nie chciała żona jechać do kraju. Bo tam piec c.o. już lekko chodził.
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 06.12.2011 09:50

byłem 2 razy w cro i zawsze we wrześniu pogoda murowana była
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 08.12.2011 23:58

W tym roku w Pakostane we wrześniu od 22 do 1 października temperatury oscylowały w dzień w granicach 25 - 28 stopni.

1 października rano CRO zegnała nas 25 stopniami, a po drodze przez Węgry było nawet 29 stopni.
Nie mieliśmy ani jednego pochmurnego dnia, ani kropli deszczu.

I nie było tłumów :lol:
Jarko1
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarko1 » 09.12.2011 01:07

Temperatura, pogoda, ludzie i spokój są warte śmignięcia 1500km.
Choć zdarzyło się kiedyś, że nad spokojną plażę zajechał autobus z wycieczkowiczami, dwie godziny wrzasków jak w sezonie, bezmyślne męczenia żyjątek na plaży i takie tam rożne....
I słynny text pieszej szpicy złożonej z trzech "osób" wysłanych na rozpoznanie npla :
"Ludzuudzie !!! Tu nic nie ma !!! Tylko prywatne domki...."
Faktycznie, Hiltona tam nie było.
To już wolę opanowanych hejnalistów.
-------------------------
Kiedyś apelowałem do adminów aby dodać ikonkę hejnalisty, profil + "trąbka", widziałem takie na jakimś forum "nie turystycznym".
Sandanski
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 09.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sandanski » 25.12.2011 12:53

Bosh do czego to doszło,żeby pogoda się przejmować w Chorwacji.
Oczywiście to nie Grecja czy Bułgaria tam pogoda jest zawsze,ale,żeby się martwić
Sandanski
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 09.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sandanski » 25.12.2011 13:02

Tak teraz zerknąłem na początek tematu i naprawdę nie dziwie się autorowi wątku kawał drogi jakby nie było jechać .żeby na 10 dni mieć 2 niespełna dobrej aury no ja dziękuje za tak urlop .
Więc jestem w stanie zrozumieć nerwy bo ja tez bym się wku,,ł

Pogoda w Chorwacji coraz częściej płata figle więc wcale się nie zdziwię jak co poniektórzy pojada do Grecji czy Bułgarii bo tam pogoda jest o wiele lepsza
wegorz
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wegorz » 29.12.2011 17:43

W tym roku byliśmy w Grecji okolice Salonik przełom maja i czerwca. Zimno jak na Grecję. Wieczory zimne potrzebny był polar i Metaxa. A Chorwacja połowa września przepięknie. Zaś w przyszłym wyjazd chyba czerwiec okolice Szybenika w ciemno. Trzydziesta rocznica ślubu 5-06-2011. Trochę boję się bo moja żona okropnie ciepłolubna. :lol:
Jarko1
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarko1 » 29.12.2011 18:15

Z wosku chyba nie jesteś, to może nie roztopisz się. Jeśli masz wątpliwości co temperatury to jedźcie dalej na południe... na 1/2otok, Dubrovnik lub wyspy...., piękna rocznica to chyba warto.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Peljesac - Jestem zawiedziony popgodą - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone