Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljeśac i Vis 2014 - zabawa w kotka i myszkę z AccuWeather

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Peljeśac i Vis 2014 - zabawa w kotka i myszkę z AccuWeat

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 17.05.2016 12:04

piękny widok z balkonu :hearts:

relację śledzę, choć nie zawsze się odzywam...
marcin530
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.03.2016
Re: Peljeśac i Vis 2014 - zabawa w kotka i myszkę z AccuWeat

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin530 » 17.05.2016 16:05

czekamy
KawonKa
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 17.05.2014
Re: Peljeśac i Vis 2014 - zabawa w kotka i myszkę z AccuWeat

Nieprzeczytany postnapisał(a) KawonKa » 17.05.2016 20:48

Mnie bardzo interesuje, mimo iż jestem "cichym obserwatorem". Z wysp mam za sobą Korculę i Hvar. W tym toku planuję Vis, ale czy dojdzie do skutku...?
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013
Re: Peljeśac i Vis 2014 - zabawa w kotka i myszkę z AccuWeat

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 17.05.2016 21:11

Katerina napisał(a):O matko, nikogo nie interesuje relacja z Visu? 8O


Myślę,że wszystkim kopary opadły i właśnie obserwują obłożenie na Vis :mrgreen:
Pięknie tam i do tego fanie opisane :wink:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Peljeśac i Vis 2014 - zabawa w kotka i myszkę z AccuWeat

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.05.2016 10:24

Katerina napisał(a):O matko, nikogo nie interesuje relacja z Visu? 8O


Interesuje i to bardzo 8)


Pozdrawiam
Piotr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Peljeśac i Vis 2014 - zabawa w kotka i myszkę z AccuWeat

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.05.2016 10:54

Vis to dla mnie ciągle wielka tajemnica, więc z wypiekami na twarzy chłonę Twoją relację :)

Bardzo fajnie piszesz!
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Peljeśac i Vis 2014 - zabawa w kotka i myszkę z AccuWeat

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 19.05.2016 13:12

Katerina napisał(a):O matko, nikogo nie interesuje relacja z Visu? 8O

Jak nie, jak tak :oczko_usmiech:
super miejscówka, tak blisko morza tez nigdy nie udało się nam mieszkać :roll:

Vis to dla nas jeszcze wielka niewiadoma :?
Będę tu zaglądać :D
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Peljeśac i Vis 2014 - zabawa w kotka i myszkę z AccuWeat

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 19.05.2016 22:44

:papa: 8) O ,jak dobrze widzieć, że nie marnuję tyle wieczorów na walkę z ładowaniem zdjęć i wylew uczuć cromaniackich :mrgreen:
Dziękuję wszystkim ostatnim gościom za wsparcie relacji, bo motywacja już mocno opadała.. :oops:
Mam nadzieję,że relacja z Visu spełni Wasze oczekiwania w jakiejś części, ponieważ pogoda w 2014 pokrzyżowała nasze plany i dopiero w 2015 poznaliśmy się z wyspą lepiej :hut: Jęśli będzie zapotrzebowanie, to powstanie relacja Vis- Bis :roll:

Dzisiaj zużyłam ostatni zapas soli ze Stonu - do ostatniego kryształu.. :( Oliwa nie została przywieziona w 2015 , bo ..wiadomo -lato 2014 kiepskie było.) Ostatnie igły rozmarynu z plaży Srebrna (VIS) zostały roztarte w moździeżu na proszek i dodane do 'cośjakbypeki" z kurczaka..Cóż, pora się szykować po zapasy..Ale to, dopiero we wrześniu :evil: A i to nie pewne, bo okazja nadarzyła się i mieszkanie kupujemy(po to tylko,żeby je na emeryturze wymienić na jakieś w Dalmacji :mrgreen: :roll: )

Następny odcinek very soon.Pozdrawiam wszystkich :papa:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012
Re: Peljeśac i Vis 2014 - zabawa w kotka i myszkę z AccuWeat

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 20.05.2016 06:00

Kasiu pisz ,pisz,czekam na więcej:)
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015
Re: Peljeśac i Vis 2014 - zabawa w kotka i myszkę z AccuWeat

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 20.05.2016 06:11

Czekam na więcej :lol: Wyspa Vis jest dla mnie kompletnie nie znana także chętnie zobaczę co tam jest ciekawego. :mrgreen:
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014
Re: Peljeśac i Vis 2014 - zabawa w kotka i myszkę z AccuWeat

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 20.05.2016 08:39

Śledzę i podczytuję bo na Visie nas jeszcze nie było i być może wrześniową porą tam zawitamy w tym lub przyszłym roku :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Peljeśac i Vis 2014 - zabawa w kotka i myszkę z AccuWeat

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.05.2016 09:06

Patrz zawsze na licznik odwiedzin. To jest bardziej miarodajne od wpisów typu ach, o, jak pieknie, pierwszy, siedemnasty rząd, etc. :wink:
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004
Re: Peljeśac i Vis 2014 - zabawa w kotka i myszkę z AccuWeat

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 29.05.2016 15:07

Katerina napisał(a): Dyrdamy Jadranką do Splitu ..., bo na 11tą musimy być.

A tam juz czeka na nas ..on :D

P9160483.JPG

Nie rozumię czemu nie płynęliście na VIS z Velu Luki na Korczuli tylko wracaliście się aż do Splitu?
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Peljeśac i Vis 2014 - zabawa w kotka i myszkę z AccuWeat

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 30.05.2016 09:11

leopantera napisał(a):
Katerina napisał(a): Dyrdamy Jadranką do Splitu ..., bo na 11tą musimy być.

A tam juz czeka na nas ..on :D

P9160483.JPG

Nie rozumię czemu nie płynęliście na VIS z Velu Luki na Korczuli tylko wracaliście się aż do Splitu?



O ile mnie pamięć nie myli, we wrześniu nie ma wielu połączeń Vela Luka -Vis. O ile w ogóle,..muszę sprawdzić. :? Pozdrawiam.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Peljeśac i Vis 2014 - zabawa w kotka i myszkę z AccuWeat

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 30.05.2016 22:52

VIS dzień I

Ciekawe,czy ktoś na forum prowadzi ranking prowadzenia relacji pod kątem rozwlekłoooości w czasie pisania?
Muszę, zapewne być w czołówce :oczko_usmiech:

Ranek budzi mnie (tylko mnie, bo małżon widocznie bardziej sprawiedliwy ode mnie jest :lol: ) dźwiękiem dobrze mi znanym,
a jednak ...Z mewą obok łóżka (albo inna rybitwą), mimo ,że mieszkamy 10 minut od plaży w Tricity, nie miałam okazji..
Okno otwarte ( po kaszubsku: "odemkłe"), a te stworzenia siedzą na barierce balkonu i do mnie rozmawiają...

Najpierw przypominam sobie gdzie jestem, od razu dostrzegam piękne światło dobrze zapowiadającego się ,słonecznego dnia, mimo że słońce jeszcze dalekie od wyłonienia się zza klifów, zanim wstanę muszę ustalić plan...co nie bardzo lubię. Ale nauczona doświadczeniem pogodowym ustalam priorytety.

Sytuacja wygląda następująco: Jesteśmy tutaj na 6 :roll: :!: dni only. Żeby zobaczyć główne punkty programu - Zelena i Modra Śpiljie, Stiniva , plaże - potrzebna jest pogoda jak drut! Zwłaszcza na groty, gdzie jak wiadomo, światło o konkretnej porze is a must. Zwiedzanie "miast' i degustacje mogą odbywać się w różnych okolicznościach , postanawiam więc..dzisiaj Zielona Grota.





Ale najpierw oswojenie się z otoczeniem w najbliższym zasięgu wzroku..

P9170556.JPG


Yes, yes, yes.. :mrgreen:

To było po lewej, a teraz pogled na słynną "Jastożerę", w której jad(a)ł Malkowich aktor ,jeden z moich ulubionych!

P9170557.JPG



Wszystko piękne, oprócz tego..co zaburza zacny widok na Biśevo...

P9170558.JPG



...czyli niezbyt atrakcyjna jednostka, będąca magazynem szkoły nurków, która ma siedzibę nieopodal, na plaży Gusarica. Ale co tu narzekać, oto wyspa Biśevo - skoro namierzam ją z mojego apartmana, to na pewno wyśledzę odpowiedni czas pogodowy ,żeby zdobyć Błękitną!! :boss:

P9170559.JPG


Jeszcze dwa ujęcia..

P9170560.JPG

P9170561.JPG



Mąż się budzi i ...chce do morza :roll:
Pytamy gospodyni jak dostać się na plażyczkę, która jest pod balkonem.

No.., trzeba wyjść na ulicę po drugiej stronie budynku 8O , obejść parę sklepików z pamiątkami , skręcić w prawo i wrócić brzegiem pod balkon.. :?:

A nie da się inaczej?

Da, da, przez moją konobę, ale nie chcę żebyście mi zamoczyli podłogę..

Być może nie wszyscy nowi Cromaniacy wiedzą,że "konoba" to nie tylko knajpa- tawerna..W Dalmacji mówi się tak na letnią kuchnię'
miejsce na parterze, lub wręcz podpiwniczone, gdzie rodzina przenosi się z górnych kondygnacji na czas upałów - tam gotują, grillują, relaksują się w chłodzie.

Tak więc..Pani pozwoliła mężowi zejść po bardzo stromych schodkach ,przejśc przez jej prywatne bardzo terytorium kuchenno-letnio-mieszkalne, wykąpać się na plazy i wrócić..Pod warunkiem, że dobrze się wysuszył :mrgreen:

Otoczenie jest tak malownicze, że zarządzamy sesję zdjęciową przed śniadaniem..ach, te niebieskości 8) :!:

P9170562.JPG

P9170566.JPG

P9170568.JPG


Za chwilę wybierzemy sie do Zielonej... :papa: :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Peljeśac i Vis 2014 - zabawa w kotka i myszkę z AccuWeather - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone